Skoči na vsebino

Ogrevanje stanovanjskih površin

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1666 odgovorov v temi
veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 178
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Jaz imam gozd, pa sem razmišljal, kaj naredit.

Dal bom noter toplotno črpalko in drva prodal in si s tem plačal elektriko za kurjavo. Bo pa manj porabljene elektrike, kot bi dobil denarja za prodajo drv za celo sezono. Drv okrog hiše nimam kje imet, da bi bile pokrite + bi rabil dodatno še zalogovnik, ki stane preko jurja. Če bi hotel biti komot, bi dal še podajalec drvi, ampak ne bom.

Za hišo 155 m2, ogrevane površine 120 m2 imam predračun za toplotno črpalko z talnim gretjem, vse vgrajeno z DDV 13 jurjev. Kaj se vam zdi? Mnenje?
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 577
  • Avtomobil: --------:)

Kolektorji za vodo?

A to govoriš za hišo?

Hišo ja.
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 277
  • Avtomobil: 525tds Touring

Sončni kolektorji meni pomagajo prišparati nekje vsaj tistih 550-700litrov kurilca ki mi je šlo za toplo vodo + nekaj na prehodnih obdobjih.

Na žalost imam tudi ogrevanje na radiatorje pa mi je dostikrat zahtevana temperatura gretja previsoka glede na stanje v zalogovniku, ki ga polnijo sončni kolektorji. Opažam pa, da je tudi pozimi voda v zalogovniku ogreta preko 40 stopinj, kar pomeni da če bi grel samo na talno bi lahko tudi to izkoristil :)

Trenutno imam 17,6m2 starih kolektorjev ter 1500l zalogovnik, v planu je pa rekonstrukcija na 26m2 ter dodatnih 1500l zalogovnika :ok

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 895
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Glede na to, koliko se je podrazilo kurilno olje, razmisljam da bi zacel ogrevati cca 100m2 stanovanjske povrsine z el. energijo. Konkretno sem gledal el. peč Vaillant eloBlock.

Letna poraba olja je cca 1500L.

Ima kdo izkusnje z ogrevanjem z el. energijo ? Se prehod ze izplaca glede na visoke cene olja ? Se mogoce splaca samo upgrejdati gorilec? (tale je zagotovo star okoli 15let in ima primerno nizek izkoristek) Mogoce raje prehod na zemeljski plin (je pa tu zacetni strosek precej visok) ? (pred leti sem si ze narocil prikljucek do hise, potem pa so, tik preden sem predelal se kurilnico, podrazili plin za preko 100%).

Pri mojih domačih imamo sistem ogrevanja na el. energijo za pribl. 100m2. Zadeva je 1A. Brez nekega vzdrževanja, brez nekih priprav na zimo, brez smradu, brez kakršnih koli dodatnih stroškov iz leta v leto, brez beljenja glave,sistem je kot bi bil doma v bloku :-D, kjer problemi iz hiš izginejo kar se tiče ogrevanja...in ja, tudi cenovno strošek el. energije/mesec je zadeva za takšno kvadraturo :ok. Električna energija je že mislim da več kot leto na isti najnižji ceni (seveda so na Gen-i, kjer mislim da do junija 2012 ne mislijo dražiti energije). Če te zanima za kakšen sistem se gre, javi, pa lahko kaj skupaj vržem ko pogledam papirje.

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 895
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Štrom ni tako blazno poceni...Moja sestra plačuje 100 eur štroma na mesec (da ni pol ubijalskega poračuna) pa ma centralno na štrom narejeno za flat velik 40m2, z 50cm debelimi zidovi,novimi okni in normalno temperaturo (20-21 stopinj)

Sej samega štroma bi pa ponucala brez ogrevanja za 40-50€...se pravi, da da letno za ogrevanje 600-700€:).

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ima kdo kako primerjavo stroškov elektrike za stanovanje prej in potem ko se je vgradilo električno gretje? Jaz sem tudi razmišljal da bi dodal v zalogovnik štrom grelec.

Kakšni so sploh primerni? Koliko to košta?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 137
  • Avtomobil: avtomatik

Še ena ideja: kolega ima solarne panele na strehi. Namesto, da bi se zaj****l z oddajo elektrike in z vso ostalo drago opremo, ki sodi zraven, je v bojler vgradil dodaten grelec in le tega povezal direktno s solarnimi paneli.
Zadeva se obnese super. Ne vem, koliko so paneli stali, ker jih je dobil zastonj.
Po moje zelo dober sistem :ok.

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 185
  • Avtomobil: 523i

Sej samega štroma bi pa ponucala brez ogrevanja za 40-50€...se pravi, da da letno za ogrevanje 600-700€:).

Nevem kok kej pokurte stroma, ampak za 40m2 je 30 eur vrh glave. Da das pa jurja za ogrevanje 40m2 pa ni lih đabe...
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 304
  • Avtomobil: E46 M3, E70 X5

Pri mojih domačih imamo sistem ogrevanja na el. energijo za pribl. 100m2. Zadeva je 1A. Brez nekega vzdrževanja, brez nekih priprav na zimo, brez smradu, brez kakršnih koli dodatnih stroškov iz leta v leto, brez beljenja glave,sistem je kot bi bil doma v bloku :-D, kjer problemi iz hiš izginejo kar se tiče ogrevanja...in ja, tudi cenovno strošek el. energije/mesec je zadeva za takšno kvadraturo :ok. Električna energija je že mislim da več kot leto na isti najnižji ceni (seveda so na Gen-i, kjer mislim da do junija 2012 ne mislijo dražiti energije). Če te zanima za kakšen sistem se gre, javi, pa lahko kaj skupaj vržem ko pogledam papirje.

Ja, tudi sam vidim mnogo prednosti.
A mi lahko poves kolk imate staro hiso/kdaj je bila nazadnje delana izolacija in koliksen imate mesecni strosek za elektriko ?

Ideja je seveda dodati se kolektorje...enkrat kasneje, ko se hisa odplaca :ok
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 439
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Mene pa zanima ali obstaja kakšen električni grelec namesto grelca za nafto v peči?
Prikaži več možnosti

cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik

Poglej eloBlock od Vaillanta, ravno o tem se pogovarjamo.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 368
  • Avtomobil: Bmw

Pri nas doma kurimo na drva. Zadeva je super, saj porabimo cca dva šleparja hlodovine (količine na pamet nevem, je pa poceni), poleg tega pa kurimo tudi na lastne odpadke (tišlarija.press):-D, ogrevamo pa delavnico in hišo skupaj cca 800m2, seveda pa je potrebno ogrevati tudi prešo, lakirnico in sušilnico za les
Ravno konec meseca bomo menjali cca 300 vrat in štokov na študentih, sem ponudil 'brezplačen' odvoz starih štokov in vrat, kurjave bo zadosti za celo zimo:-D
Pri tastu gre cca 2000€ za nafto na leto:crazy in tudi on razmišlja o peletih:)
V glavnem, drva in peleti se splačajo:ok :ok
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 141
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Hisa v Kopru, stara 120 let, kamnita, pred 15 leti menjana okna in fasada, vgraje.a tudi kurjava na elektriko. Uporabljeni so bili najboljsi materiali takrat. Ogrevali smo 110kvadratov, ma elektriko je kurjava, voda, stedilnik skratka vse. Od tega se je 45 kvadratov ogrevalo na 25 stopinj (moja dedek in babica stara 85 let), ostalo na 22 stopinj. Takrat smo placevali 120 eur na mesec celo leto, za vse. 3 leta nazaj smo vzeli novo pec, ker je tista sla k vragu, proizvajalca se ne spomnim, je lepa bela z displayem, zgleda kot kuhinjska omarca, montirali smo zunanje tipalo, da se hisa ne ohladi prevec in daljinski termostat. Vse skupaj z montazo je bilo 1300 eur. Od takrat placujemo 90 eur. Lani smo sli na Gen-i in placujemo 81eur, poracuna ni. Zivijo notri 3 osebe, ki se vsak dan tusirajo, kuhajo ipd. Skratka se ne spara. Zadeva je zame 1A in o drugem ne bi razmisljal.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Kupil 7 kubikov drvi. Splom nebi nikoli več pomislil na kaj drugega, edino namesto peči bi, če, ko , nekoč imel rajekamin z rezervarjem za toplo vodo, peč na drva pa samo za kuhat pozimi.
Prikaži več možnosti
    • Gardener je všeč

cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik

Hisa v Kopru, stara 120 let, kamnita, pred 15 leti menjana okna in fasada, vgraje.a tudi kurjava na elektriko. Uporabljeni so bili najboljsi materiali takrat. Ogrevali smo 110kvadratov, ma elektriko je kurjava, voda, stedilnik skratka vse. Od tega se je 45 kvadratov ogrevalo na 25 stopinj (moja dedek in babica stara 85 let), ostalo na 22 stopinj. Takrat smo placevali 120 eur na mesec celo leto, za vse. 3 leta nazaj smo vzeli novo pec, ker je tista sla k vragu, proizvajalca se ne spomnim, je lepa bela z displayem, zgleda kot kuhinjska omarca, montirali smo zunanje tipalo, da se hisa ne ohladi prevec in daljinski termostat. Vse skupaj z montazo je bilo 1300 eur. Od takrat placujemo 90 eur. Lani smo sli na Gen-i in placujemo 81eur, poracuna ni. Zivijo notri 3 osebe, ki se vsak dan tusirajo, kuhajo ipd. Skratka se ne spara. Zadeva je zame 1A in o drugem ne bi razmisljal.

Hvala! O tem govorim/sprasujem :ok
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Če je dobra izolacija in dobri narejene zadeva ne more bit slabo. Ostalo so potem bolj osebne preference.

Urejal Dark Funeral, 07.10.2011, 19:07.

Prikaži več možnosti

cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik

Ceprav bolj kot se pogovarjam z ljudmi o tem, bolj je jasno da bo treba dolgorcno nekaj se bolj ucinkovitega izbrat. Gledam tudi opcije da bi menjal komplet okna (sem mislil da so 15 let stara termopan okna dovolj dobra, pa se ocitno motim). Razmislam tudi o TČ voda/voda, ker imam par metrov pod vodo podtalnico in bi se morala investicija ze v 5 letih povrnit glede na nižje cen TČ v zadnjem casu.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

3 ali 4 komorna okna :ok razlika, neverjetna :ok
Prikaži več možnosti

bobo69
bobo69

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 185
  • Avtomobil: AR 156 V6

Ceprav bolj kot se pogovarjam z ljudmi o tem, bolj je jasno da bo treba dolgorcno nekaj se bolj ucinkovitega izbrat. Gledam tudi opcije da bi menjal komplet okna (sem mislil da so 15 let stara termopan okna dovolj dobra, pa se ocitno motim). Razmislam tudi o TČ voda/voda, ker imam par metrov pod vodo podtalnico in bi se morala investicija ze v 5 letih povrnit glede na nižje cen TČ v zadnjem casu.

Če ne boš konkretno izoliral hiše (okna, zunanji zidovi ter zadnja plošča) ne razmišljaj o TČ. TČ namreč porabi električne energije približno za tretjino svoje nazivne moči, investicija pa tudi ni ravno poceni.
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 290
  • Avtomobil: 997tt, T5, Superduke

Jaz imam gozd, pa sem razmišljal, kaj naredit.

Dal bom noter toplotno črpalko in drva prodal in si s tem plačal elektriko za kurjavo. Bo pa manj porabljene elektrike, kot bi dobil denarja za prodajo drv za celo sezono. Drv okrog hiše nimam kje imet, da bi bile pokrite + bi rabil dodatno še zalogovnik, ki stane preko jurja. Če bi hotel biti komot, bi dal še podajalec drvi, ampak ne bom.

Za hišo 155 m2, ogrevane površine 120 m2 imam predračun za toplotno črpalko z talnim gretjem, vse vgrajeno z DDV 13 jurjev. Kaj se vam zdi? Mnenje?

Da bo manj porabljene elektrike kot pa če bi drva prodal? Dvomim.

Pomojem si pač nezainteresiran za koriščenje gozdnega bogastva. Ali pa imaš gozda premalo. Ali si pa len. (to zadnje upoštevaj kot šalo :D )
13jurjev?

Za ta denar dobiš veliko peč na drva od STROJa, pa še ostane ti 7 jurjev. 7 jurjev je pa po sedanji ceni cca 60€/m3 približno 115 kubikov drv (če jih seveda kupiš). Ker pa imaš svoj gozd se lahko kdaj pa kdaj popoldne odpraviš v gozd in ne visiš v nedogled na forumu ter pišeš kar nekaj.

Koliko boš porabil ne leto je pa seveda odvisno koliko tople vode porabiš, ali jo imaš tudi poleti za toplo vodo, ali imaš hišo izolirano, ali imaš v sobi 20 ali pa hočep 24 stopinj...

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti