Skoči na vsebino

Ogrevanje stanovanjskih površin

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1666 odgovorov v temi
Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 162
  • Avtomobil: Bangle box

Ma dej. Obračaš besede drugih oz. si jih razlagaš tako kot ti paše, zato da se delaš pametnega. Potem ko ti zmanjka materiala za ego filat si še kaj zmisliš kaj je nekdo rekel oz. veš celo kaj je kdo mislil, nazadnje se naslanjaš še na slovnico pri kateri si sam milo rečeno primitivec. Nabijaš ene in iste stvari, prepričan, da si požrl pamet celega sveta in misliš, da veš vse o gradnji hiš oz. vsaj več kot vsi drugi skupaj, ob tem pa sam sebe božaš z “avto komplimenti” po namišljeni grivi, za katero misliš da zraste pri 33ih letih.

Res si patetičen model.

Škoda, da ti znanje oz. to, da ti drugi priznajo da nekaj znaš več pomeni kot kaj drugega, ki je mogoče bolj pomembno in bi ti v življenju mogoče bolj prav prišlo kakor to, da boš sam napeljal strojno inštalacijo v novi bajti, pa čeprav boš gradil že v tretje (če se ne motim), verjetno ravno zarad tega, ker si tok brihten da ti v v prvo ni uspelo.
I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti
    • prekov je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 155
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Ma dej. Obračaš besede drugih oz. si jih razlagaš tako kot ti paše, zato da se delaš pametnega. Potem ko ti zmanjka materiala za ego filat si še kaj zmisliš kaj je nekdo rekel oz. veš celo kaj je kdo mislil, nazadnje se naslanjaš še na slovnico pri kateri si sam milo rečeno primitivec. Nabijaš ene in iste stvari, prepričan, da si požrl pamet celega sveta in misliš, da veš vse o gradnji hiš oz. vsaj več kot vsi drugi skupaj, ob tem pa sam sebe božaš z “avto komplimenti” po namišljeni grivi, za katero misliš da zraste pri 33ih letih.
Res si patetičen model.
Škoda, da ti znanje oz. to, da ti drugi priznajo da nekaj znaš več pomeni kot kaj drugega, ki je mogoče bolj pomembno in bi ti v življenju mogoče bolj prav prišlo kakor to, da boš sam napeljal strojno inštalacijo v novi bajti, pa čeprav boš gradil že v tretje (če se ne motim), verjetno ravno zarad tega, ker si tok brihten da ti v v prvo ni uspelo.

Ooooo IR panelcek :) povej si se odlocil, bos kupil se par panelov? Res ti uredim full ugodno pa baje so full varcni, to mi je en kolega povedal, ko se full spozna na te stvari. To bi bilo skoda, da zamudis tako priloznost, kaj pravis?? 100€ za 600W, ti je ok cena?? Pa full full hudi termostat je zraven, ki ti prihrani ogromno €, tako, da se ti bo teh 100€ povrnilo v mesecu dveh. Sej pravis, da si zelo zadovoljen s tem, ki ga imas v kopalnici in, da je celo keramika po tleh topla. Sicer ne tako kot pri talnem ampak ok, nekaj pa le je. Povej se svojim somisljenikom za to akcijo, boste skupaj toliko prihranili, da si boste lahko privoscili kak dopust. Brez heca :) sej ves, IR paneli so ogrevalni sistemi prihodnosti.

Hay!

... jaz v glavnem zelo dobro berem, res pa da kaj kdaj preskočimo, če je preveč ponavljajočega nakladanja, ne napišem pa vedno vsega, posebej tistega, kar je samo po sebi logično....
...napisal si cenejši kot parket, kar je bistven podatek, to, da je dražji kot laminat me niti ne zanima, ker laminat je ena najslabših stvari, ki jih lahko daš kot primarno podlogo v stanovanje.... to, da je bil vinil malo cenejši kot parket ne pove veliko ker recimo začetni parket že lahko dobiš za Cca 18€ ali pa za 200€ plus na m2 in pri tvoji kvadraturu je razlika lahko očitna ne samo par €...da ne omenjamo tudi koliko je polaganje parketa dražje kot vinila...
... jaz osebno nimam nič proti vinil, samo obnašaš se enako kot bb in se izmotavaš, priznaj pač da si ga vzel zato ker je bistveno cenejši kot parket, pa še pazit ti ni treba, pa še sam si to napisal....
lp
joda

Potem pa ocitno ne razumes prebranega, ce pravis, da dobro beres. Nekaj te jebe. Ali razumevanje ali pa si povrsen.
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 162
  • Avtomobil: Bangle box

Ooooo IR panelcek :) povej si se odlocil, bos kupil se par panelov? Res ti uredim full ugodno pa baje so full varcni, to mi je en kolega povedal, ko se full spozna na te stvari. To bi bilo skoda, da zamudis tako priloznost, kaj pravis?? 100€ za 600W, ti je ok cena?? Pa full full hudi termostat je zraven, ki ti prihrani ogromno €, tako, da se ti bo teh 100€ povrnilo v mesecu dveh. Sej pravis, da si zelo zadovoljen s tem, ki ga imas v kopalnici in, da je celo keramika po tleh topla. Sicer ne tako kot pri talnem ampak ok, nekaj pa le je. Povej se svojim somisljenikom za to akcijo, boste skupaj toliko prihranili, da si boste lahko privoscili kak dopust. Brez heca :) sej ves, IR paneli so ogrevalni sistemi prihodnosti.

No, o tem govorim. Ko fijakarski konj si. :)
I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 598
  • Avtomobil: Bicikel

Par vprasanj za vse strokovnjake in se mi ne da brati vsega merjenja penisev, tako da se opravicujem ce je bilo ze napisano.

Kaksna je zivljenska doba pasivne hise?? Kako je z vlago? Sprasujem iz zanimanja, nocem provocirati. Hvala

Urejal Lugs, 10.10.2019, 17:32.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Par vprasanj za vse strokovnjake in se mi ne da brati vsega merjenja penisev, tako da se opravicujem ce je bilo ze napisano.
Kaksna je zivljenska doba pasivne hise?? Kako je z vlago? Sprasujem iz zanimanja, nocem provocirati. Hvala

V ceritfikatu od passivhouse instituta je naveden podatek za zivljenjsko dobo 80 let ob pravilnem vzdrzevanju. Ker je v pasivni hisi tudi sistem rekuperacije, je vlaga kot T v hisi ves cas enakomerna. V vseh prostorih brez izjeme.

@Lugs priporocam, da si preberes to spletno stran
http://www.ugodnagra.../prezracevanje/

No, o tem govorim. Ko fijakarski konj si. :)

O cem pa?? A niso IR paneli tocno to, kar sem napisal? Zdaj, ko ti pa dam prav pa sem fijakarski konj. Celo moje besede uporabljas :)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 610
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Potem pa ocitno ne razumes prebranega, ce pravis, da dobro beres. Nekaj te jebe. Ali razumevanje ali pa si povrsen.

...ok Sašo potem mi pa prosim še enkrat napiši koliko te je stalo ogrevanje in rekuperator pa še kaj zraven, pa koliko bi dodatno stalo, vse tisto kar si sam naredil, pa bi navaden uporabnik moral plačati izvajalcu....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Hay!

...ok Sašo potem mi pa prosim še enkrat napiši koliko te je stalo ogrevanje in rekuperator pa še kaj zraven, pa koliko bi dodatno stalo, vse tisto kar si sam naredil, pa bi navaden uporabnik moral plačati izvajalcu....
lp
joda

Cisto vse sem ze ene parkrat v tej temi napisal, par strani nazaj je vse napisano, od cene TC do cene rekuperatorja do stvari, ki smo jih naredili v lastni reziji, ker so nekateri v druzini iz foha. Joda mogoce je to ravno tisti tekst, za katerega pravis, da si ga preskocil, ker je eno samo nakladanje. E jebi ga zdaj ;) Na prosnjo forumasa sem celo prilepil porabo za ogrevanje in SV za zimske mesece. Kar nekaj koristnih podatkov, samo prebrat je treba.

Urejal Popo30, 10.10.2019, 18:03.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 610
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... in cena tega je bila več kot 15 k€ o čemer sem tudi prej napisal...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 034
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Bos moral napisat malo vec podatkov o hisi. Kaksna je kvadratura, lokacija hise, izolacija hise, stevilo stanovalcev, bi ogreval samo hiso ali tudi sanitarno vodo? Imas radiatorsko ogrevanje ali talno gretje? In se eno pomembno vprasanje, koliko si pripravljen vlozit v novi sistem ogrevanja??

Cca 75 kvadratov, lokacija je JV, nova okna. Izolirana je plata z stekleno volno debeline 15cm. Fasada bo nova.
Dva stanovalca trenutno. Brez sanitarne in ogrevanje na radiatorje. Cca 5K€.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Hay!
... in cena tega je bila več kot 15 k€ o čemer sem tudi prej napisal...
lp
joda

Narobe..
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Cca 75 kvadratov, lokacija je JV, nova okna. Izolirana je plata z stekleno volno debeline 15cm. Fasada bo nova.
Dva stanovalca trenutno. Brez sanitarne in ogrevanje na radiatorje. Cca 5K€.

Ce pravis, da bos naredil novo fasado in je to v planu v kratkem, bo potem katerakoli TC max 5kW moci popolnoma dovolj. Tudi kaj se cene tice, bos s svojim budgetom z lahkoto prisel skozi. 5kW daikin stane z montazo celo nekaj manj kot 5k€, tudi LG monoblock, s tem novim plinom R32, je prav zanimiva TC in za dobrih 3k€ z montazo ponuja presenetljivo veliko. Pa npr 5kW novi panasonic je glede na dostopne podatke na voljo za cca 4k€. Poslji povprasevanja ponudnikom, poglej kaj kateri ponuja, primerjaj cene in je to to.
Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 852
  • Avtomobil: e92 325i

Pismo jaz pa ne živim v pasivni bajti pa vseeno zaprem vodo med umivanjem zob. #doingshitwrong 

Kot zunanji opazovalec (nebom se vmeševal v debate), se mi zdi popo res malo nabijatorski :) Brez zamere ded.

lp 

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Hay!

...ne vem koliko kdo ima niti me ne zanima....dejstvo je, da dajo/date to zato, ker je cenejše in šparata na materialu, med drugim si tudi ti sam napisal... zato ker je ceneje kot parket...
... kot pravim vsakemu svoje... tebi je neumno dat denar za parket, ker je vinil cenejši, pa še pazit ni treba kako ga uporabljaš, meni je neumno dati za centralno ogrevanje 15k€, če lahko dobim vrhunskega za 4-5k€...
lp
joda

Ti res neves kaj beres niti kaj pises. Tukaj govoris o 15k€ za centralno ogrevanje. Ko ti kapne, da si zabluzil, ker ti povem, da TC pride samo 5k€ pa v centralno ogrevanje na hitro vkljucis se rekuperator in dela, ki smo jih na hisi naredili v lastni reziji, ker bi jih po tvoje nekdo drug moral placat. Vse to je po tvoje centralno ogrevanje? Kdo je zdaj neumen? In pol naj bo debata na forumu konstruktivna in poucna, ko pa nekateri delate butle iz sebe.
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 528
  • Avtomobil: kombi

loooooooool, sem maznil dve porciji pokovke ko prebiram tole, keep it comin, btw, đe si ti Veljo :ok2

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Pismo jaz pa ne živim v pasivni bajti pa vseeno zaprem vodo med umivanjem zob. #doingshitwrong 

Kot zunanji opazovalec (nebom se vmeševal v debate), se mi zdi popo res malo nabijatorski :) Brez zamere ded.

lp

Zakaj bi zameril, povedal si svoje mnenje in prav je tako. Naj ti se odgovorim. Prej smo ziveli v navadni hisi, kjer je bil mestni vodovod in nismo bili varcni z vodo, tud z elektriko ne najbolj. Pasivna hisa pa temelji na varcnosti oziroma na minimalni porabi energentov. In, ker je @gerchy pisal, da ima raje NEH, kjer ni omejitev kot so po njegovem v PH, sem mu na plasticen nacin razlozil, da omejitev ni ampak vse temelji na varcnosti. Porabi se minimalno za ogrevanje, gospodinjsko elektriko, vodo (dezevnica za splakovanje wc) itd. Sem spada tudi zapiranje vode med miljenjem oz umivanjem zob. Po drugi strani se pa izkorisca soncno energijo, katera ogreva hiso. Nabijam ali ne, vsak si misli svoje. Jaz pisem iz osebnih izkusenj.

Bom se pa zdaj premaknil v temo o nakupu barke, ker sem nasel eno hudo in rabim par nasvetov o strokovnjakov iz navtike, ki so prisotni tukaj na forumu.

Sej vam bo @Bavarious predstavil ogrevanje z IR paneli, @gerchy pa vam bo povedal, da pasivna hisa se itak ne izplaca, ker se vlozek v PH ne povrne. Btw kaj vlozek v normalno grajeno hiso pa se povrne??

Verjamem pa, da tisti, ki znate logicno razmislit in vam je fizika vsaj malo jasno in med drugim znate uporabljat internet, boste brez tezav nasli vse odgovore na dileme o katerih je govora v tej temi ;)
Prikaži več možnosti
    • MonkeyHead je všeč

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 151
  • Avtomobil: kwatro

A je fora teh hiš čim manj stroškov na čim več kvadratov al samo podatek o manj stroških. Ker vsi primerjate elektriko itd kot porabo goriva v avtih. Golf 2 1.6 D pije 6+ golf 7.1 1.6 tdi pa 5+ .. Čez 20 let bo kolikšna razlika v ceni teh dveh avtov. Bolj je pomembna lokacija objekta in primerna velikost, vse ostalo je z današnjim materiali ki so na voljo masturbiranje in nič drugega.
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 882
  • Avtomobil: star Bmw

Tako se piše popo, a je to alexander popovič?
Če nimaš denarja za pasivno hišo, nisi niti navadne vreden in mi, ki imamo varčujemo z vodo, elektriko..
Za vse ostale pa velja naš slovenski pregovor:
Jebeš varčevanje, če ni denarja.

Drugače se pa jaz v prostem času, od 7h do večera vsak dan ukvarjam s strojnimi inštalacijami tudi na stanovanjskih hišah, predvsem pa večje sisteme.
In preden izvajalci podpišemo pogodbo s stranko, bi morala stranka pisat na bmw forum, da bi jo spoznali, tako kot popota.
Takih se izvajalci najbolj bojimo. Malo preveč denarja in vsa pamet tega sveta-iz interneta seveda.
Ti vedo vse bolje, kot mojstri s 30 letnim stažem in nikoli niso zadovoljni, na koncu pa težko plačajo, ker so po netu prebrali, da nekdo nekje dela boljše in cenejše sisteme.
Veliko bolje je delat resničnim inženirjem, ki so v stiku z realnostjo.

Urejal antasi, 10.10.2019, 19:08.

Prikaži več možnosti
    • joda in Bavarious uporabnikom je všeč to sporočilo

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 283

Uporabnik Popo30 je navaden blefer, ki nima pojma o ničemer. Njegovo domet sega do delnega razumevanja nekih reklamnih letakov, ki jih je nabral na raznih sejmih in potem to dalje citira po internetu. Ne loči med promocijskim gradivom in dejansko teorijo, niti se ne zaveda kompleksnosti tematike zato je z njim nemogoče normalno komunicirati.

Svojo hišo je pa preplačal za 100k€, ne pa za 15k€ kot trdi, tako kot vsak, ki "gradi" hišo prek telefona in na ključ, po možnosti še neke pasivne in nevem kakšne novodobne tampon izpeljanke, ki bodo čez 20 let itak razpadle same od sebe, vzdrževanje bo pa najmanj 10x dražje kot pri klasični gradnji, prodati bo pa te drvarnice itak nemogoče, ker kdo bi želel kupiti nepremičnino, ki ji v naslednjih letih grozi razpad.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Sej ne morem verjet kaj pisete. Ko preberem tekst @portlanda se lahko samo nasmejim. Ljudje vi ste ostali za leseno zlico s svojim razmisljanjem. Same nebuloze, da bo vzdrzevanje PH hise 10x drazje od klasike in podobne glupost o IR panelih. Svaka cast res. Pravi ste se skupaj nasli, @antasi ti jih pa lahko kot mojster strojnih instalacij peljes v nove projekte, kjer boste v klasicne hise namestili IR panele in prihranili :)
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 882
  • Avtomobil: star Bmw

Zavajaš in se vlečeš vun.
Nikoli nisem omenil tvojo slabo točko-
IR panele.
Pišeš, da se nekateri ne morejo opravičit, ko napišejo bedarijo, pa si sam isti.
Saj pravim, takih pametnjakovičev se izvajalci bojimo, ko hudič križa.
Prikaži več možnosti