Skoči na vsebino

Ogrevanje stanovanjskih površin

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1813 odgovorov v temi
magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 591
  • Avtomobil: Božje vozilo

samo 4? Ponavadi je še črka zraven. Sumim, da se izklopi zaradi prevelike temperature. Preveri, če ni katera od črpalk  zablokirala, to bi pojasnilo vse tvoje probleme tudi drugod!  Če so originalni seti od Buderusa(se pravi ventili in črpalke v takšnih črnih škatlah) in so še stare črpalke , le te zelo rade zablokirajo po dolgem času nedelovanja. 

Prejšnji večer je nekaj smrdelo iz peči po zažganem ,zjutraj pa ni več delalo gretje. Danes sem proval napolnit vodo v sistem in mi ni nikakor uspelo? Priklopim šlauf na pipo in stočim vodo ga držimvisokobda ni bilo zraka noter, nato priklopim na peč odprem na pipi vodo in odprem ventil na peči za dovod vode. Cajgar za pritisk se sploh ni premaknil. Ko sem pogledal v ventil in vidim neko kroglico j... notri verjetno ta zapira dovod vodeza napolniti? Kako se odblokira ta ventil oz. ali moraš imet kakšen poseben nastavek za polnjenje? Hvala

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 213
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Glede na stanje kurilnic na trdo gorivo pri nas, jaz ne bi čakal na varnostni ventil( zaprti sistem), da spusti vodo. Velikokrat se je že zgodilo, da varnostni ventil zataji. Pri odprtem sistemu je manj problemov. Najbolje je  zapreti dovod zraka in maksimalno odpreti  ogrevanje ter sanitarno vodo, da se poraba čimbolj poveča.

Urejal berni, 14.11.2019, 20:26.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Prejšnji večer je nekaj smrdelo iz peči po zažganem ,zjutraj pa ni več delalo gretje. Danes sem proval napolnit vodo v sistem in mi ni nikakor uspelo? Priklopim šlauf na pipo in stočim vodo ga držimvisokobda ni bilo zraka noter, nato priklopim na peč odprem na pipi vodo in odprem ventil na peči za dovod vode. Cajgar za pritisk se sploh ni premaknil. Ko sem pogledal v ventil in vidim neko kroglico j... notri verjetno ta zapira dovod vodeza napolniti? Kako se odblokira ta ventil oz. ali moraš imet kakšen poseben nastavek za polnjenje? Hvala

Glede na tvoj opis težav, ki se vsak dan spremenijo in "razmnožijo" je nemogoče podati mnenje. Dela,ne dela,  je odklopljeno pa priklopljeno, pritisk je pa potem polniš, sanitarna voda je hladna , potem jo ok ... Tisto, kar pa vprašamo oz. posumimo pa ne preveriš oz. sporočiš. Mislim, da boš težko našel nekoga, ki si bo vzel čas zate ;) Prvič živiš samostojno v hiši?

Urejal berni, 14.11.2019, 20:31.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Za odzračenje in polnjenje sistema:

- prvo poskusi odzračiti  radiatorje, preveri vse če imaš čas, odpri ventile na njih predhodno

- potem ugasni črpalko, priključi cev na vodo, spusti vodo do vrha cevi, natakni na nastavek na peči,  odpri ventil in polni, tam nekje okrog 1- 1,8b odvisno kako visoka je hiša oz. sistem. Potem odzrači še enkrat, ker je možno, da si imel že pri nizkem tlaku povratek zraka v sistem.

Kroglica v ventilu?? Kje si polnil ??  Ko si staknil cev ti je močno brizgnilo nazaj? Si pregledal ventile naprej v sistemu, da ni  peč odklopljena od sistema z zaprtimi ventili(potem bi preko peči težko polnil) ?

Urejal berni, 14.11.2019, 20:56.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 591
  • Avtomobil: Božje vozilo

Živim v blok, v radiatorjih nič ne šumi. Kok naj ugasnem črpalko nima posebej gumba lahko samo peč dam na 0. Polnilsem na edini cevi kjer se lahko polni daj mi mail da ti pošljem sliko peči in ventilov  če lahko?

Urejal magic man, 14.11.2019, 21:04.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 496
  • Avtomobil: Bmw

Točno to sem jaz ponavadi naredil. Zraven pa vključil še obtok na polno in odprl vse radiatorje do konca, da je vroča voda hitro zaokrožila in se čimprej pomešala z neogreto. Situacija se je tako normalizirala v par minutah brez kakršnekoli nevarnosti.

Pri nas se je to vcasih velikokrat dogajalo, ko smo furnirali. Temperatura vode v peci je sla na 120 stopinj, bobnelo je kot pri norcih. Takrat sem samo zaprl samsona ter mesalni ventil preklopil na hiso. V parih minutah se je zadeva stabilizirala.

Sicer pa smo doma ob izpadu elektrike vseeno zakurili peč, ker imamo vse radiatorje visje od kurilnice in je voda sama krozila. Ne pa res, da se ne sme "hajcati".
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 377
  • Avtomobil: Mystic blau oil guzzler

eno vprašanje za ljudi iz stroke...kurim na drva vendar imam majhen zalogovnik, 1000 l, pač večji ni šel noter...ali je za samo periferijo, črpalke, mešalne ventile, slabo če le-tega vedno nafilaš na polno, 80-90°

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 708
  • Avtomobil: BMW x

Temperature 80-90° so za komponente radiatorskega centralnega ogrevanja normalne delovne temperature. Brez skrbi :)

Se pa tehnologija razvija ... tudi jaz si pred 30. leti nisem mislil, da bom imel kdaj kompleten dimnik iz navadne plastike, na peči moči do 150kW ... :-D

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

80-90 je že malo preveč, ker je verjetno nekje drugje kot izmerjena vrednost še za kako st. več. Zaprt ali odprt sistem?

Urejal berni, 16.11.2019, 19:02.

Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

Zaprt...in ja, pritisk v sistemu je takrat okoli 2.6 bara...radiatorji, oldskul 80-ta instalacija, ne talno...

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsaj raztezno redno preverjaj!

Prikaži več možnosti
    • QPE je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 942
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Jaz jih nafilam do nekje 85°C. Tlak 2.6 bara je pa malo prevec pomoje.
Tudi meni ni sel notr vecji kot 1000 litrov, sem dal pa 2 x 1000 L.
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz jih nafilam do nekje 85°C. Tlak 2.6 bara je pa malo prevec pomoje.
Tudi meni ni sel notr vecji kot 1000 litrov, sem dal pa 2 x 1000 L.

S to idejo se tut jst zdej poigravam...kaksna pa je vezava dveh zalogovnikov? vzporedna, zaporedna...kej čist specifičnega?

2,6 bara je pritisk ko je zalogovnik res max nafilan, sicer pa nekje okoli 2 bara, ob hladni peči pa 1 bar.

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 951

Tebi pa pritisk konkretno niha.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 708
  • Avtomobil: BMW x

Tebi pa pritisk konkretno niha.

Res je ... to lahko kaže na premalo zraka v ekspanziji ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • berni je všeč

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem zakaj je tako...če dam več v ekspanzijo ko je hladna peč, pa pol ko je segreto na varnostnem ven vrže...

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 942
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Ekspanzijo imas pa koliko veliko? Jaz jo imam napihnjeno na 1.2 bara. Imam pa 200 litrsko se mi zdi.
Zalogovnika sta vezana vzporedno v 3 tockah.
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

ekspanzija je 100 l ...pač 10% zalogovnika...pa tebi kej niha oz se zvisa pritisk ko je segret sistem?

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 951

Jaz imam nekje na 1.7 bara niha pa mogoce 0.2 ne vec. Isto zalogovnik 1000l.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

ekspanzija polna vode?

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč