Skoči na vsebino

Iščem dobrega serviserja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
59 odgovorov v temi
Cimpo
Cimpo

King Of The Ring

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 710
  • Avtomobil: en kup starih kant

Par dni nazaj sem si kupil novo igračo za poleti:cool in sicer R1200GS Adventure z vso opremo razen ESA-e.
Zanima me, kdo vam servisira motorje. Lahko je tudi nepooblaščen serviser.
Sprašujem zato, ker sem v zadnjh dneh slišal toliko čez naše pooblaščene BMW servise, da ne vem več komu zaupati.

Pa še nekaj: Ali kdo pozna kakšnega "pacienta", kateri se res dobro spozna na BMW-jevo elektriko, ABS sistemom in z njim povezanim ASC sistemom. Potrebujem namreč nasvet o predelavi.

LP
Ko zamahne, iskra šine, šest jih pade, ko porine fant Slovenske domovine.
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 317
  • Avtomobil: Mašina

Na Avtoselectu v NG imaš odličnega mehanika za motorje. Možakar je praktično pravi BMW motorrad entuzijast in dela samo na motorjih in vse kar je z njimi povezano. Toplo priporočam :ok
Prikaži več možnosti

janih
janih

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 180
  • Avtomobil: e36 320icabrio, hostar

Na Avtoselectu v NG imaš odličnega mehanika za motorje. Možakar je praktično pravi BMW motorrad entuzijast in dela samo na motorjih in vse kar je z njimi povezano. Toplo priporočam :ok

:ok :ok
vedno z vami janih:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

volk
volk

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 44

Cimpo, glede na to, da si z Lavrice, Grosuplje ni daleč.
Ja, seveda slišiš, si že kdaj slišal, da bi kdo koga pohvalil, priporočil ... Vsi načeloma govorimo in izhajamo iz slabih izkušenj, jaz sem se zato pred leti odločil in ne menjam stališča. Motor bo "šravfal" le eden in on bo odgovoren za vse, kar ne bo delovalo, tudi vse predelave na elektriki so mi naredili na lastno željo. In sedaj ima "beloplau propelar" že preko 100tisoč zelo uspešnih km. Še ko mi je v Campaniji začel puščati gorivo sem ga brez problemov pripeljal do Grosuplja in ... tukaj ga imate.

Odloči se za enega in potem stalno k njemu. Modrosti starejših niso iz trte izvite, ko pravijo, da čevljarja ne menjaj, niti frizerja, pa krojača ... Seveda nihče noče "popravljati" za nekom, kot obrtniki, ki se vedno zgovarjajo na predhodnika.

Osebno sem pristaš nemenjave in neupoštevanja izkušenj drugih.

Verjamem, da boš imel veliko uspešnih kilometrov in predvsem preudarnih.
Srečno.

Volk
Prikaži več možnosti

mguzzi
mguzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38
  • Avtomobil: f10

Dober je Pero iz bližine Hoč; že 30 let šraufa motorje pri policiji; če te zanima.
bogdan
Prikaži več možnosti

Benjo
Benjo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28
  • Avtomobil: Petka

Mojega tudi servisirajo v Grosuplju. Brez pripomb.
Kolega pa ima eno drugo rešitev, če te zanima, se oglasi. Meni osebno najbolj odgovarja servisiranje pri pooblaščencu...
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 089
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Cimpo, Mareta poklič, on ve za dobrega serviserja ki mu je rihtal r 1200:ok
Prikaži več možnosti

Cimpo
Cimpo

King Of The Ring

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 710
  • Avtomobil: en kup starih kant

Cimpo, Mareta poklič, on ve za dobrega serviserja ki mu je rihtal r 1200:ok

Saj res:) Ja bom.
Ko zamahne, iskra šine, šest jih pade, ko porine fant Slovenske domovine.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Sam grosuplja se izogibaj. Mislm, da je ljubljana precej bolši teren za bmw motorrad mehanika iskat.

Drgač pa veliko veselih km želim. Js tut čakam že dva tedna en dan s suhim asfaltom, da bi šel saj kak krog, pa zaenkat nč od tega. :)
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

janih
janih

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 180
  • Avtomobil: e36 320icabrio, hostar

Sam grosuplja se izogibaj. Mislm, da je ljubljana precej bolši teren za bmw motorrad mehanika iskat.

Drgač pa veliko veselih km želim. Js tut čakam že dva tedna en dan s suhim asfaltom, da bi šel saj kak krog, pa zaenkat nč od tega. :)

a niso pred kratkim dobil neko nagrado od BMWja, kao odličen serviser BMW motociklov:confused :confused
vedno z vami janih:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

lado
lado

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 57
  • Avtomobil: K1600gt

Tudi jaz sem bom grosuplja izogibal...take ignorance pa Še ne..
Tukaj si dobil kar nekaj kontaktov....pokliči in se zmeni...
Drugače pa tak stroj sploh ni problematičen za servise....
Jaz zase in za kolege okoli nas sam naredim servise....sedaj pa ko sem nabavil tester pa še sploh...

lp

lado
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 057
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Avtoval je skoraj edini spodoben servis v SLO za motorje :ok Sigurno ima tudi kdo slabe izkušnje ampak ampak mislim da jih je drugod še mnogo več. Zadnje dva servisa na motorju sem delal tam, obakrat BP, ker sem moral nekaj skočit v Lj sem dobil za 2 urce nadomestni motor, cena manj kot 100€ za običajni servis pa tudi več kot ugodna. Tudi pri nekomu na šverc nebi bilo več kot par 10€ razlike. Je pa občutna razlika če uveljavljaš kulanco na motorju redno servisiranem na pooblaščencu kot pa tistemu ki ni videl uradnega servisa.

Servis na 40.000km je bil seveda dražji...cca 240€. Menjani filtri, olje, svečke, nov sftware...

Motor je sicer tudi v podpisu ampak da se ve F800s :ok

Pa nebi škodlo da tisti ki pišete koga se izogibat napišete SVOJE IZKUŠNJE. Če jih nimate hvala lepa ampak niso mirodajna mnenja :fight

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

marcel_mastnak
marcel_mastnak

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 323
  • Avtomobil: BMW R 1100 S Boxer Cup

In kaj so ti zamenjali za tistih majn kot 100 EUR ker za boxerja materjal za servis na 10000km(svečke 4X, 5l olja 20w50, 2l olja 80w90, zračni filter, oljni filter) Pride pri nepooblaščenem prodajalcu par evrov več kot 100. Kje pa je delo?
Ni važn al auto, motor al pa pes. Nemc more bit!
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem napisal kater motor imam :ok Pa po moji servisni se svečke, pa zračni filter menja na 20.000km :ok

cca 95 € je bil osnovni servis: olje, oljni filter, čiščenje zračnega filtra, priklop na računalnik in pregled ki ga pač predpisuje inspection 1.

Kot rečeno je bil servis na 20 in 40 tisoč pa dražji ko so menjali še svečke, zračni filter, nalagali nov SW (na mojo željo), kontrolirali ventile,.....kar je predpisano za inspection 2.

Čeprav uradno "ne smeš" bit zraven ko delajo sam jaz še vedno bil pa ni bilo nobenega problema. Samo da mu res ne dihaš za vratnik in mu ne delaš gužve pa ni nobenega proboblema. Ampak se itk naveličaš čakat ker se vse dela "sportski lagano" :ok Tako da je res najbolje da že ob naročanju na servis prosiš za en nadomesten motor in greš tisti čas po opravkih :ok

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Itak da nesmeš biti zraven, ker (po mojem mnenju) na mesec ene svečke zamenjajo pol dajo pa vsakemu naslednjemu te, njegove pa spet naslednjemu.

Na tem servisu čelno nategujejo ljudi in jaz sem bil en izmed njih. Dejansko so mi prodali del, ki je bil po njihovo zanič zaradi lastnosti, ki jo ima tudi nov del.

Zgodbo in del mi je prodal sam lastnik servisa in taisti po tem tega dela ni vzel nazaj, ko je bilo jasno, da me je nategnil.

Denarja mi niso vrnili, del sem jim pa vseeno pustil tam. Bom pa ta servis odsvetoval vsakič, ko me kdo vpraša zanj.

Je pa zanimivo kako zelo nerealne cene dobite tam tisti, ki ta servis na vse kriplje zagovarjate. Če bi bili res tako dobri, mi nebi v ljubljani za okna zatikali reklam in pošiljali pošt domov. Dober servis ne potrebuje takih prijemov.

:ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok

Urejal voith, 26.12.2011, 15:05.

Prikaži več možnosti

Benjo
Benjo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28
  • Avtomobil: Petka

Avtoval je skoraj edini spodoben servis v SLO za motorje :ok Sigurno ima tudi kdo slabe izkušnje ampak ampak mislim da jih je drugod še mnogo več. .......

Z Avtovalom sem imel težavo edino to, da ne odgovarjajo na e-maile. Tri tedne nisem dobil odgovora, čakal sem pa zanalašč - pa nič. Zato sem servis na 20.000 km šel delat v Nemčijo, kjer sem motor tudi kupil. Rečeno je bilo, da bo servis trajal 2-3 ure, nato sem planiral še ogled BMW muzeja... servis se je zavlekel čez cel dan, ker so nekaj narobe prebrali iz računalnika, kaj je potrebno narediti na 20.000 km, nadomestni motor nisem dobil, muzej pa še vedno čaka na ogled...:napaka

Tako, da povsod so dobre in slabe stvari. Servis na 30.000 sem tako spet šel na Avtoval.

Ponavadi pa je tako, da proizvodnja - servis dela brez problema, zatika pa se v "pisarnah" oziroma pri administraciji...
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Itak da nesmeš biti zraven, ker (po mojem mnenju) na mesec ene svečke zamenjajo pol dajo pa vsakemu naslednjemu te, njegove pa spet naslednjemu.

Na tem servisu čelno nategujejo ljudi in jaz sem bil en izmed njih. Dejansko so mi prodali del, ki je bil po njihovo zanič zaradi lastnosti, ki jo ima tudi nov del.

Zgodbo in del mi je prodal sam lastnik servisa in taisti po tem tega dela ni vzel nazaj, ko je bilo jasno, da me je nategnil.

Denarja mi niso vrnili, del sem jim pa vseeno pustil tam. Bom pa ta servis odsvetoval vsakič, ko me kdo vpraša zanj.

Je pa zanimivo kako zelo nerealne cene dobite tam tisti, ki ta servis na vse kriplje zagovarjate. Če bi bili res tako dobri, mi nebi v ljubljani za okna zatikali reklam in pošiljali pošt domov. Dober servis ne potrebuje takih prijemov.

:ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok

Napisal sem svoje izkušnje. ;) Tako kot ti svoje. Tudi račun iz Avtovala od prejšnjega lastnika kaže isto ceno. Olje, oljni filter, zavorno olje in delo malo pod 100€ :ok

Kar se tiče "politike" da stranka ob servisu ni zraven pa niso edini in pri določenih strankah, ki lahko res stopijo na živc serviserju in ga ovirajo jih dejasnko zastopim. Tudi sam sem dobil odgovor da ne smem biti zraven pa sem šel čez 10 min v delavnico in bil skoraj ves čas tam pa me ni noben nagnal. Res pa nisem bil tečen ampak sem vedno raje stopil 2 koraka nazaj in nisem spraševal bedarij :ok2

Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 984
  • Avtomobil: R1200R

Mene zanima, zakaj stranka "uradno" ne sme bit zraven? Ali počnejo kaj tajnega?
In še, kje se bi dalo biti zraven? Imate kakšne izkušnje s tem... seveda, tudi, če si navaden lole in nikogar ne poznaš.
Objavljena slika
Nisem pleh picka, ker se sponzor za tako veliko rit še ni rodil. J.Lo.press :laugh
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Zato, ker če si zravn lahko vidiš kaj in kako se dela z avtom in pol to lahko primerjaš z računom. Uradn izgovor je, da zarad varnosti.

Urejal voith, 31.12.2011, 19:53.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsi ki delate z ljudmi veste kakšne cvetke od osebkov se najdejo :crazy In da ti tak človek ne skače po živcih v garaži vsako minuto je boljše rečt da v delavnico ne smeš :ok2 Drugače si jaz tudi ne razlagam tega da so mi prepovedali vstop v garažo ampak me potem ni noben vrgu ven. Ker nisem sikal in delal gužve ni bilo problemov.

Seveda se pa da odsotnost lastnika iskoristit tudi za marsikatero nekorektno dejanje :fight

Prikaži več možnosti