Skoči na vsebino

Ogrevanje stanovanjskih površin

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1852 odgovorov v temi
berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 324
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Eno vprašanje ko se prijatelji nismo uspeli uskladiti. Prijatelj greje buderus peč na kurilno olje za otroško sobo zgolj po 18h. Prej so v kuhinji/dnevni kjer se grejejo na kamin. Peč čez dan ugasnjena. Kaj je večja potrošnja?
-da peč vsakodnevno prižge za 5h od 18-23h zgolj za spanje in da se soba malo ogreje v kateri ni čez dan nikogar.
-pec prižgana non/stop na delovno temp. za radiatorje cca70stopinj in se radiator odpre samo zvečer (oz. se greje cel dan kar verjetno ni optimalno).
Grejeta se Max 1-2 radiatorja je pa nekoliko daljša povezava od peči do radiatorja cca15m
Prosim za mnenje

Za gretje 1-2 radiatorjev  nekaj ur je vse brezveze. Takšno varianto si res izmislijo samo posebenži.

Če mu je pomembno, da ima nek prostor za določen čas neko temperaturo je najbolje, da ima Buderusko priklopljeno vedno(avtomatika pa mu po urah dela po režimu), le ta pa sama regulira temperaturo glede na zunanjo temperaturo. Najbolj narobe je, če le ta (predvidevam da je nizkotemperaturna ) da dela peč na neki višji stalni temperaturi(ne glede na zunanjo ali notranjo temp.), ker takrat večinoma  dela samo za pokrivanje svojih izgub.

Če pa se gre, da največ privarčuje pa je najbolje, da se nikdar ne vklopi. ;)

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 982
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Naša el. peč Vaillant Eloblock 9kW, stara kakih 5 sezon, je začela spuščati čuden zvok, ki prihaja (po občutku) iz bojlerčka v peči.

Sumim, da se eden od grelcev poslavlja.

Mnenja strokovnjakov?

Urejal LEO37, 25.02.2020, 18:56.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Grelec po moje nima veze. Prisloni kaj na črpalko, odvij vijak , ko ne dela in zavrti črpalko mogoče je rahlo zaštekana.  Ali pa ročno odzrači na vrhu.

https://www.vaillant...lock-157459.pdf   stran 14

pa malo preveri vse kar je na strani 29

Urejal berni, 25.02.2020, 19:53.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Mogoče pa kak povratni ventil trepeta, ker nekako se sliši v sozvočju s  pumpo?

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 031
  • Avtomobil: BMW

Za gretje 1-2 radiatorjev  nekaj ur je vse brezveze. Takšno varianto si res izmislijo samo posebenži.

Če mu je pomembno, da ima nek prostor za določen čas neko temperaturo je najbolje, da ima Buderusko priklopljeno vedno(avtomatika pa mu po urah dela po režimu), le ta pa sama regulira temperaturo glede na zunanjo temperaturo. Najbolj narobe je, če le ta (predvidevam da je nizkotemperaturna ) da dela peč na neki višji stalni temperaturi(ne glede na zunanjo ali notranjo temp.), ker takrat večinoma  dela samo za pokrivanje svojih izgub.

Če pa se gre, da največ privarčuje pa je najbolje, da se nikdar ne vklopi. ;)

V preteklosti - okrog leta 1990 so bile skoraj vse peči na kurilno olje uravnavane tako, da so bile skozi na delovni temperaturi. Recimo od 50 do 70 C - odvisno na katero temperaturo je peč nastavljena.  Segrela na 70C, nato 2h stala, padla temp na 50C sept dogrela na 70C... Tako je bilo četudi ni bilo odjema v radiatorje.

Peč tudi nikoli ni preverjala zunanje temperature, saj ni imela ničesar :) . Hkrati je peč dogrevala tudi sanitarno vodo - običajno z dif. term.

Dandanes temu ni več tako.

Zato je preprost odgovor na uporabnikovo vprašanje in sicer :

: da peč vsakodnevno prižge za 5h od 18-23h zgolj za spanje in da se soba malo ogreje v kateri ni čez dan nikogar. v preostalem času peč miruje.

Pa naj nastavi od 17-22h - bo bolje :)

Zakaj tako : ker sta v igri samo 2 radiatorja, katera bosta topla v roku 15 min - zato zagon 1h prej.

Težava bi bila le v tem, da gospod nima/ima ogromne peči z zalogo vode primerne za 50 radiatorjev ampak tega podatka žal nimamo.

Urejal simply, 26.02.2020, 13:44.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Za dva radiatorja  nizkotemperaturni kotel ne rabi 1h prej vžigati... 

Mi smo doma imeli že od samega začetka na olje okrog 1977 naprej avtomatiko na zunanje tipalo in nočno dnevni režim ter.  

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 835
  • Avtomobil: Bmw

Pozdrav vsem :)

Ima kdo izkušnje/mnenje glede takega načina prezračevanja?

https://www.ream.si/...prava-VL100.pdf

hvala :)

Prikaži več možnosti

klemn007
klemn007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 805

Vprašanje za Bernija?

Če bi mi lahko prosim sporočil kje bi lahko kupil "tesnilo" katero se mi je po petih letih kurjenja v kaminu (Spartherm) poškodovalo?

Sem imel loputo za zrak do konca zaprto in je kar počilo, ko sem prišel zraven sem opazil, da je tesnilo popustilo.

20200324161844.jpg

Mi o volku, volk iz gozda. :)
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 486
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Mene pa zanima klima za mansardno stanovanje 90m2, ampak ni nujno da bi hladil vse, važno da spalnico in dnevno , torej 50m2. Ne vem pa ali je bolje vzet tako za 50m2 ali 90m2 in jo na manj nastavit, pa katera znamka itd ali vse cena pove? Nisem nikoli imel klime v hišah in se nič ne spoznam. A kdo pozna ali predlaga kakšno firmo ,ki je kvalitetna, da proda realno primeren izdelek in ga tudi zmontira.Ne bi ravno nekih vse znalnih fušerjev. 

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 578
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Mene pa zanima klima za mansardno stanovanje 90m2, ampak ni nujno da bi hladil vse, važno da spalnico in dnevno , torej 50m2. Ne vem pa ali je bolje vzet tako za 50m2 ali 90m2 in jo na manj nastavit, pa katera znamka itd ali vse cena pove? Nisem nikoli imel klime v hišah in se nič ne spoznam. A kdo pozna ali predlaga kakšno firmo ,ki je kvalitetna, da proda realno primeren izdelek in ga tudi zmontira.Ne bi ravno nekih vse znalnih fušerjev. 

Pri mansardi si vzemi nekaj rezerve, ker je precej bolj toplotno obremenjeno kot enako stanovanje nadstropje ali dva nižje. Glede na to, da imaš za ohladit dva prostora, pokliči kakšnega strokovnjaka naj si zadeve ogleda na terenu. Imel boš eno notranjo enoto in je treba zagotoviti pretok zraka med prostoroma, to pa ti pogoji kam postaviti notranjo enoto... 

Skratka ni enoznačnega odgovora. Za začetek pa si poglej v tehničnih podatkih, koliko KW potrebuješ za tvoje stanovanje. Če si po kvadraturi na meji, vzemi večjo. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • voodoo child je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 116
  • Avtomobil: BMW x

Tako kot je napisal Tristan - vzemi malo močnejšo, da imaš rezervo in ne bo večino časa delala s polno močjo. Današnje moč itak same prilagajajo in zato ne bo kurila nič več štroma. Pa še v prehodnem času jeseni/pomladi boš lahko ogreval. Jaz bi se po izkušnjah odločil za Mitsubishi

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • voodoo child je všeč

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 531

Moj nasvet je samo to, da pohiti. V teh mesecih je težko dobit majstre za klimo v doglednem času, zunanje temperature pa že presegajo 30°C in v kombinaciji z mansardo postane hitro nevzdržno. Če imaš seveda namen preživet poletje v tem stanovanju.

Urejal outsider, 29.06.2020, 13:37.

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 486
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

V bistvu sem našel teste na ZPS kar me je v bistvu najbolj zanimalo. kaj se splača oz primerjave head to head.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.