Skoči na vsebino

Ogrevanje stanovanjskih površin

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1666 odgovorov v temi
cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 304
  • Avtomobil: E46 M3, E70 X5

Glede na to, koliko se je podrazilo kurilno olje, razmisljam da bi zacel ogrevati cca 100m2 stanovanjske povrsine z el. energijo. Konkretno sem gledal el. peč Vaillant eloBlock.

Letna poraba olja je cca 1500L.

Ima kdo izkusnje z ogrevanjem z el. energijo ? Se prehod ze izplaca glede na visoke cene olja ? Se mogoce splaca samo upgrejdati gorilec? (tale je zagotovo star okoli 15let in ima primerno nizek izkoristek) Mogoce raje prehod na zemeljski plin (je pa tu zacetni strosek precej visok) ? (pred leti sem si ze narocil prikljucek do hise, potem pa so, tik preden sem predelal se kurilnico, podrazili plin za preko 100%).
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

Objavljena slika

Kaj pa kaj takega?
Starši s tem ogrevajo 150m2 prostora, termostat ne vklapljanja centralne, ker se prostor enakomerno segreje. Je pa res, da je povezan prostor, samo ena stena ga loči.
Pokurijo pa 4m3 drv na sezono, kar znese cca. 140€.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Glede na to, koliko se je podrazilo kurilno olje, razmisljam da bi zacel ogrevati cca 100m2 stanovanjske povrsine z el. energijo. Konkretno sem gledal el. peč Vaillant eloBlock.

Ima kdo izkusnje z ogrevanjem z el. energijo ? Se prehod ze izplaca glede na visoke cene olja ? Se mogoce splaca samo upgrejdati gorilec? (tale je zagotovo star okoli 15let in ima primerno nizek izkoristek) Mogoce raje prehod na zemeljski plin (je pa tu zacetni strosek precej visok) ? (pred leti sem si ze narocil prikljucek do hise, potem pa so, tik preden sem predelal se kurilnico, podrazili plin za preko 100%).

Elektika gre tut skoz gor, tko da vprašanje, če je kaj ceneje kurit na elektriko ... kolk je pa razlike med plinom in oljem, ti pa lohk drugo leto povem :ok2 ... mi smo ravno sedaj predeleli na plin in bo to naša prva zima z novo vrsto ogrevanja :)

Strošek za prehod na plin je pač odvisen kaj vse predeluješ ... če boš le peč zamenjal in v obstoječ dimnik dal une cevi za zrak ter kakšno cenejšo verzijo čistilca za vodo (vodni kamen in svinjarija v vodi je strup za plinske peči, tako da je filter pogoj pri vseh kondenzacijskih plinskih pečeh), spet ne bo take groze .. je pa seveda to takoj nekaj 1000€, ampak pridobiš vsaj en prostor zraven v hiši na račun plina, ne smrdi več po olju tam kjer so cisterne ... tko da to je tudi plus pri plinu. Sama poraba v € pa je baje tam tam sedaj ... sj glede na to, kar nam je povedal monter.

Urejal Rottie, 06.10.2011, 20:12.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Decko
Decko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 299
  • Avtomobil: Zmagovalca časa...:):)

Plin je dražji po moje...
Jaz pokurim tudi okrog 1500 L kurilca in razmišljam o prehodu na pelete.
Pri kolegu sva lani zmontirala najcenejši gorilec (ferroli) in so rezultati zaenkrat nad pričakovanji...
Bi me pa tudi elektrika zanimala če ima kdo izkušnje...
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 173
  • Avtomobil: 523i

Kdaj pa začnete kaj kurit ? Pri kolko stopinjah zunaj (in znotraj).

Je kako nenapisano pravilo?
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 324
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

kaj pa govorite elektrika je bistveno cenejša kot vse ostalo za ogrevanje......kdaj je že kdo plačal 2000€ elektrike na zimo.......????? med tem ko za kurilno olje eni še to nimajo zadosti.........
obstajajo varčna grelna telesa razni konvekciski radiatorji itd.......ki porabijo zelo malo......

Urejal TIN, 06.10.2011, 22:53.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 173
  • Avtomobil: 523i

Štrom ni tako blazno poceni...Moja sestra plačuje 100 eur štroma na mesec (da ni pol ubijalskega poračuna) pa ma centralno na štrom narejeno za flat velik 40m2, z 50cm debelimi zidovi,novimi okni in normalno temperaturo (20-21 stopinj)
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 639
  • Avtomobil: BMW x

...
obstajajo varčna grelna telesa razni konvekciski radiatorji itd.......ki porabijo zelo malo......

:-D

1kW štroma spremenjenega v toploto je spet 1kW pa če to narediš s fenom, predpotopnim grelcem ali pa najnovejšim konvektorjem. Tukaj varčnih ali potratnih naprav ni. :)

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • voith je všeč

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Mi smo za letos poleg naftne peči postavl še tegale Junkersa :)

Nafta bo od letos samo še pomoč pri lenobi ali odsotnosti..

Objavljena slika

http://www.remih-i.s...lass-comfort-s/

Urejal voith, 06.10.2011, 23:29.

Prikaži več možnosti

Mundas
Mundas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 432
  • Avtomobil: STI

Kdaj pa začnete kaj kurit ? Pri kolko stopinjah zunaj (in znotraj).

Je kako nenapisano pravilo?

Pri nas začnemo takrat, ko je res mraz, se pravi ko smo pred TVjem v puloverju mogoče še kakšna dekca čez in nas vseeno zebe :ok2 Je pa pri nas že kar pritisnil mraz, danes zjutraj z nočne sem imel v spalnici 16°C.
Prikaži več možnosti

M635_CSL
M635_CSL

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 444
  • Avtomobil: Škoda Octavia TDI

Mi smo za letošnjo zimo pripravljeni, cca 18 kubikov bukovih drv in 1500 l kurilca, bo kar zadosti:ok. Je pa dvostanovanjska hiša, cca 200 kvadratov, imamo dve peči, eno na trda goriva in eno na kurilca. Obe peči sta vezani v sistem, ko začnemo kuriti na drva se tista na olje izklopi, ko se peč na drva ohladi in temperatura pade pod željeno, se avtomatsko preklopi na olje. Bojler za toplo vodo pa ima možnost še elektrike.:ok2
znamo - hočemo - zmoremo:ok
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 993
  • Avtomobil: 330d F31

Pri meni je ravno zadnjič bil predstavnik Gomon Solarja, ker malo razmišljam o montaži solarnega sistema za pomoč pri ogrevanju. Kot @Cruiser porabimo cca. 1800L kurilnega olja. Predstavnik nekako obljublja prihranek cca. 600 litrov kurilnega olja na sezono, investicija cca. 7000 EUR.

Ima kdo mogoče izkušnje s solarno tehnologijo za pomoč pri ogrevanju? Kakšni nasveti?
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 736
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mislim da je LEO37 nekaj takega naredil.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

525iX
525iX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 633
  • Avtomobil: Alltrack , VFR

Letos namontiral peč in gorilec na pelete. Po navedbah proizvajalca peči in gorilca, naj bi pokuril na leto nekje 5-6 ton peletov. Pred tem 2500L kurilca.
Tona peletov pride 170EUR. Me prav zanima kakšen bo rezultat na koncu.
Ko gledam našega šefa, ne morem verjeti, da je nastal iz najhitrejšega spermija. :confused
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 130
  • Avtomobil: F10

......

Ima kdo izkusnje z ogrevanjem z el. energijo ? Se prehod ze izplaca glede na visoke cene olja ?....

Najbolj se splača vložit v dobro izolacijo. Najmanjši strošek na dolgi rok.
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 048
  • Avtomobil: C5

Imam centralno na olje, ki mi je v prvem letu, ko je bila hiša še brez fasade porabila dobrih 1500 l olja v sezoni (ogrevana etaža ima 115 m2).

Naslednje leto smo naredili fasado (10 ali 12 cm stiroporja, se ne spomnim več), v dnevno sobo pa sva dala kaminsko peč, ki segreje več kot pol hiše. Radiatorji v dnevni sobi se sploh ne vklopijo več, v spalnici je bolj kot ne zaprt, kopalnica ima talno ogrevanje, ki je vklopljeno celo kurilno sezono, otroška soba se ogreva normalno. Sanitarna voda se tekom celega leta ogreva na elektriko, bojler ima vgrajeno toplotno črpalko.

Na sezono sedaj porabimo ca. 700 l kurilca ter 6m3 drv. Če bi delal še enkrat, bi vzel toplotno črpalko tudi za ogrevanje, pa kaminsko peč v dnevno (brez tega nočem več bit, ker je čisto drug občutek toplote)...

Urejal M, 07.10.2011, 08:25.

Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Prikaži več možnosti

cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 304
  • Avtomobil: E46 M3, E70 X5

Najbolj se splača vložit v dobro izolacijo. Najmanjši strošek na dolgi rok.

Izolacijo imamo zgleda precej dobro, glede na porabljeno kolicino olja in kvadraturo.

Dejansko me zanima ce ogreva na elektriko (pa ne mislim termoakumulacijskih peci in kaloriferjev :laugh ), ampak pravi elektricni kotel. V bistvu bi imel oba sistema - olje in elektriko hkrati, in bi koristil tistega, ki je v danem trenutku cenejsi. EloBlock el. peč stane cca 600eur, pa verjetno se ene 200eur za montazo in je precej poceni sistem pomomoje.

Peleti so zanimvi, samo se mi ne da vsak dan trosit tega sranja noter v pec. Pa tudi imeti zalogo nekaj par ton peletov je problem.
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 574
  • Avtomobil: --------:)

Ni kaj kurjava je res predraga.mi za 220m2 flat porabimo 3000 l olja s tem ,da še ogrevamo vodo poleti:fight

Sem mislil,da za mojih 110 m2,bi si omislil kamin,samo kakii kamin,da bi mi to ogreval.Tukaj je pa strošek kamina verjetno + 2ooo e :confused
Malo težko je danes omisliti pravo alternativo s čem ogrevat,ker cene se spreminjajo.
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 158
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Ni kaj kurjava je res predraga.mi za 220m2 flat porabimo 3000 l olja s tem ,da še ogrevamo vodo poleti:fight

Sem mislil,da za mojih 110 m2,bi si omislil kamin,samo kakii kamin,da bi mi to ogreval.Tukaj je pa strošek kamina verjetno + 2ooo e :confused
Malo težko je danes omisliti pravo alternativo s čem ogrevat,ker cene se spreminjajo.

Kolektorji za vodo?

A to govoriš za hišo?
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

Če imaš kaj gozda, se cene ne spreminjajo. Pa tudi cena na €/m3 lesa se kaj ne spreminja, ker je le tega v izobilju :)
Prikaži več možnosti