Skoči na vsebino

Iščem dobrega serviserja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
59 odgovorov v temi
Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 984
  • Avtomobil: R1200R

Zakaj pa v godljo?! Mislm, da je kdo drug v godlji... :-D ampak hvala, forum, eniwej. Učeri me je Oplpower klicu, d si ga neki fehtu :laugh :laugh :laugh

Urejal Zvezdica, 29.02.2012, 09:53.

Objavljena slika
Nisem pleh picka, ker se sponzor za tako veliko rit še ni rodil. J.Lo.press :laugh
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 726
  • Avtomobil: Assless beemer

Zakaj pa v godljo?! Mislm, da je kdo drug v godlji... :-D ampak hvala, forum, eniwej. Učeri me je Oplpower klicu, d si ga neki fehtu :laugh :laugh :laugh

Opel----> Connecting people :rofl
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

U četrtek pridem. 9:00. Get ready. Stol pa kofe.
Objavljena slika
Nisem pleh picka, ker se sponzor za tako veliko rit še ni rodil. J.Lo.press :laugh
Prikaži več možnosti

Zoranv
Zoranv

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37
  • Avtomobil: KAWASAKI 1400 GTR

sm vido tud novejše nekatere ki so meli 98 konjev ampak ponavadi uvoženi in naredijo papirje tak zarad registracije.

Papirjev se ne ponareja tako zlahka, zaradi registracije...nad 600 kubiki je neomejeno, kar se večine zavarovalnic tiče, tako da je ta trditev rahlo mimo...
V različnih državah imajo različne omejitve moči. Npr. v Nemčiji so imeli v 90ih omejitev na 100 konj, sedaj tega več ni; V Franciji je max. dovoljena moč 107 konj za motorna kolesa, če uvažate iz Francije, bo vsak cestak imel max. 107 konjev itd itn...
Torej, če je motor uvožen, je prilagojen zakonodaji tiste države, za katero je bil izdelan. Lahko so zakonski predpisi (npr. kategorija, starost...), lahko je tudi relief, podnebje...Npr. Afrika ali Kanada-popolnoma drugačne zahteve.

Urejal Zoranv, 05.06.2012, 10:51.

Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

Js bi rada na tem mestu pohvalila g. Romana Kiriča aka medota :skrbast iz A-Cosmos Ljubljana za današnje plemenito dejanje. Opral mi je motor, čeprav mu tega nisem naročila (je pa res, da je motor sam klical po šlaufu):blush
Hvala za prijaznost in kvalitetno uslugo.
Nagrada (z moje strani) sledi. Red mora bit.:ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

Fantje, štala!

Moji prjatlci, ki vozi R1150R je en serviser podru motor u nulo.

Ne sprašvat kako in kaj, bom čist na kratk povedala. Motor ma nekaj manj kot 100 000 km, redno vzdrževan, od 0 km pri hiši, podedovala ga je po pokojnem očetu. Večino rednih servisov je naredil lokalni "majstr", ki očitno olje in filtre zna zamenjat, kaj več je pa že na nivoju sestavljanja space shuttla.

Lani konc sezone je motor zaropotal, diagnoza je jasna: šponar od ketne. Peljala ga je k temu "majstru", ki je zadevo pol leta nategoval, mel 100 izgovorov itd. Zakaj ni prej znorela, pustmo, pač nežna nepoznavalska dušca.

Izkazal se je, da model sploh ne ve kaj dela in je podrl motor tok, da se vidi skozi blok. Ojnice, bati, dihtnge, šraufi in zobniki ležijo po celi delavnici, po škatlah, predalih, policah. Menda je šponar zamenjal in dal notri enega rabljenega od zaribanega (!) ne vemo kakšnega motorja. Ker se ropotanje ni nehalo, je podiral naprej (ne vemo ali je menjal oba). Podrl je do te mere, da zgleda ne bo sestavil nazaj in bo ona motor ODNESLA domov.
Drek je totaln, ne bomo jo zdej linčal, ampak dejmo pomagat.
Trenutno opcija nabave novega ali malo rabljenega agregata še ne pride v poštev, radi bi ZANESLJIVO in STROKOVNO sestavil motor nazaj in opravl servis do konca kot se spodobi.

Išče se mojster z obilo izkušnjami, ki je videl več podrtih 1150 od blizu, ki ve kaj dela, je zanesljiv in bo zadevo rešil kot je treba v najkrajšem času. Za korektno opravljeno delo bo tudi pošteno plačan in nagrajen.

Kirič ma preveliko gužvo, Avtoval bi bil res predrag, čeprav je izhod v sili.

Izognite se griženju njenga "majstra", smo ga še sami zadost, PUNCA RABI MOTOR!

Hvala vsem in LP,

Z.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

zegler
zegler

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 879

jeba ... :(

lahko samo predlagam, glede na to da je tip ze enkrat sestavil motor, a je ta se zmeraj ropotal, naj to nardi se enkrat, takrat naj tvoja kolegica motor odpelje na prikolici kaksnemu drugemu mojstru....

kajti kolk sem jaz razmisljal in se kasneje tudi pogovarjal z kolegom ki je certified mech...

njegove besede so bile enake mojemu mislenju, TEZKA bo najti nekoga, ki bo vzel zadeve v stanju kot so in se izpostavil da bo sestavil motor, ce dobis motor v kosih in skatlah, nikoli ne ves kaj manjka in pol se zacnejo komplikacije in obtozevanja itd, ker na koncu lahko stroski zelo poskocijo, ce kaksni vitalni deli manjkajo, pol pa se gre sem in tja (saj upam da me stekas)

upam da vam uspe, ampak mislim da najboljse da ga tip vsaj spravi nazaj v tisto mero kot ga je dobil z napako ... od tam dalje lahko drugi mech locira in resi problem z realnimi stroski ...

vem da nisem nic kaj dosti pomagal, ampak predlog ....
E21 ZAKON
Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

On motorja ni sestavil - po menjavi šponarja (za kar motorja praktično ni treba nič dotikat) z rabljenim motor ni nehal ropotat in takrat ga je podrl do konca.

Ni teorije, da ga sestavi nazaj. Lastnica je fer, prpravla je denar in bo plačala nove kose, ki jih je treba ob takem razstavljanju in sestavljanju menjat in tudi morebitne izgubljene nadomestit. Zaenkrat od bedaka niti ni zahtevala povračila škode ali vsaj opravičila. Samo peljala bi se rada.

Vse kaže, da smo nekoga primernega vendarle dobili, ampak se ne bomo prehitr hvalil.

Naredil se bo popis, kaj je tip izročil in kaj je drugi dobil. Bohpomagi.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

volk
volk

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 44

Po dooolgem času spet jaz :-).
Že pred leti so me naučili, da se motorje obdeluje pozimi in vozi poleti. Verjamem, da nihče nima "časa" ob vsej poplavi rednih servisov, da se loti tako obsežnega projekta ... sploh, ker ne moreš vedeti, ali bodo "v škatli" priromali vsi potrebni elementi.
Kakorkoli, edini način, s katerim lahko pomagam je priporočilo, kot že pred leti, Avtoval. Zakaj? Ker vedo kaj delajo in ker zaračunajo kar naredijo. To pomeni, da Zvezdica, tvoja prijateljica dobi pošteno delo za pošteno plačilo in se bo pošteno vozila, oziroma ji bo pošteno povedano, kaj je potrebno, da bo motor spet pošteno delal. Verjamem, da se vsi želimo voziti varno in predvsem vedno priti brez okvar na cilj, v domačo garažo. Torej naj motorje vedno vzdržujejo ljudje, ki so za to poklicani. Vsi mi imamo tak ali drugačen poklic in svoje storitve zaračunavamo, vsaj v obliki plač, tudi v Avtovalu ga imajo.
Ja, osebno imam le dobre izkušnje, tako ga vedno priporočam vsem, z veseljem.
Srečno in varno sezono,
volk
Prikaži več možnosti

električar
električar

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 175
  • Avtomobil: gs 1200 adventure

Po dooolgem času spet jaz :-).
Že pred leti so me naučili, da se motorje obdeluje pozimi in vozi poleti. Verjamem, da nihče nima "časa" ob vsej poplavi rednih servisov, da se loti tako obsežnega projekta ... sploh, ker ne moreš vedeti, ali bodo "v škatli" priromali vsi potrebni elementi.
Kakorkoli, edini način, s katerim lahko pomagam je priporočilo, kot že pred leti, Avtoval. Zakaj? Ker vedo kaj delajo in ker zaračunajo kar naredijo. To pomeni, da Zvezdica, tvoja prijateljica dobi pošteno delo za pošteno plačilo in se bo pošteno vozila, oziroma ji bo pošteno povedano, kaj je potrebno, da bo motor spet pošteno delal. Verjamem, da se vsi želimo voziti varno in predvsem vedno priti brez okvar na cilj, v domačo garažo. Torej naj motorje vedno vzdržujejo ljudje, ki so za to poklicani. Vsi mi imamo tak ali drugačen poklic in svoje storitve zaračunavamo, vsaj v obliki plač, tudi v Avtovalu ga imajo.
Ja, osebno imam le dobre izkušnje, tako ga vedno priporočam vsem, z veseljem.
Srečno in varno sezono,
volk

Lepa reklama,zame so podn:frown
Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

Poden niso,

so pa dali predračun za sestavo polovice agregata v višini nabavne cene enakega tipa motorja z manj kilometri in več opreme.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 621
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A ste že kej nagruntal?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

Zgodba se je izšla sanjsko lepo.
Prijateljica (in z njo jaz) je v obupu naletela na manjšo BMW entuzijastično družbico z gorenjske, ki jo sestavljajo strojniki, mojstri, carji. Ti ljudje imajo približno 7x več specialnega orodja, izkušenj in znanja kot vsi BMW Motorrad servisi v Sloveniji. Imajo tudi vso potrebno infrastrukturo in prevozna sredstva. Ja, samo zato, da šraufajo svoje motorje. In od kakšne fejst punce. Ne, ne bojo vam delal, še sama jim komajda upam rečt.
Če skrajšam ... motor so nekako zložili v gajbice, škatle in žaklje, prednji del naložili na prikolico. 10 spomladanskih popoldnevov je 5 ljudi preživelo ob teh porušenih sanjah. Vse dele, ki so manjkali ali so le za enkratno uporabo so naročili pri BMW pooblaščencu in jih zamenjali. Pri tem so, v nasprotju z mnogimi servisi, med drugim uporabili tudi različne moment ključe. Motor je stekel, punca je presrečna, se utekel in po 1000 km prijadral na zategovanje. Danes je kot nov in je od konca maja utegnil nabrat novih 6000 km.
Po vsem, kar sem doživela v servisih v in ob Ljubljani, sem jim tudi sama prepustila mojega starčka v obdelavo. Stvari, ki so jih odkrili, so nedopustne. Ko sem videla, kako delo narekuje BMW service manual in kako se dela pri pooblaščenih, me je srat prijelo. Tudi moj je danes BOLJŠI kot nov, ker je zraven še utečen in ujahan.
Bog jim dej zdravja, hvala gospodje.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

LeQuack
LeQuack

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 190
  • Avtomobil: Kia Pro_Ceed

To se bere ko da so kak kult, ki se zbira v kaki jami, pijejo kri, žrtvujejo jagnjeta in molijo k BMW bogu v Munchnu. :-D

Urejal LeQuack, 30.11.2013, 01:53.

Prikaži več možnosti
    • Deyo je všeč

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

Ja, sej vsake toliko žrtvujejo kakšnega prasca :laugh :laugh :laugh
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 046
  • Avtomobil: C5

To se bere ko da so kak kult, ki se zbira v kaki jami, pijejo kri, žrtvujejo jagnjeta in molijo k BMW bogu v Munchnu. :-D

No, no, dej ti mal lepš o mojih sosedih... Čeprav bi lahko kdaj tudi kakšno jagnje padlo, da ne bo vedno odojk.

Tole se je dve hiši od mene dogajalo in rdeč R je bil potem zelo zadovoljen slišati.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Prikaži več možnosti
    • Zvezdica je všeč

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

Tudi mlajši siv bratec je zelo zadovoljen. :love

Mimogrede, o zgodbi s kultom in jagnjetom sem poročala, so se nasmejali, ampak še vedno preferirajo kralja živali :skrbast
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 154
  • Avtomobil: E46, E34

Če bo kdo slučajno potreboval reset servisnega intervala in vpis novega datuma za servis motorja, lahko jaz uredim. 

Prikaži več možnosti

mr.b
mr.b

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 220
  • Avtomobil: bmw

Kaj pa na štajerskem je kakšen dober serviser za BMW-je? Predvsem me zanima za maxi skuter C650 GT?

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 833
  • Avtomobil: prdalica

Najdi uradnega serviserja za motorje Kymco. Te korejske al tajvanske motorje pa res zna posraufat ze vsak. Prisel boš najceneje skozi ma tak nacin.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti