Skoči na vsebino

Ogrevanje stanovanjskih površin

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1666 odgovorov v temi
voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 151
  • Avtomobil: kwatro

Če bi bila PH 5 k cenejša na 300m2 ,kot v tvojem primeru, potem bi bile vse novogradnje PH. 

Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 449

Okna plastika vs les...nikoli končana debata  :)

Jaz osebno ne bi vzel lesa, ki je še dražji in nimaš nič od njega, razen vzdrževanja-barvanja :-D . Pa da ne kdo reče da les diha...les, ki je zalit z barvo...sej če hočeš da okno dihta za pšogoj PH, les ne sme spustit nič skozi.

Pri PH bi rekel da je prezračevanje kar obvezno, sicer moraš bit zelo dosleden z zračenjem (ne, lesena okna, ki pravljično dihajo ne pomagajo)

Pri nas opažam, da so lesena okna bolj nek statusni simbol, kot avto naprimer. Če daš plastiko se tretira da šparaš oziroma da nimaš za lesena...

Urejal DomenG, 10.10.2019, 10:11.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 155
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Kaj točno glede PH mi ni jasno? Prosim za konkretne primere.
Imam kup ponudb za okna, razlike nihajo od 3-5k. V ožji izbor so prišla AJM pvc-alu (5k ceneje) in Internorm pvc-alu (3k ceneje). 3k za alu-les se mi je zdelo vredno doplačati. Zaenkrat mi ni žal. Usedel sem se tudi v avto in se odpeljal na ogled vsakih posebej, ker imam pač rad detajle.
Verjemi, da sem naredil temeljito primerjavo med 20 ponudniki. A je računica za nakup dražjih? Ni. Gre za udobje oz. boljši občutek.

Pokaži mi prosim, kdaj sem izpostavljal status? V debati o zaposlitvi sem omenil, da smo o teh stvareh že velikokrat govorili in da ker si nov uporabnik, si poišči stare debate. 
Nikoli pa nisem trdil, da sem alfa in omega znanja, to imaš ti nek kompleks, kadar ti kdo kontrira. Saj samo debatiramo, vsak predstavi svoje rešitve in to je to. Jaz sem svoje dobro argumentiral in glede na to, da si 20-krat omenjal porabo energenta, sem pač izračunal, da se mi prihranek/investicija ne zdita smiselni.

Predstavi tudi rešitve za fasado, zakaj skrivati stvari? Najlažje je poslati nekoga googlat, a ne. In zdaj si ful car, ker ti forumaši pišejo? Jaz sem večji, imam nekih 10.000 sporočil in če deliš to z najino dobo prisotnosti, sem jih jaz dobival pogosteje in sem še večji car. :rofl

A zakaj ljudje ne pišejo javno? Ker so naveličani prepucavanja in hvaljenja. Saj tudi mene mineva, da bi še sodeloval.

Enostavno nimas pojma, kaj se te vec zanima. Ostal si zadaj z znanjem in s cenami. To je realnost, sprijazni se.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 086
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Aha, to je to, brez argumentov?

OK, zelo kredibilno, res si neusahljiv vir znanja. :-D

Btw, s takim odnosom močno spominjaš na enega uporabnika v tej temi. :hihi

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Če bi bila PH 5 k cenejša na 300m2 ,kot v tvojem primeru, potem bi bile vse novogradnje PH.

Ocitno ne spremljas teme oz ne beres vsega. PH nas je prisla cca 15k€ drazje, po vrnjeni subvenciji se je ta znesek zmanjsal na cca 5k€. Kar nekaj stvari smo pri hisi naredili sami, ker imam v druzini ljudi iz foha. Plus tega smo hiso koncali preden je zacel veljat nov gradbeni zakon. Nevem, da ste vsi tako pametni, ko pa je cist enostavno izracunat kaksen je strosek PH vs NEH. Res je simple. Ne rabis nekega znanja, samo racunat je treba znat in uporabljat splet. To je to :)
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Aha, to je to, brez argumentov?
OK, zelo kredibilno, res si neusahljiv vir znanja. :-D
Btw, s takim odnosom močno spominjaš na enega uporabnika v tej temi. :hihi

Zakaj bi se ponavljal, vse to kar te zanima sem ti ze napisal v postih na prejsnjih straneh. Bolj enostavno kot to, da pa nimas znanja pa se ne, da povedat. Plesen v prezracevalnem sistemu :) rekla/kazala. To je samo ena od gluposti, ki si jih nekje slisal in napisal sem na forum.

Vseeno mi je na koga te spominjam, kdo si ti, da bos sodil? En z rdeco podrctan @gerchy iz foruma. Avtoriteta?? Zame ne. Ne recem, da nimas znanja in, da vem vec od tebe. Ampak kaj se te teme tice, to trdim brez slabe vesti. Povozim te na celi crti :)
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 151
  • Avtomobil: kwatro

Pop , a ni jasno in  logično da ne bo vsaka hiša xy m2 pasivna samo 5k dražja od navadne. Ker tako pavšalne ocene niso nikoli točne, razen če vse sam uvoziš z minimalnimi maržami in vse sam zmontiraš in sprojektiraš pa še tvoja ura je 0 eu.Pa še to bi moral pokazat oz dokazat z računi.

Men so za streho ,torej menjavo kritine in nove lajšte plus tayvec folija izdali predračune od 8 do 12k eu. Popolnoma ista kritina in tayvec, ker sem že sam izbral točno verzijo itd..potem smo sami zamenjali in je bilo c 2k do 3k eu plus ogromno piva. Ne vem točno, ker me ne zanima, ampak opalijo te lahko zelo močno ,pri vsaki gradbeni fazi...tako da lufta je ogromno eurov in je milijon faktorjev ,ki se jih ne da izračunat tako točno, kot praviš 5k več za PH na 300m2 - subvencije. Jaz priznam da nimam pojma o sodobnem  gradbeništvu , samo se mi zdi malo verjetno da je tako, lahko pa dokazujejo tisti ki se ukvarjajo s tem. Ker to je lahko podobno primeru da si jaz lahko zamenjam glavni jermen z vodno pumpo in vsemi pikarijami zraven za 50 eu..pa ne bo nihče verjel (2.0 tdi) 

Urejal voodoo child, 10.10.2019, 10:32.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Zakaj bi se ponavljal, vse to kar te zanima sem ti ze napisal v postih na prejsnjih straneh. Bolj enostavno kot to, da pa nimas znanja pa se ne, da povedat. Plesen v prezracevalnem sistemu :) rekla/kazala. To je samo ena od gluposti, ki si jih nekje slisal in napisal sem na forum.

Vseeno mi je na koga te spominjam, kdo si ti, da bos sodil? En z rdeco podrctan @gerchy iz foruma. Avtoriteta?? Zame ne. Ne recem, da nimas znanja in, da vem vec od tebe. Ampak kaj se te teme tice, to trdim brez slabe vesti. Povozim te na celi crti :)

Napisal si marsikaj, nisi pa napisal, kaj točno meni ni jasno. Ta odgovor še čakam. 

Jaz razumem, zakaj se nekdo odloči za PH (in cenejša okna :-D), ti pa do zdaj še nisi priznal, da bi razumel drugačno odločitev. Samo teraš svoje.

Kar se tiče plesni - poguglaj "hvac mold" - da še jaz tebe malo pošljem na internet.

Se dogaja!

Jaz sodim? Samo čakam argumente, tako kot si jih ti od nekoga drugega včeraj. :)

Kaj imaš z avtoriteto, pa ne vem.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Pop , a ni jasno in  logično da ne bo vsaka hiša xy m2 pasivna samo 5k dražja od navadne. Ker tako pavšalne ocene niso nikoli točne, razen če vse sam uvoziš z minimalnimi maržami in vse sam zmontiraš in sprojektiraš pa še tvoja ura je 0 eu.Pa še to bi moral pokazat oz dokazat z računi.
Men so za streho ,torej menjavo kritine in nove lajšte plus tayvec folija izdali predračune od 8 do 12k eu. Popolnoma ista kritina in tayvec, ker sem že sam izbral točno verzijo itd..potem smo sami zamenjali in je bilo c 2k do 3k eu plus ogromno piva. Ne vem točno, ker me ne zanima, ampak opalijo te lahko zelo močno ,pri vsaki gradbeni fazi...tako da lufta je ogromno eurov in je milijon faktorjev ,ki se jih ne da izračunat tako točno, kot praviš 5k več za PH na 300m2 - subvencije. Jaz priznam da nimam pojma o sodobnem  gradbeništvu , samo se mi zdi malo verjetno da je tako, lahko pa dokazujejo tisti ki se ukvarjajo s tem. Ker to je lahko podobno primeru da si jaz lahko zamenjam glavni jermen z vodno pumpo in vsemi pikarijami zraven za 50 eu..pa ne bo nihče verjel (2.0 tdi)

Res je in jaz nikjer nisem trdil, da je vsaka PH samo 5k€ drazja od normalne hise. Trdim za naso hiso, ker vem kako in kaj. Tocno vem koliko je kaj stalo in kje smo imeli moznost sami delat in prihranit na ta nacin. Ni pa PH drazja za 50k€ kot je napisal nekje v tej temi VELIKI z rdeco podcrtan @gerchy. Povprecno velika PH je cca 15-20k€ drazja od NEH. Ce je graditelj opravicen do subvencije pa za visino le te manj. Ce pa graditelj uspe dolocene zadeve naredit v lastni reziji, spogajat popuste pa se ta znesek se zmanjsa. Prostora je ogromno, tako gor kot navzdol. Lahko te opalijo in bo PH res 50k€ drazja. Mogoce pa je to gerchy mislil.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 610
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... zdaj pa že toliko pretiravate in nakladat, da va je že režko brati...

... pasivna vs navadna hiša in koliko se porabi energije/štroma/itd....

Enim je vse v cifrah pa naj stane kolikor hoče :)

... enim je lepa pasivna enim ne (meni recimo so nagravžne in nebi v njih bival niti gratis) in prav je tako, vsakemu svoje....

...in potem ljudje zapravljajo ogromne zneske za ogrevanje/hlajenje po 10,15 in več tisoč € kar je meni OOL in metanje denarja skozi okna, ki so, lej ga zlomka v takšnih hišah po večini plastična, pa še vhodna vrata...

Plastika je grda in pika, kupi se jih zato, ker so poceni in ker je zmanjkalo denarja za kes, ker se je preveč porabilo za bedarije ogrevanja in hlajenja za tistih 30€ prihranka na mesec, ki se potem zapravi za dražji mobitel v žepu, vsak dan pa moraš zaradi tega gledati grda vrata in okna.... in iz primerov, ki jih poznam, potem v takšne hiše še tlačijo laminat, vinil in pohištvo iz dipota in ikee...

... v glavnem samo, da vam paše, ampak ne delajte si utvar, da je to lepo.... in res ni treba pretiravat z tem ogrevanjem do vsakega centa, ste skoraj hujši kot tisti ki hvalijo smrdljive...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Napisal si marsikaj, nisi pa napisal, kaj točno meni ni jasno. Ta odgovor še čakam. 
Jaz razumem, zakaj se nekdo odloči za PH (in cenejša okna :-D), ti pa do zdaj še nisi priznal, da bi razumel drugačno odločitev. Samo teraš svoje.

Kar se tiče plesni - poguglaj "hvac mold" - da še jaz tebe malo pošljem na internet.
Se dogaja!

Jaz sodim? Samo čakam argumente, tako kot si jih ti od nekoga drugega včeraj. :)
Kaj imaš z avtoriteto, pa ne vem.

Nic ti ni jasno.

Pri delujocem sistemu rekuperacije ne more prit do plesni. Ker na prepihu se nobena plesen ni uspevala. Ce pa rekuperator vgasnes pa lahko. Ampak potem boljse, da ga nimas, ce ga mislis imet na OFF. Ni namenjen temu. Poisci kake pogoje rabi plesen, da uspeva. Ti bo takoj jasno :)
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 972
  • Avtomobil: traktor

Hay!

... zdaj pa že toliko pretiravate in nakladat, da va je že režko brati...

... pasivna vs navadna hiša in koliko se porabi energije/štroma/itd....

Enim je vse v cifrah pa naj stane kolikor hoče :)

... enim je lepa pasivna enim ne (meni recimo so nagravžne in nebi v njih bival niti gratis) in prav je tako, vsakemu svoje....

...in potem ljudje zapravljajo ogromne zneske za ogrevanje/hlajenje po 10,15 in več tisoč € kar je meni OOL in metanje denarja skozi okna, ki so, lej ga zlomka v takšnih hišah po večini plastična, pa še vhodna vrata...

Plastika je grda in pika, kupi se jih zato, ker so poceni in ker je zmanjkalo denarja za kes, ker se je preveč porabilo za bedarije ogrevanja in hlajenja za tistih 30€ prihranka na mesec, ki se potem zapravi za dražji mobitel v žepu, vsak dan pa moraš zaradi tega gledati grda vrata in okna.... in iz primerov, ki jih poznam, potem v takšne hiše še tlačijo laminat, vinil in pohištvo iz dipota in ikee...

... v glavnem samo, da vam paše, ampak ne delajte si utvar, da je to lepo.... in res ni treba pretiravat z tem ogrevanjem do vsakega centa, ste skoraj hujši kot tisti ki hvalijo smrdljive...

lp

joda

no glede oken ni nikakor tako.  kadarkoli vzamem alu/pvc namesto alu/les, pa če me pride alu/les ceneje. les bi vzel samo v primeru, da gradim leseno bajto. pri klasiki nikakor ne. denar gor ali dol.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Nic ti ni jasno.

Pri delujocem sistemu rekuperacije ne more prit do plesni. Ker na prepihu se nobena plesen ni uspevala. Ce pa rekuperator vgasnes pa lahko. Ampak potem boljse, da ga nimas, ce ga mislis imet na OFF. Ni namenjen temu. Poisci kake pogoje rabi plesen, da uspeva. Ti bo takoj jasno :)

Kaj, ko bi ti za začetek začel temeljito brati?

50k investicija je bila omenjena v nekem blogu, kjer je graditelj pač vgrajeval stvari in prišel do takega zaključka. Saj po moje mu je hitro bilo žal, ker on je tisti, ki je potem izbiral vinil in ostale kompromise, ker je denarja zmanjkalo.

Jaz sem prišel do malo nižjih cifer, ampak vsekakor več kot 15.000 - ker so bile poleg še žaluzije (ki jih NEH za nizko porabo ne potrebuje), pametna instalacija, 24 cm fasade in še kaj. Pa bilo je leto 2012.

Razumi, da ne koristi podatek, če si ti delal sam in vezal kablem da si privarčeval - ampak je treba pogledati skozi oči povprečnega graditelja, ki morda ni genij, da bo strojne intalacije delal sam, vezal elektriko in imel pomoč očeta, da mu bo švasal Izotekt.

In ja, večina gre v pasivo zaradi varčevanja in ne zaradi načina bivanja, saj se ta ne razlikuje kaj dosti - razen morda manj zračenja. In kot rečeno, četudi je invesicija med 5 in 10 k, se to še vedno ne povrne v 25-50 letih pri sedanjih načinih ogrevanja. In mnogi (z mano vred) pač zagovarjajo, da je teh 5-10k bolje investirati kam drugam, kar bo prineslo več veselja ob bivanju. To je ves point, ki ga nekako nočeš razumeti.

Nisem rekel, da je plesen klasika, je pa možnost, da se pojavi. Če rekuperacije ni, je to nemogoče. Meni je rekuperacija OK, samo rentabilna ni, kar priznavaš tudi sam. In glede na tvoje nenehno ponavljanje, da privarčuješ 100 ali 200 € letno, sem pač argumentiral, da se mi investicija ne zdi smotrna. In zato nimam pojma o PH in ti si car, ker dobivaš privatna sporočila. Yeah. :-D

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Kaj, ko bi ti za začetek začel temeljito brati?

50k investicija je bila omenjena v nekem blogu, kjer je graditelj pač vgrajeval stvari in prišel do takega zaključka. Saj po moje mu je hitro bilo žal, ker on je tisti, ki je potem izbiral vinil in ostale kompromise, ker je denarja zmanjkalo.
Jaz sem prišel do malo nižjih cifer, ampak vsekakor več kot 15.000 - ker so bile poleg še žaluzije (ki jih NEH za nizko porabo ne potrebuje), pametna instalacija, 24 cm fasade in še kaj. Pa bilo je leto 2012.
Razumi, da ne koristi podatek, če si ti delal sam in vezal kablem da si privarčeval - ampak je treba pogledati skozi oči povprečnega graditelja, ki morda ni genij, da bo strojne intalacije delal sam, vezal elektriko in imel pomoč očeta, da mu bo švasal Izotekt.

In ja, večina gre v pasivo zaradi varčevanja in ne zaradi načina bivanja, saj se ta ne razlikuje kaj dosti - razen morda manj zračenja. In kot rečeno, četudi je invesicija med 5 in 10 k, se to še vedno ne povrne v 25-50 letih pri sedanjih načinih ogrevanja. In mnogi (z mano vred) pač zagovarjajo, da je teh 5-10k bolje investirati kam drugam, kar bo prineslo več veselja ob bivanju. To je ves point, ki ga nekako nočeš razumeti.

Nisem rekel, da je plesen klasika, je pa možnost, da se pojavi. Če rekuperacije ni, je to nemogoče. Meni je rekuperacija OK, samo rentabilna ni, kar priznavaš tudi sam. In glede na tvoje nenehno ponavljanje, da privarčuješ 100 ali 200 € letno, sem pač argumentiral, da se mi investicija ne zdi smotrna. In zato nimam pojma o PH in ti si car, ker dobivaš privatna sporočila. Yeah. :-D

Ja ja pameten si ja, da ti skodi :)
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Res je, a tebi ne sežem do kolen. :ok2

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik

Joda, če je tebi plastika grda ne pomeni to da je tako in pika. Meni je vizualno ok, tako kot tudi les. Živim pa sedaj v hiši z lesenimi okni, katerih pri svoji gradnji ne bi montiral. In če še pomislim, da jih moram vsakih par let zunaj barvat  bi jih najraje zakuril. Pri nas so bila že nekaj krat barvana, na sončni strani. Tast jih tudi barva letos, 10 let stara, malo je zamudil, bi jih lahko že 2 leti nazaj. Oboji imamo Kli logatec.

Kaj je narobe s pohištvom iz dipo/ikea/lesnina? Meni je vseeno s katerega materiala je omarica za TV, važno da stoji gor tv...Razliko v denarju raje porabim za druge aktivnosti, ali pa boljši fotelj oziroma jogi. Ravno tako omare v sobi in podobno...Potem pa čez 30 let bo to nekdo vse zmetal v kontejner...Edino kjer dam na kvaliteto je kuhinja, ker je res obremenjena.

Kaj je narobe z laminatom? Meni služi bolje kot parket staršom, v katerem se pozna ogromno poškodb. Meni pa pes nori po kuhnji, otrok razbiva z lonci po tleh in ni problemov in se niti ne sekriam zaradi tega.

Ampak ne bom nikogar prepričeval, nekomu je v veselje da ima drago pohištvo in lesena okna za se pohvalit. Ne bom pa sprejel, da me nekdo označi za nekoga, ki nima keša oziroma škrtuha, ker ne mečem denarja v stvari, ki me ne brigajo...

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 610
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

no glede oken ni nikakor tako.  kadarkoli vzamem alu/pvc namesto alu/les, pa če me pride alu/les ceneje. les bi vzel samo v primeru, da gradim leseno bajto. pri klasiki nikakor ne. denar gor ali dol.

... saj sem napisal vsakemu svoje :)

... eni pač želijo plasti fantastično in živeti v umetnem prostoru, eni pa v naravnem.... in napisal sem LESENA, ne alu/les...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik

Seveda, če zidani hiši natakneš lesena okna se spremeni v lepo naravno brunarico :ok2

Če natakneš pvc okna pa v plastično škatlo :napaka

Prikaži več možnosti
    • zigi in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Enaka mnenja sem slisal, ko sma izbirala okna za to hiso. Pri prvi bajti sploh ni bilo vprasanje, pred 10 leti, je bil PVC top izbira. Zdaj sma imela par ponudb, tud les opcijo pa sma pol vseeno vzela PVC prodil od VEKE. Plus tega nama je ta firma dala tretjo zasteklitev z emijsijskim nanosom gratis. Ker je to bilo ravno v casu sejma DOM lani in so imeli razne akcije. Splaca se dobit vec ponudb, ker je neverjetno koliko se imajo lufta pri cenah.
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 034
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Trenutno imam doma ogrevanje na kurilca. V letu ali dveh imam namen zamenjat peč z čim drugim.

Nekateri mi svetujejo toplotno črpalko. Jaz pa se nekak nagibam bolj za peč na pelete.

Kaj se bolj izplača na dolgi rok?

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti