Skoči na vsebino

Mini cooper čuden zvok motorja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
9 odgovorov v temi
bratun
bratun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34
  • Avtomobil: E92 330Cd

Mini cooper 1.6 120HP 2009 letnik. Zanima me zakaj avto dobi v prostem teku po nekem času cerka 2min čuden zvok, sliši se pa tako kot da bi bil avto brez olja in bi se dročniki zelo slišali. Avto ima takšen zvok toliko časa dokler mu ne dam malo gasa, potem avto normalno deluje in pa parih sekundah ponovno dobi čuden zvok. Olje sem preveril, in ga je toliko kot ga mora biti maximalno. Takšen čuden zvok ima avto že zelo dovgo časa, avto sem tudi vozil na servis ko je bil še pod garancijo da bi napak odpravili in napake dejansko niso mogli odkriti.

Zanima me če kdo mogoče ve kaj bi bil vzrok za to napako, in pa h komu bi bilo pametno avto odpeljati ki se ukvarja z temi avtomobili da bi se napaka odpravila. Hvala
Prikaži več možnosti

Metod
Metod

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 773
  • Avtomobil: E39 525d

Če niso dročniki... najprej preverit pritisk olja z barometrom - lahko da je z črpalko olja kaj narobe ali pa nepravo olje .

Čimprej postaviti diagnozo:ok
Prikaži več možnosti

bratun
bratun

Začetnik

• Uporabnik

Olje v motorju je 5W-30, drugače pa ko odprem čep od olja med tem ko je avto prižgan ta čuden zvok ne prihaja iz dročnikov.
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Vztrajnik mogoče? To je problem novih R56..
Lp
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Ko sem pred kratkim malo gledal R56 Cooper S, sem na dosti tujih forumih zasledil podobne opise težav - čuden zvok ob hladnih zagonih motorja. Skoraj pri vseh avtomobilih je bil problem napenjalec verige ter vodila le-te. Mislim da bi to morali vedeti tudi naši BMW/MINI serviserji. Bilo je že kakih 5 revizij tega napenjalca in vodil, baje pri zadnji reviziji "nezdrav" zvok izgine. Je pa seveda treba zamenjati tudi verigo.

Povprašaj na kak pooblaščen MINI servis (ali pa zaupanja vrednega nepooblaščenega), mogoče gre pri tebi za enak problem.

Urejal mjemec, 20.12.2011, 20:47.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 091
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Podoben problem sem imel jaz na P206 1.9D, ki sem ga leta 2001 novega kupil. Po enem mesecu se mi je enako zgodilo. Obupen zvok iz vrha motorja in motor je izgubljal moč. Ko sem motor ugasnil in počakal recimo minutko, je pri ponovnem zagonu ta zvok izginil. Trikrat sem gapeljal naservis, pa niso nič odkrili, ker je tam deloval BP. Seveda, sem ga po 8 mesecih prodal, ker se tako ni dalo več voziti.

Serviserji so preveč komot. Oni samo priklopijo na tester in če ta nič ne pokaže, pejt domov.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

bratun
bratun

Začetnik

• Uporabnik

Takšen zvok ima avto že 2 leti, trenutno ima avto 55.000km.
Kaj bi bilo potrebno vedeti pri nabavi materjala, da se nebi potem ista napaka ponovila in pa koliko resna je ta napaka.

Hvala
Prikaži več možnosti

vuko83
vuko83

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 058
  • Avtomobil: e60 530d

Kot sem ti rekel je problem v napenjalcu verige in da imam mojstra, ki ti lahko to odpravi, samo avto mu je treba odpeljati. :ok2
Prikaži več možnosti

urke85
urke85

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23
  • Avtomobil: m240ix

Tako kot so ti že ostali odgovorili, to je napenjalec verige. Na a cosmosu menjajo za cca.40 eur.
Prikaži več možnosti

peroxl
peroxl

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: e46

Kot sem ti rekel je problem v napenjalcu verige in da imam mojstra, ki ti lahko to odpravi, samo avto mu je treba odpeljati. :ok2

Pozdravljen,
lahko prosim za tel. št. tega mojstra imam podobne težave ob dejstvu, da sem zamenjal celoten verižni set, zvok pri zagonu ostaja še naprej sila zoprn, hvala
Prikaži več možnosti