Skoči na vsebino

Kako ste zadovoljni z F10?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
624 odgovorov v temi
Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 226
  • Avtomobil: BMW department

Preberi znova. E90 in E39 imata podoben feedback, nikjer ne piše, da se peljeta enako.

Ostalega ne bom komentiral, ker jaz pišem nekaj, ti prebereš nekaj povsem drugega. Nihče ne trdi, da ni napredka, le da je koncept drugačen. F10 danes predstavlja drugačno filozofijo kot jo je E39 takrat.

Da E39 540i ne more konkurirat F10 520d? Kaj Vrankar potemtakem rabi še malo časa, da se privadi? :laugh
Sicer bi od tebe pričakoval več objektivnosti, 540iA ima 500.000 km, navadno podvozje, standardno obutev, ti imaš Eibache, najbrž adaptivne blažilnike, večja kolesa, itd. Že res, da je voznik ključnega pomena, ampak ena lastovka še ne prinese pomladi. :skrbast

No, saj se pač ne strinjava, who cares. :ok2

Morda res prehitro berem.... Ampak koncept bmw-ja je isti ze od zacetka. Sportna limuzina, velja za e39 kot za f10, predvidevam da se tukaj strinjava. Kaj pa je drugacna filozofija? Morda e39 ni bil bombnik? Je morda blizje sportnim kupejem? Ce mene vprasas, je rdeca nit ostala enaka. Sportna limuzina, best of svojega casa.suverena povsod. E39 nikoli ne bo in ni bil dirkalnik, niti m5 kot niti f10 m5 nikoli ne bo. Prej bombnik, kar je njuna filozofija.

Objektivnost? Vranciju so zmerili pred kratkim 300 konjev na valjih, moj je pod dvesto. Precej pod. Pa racunajva, 200kg manj, vec kot 100 konjev vec, se mi zdi formula zelo enostavna na papirju. V prid e39. Kaj si pa mislil da ena lastovka ne prinese pomladi pa resnicno ne razumem. Morda to da ena hitra e39 ne pomeni, da lahko e39 parira f10? Ali ravno obratno, da ena pocasna ne pomeni, da so vse pocasne? Namrec sam ne bi govoril o hitrosti, je prevelik faktor voznik, se strinjam, ampak kako se pa avto pelje pri doloceni hitrost cez ovinek je pa drugo poglavje. In f10 je velik korak pred e39, zame osebno, ki sem temeljito testiral obe.

Sigurno vsak zagovarja svoje, verjamem da si zaljubljen v svojo e39, razumem, samo sporocam ti, da gre cas naprej in da je napredek vecji kot morda mislis. E39 je super avto, f10 pa ultra super avto, ce razumes.
Audi je pa svoje poglavje, ki si ga nekje omenil. Imam sreco da zaradi narave svojega posla preizkusim veliko, o audiju nebi govoril.

Se vsaj kje strinjava?
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Se vsaj kje strinjava?

Ne. :ok2

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 507
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Se ne strinjava. E90 imam doma, e92 sem imel 3 leta, f10 imam slabi dve leti, e39 528i pa leta nazaj. Niti pod razno se ne pelje kot e90. Kar si napisal ne drzi. E39 je dalec od trojke se dlje od svoje naslednice f10. E39 540i ni mogla parirat moji svoh tezki kravi kot pravis, na zadnji turi, pa se marsikateri drug ne. In res je velik faktor voznik. Samo slab voznik v dobrem avtu je sigurno boljsi, kot dober voznik v slabem avtu... Ce avto, material ne da, nimas kaj. Leta napredka so ocitna.

P.s: po zgoraj navedenem sem verjetno tudi sam dolgoletni lastnik le teh omenjenih. Verjemi mi. Razlike so, morda manjse kot si kdo predstavlja, samo svet se vrti naprej. Izboljsave, dodelave, brez skrbi, da se poznajo leta tehnoloskega napredka. E39 je za svoj letnik super avto, kot se govori, samo zame zal ni vec v ligi danasnjih modernih avtov istega razreda. Ce bi bilo res kar pravis, bi se. Danes bmw fural staro tehnologijo. Ves kaksni miljardni prihranki v razvoju bi to bili....

Bi bilo dobro Klobaso vprasat kako in kaj...:) je verjetno med zahtevnejsimi uporabniki kar se handlinga tice.....je imel tudi e60 530d in f11 535d, pa je rekel, da je f10 zmeden, da so se prevec prilagajali in zeleli prevec vsega zdruziti, pa jim ni uspelo, da je bil glede sportnosti in handlinga e60 boljsi.

Mogoce se sam kaj dopise....

Lpm
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Moji obcutki so taki, seveda je pa temeljna pravica,da si vsak ustvarja svoje mnenje. Hvala bogu, da smo si razlicni.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

E60 limo na športnih fedrih in f11 touring na blazinah?? Do the math. Tudi moja e61 se je peljala v ovinke kot ena barka, bil je pa odličen potovalnik. Tko da tudi klobasa včasih da tako nerealno primerjavo, da brezveze :)
Filozofija športnosti e39/f10.. V f10 se da naštimat sedež in volan veliko bolj dirkaško pravilno, kot v e39 ;)
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 507
  • Avtomobil: 218d AT, M2

E60 limo na športnih fedrih in f11 touring na blazinah?? Do the math. Tudi moja e61 se je peljala v ovinke kot ena barka, bil je pa odličen potovalnik. Tko da tudi klobasa včasih da tako nerealno primerjavo, da brezveze :)
Filozofija športnosti e39/f10.. V f10 se da naštimat sedež in volan veliko bolj dirkaško pravilno, kot v e39 ;)

F11 je bil M paket....no mogoče sam več pove...

lp,M
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

F11 je bil M paket....no mogoče sam več pove...

lp,M

Ja in? Kakšno vezo ima to z mojim postom? Da avto ni bil na blazinah?

lp

P.S. Cel je na enih blazinah....kr neki...

lp

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 875
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Morda res prehitro berem.... Ampak koncept bmw-ja je isti ze od zacetka. Sportna limuzina, velja za e39 kot za f10, predvidevam da se tukaj strinjava. Kaj pa je drugacna filozofija? Morda e39 ni bil bombnik? Je morda blizje sportnim kupejem? Ce mene vprasas, je rdeca nit ostala enaka. Sportna limuzina, best of svojega casa.suverena povsod. E39 nikoli ne bo in ni bil dirkalnik, niti m5 kot niti f10 m5 nikoli ne bo. Prej bombnik, kar je njuna filozofija.

Objektivnost? Vranciju so zmerili pred kratkim 300 konjev na valjih, moj je pod dvesto. Precej pod. Pa racunajva, 200kg manj, vec kot 100 konjev vec, se mi zdi formula zelo enostavna na papirju. V prid e39. Kaj si pa mislil da ena lastovka ne prinese pomladi pa resnicno ne razumem. Morda to da ena hitra e39 ne pomeni, da lahko e39 parira f10? Ali ravno obratno, da ena pocasna ne pomeni, da so vse pocasne? Namrec sam ne bi govoril o hitrosti, je prevelik faktor voznik, se strinjam, ampak kako se pa avto pelje pri doloceni hitrost cez ovinek je pa drugo poglavje. In f10 je velik korak pred e39, zame osebno, ki sem temeljito testiral obe.

Sigurno vsak zagovarja svoje, verjamem da si zaljubljen v svojo e39, razumem, samo sporocam ti, da gre cas naprej in da je napredek vecji kot morda mislis. E39 je super avto, f10 pa ultra super avto, ce razumes.
Audi je pa svoje poglavje, ki si ga nekje omenil. Imam sreco da zaradi narave svojega posla preizkusim veliko, o audiju nebi govoril.

Se vsaj kje strinjava?

E39 540i tehta 1705 kg, F10 520d pa 1695 kg :ok 200 kg razlike si lahko vozil kvečjemu v prtljažniku :ok2
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Prvih 1000km narejenih. Za enkrat bp. Na d se pa še nisem navadil in kot kaže se še nekaj časa ne bom. Ima adaptivno podvozje in samo prvi dan sem vozil na sport sedaj pa kr lepo na comfort. Očitno smo se začeli starati.... ;)

520d nima adaptivnega podvozja, ampak samo EDC.
Prikaži več možnosti

Vabis
Vabis

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 297
  • Avtomobil: C63...E92

F10 oz F11 je za mene trenutno najlepši bmw na trgu,sploh pa M paket.Drugače je pa 520d čisto OK,če pa hočeš še malo "duše"je pa min 535i.
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

E39 540i tehta 1705 kg, F10 520d pa 1695 kg :ok 200 kg razlike si lahko vozil kvečjemu v prtljažniku :ok2

E39 540i ima 1660kg ce smo natancni, kar je se vedno manj kot f10. Prirastek konjev si skril pa kam?

Tudi meni je avto avtorja te teme zelo lep.

Urejal Debitel, 25.10.2013, 21:21.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 875
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

http://www.bmwslo.co.../E39_540i_1.php

http://www.bmwslo.co.../E39_540i_2.php

Zanimivo, kako se je 540i zredila kar na lepem :-D

Glede konjev nisem nič nasprotoval :ok
Prikaži več možnosti

tjemec
tjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 465
  • Avtomobil: E30 318i, E36 323ti M

Kdor ima 540i, ve zakaj ga ima in se požvižga na 520d.:gogo
Tudi jaz bi se. //Because music matters//

Urejal tjemec, 25.10.2013, 22:21.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 591
  • Avtomobil: Modra sulica

In obratno. Eni pa pač radi uživajo ob pravi glasbi, tisti z radia, ne pa pokanju iz rora. Zato pa vsakemu svoje. :fight :ok
No guts, No glory !
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.bmwslo.co.../E39_540i_1.php

http://www.bmwslo.co.../E39_540i_2.php

Zanimivo, kako se je 540i zredila kar na lepem :-D

Glede konjev nisem nič nasprotoval :ok

Ocitno se vse tuje strani motijo:

http://fastestlaps.c...s/bmw_540i.html

http://www.kenrockwe...cifications.htm

http://www.ultimates...eries-540i.html

Zdaj pa kdo ima prav, hmmm
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Govorimo o e39 in f10, po moje je ravno obratno...
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

tjemec
tjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

Govorimo o e39 in f10, po moje je ravno obratno...

V8 vs kavni mlinček. Ti tudi f10 ne pomaga.
Veselje do vožnje, pa to...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tjemec
tjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

In obratno. Eni pa pač radi uživajo ob pravi glasbi, tisti z radia, ne pa pokanju iz rora. Zato pa vsakemu svoje. :fight :ok

:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

V8 vs kavni mlinček. Ti tudi f10 ne pomaga.
Veselje do vožnje, pa to...

In veselje do voznje je zate samo zvok motorja? Ostali faktorji niso pomembni. Ker tudi 323 ni kavni mlincek...In ce recem, da dobis na enoletno uporabo, brezplacno novo f10 520d ali e39 540i, se bos odlocil za e39, kajne?itak.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

tjemec
tjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

In veselje do voznje je zate samo zvok motorja? Ostali faktorji niso pomembni. Ker tudi 323 ni kavni mlincek...In ce recem, da dobis na enoletno uporabo, brezplacno novo f10 520d ali e39 540i, se bos odlocil za e39, kajne?itak.

V8 ni samo zvok je veliko več.:laugh
R6 je zvok in vzdržljivost.:-D
I4 ni zvoka ni vzdržljivosti. Je pa garancija.:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nimesis je všeč