Skoči na vsebino

Tablični računalniki: Apple, Samsung, Sony,...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
831 odgovorov v temi
bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 103
  • Avtomobil: avto

Če nimaš dve levi roki je najcenejši Ebay:
http://www.ebay.co.u...6.c0.m270.l1313

Drugače ti piše na garancijskem listu.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Ipad2 vs. Tab 10.1 vs. Galaxy Tab

Kakšna mnenja?

Predvsem kakšni so razlike med Samsungoma.

Galaxy Tab
http://www.mobitel.s...x?aid=1538&pu=0

Galaxy Tab 10.1
http://www.mobitel.s...x?aid=1634&pu=0

Potreba, če že slučajno.. Ker je zelo praktičen za kakšne izlete, dopuste, torej v glavnem internet, mogoče kakšna obdelava fotografij ali pa vsaj ogled le teh.

Kakšnih večjih potreb okoli take zadeve nimam.. Me pa pri 10.1 moti da ima samo 16gb spomina (zmogljivejših pa pri Mobitelu ni) in nima SD kartic, po drugi strani pa imam itak ta prenosni disk ki se napaja preko enote na katero je priključen, tako da v primeru da je 10.1 bolj zmogljiv..

Vzel bi pa pri Mobitelu zato, ker imam fraj aneks in bi/moram spremeniti paket tako da gledam Paket 2012, ki bi zadovoljil moje potrebe glede klicanja in ga za 40eur naročnine kolikor bolj ali manj tako ali tako skurim včasih še presežem dobim za 1€. Ipada sem vključil zgolj zaradi ilustracije da vidim kje so razlike iz strani uporabnikov ki so imeli, imajo možnost to večkrat testirati.

Urejal Pepsi, 19.01.2012, 18:48.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 286
  • Avtomobil: --------:)

Hmm,če grem v Ameriko moram imeti drug polnilec za tab-a??
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

DNKO
DNKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 678
  • Avtomobil: Vlak in kolo

Galaxy Tab

Galaxy Tab 10.1

Vem, da je bil Tab10 slabo ocenjen pri testih, tako, da se sploh ne trudi z njim.

Razlika med Ipad2 in Tab 10.1. pa ni velika oz. bi rekel, da je ni. Kaj ti bolj sede. Oba sta hitra, zmogljiva, zasloni so v nulo, mogoče na ipadu dlje zdrži baterija? ...
Tab podpira tudi flash in bi zaradi tega znal normalno odpirati strani.

Ipad ga pa ne mara. sicer je flash tudi za ipada, vendar kako potem zadeva deluje in kako odpira strani v flashu ne vem.

osebno bi vzel tab-a, saj podira vse znane brskalnike ( opera, firefox, chrome ) , filmi delajo BP ( divx ), bs player dela, flash je podprt, skype....

Na tabu 10.1 si lahko prepričan, da bodo delovale stvari, s katerimi se povprečen uporabnik srečuje vsakodnevno...
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

Če nimaš dve levi roki je najcenejši Ebay:
http://www.ebay.co.u...6.c0.m270.l1313

Drugače ti piše na garancijskem listu.

Hvala ti :ok

sem že klical na servis, cena touch screena je cca. 70€, kar je ok, ampak ker še je poškodovana plastika okrog ekrana(tista obroba), bi vse skupaj stalo cca. 270€ :blackeye

verjetno bom res kar sam menjal, ker nimam dveh levih rok :)
Prikaži več možnosti

bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala ti :ok

sem že klical na servis, cena touch screena je cca. 70€, kar je ok, ampak ker še je poškodovana plastika okrog ekrana(tista obroba), bi vse skupaj stalo cca. 270€ :blackeye

verjetno bom res kar sam menjal, ker nimam dveh levih rok :)

Ojoj tapravi so, tu je še celotno ohišje:
http://www.ebay.co.u...-All-Categories
Prikaži več možnosti

bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik

Ipad2 vs. Tab 10.1 vs. Galaxy Tab

Kakšna mnenja?

Galaxy Tab

Galaxy Tab 10.1

Potreba, če že slučajno.. Ker je zelo praktičen za kakšne izlete, dopuste, torej v glavnem internet, mogoče kakšna obdelava fotografij ali pa vsaj ogled le teh.

Kakšnih večjih potreb okoli take zadeve nimam.. Me pa pri 10.1 moti da ima samo 16gb spomina (zmogljivejših pa pri Mobitelu ni) in nima SD kartic, po drugi strani pa imam itak ta prenosni disk ki se napaja preko enote na katero je priključen, tako da v primeru da je 10.1 bolj zmogljiv..

Vzel bi pa pri Mobitelu zato, ker imam fraj aneks in bi/moram spremeniti paket tako da gledam Paket 2012, ki bi zadovoljil moje potrebe glede klicanja in ga za 40eur naročnine kolikor bolj ali manj tako ali tako skurim včasih še presežem dobim za 1€. Ipada sem vključil zgolj zaradi ilustracije da vidim kje so razlike iz strani uporabnikov ki so imeli, imajo možnost to večkrat testirati.

SD kartice dobiš že praktično na pumpi ;)
za 20-25€ že dobiš 16GB.
Sam imam galaxy tab 7", očetu sem pa kupil 10.1", mu je 7" premala, ker slabo vidi.
Meni je 7" zelo cool, ker ga spravim v torbico, 10.1" je pa malenkost čez 200% večji, je za 2 roki, itd..
Odvisno za kaj stvar rabiš, prenosnost ali velikost.

Jabolka se izogibam, ker tudi ne hodim v nobeno cerkev.
Raje imam izdelke, ki so odprti, jih podpirajo "geeki" ki stisnejo iz naprave marsikaj, na njih dela FLASH in ostale "obvezne" stvari. Prav tako imajo galaxy-i razmerje stranic ekrana 16:10, kar je veliko bolje, 4:3 (ali nekaj podobnega ima Ipad) smo že preživeli.
Mogoče je to stvar okusa.
Ker imam Android telefon in tablico mi je vse skupaj bomba, en program za obe stvari.
Če pa že imaš Iphone, ti pa priporočam Ipad.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Če pa že imaš Iphone, ti pa priporočam Ipad.

Furam Nokie in BBerrye. :laugh

DNKO in bezerk hvala, sta mi olajšala odločitev. :bow

Apple pa tudi mene ne mika razen iz vidika da je stylish.. Ampak dokler nimam za novo M5 mi ni potrebno tudi s tabulatorjem od appla naokoli skakat. :laugh
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 603
  • Avtomobil: E39 528i ///M

Dva meseca nazaj sem jaz kupoval tablico in se odločal med samsungom in ipadom. Po specifikacijah sodeč je bil moj favorit samsung. Če naredim primerjavo z samsungom 10.1 ki je ista cena, ima recimo samsung flash podporo za internet, GPS navigacijo, večji ekran in resolucijo, boljšo sprednjo in zadnjo kamero, itd... vse tega IPAD2 nima. Samsung ima 1GB rama, ipad 500MB. Kamera je 3krat bolša pri Samsungu (3MP proti 1MP). Samsung je lažji in večji. Baterija je pri obeh enaka in enako dolgo zdži...

Vendar potem je prišel praktični del, kjer sem dejansko obe tablice stestiral in tukaj samsung pogori. Čeprav ima več spomina, večji in boljso resolucijo, se stvar po mojem mnenju skoraj ne more kosati z ipadom. Vmesnik in stabilnost sta pri ipadu vrhunksa, jaz odkar ga imam se mi še niti enkrat ni sesul in še več, niti enkrat v 2 mesecih še ni bil ugasnjen. Ipad ima baterijo tako da dol padeš, čeprav naj bi po specifikacijah bile obe baterije enaki, to ni niti priblizno res. Ipad zdrži že v štartu brez problema 10ur, medtem ko samsung nekje 8ur in čez par let bo ipadova baterija se kar drzala 10ur.
Potem je tu še kvaliteta in trpežnost IPADovega touchscreena in senzorja, ki je na vrhunskem nivoju.

Skratka zagotovo je moj odgovor IPAD, ker ima veliko prednosti pred samsungom, čeprav po specifikacijah deluje ravno nasprotno. Ima veliko boljso uporabniško izkušnjo, veliko bolj tekoce deluje, veliko bolj je sistem kompatibilen in stabilen.

Urejal BMWzor, 25.01.2012, 00:37.

Prikaži več možnosti

Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 799
  • Avtomobil: e39 530dTA

Pls help!

Razmišljam med Ipad2 3g in pa Tab 10.1

Preberem na tej strani prvo post, sem reku evo... samsung bo moj...ker podpira bs player, flash itd...

Potem zadnji post me je spet postavil v dvome...

Ker nisem nek picajzlast tip in bi rad da mi samo služi kot navi v kamionu...za igranje iger, brskanju po spletu... in ogled kaksnga filma... bi pomojem najrajs vzel Samsunga. Kaj pravte? :)
Prikaži več možnosti

bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DNKO
DNKO

Banned

• Izključen

Pls help!

Razmišljam med Ipad2 3g in pa Tab 10.1

Preberem na tej strani prvo post, sem reku evo... samsung bo moj...ker podpira bs player, flash itd...

Potem zadnji post me je spet postavil v dvome...

Ker nisem nek picajzlast tip in bi rad da mi samo služi kot navi v kamionu...za igranje iger, brskanju po spletu... in ogled kaksnga filma... bi pomojem najrajs vzel Samsunga. Kaj pravte? :)

Mnja. Mene Samsungov Tab10.1 ni prepričal. Decembra sem imel možnost preizkusiti NOTE-a ( ogromna zadeva ) in Taba. Medtem ko je NOTE deloval odlično, brez zapletov, odzivnost takšna kot sem jo navajen pri manjših bratih Galaxy1,II in Ace pa me je pri Tabu čakal mrzel tuš. zadeva je ves čas bila malce v krču, ni delovala tako hitro in na moje vprašanje kako je to mogoče je bil odgovor , da bi se naj izboljšalo z Android verzijo 4.0.

Ne vem. Mene ni Tab ravno prepričal, ker je ves čas bila odzivnost ravno toliko slabša, da je pokvarila izkušnjo in sem bil močno presenečen in razočaran hkrati, ker sem pričakoval, da bo pa najnovejši TAB 10.1 končno se lahko dostojno kosal z iPadom, ki po mojem mišljenju nima še zdaleč nima konkurence.

Lahko sem naletel le na slabo verzijo taba 10.1, vendar me odzivnost zaslona, preklapljanje med programi ni zadovoljilo.

Na drugi strani pa lahko rečem, da NOTE dela odlično, vnedar ga kot telefon ne bi imel, ker je enostavno prevelik za v roko :)...

Sliši se mikavno, da podpira flash , vse brskalnike, kar jih obstaja itd..., vendar če je izkušnja slabša od izkušnje na telefonu tipa galaxy pa vse skupaj pokvari vzdušje.
Prikaži več možnosti

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 603
  • Avtomobil: E39 528i ///M

@Domzalcan

pejt v BTCja v bigbang pa rec dati oba dajo v roke pa mau preslati pa ti bo koj jasno... jest sm imel ubistvu se tretjo opcijo asus transformer isto po specifikacijah stroj, poj k ga pa primes bi se pa zjokal.

Žal je na tem področju apple dalec pred vsemi, tako kot je bil ipad1 svetlobna leta pred tabom 7, tako je sedaj ipad2 pred tabom 10.1, čeprav se mu je po specifikacijah mocno preblizal in celo prehitel, ni niti priblizno na takem nivoju kot ipad.

Urejal BMWzor, 26.01.2012, 17:46.

Prikaži več možnosti

bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik

tako je.
Plus, če boš imel na samsungu etui, kjer zadaj piše "remember steve jobs 1955-2011" pa njegova slikca zraven,:jokboš zgledal totalno neumen,
za razliko, če si tak etui privoščiš na Ipadu :laugh
Prikaži več možnosti

Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 799
  • Avtomobil: e39 530dTA

Mah... sem šel v bigbang, gledal samsunga... gledal Ipada... gledal nekega Acerja z androidom in tipkovnico...ki mi je bil precej zanimiv... pol sm pa HP G7 vzel :-D

Tko da bom lohk bolš filme gledu na večjem zaslonu :-D
Prikaži več možnosti

DNKO
DNKO

Banned

• Izključen

pol sm pa HP G7 vzel :-D

Tko da bom lohk bolš filme gledu na večjem zaslonu :-D

Ziher je ziher :-D.
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

lahko kdo zrihta ekran + ohišje?

rabil bi čimprej, zadevo sem komplet razstavil, tako da še samo potrebujem rezervne dele :)

če se da bi kupil kje tukaj, ker preko ebaya je 99% vseh iz kitajske, tam pa bi čakal predolgo da to vse skupaj pride sem
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem šel danes počekirati Tab 10.1. in nisem bil impresioniran. Ni tistega Ipad klik klik boom, in pa da nima USB priključka :crazy.. Moram malo premisliti..
Prikaži več možnosti

DNKO
DNKO

Banned

• Izključen

Sem šel danes počekirati Tab 10.1. in nisem bil impresioniran. Ni tistega Ipad klik klik boom, in pa da nima USB priključka :crazy.. Moram malo premisliti..

Med razmišljanjem si boš na koncu omislil ipada, ker tab 10.1 je daleč od odzivnosti telefonov, tako, da tukaj ima Samsung še vedno probleme, kar je mene hudo presenetilo.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Med razmišljanjem si boš na koncu omislil ipada, ker tab 10.1 je daleč od odzivnosti telefonov, tako, da tukaj ima Samsung še vedno probleme, kar je mene hudo presenetilo.

Sem včeraj dodobra potestiral še novega Ipada.. Hja takole na prvi uč, je Ipad hitrejši.. Kar se tiče priklopov je pa ista štorija kot Samsung.. Bom še razmislil malček.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.