Skoči na vsebino

Zimske pnevmatike 2016/2017

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2335 odgovorov v temi
JocoG
JocoG
  • Uporabnik
  • Sporočil: 324
  • Starost: 27
  • Avtomobil: BMW 120d M optic

Bridgestone LM25 je super, 2013 letnik še mehka ko čigumi, predvsem pa ima trde boke in je tudi v suhem in mokrem odlična.

Z M podvozjem avto gre kot po tirih, ni sicer na nivoju runflat ampak daleč tud ne.

Minus je malo več kotalnega upora(ampak velik manj k Sava :laugh).

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 697
  • Starost: 37
  • Avtomobil: prdalica

Imam ganz nove Pirelli sotozero 3 na Hondi in ganz nove Nokian D4 na Golfu 4 motion, pa lahko mirne duše povem, da so Nokian skret v primerjavi z Pirelli tudi na 4x4 pogonu. To je samo moje mnjenje in ne napadajte me. Pirelli je zakon guma tako poleti kot po zimi.

Urejal mihaing, 12.01.2017, 08:59.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

standby
standby
  • Uporabnik
  • Sporočil: 116
  • Avtomobil: 320d ED E91

Imam ganz nove Pirelli sotozero 3 na Hondi in ganz nove Nokian D4 na Golfu 4 motion, pa lahko mirne duše povem, da so Nokian skret v primerjavi z Pirelli tudi na 4x4 pogonu. To je samo moje mnjenje in ne napadajte me. Pirelli je zakon guma tako poleti kot po zimi.

Sicer nisem nikoli imel zimskih Pirelli lahko pa rečem, kolikor sem v teh dneh uspel "testirati", da so WR D4 (205/55/16) boljše za v sneg od TS850 (195/65/15).

Urejal standby, 13.01.2017, 15:30.

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 907
  • Starost: 27
  • Avtomobil: E46 330i SMG

Morm rečt, da sem se po nasvetu prodajalca odločil za Goodyear 225/45/17 91h ug perf g1.  Danes sem jih prvič testiral, ker sneži. Moram rečt, da je guma super!

Pri nas na Pohorju imamo okrog 15cm snega(ni bilo pluženo) in sem se peljal iz nadmorske 350m na 720m, vmes je 13% klanec, ki ima oster ovinek....šlo je brez problema. Delno sem izklopil DTC in gremo :) 

; 2007 E91 320dA ; 2002 e46 330i SMG/SSG

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 203
  • Avtomobil: E30 320i, E46 320iT

Po dveh tednih in ca. 1000km s Pirelli Sottozero 2 225/45 R17 sem z gumami zaenkrat zelo zadovoljen. Oprijem na hladnem suhem in mokrem asfaltu je zelo dober, daje občutek sigurnosti. Morda ne tako ekstremenga kot Conti TS850, ampak še vedno je odlično. Občutek v ovinkih fenomenalen. Proti letnim PS3 je razlika očitna. Občutek neverjetno stabilen, čvrst na volanu, kot bi dal gor nove Meyle HD selene, s tem da z Meyle HD so bile pri visokih hitrostih precej občutne vibracije na volanu in so zato leteli dol. Ovinek s severne obvoznice proti vzhodni gre zdaj z zelo sigurnim občutkom 150 km/h, pri PS3 je pa nad 110 km/h postalo precej plavajoče. :metalc  Moram priznat, da nisem pričakoval da bodo samo gume naredile takšno razliko. Imel sem z njimi tudi že eno zaviranje v sili 110 km/h do ustavitve, ko je nek idiot na levem pasu obvoznice pohodil zavore in se ustavil, ker je skoraj zgrešil izvoz  :crazy. So ga prestale z odliko. Na snegu in ledu še ni bilo priložnosti probat, ampak glede na to koliko dni na leto se vozim pe nespluženih cestah, mi to ni tako bistveno.

Glede udobja v primerjavi z letnimi PS3 istih dimenzij, bi pa povedal da predpisan tlak za letne gume je 2,1 spredaj, 2,5 zadaj s tem tlakom so PS3 zelo udobne in tudi oprijem je dober, ampak avto tako plava, da je praktično nevozen, zato sem jih vozil napumpane na 2,3/2,7, da se je dalo za silo preživet. Se je pa s tem izgubilo udobje in poslabšal oprijem. Za zimske gume je predpisan tlak 2,3/2,7 in tako imam tudi napumpane Sottozero 2. V primerjavi s PS3 na enakem tlaku sta obe gumi neudobni in na grbini trdo udarita, s tem da PS3 se potem še odbija in poskakuje Sottozero 2 pa grbino "požre".

No včeraj je končno bila priložnost sprobat.

Po zvoženem snegu, ki se oprijema cestišča se mi niso zdele nič posebnega, ampak dovolj siguren občutek, da sem si upal bit med hitrejšimi na LJ obvoznici. Skratka čisto solidno, brez pripomb, tako oprijem kot zaviranje. Tudi po pomrznjenem snegu danes po LJ obvoznici je šlo OK (DARS bi pa najrajši tožil, če bi se dalo, kako so očistili).

Po celem snegu pa precej slabše v primerjavi z lanskimi Alipn A4 15". Kar pa je bilo že zaradi dimenzije nekako za pričakovat, ampak razlika je res kar precejšnja. Za probo sem se odpravil na parkrišče, do katerega dovoz je rahel klanec in sredi klanca rampa, ki jo je treba odpret z magnetno kartico. Sem rabil precej poizkusov, da sem to zvozil in sploh prišel na parkirišče. Se je bilo potrebno ustavit sredi klanca, šipo dol, kartico ven, potem vzvratno in zalet preden se rampa nazaj dol spusti. No na koncu mi jenekako uspelo zlezt na parkriščev v 2. prestavi, seveda z ASC OFF in sukanjem volana levo-desno. Po moje bi moje lanske gume to zvozile v prvem pozkusu. Zadek zelo rad obtiči v celem snegu in se kolesa vrtijo v prazno namesto, da bi delal kroge in potem je treba peljat malo vzvratno, da kolesa spet zagrabijo. Za delanje krogov in podbnih bedarij na snegu se je treba tako precej bolj potrudit, da je ravno prav gasa in pravi kot volana.

Generalno pa vseeno zelo zadovoljen z gumami in bi ponovno spet rajši kupil takšne gume, kot pa 15", na katerih bi se spet celo zimo po francosko pozibaval zato, da bi šlo bolj ta dva dni na leto, ko cesta ni splužena. Za nekoga, ki rabi pogosto vozit v nesplužene klance, pa te gume definitivno niso primerne.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 713
  • Starost: 39

Za prihodnjo sezono bom potreboval zimski komplet v dim. 225/45/17 in sicer sem zasledil da Conti TS ni ne vem kako dober v tej dimenziji, da bi bila recimo dunlop boljša izbira?

Ima kdo izkušnje s to dimenzijo? Sicer z Dunlop WS in Conti TS v 195/65/15 imam dobre izkušnje, me pa zanima vaše dotične izkušnje za dim. 225/45/17 dunlop ws5 ali conti ts860? Bodo pa z leti prej stare ratale, kot pa da bom v celoti izrabil profil, saj bodo romale na Zajca. :)

Urejal Taucher, 29.05.2017, 12:21.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 093
  • Starost: 20
  • Avtomobil: Tak bel.. nemški avto

Za prihodnjo sezono bom potreboval zimski komplet v dim. 225/45/17 in sicer sem zasledil da Conti TS ni ne vem kako dober v tej dimenziji, da bi bila recimo dunlop boljša izbira?

Ima kdo izkušnje s to dimenzijo? Sicer z Dunlop WS in Conti TS v 195/65/15 imam dobre izkušnje, me pa zanima vaše dotične izkušnje za dim. 225/45/17 dunlop ws5 ali conti ts860? Bodo pa z leti prej stare ratale, kot pa da bom v celoti izrabil profil, saj bodo romale na Zajca. :)

Jaz prodam 4 mesece vožen komplet gum in sicer Yokohama W905 wdrive. Moram rečt, da tak grip kot ima ta guma v mokrem in suhem ima malo katera. Po snegu sicer sem šel le enkrat in lahko rečem, da se je super odrezala. Prodajam pa zato, ker imam drug avto in sem dobil zraven.
Če te zanima, me lahko kontaktiraš. Cena novih je bila 430e. Prodajam pa za cca 300
:ok 

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Jaz prodam 4 mesece vožen komplet gum in sicer Yokohama W905 wdrive. Moram rečt, da tak grip kot ima ta guma v mokrem in suhem ima malo katera. Po snegu sicer sem šel le enkrat in lahko rečem, da se je super odrezala. Prodajam pa zato, ker imam drug avto in sem dobil zraven.
Če te zanima, me lahko kontaktiraš. Cena novih je bila 430e. Prodajam pa za cca 300
:ok

Vseeno hvala, sem si že naredil svoj ožji/edini izbor ali bo Conti ali Dunlop. :)

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

V tem primeru nič drugega kot continental, ker se od vseh zimskih gum najpočasneje stara.

Sem tudi sam kolebal glede na izkušnjo z Dunlop, da mi je na starosti prej trda ratala kot se znucala, tako da sem tokrat za zimski komplet ACS III naročil Conti WC 860TS  dim. 225/45/17 94H, pa da vidimo kako se bodo obnesle prihodnjo zimo. :)

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 548
  • Starost: 31
  • Avtomobil: OOOO

Sem tudi sam kolebal glede na izkušnjo z Dunlop, da mi je na starosti prej trda ratala kot se znucala, tako da sem tokrat za zimski komplet ACS III naročil Conti WC 860TS  dim. 225/45/17 94H, pa da vidimo kako se bodo obnesle prihodnjo zimo. :)

Huh.. ce bi te starost skrbela bi narocil "tik pred zdajci" cimbolj svezo, ne pa pol leta prej ;)
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Huh.. ce bi te starost skrbela bi narocil "tik pred zdajci" cimbolj svezo, ne pa pol leta prej ;)

Isti šmoren je ali zdaj naročim ali pa potem, bo iz iste serije prišlo ven (predvidevam DOT 45/16 do 20/17), bolj da pri meni odleže še nekaj mescev in zmontiram na zekota ko bom imel čas. Če pa bodo proti koncu letno naredile manj km kot jim je doba, pa bom premontiral na trojko in jih tam prej do konca ponucal. Mam to srečo da pašejo vse felge iz enega na drug avto in se potem "izmišljujem" in šraufam kok mi je paše-čas. :)

Urejal Taucher, 08.06.2017, 12:04.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 792
  • Starost: 47
  • Avtomobil: BMW logicno

Če ima kdo kak dober komplet zimskih za BMW X3 F25 ali F26 naj me kontaktira na ZS .
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 948
  • Starost: 38

V tem primeru nič drugega kot continental, ker se od vseh zimskih gum najpočasneje stara.

No ni cisto res. Poizkusi kdaj michelin. A3, A4 sta bile top, pri A5 so sicer spet sparali ampak vseeno. Tudi najbolj zvezno popusca pod obremenitvijo.
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 507
  • Avtomobil: X3 3.0dA

Meni se zimske Dunlop za poleti bolje obnesejo od mišelink Primacy 3.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 084
  • Starost: 49
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...isto kot sedaj...pozimi conti, poleti pa sava:-)...no tudi jaz imam poleti nexen, če je nebi bilo pa sava hp2...saj cena je skoraj ista za 17"

...no sicer priznam, da bi omel najraje conti, ampak ne za to ceno po kateri se prodajajo...ampak to sem jaz ker sem emotivno navezan na conti od leta 2002, tako kot sem bil pred tem na bridgestone...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Gumce prispele Conti WC TS 860 dot xx16, 225/45/17 XL 94H, z globino profila 8.8-8.9, nalepka B,C in 72dB, tako da še zmontirat na felge in pripravljen zeko na zimo.  :)

Imam pa viška stare zimske Dunlop 4x 225/45/17 če jih kdo rabi za drift, podarim, če ne jih pustim pri vulkanizerju. 

Urejal Taucher, 22.06.2017, 07:23.

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov