Skoči na vsebino

Zimske pnevmatike 2016/2017

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2338 odgovorov v temi
Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 439
  • Avtomobil: X3 3.0dA

Sem dan pred nakupom para zimskih pnevmatik 225/45/17. Katere gume mi predlagate? Sam nimam tolk izkušenj...Hočem kvaliteto, cena ni pomembna :ok

Če kupuješ par, potem enake dosedanjim, če pa denar ni problem potem kupi vse 4 kot je svetoval Jerry. Tudi z Dunlop in GoodYear ne boš falil.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

mico123456789
mico123456789

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 804
  • Starost: 29
  • Avtomobil: E46 330Cd M-Technik II

Sem dan pred nakupom para zimskih pnevmatik 225/45/17. Katere gume mi predlagate? Sam nimam tolk izkušenj...Hočem kvaliteto, cena ni pomembna :ok

Glede na dimenzijo je vseeno kaj kupiš - vse je "slabo". Raje kupi vse štiri dimenzij 205 50 17. Jaz sem letos kupil nove Continental 860 dimenzij 225 45 17 in je enako kot bi imel 2x cenejšo savo ali kaj podobnega. Škoda denarja  :ok

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 328
  • Starost: 45
  • Avtomobil: 1.4 +3.0

Če kupuješ za v sneg, sploh če je to za trojko, potem preskoči 225 širino. Vzemi 205, dunlop. Kolikor sem malo gledal teste, le dunlop se je odrezav v vseh pogojih. Sam sem vzel s platišči vret kumho, 225 širine, za 330d, pa mi je žal. Niso za v dež, niso za v sneg....so dobre le za policaje.

Prikaži več možnosti

mico123456789
mico123456789

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 804
  • Starost: 29
  • Avtomobil: E46 330Cd M-Technik II

Tudi meni je žal da sem dal 500€ za Continental v tej dimenziji. So pa odlične v mokrem.
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 100
  • Starost: 40
  • Avtomobil: F10 520 M optik

meni pa sloh ni žal nakup Continentalk in porabljenih €, sicer na tem avtu še nisem imel drugih zimskih, vendar te so odlične po suhem, mokrem, spolzkem, po snegu pa še nisem probal...

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 856
  • Starost: 27
  • Avtomobil: E46 330i SMG

Če kupuješ za v sneg, sploh če je to za trojko, potem preskoči 225 širino. Vzemi 205, dunlop. Kolikor sem malo gledal teste, le dunlop se je odrezav v vseh pogojih. Sam sem vzel s platišči vret kumho, 225 širine, za 330d, pa mi je žal. Niso za v dež, niso za v sneg....so dobre le za policaje.

Kaj pa je narobe z 225 širino? Za v sneg je sicer res boljša ožja guma, pa dobro. Zato pa bom kupil vredo gumo. Rabim pa samo 2 za odzadi, ker sprednje so še kot nove ;)

Če sem se 2 sezoni vozil po snegu bp, se bom pa še sedaj z novo gumo :)
A pa so continental bolj mehke ali trde? Trenutno imam gor bridgestone, pa je kr trda guma

; 2007 E91 320dA ; 2002 e46 330i SMG/SSG

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 467
  • Starost: 24
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Bolj mehke.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 389
  • Starost: 30
  • Avtomobil: Bmw

Jaz sem tudi vzel glanc nove kumho, spredaj 225 in zadaj 245, pa se zaenkrat avto odlično drži ceste, pa nima veze suha/mokra/spolzka cesta, ko bo padla taprava količina snega bom pa še poročal. To kar je pri nas zapadlo je pi...C.kin dim.

Edino moti me da so nad 200km/h prekleto glasne :blackeye
Aja avto je prav tako 330dt :ok2

Urejal branevrankar, 11.01.2017, 19:56.

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 55 042
  • Starost: 41
  • Avtomobil: ni ga več, šel v kose

Glede na dimenzijo je vseeno kaj kupiš - vse je "slabo". Raje kupi vse štiri dimenzij 205 50 17. Jaz sem letos kupil nove Continental 860 dimenzij 225 45 17 in je enako kot bi imel 2x cenejšo savo ali kaj podobnega. Škoda denarja  :ok

Vrednost Continentalk je v tem da se boš z njimi tudi čez 7-8 let še vedno lahko vozil v snegu in v mokrem če bojo le takrat imele še količkaj profila, Savo pa po dveh do maksimum treh letih lahko vržeš samo še stran ker postane trda kot beton, ali pa če jo imaš za zadnjo os na FWD pogonu tako kot jaz, za tam je dobra (pod pogojem da samo ti voziš tisti avto, ker se kdo drug lahko s takimi gumami tudi ubije - no vsaj z mojimi savinimi, ki so že 9 let stare) ;)

A pa so continental bolj mehke ali trde? Trenutno imam gor bridgestone, pa je kr trda guma

Najmehkejše od vseh razen Save in tudi čez leta ostanejo mehke, medtem ko druge že zdavnaj otrdijo  :ok2 So vrhunske gume, samo za čez robnike pa res niso... jo presekaš kot za šalo, ker je tako mehka (sprobano by moja mt)  :jok  :laugh

Turbine na motorju so samo način, na katerega ti Bog pove, da nimaš dovolj cilindrov. - Mike Skinner

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 33 108
  • Starost: 42
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Moram pohvalit v mokrem in na snegu ter tudi po suhem Michelin Alpin 5. Sam po suhem jih prehitro pobira. No malo je kriva tudi tež avta.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 173
  • Starost: 33
  • Avtomobil: E90 325xi, E39 FL 530dTA

Če imaš spredaj kot nove Bridgestone, predvidevam da LM25, ali podobno, potem daj tudi zadaj Bridgestone, ki so tudi dobre gume :ok

Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 695
  • Starost: 24
  • Avtomobil: Mercedes Benz

Sem tudi letos vzel en komplet Continental Ts860 in se mi ne zdi toliko mehka, je bolj trda, res pa da za vožnjo nimam besed, na mokrem in ledu prime kot zmešana, na snegu pa še nisem sprobal. Imam občutek da gre za zelo dobro gumo. Pred njo sem imel Sava hp in sem mislil da je nekaj z bremzami narobe, ker je avto toliko ustavljalo (visok koltani upor), tudi glasne so bile tako kot bi se slišal kolesni ležaj. Poceni guma na koncu rata najdražja, ker z njo porabiš tudi dosti več goriva.

Urejal anze12, 12.01.2017, 07:25.

W220 soon
Prikaži več možnosti

JocoG
JocoG
  • Uporabnik
  • Sporočil: 305
  • Avtomobil: BMW 120d M optic

Bridgestone LM25 je super, 2013 letnik še mehka ko čigumi, predvsem pa ima trde boke in je tudi v suhem in mokrem odlična.

Z M podvozjem avto gre kot po tirih, ni sicer na nivoju runflat ampak daleč tud ne.

Minus je malo več kotalnega upora(ampak velik manj k Sava :laugh).

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 400
  • Starost: 39
  • Avtomobil: kar se ne kvari ; ni BMW

Imam ganz nove Pirelli sotozero 3 na Hondi in ganz nove Nokian D4 na Golfu 4 motion, pa lahko mirne duše povem, da so Nokian skret v primerjavi z Pirelli tudi na 4x4 pogonu. To je samo moje mnjenje in ne napadajte me. Pirelli je zakon guma tako poleti kot po zimi.

Urejal mihaing, 12.01.2017, 08:59.

Na svetu obstaja prav vse, samo M3 za Rottija ne

Prikaži več možnosti

standby
standby
  • Uporabnik
  • Sporočil: 103
  • Starost: 37
  • Avtomobil: 320d ED E91

Imam ganz nove Pirelli sotozero 3 na Hondi in ganz nove Nokian D4 na Golfu 4 motion, pa lahko mirne duše povem, da so Nokian skret v primerjavi z Pirelli tudi na 4x4 pogonu. To je samo moje mnjenje in ne napadajte me. Pirelli je zakon guma tako poleti kot po zimi.

Sicer nisem nikoli imel zimskih Pirelli lahko pa rečem, kolikor sem v teh dneh uspel "testirati", da so WR D4 (205/55/16) boljše za v sneg od TS850 (195/65/15).

Urejal standby, 13.01.2017, 15:30.

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 856
  • Avtomobil: E46 330i SMG

Morm rečt, da sem se po nasvetu prodajalca odločil za Goodyear 225/45/17 91h ug perf g1.  Danes sem jih prvič testiral, ker sneži. Moram rečt, da je guma super!

Pri nas na Pohorju imamo okrog 15cm snega(ni bilo pluženo) in sem se peljal iz nadmorske 350m na 720m, vmes je 13% klanec, ki ima oster ovinek....šlo je brez problema. Delno sem izklopil DTC in gremo :) 

; 2007 E91 320dA ; 2002 e46 330i SMG/SSG

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 985
  • Avtomobil: E30 320i, E46 320iT

Po dveh tednih in ca. 1000km s Pirelli Sottozero 2 225/45 R17 sem z gumami zaenkrat zelo zadovoljen. Oprijem na hladnem suhem in mokrem asfaltu je zelo dober, daje občutek sigurnosti. Morda ne tako ekstremenga kot Conti TS850, ampak še vedno je odlično. Občutek v ovinkih fenomenalen. Proti letnim PS3 je razlika očitna. Občutek neverjetno stabilen, čvrst na volanu, kot bi dal gor nove Meyle HD selene, s tem da z Meyle HD so bile pri visokih hitrostih precej občutne vibracije na volanu in so zato leteli dol. Ovinek s severne obvoznice proti vzhodni gre zdaj z zelo sigurnim občutkom 150 km/h, pri PS3 je pa nad 110 km/h postalo precej plavajoče. :metalc  Moram priznat, da nisem pričakoval da bodo samo gume naredile takšno razliko. Imel sem z njimi tudi že eno zaviranje v sili 110 km/h do ustavitve, ko je nek idiot na levem pasu obvoznice pohodil zavore in se ustavil, ker je skoraj zgrešil izvoz  :crazy. So ga prestale z odliko. Na snegu in ledu še ni bilo priložnosti probat, ampak glede na to koliko dni na leto se vozim pe nespluženih cestah, mi to ni tako bistveno.

Glede udobja v primerjavi z letnimi PS3 istih dimenzij, bi pa povedal da predpisan tlak za letne gume je 2,1 spredaj, 2,5 zadaj s tem tlakom so PS3 zelo udobne in tudi oprijem je dober, ampak avto tako plava, da je praktično nevozen, zato sem jih vozil napumpane na 2,3/2,7, da se je dalo za silo preživet. Se je pa s tem izgubilo udobje in poslabšal oprijem. Za zimske gume je predpisan tlak 2,3/2,7 in tako imam tudi napumpane Sottozero 2. V primerjavi s PS3 na enakem tlaku sta obe gumi neudobni in na grbini trdo udarita, s tem da PS3 se potem še odbija in poskakuje Sottozero 2 pa grbino "požre".

No včeraj je končno bila priložnost sprobat.

Po zvoženem snegu, ki se oprijema cestišča se mi niso zdele nič posebnega, ampak dovolj siguren občutek, da sem si upal bit med hitrejšimi na LJ obvoznici. Skratka čisto solidno, brez pripomb, tako oprijem kot zaviranje. Tudi po pomrznjenem snegu danes po LJ obvoznici je šlo OK (DARS bi pa najrajši tožil, če bi se dalo, kako so očistili).

Po celem snegu pa precej slabše v primerjavi z lanskimi Alipn A4 15". Kar pa je bilo že zaradi dimenzije nekako za pričakovat, ampak razlika je res kar precejšnja. Za probo sem se odpravil na parkrišče, do katerega dovoz je rahel klanec in sredi klanca rampa, ki jo je treba odpret z magnetno kartico. Sem rabil precej poizkusov, da sem to zvozil in sploh prišel na parkirišče. Se je bilo potrebno ustavit sredi klanca, šipo dol, kartico ven, potem vzvratno in zalet preden se rampa nazaj dol spusti. No na koncu mi jenekako uspelo zlezt na parkriščev v 2. prestavi, seveda z ASC OFF in sukanjem volana levo-desno. Po moje bi moje lanske gume to zvozile v prvem pozkusu. Zadek zelo rad obtiči v celem snegu in se kolesa vrtijo v prazno namesto, da bi delal kroge in potem je treba peljat malo vzvratno, da kolesa spet zagrabijo. Za delanje krogov in podbnih bedarij na snegu se je treba tako precej bolj potrudit, da je ravno prav gasa in pravi kot volana.

Generalno pa vseeno zelo zadovoljen z gumami in bi ponovno spet rajši kupil takšne gume, kot pa 15", na katerih bi se spet celo zimo po francosko pozibaval zato, da bi šlo bolj ta dva dni na leto, ko cesta ni splužena. Za nekoga, ki rabi pogosto vozit v nesplužene klance, pa te gume definitivno niso primerne.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 280

Izbiram med Michelin ALPIN 5 in Continental TS-860 in alternativa še Nokian WR D4.

Ker je standard dimenzija 195/65r15, cenovno ni razlik.

Pozimi delam zelo malo kilometrov, sem pa doma iz krajev, kjer zapade precej snega, tako, da je občasno kakšen zasnežen klanec za prevozit.

Obraba ni pomembna, ker bojo prej otrdele, kot jih zvozim. Ali je kdo z Alpin 5 že prevozil kaj po snegu?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 55 042
  • Starost: 41
  • Avtomobil: ni ga več, šel v kose

Izbiram med Michelin ALPIN 5 in Continental TS-860 in alternativa še Nokian WR D4.

Ker je standard dimenzija 195/65r15, cenovno ni razlik.

Pozimi delam zelo malo kilometrov, sem pa doma iz krajev, kjer zapade precej snega, tako, da je občasno kakšen zasnežen klanec za prevozit.

Obraba ni pomembna, ker bojo prej otrdele, kot jih zvozim. Ali je kdo z Alpin 5 že prevozil kaj po snegu?

Potem obvezno izberi continentalke, ker ti NE bojo otrdele  :laugh  :ok2 Jaz sem ravno včeraj preizkusil svoje 12 let stare continentalke v snegu (sicer imam 4WD pogon, ampak sem našel en dokaj strm klanec in preizkusil oprijem s štartom od sredine navzgor in potem še drsenje navzdol) in raje ne napišem kako so se obnesle, ker mi tega itak nihče ne bo verjel... saj še sam sebi ne verjamem madona, mogoče sem pa vse skupaj samo sanjal :crazy  

Turbine na motorju so samo način, na katerega ti Bog pove, da nimaš dovolj cilindrov. - Mike Skinner

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov