Skoči na vsebino

Cooper, ali One (poraba, uvozne dajatve iz Italije)?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
bob2
bob2

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 178
  • Avtomobil: 320d

Zagledali smo se v minija one ali cooper letnik 2002-2005, ker ne vem nic o teh avtih me zanima razlika med enim in drugim? Koliko ima povprecno porabo tak avtomobil, mislim bencinarja? Punca ima do sluzbe 40 km in sploh ne vem ce se splaca vzet tak avto.

Opazil sem, da so taki avtomobili krepko cenejsi v italiji. Ve kdo kake so dajatve?
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Poraba po eu ciklu je 6,8 l, po faceliftu (7.2004) pa 6,9 zaradi krajšega menjalnika.
ONE pije kak deci manj, ker ima še daljši prenos.
Dajatve so glede na stopnjo izpusta CO2, to si moraš pa pogledat koliko ga ima in koliko je potem davka.
Lp
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

BMW 5 turing
BMW 5 turing

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 226
  • Avtomobil: 300c

Kaj pa glede tega bencinskega motorja 1.6? Vse povsod pišejo same slabe stvari glede letnika 2003. Res sem v dvomih. Gre se pa za Mini ONE.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 609
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Kaj pa glede tega bencinskega motorja 1.6? Vse povsod pišejo same slabe stvari glede letnika 2003. Res sem v dvomih. Gre se pa za Mini ONE.

Imel kolega 2003 Cooperja CVT, prodal v ponedeljek, 170.000km, brez kakršnih koli problemov.

Drugi kolega imel 2004 ONE, optimiziran na cca 120 konjev, prodan januarja, imel ga je 3 leta, okoli 130/140.000km, tudi brez vsakih problemov. Samo menjaš olje in je to to.

lp,m
Prikaži več možnosti

R50
R50

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 52
  • Avtomobil: BMX

Kot je že bmw330cd omenil, imel minija R50 z 1.6 motorjem 3 leta in brez kakršnih koli težav. Res pa je, da je bil avto redno servisiran na polovične intervale. Pri teh motorih moraš biti samo pozoren na nivo olja, kajti nekateri ga radi malo popijejo.

Vabljen tudi na stran www.mini-klub.com kjer boš lahko našel še več informacij o Minijih.
samo, da se dogaja!
Prikaži več možnosti

google@Enigma
google@Enigma

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 55
  • Avtomobil: R53, R56

Sam si lastim Cooper S r53, za punco pa sva vzel novejsi model r56 cooper 120hp in je povorecna poraba pod 6 litrov. Tako da je avto varcen. Mogoce ima celo premajhen tank (42L). Tako da se da brez problema narediti 650km z polnim tankom.
Zavarovanje in registracija pa je smesno nizka.
Z motorjem pa mislm da z rednimi servisi nesme bit problema, pravo olje se da pa na 15k servis pa ke to to :)
Ko bos pa kupoval avto pa dobro preglej vse minije, ker je polno nategunov. Tako da raje kakega tisocaka vec pa je avto tak kot mora bit :)
Prikaži več možnosti