Skoči na vsebino

Kateri LCD/LED/plazma TV kupiti?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
554 odgovorov v temi
berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 151
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Nima nihče nič za povedat, vsaj recimo glede na panasonic vs sony vs samsung?

Panasonici so, vsaj višji razred vsi več kot superironi v svojih klasah. Problem oz. majhna pomanjkljivost je , da so top  in high end modeli polni pripomočkov, ki sprva naredijo super sliko a pri zahtevnih kupcih na daljši rok majhno razočaranje. 

Temu se čisto enostavno streže s pogledam na kak hud forum , recimo AVS in se naloži top kalibracija( panasonic ponavadi omogoča vse živo za nastaviti), potem pa redko kateri Tv pride blizu.

Prikaži več možnosti
    • m4tj4z je všeč

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 712

Kaj ti pomaga supedruper tv ce dobis signal navadne televizije domov? Nekaj je hd ostalo pa vseskup en drek... vsi pa drkajo na 4k tv... netflix ima že par 4k pa menda telemach 1 program 4k... pa če plačaš pa 70 na mesec pa že dobiš kaki hbo ali pa kaj takega...
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj ti pomaga supedruper tv ce dobis signal navadne televizije domov? Nekaj je hd ostalo pa vseskup en drek... vsi pa drkajo na 4k tv... netflix ima že par 4k pa menda telemach 1 program 4k... pa če plačaš pa 70 na mesec pa že dobiš kaki hbo ali pa kaj takega...

Še vedno je razlika, če pa gledaš film preko blu ray, ali neta pa spet ogromna.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Panasonici so, vsaj višji razred vsi več kot superironi v svojih klasah. Problem oz. majhna pomanjkljivost je , da so top  in high end modeli polni pripomočkov, ki sprva naredijo super sliko a pri zahtevnih kupcih na daljši rok majhno razočaranje. 

Temu se čisto enostavno streže s pogledam na kak hud forum , recimo AVS in se naloži top kalibracija( panasonic ponavadi omogoča vse živo za nastaviti), potem pa redko kateri Tv pride blizu.

Zanimivo. Prvič slišim, da je Panasonic top TV. Ko sem gledal razne reviewje, sem imel občutek, da je Sony še vedno No.1 med TVji, samo cena ga malo tepe, ker je tudi najdražji ponavadi.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 888
  • Avtomobil: VW TOURAN

Jaz sem na sony-ju in ja, lahko mirne duše rečem, da mu ni para, je pa eden boljših modelov, oz. vsaj bil je 2 leti nazaj.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimivo. Prvič slišim, da je Panasonic top TV. Ko sem gledal razne reviewje, sem imel občutek, da je Sony še vedno No.1 med TVji, samo cena ga malo tepe, ker je tudi najdražji ponavadi.

testi so vedno tako tako, glej raje kaj neodvisnega... 

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

testi so vedno tako tako, glej raje kaj neodvisnega...

To je res, samo se mi še vedno zdi najbolj zanesljivo, če poda oceno nekdo, ki redno testira TVje in lažje potem primerja zadeve. Recimo rtings.com se mi zdi kul stran za reviewje.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 504
  • Avtomobil: --------:)

Ko sem kupil sem se zajebal.vzel sony z linux op.sistemom.bad..torej odpade google play..ipd..
Tko da pazite..
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, za google play moraš vzet tak TV, ki ima android OS. Pa za uporabljat google play rabiš google account.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 888
  • Avtomobil: VW TOURAN

Obstaja poceni rešitev android box, ki v večini deluje boljše kot recimo na sony android tv-ju.

Recimo xiaomi mi box je super zadeva.

Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 262
  • Avtomobil: Mystic blau oil guzzler

https://www.samsung....UE50MU6172UXXH/

Kolega tole prodaja pa me zanima koliko mislite da je nekje realna cena?

Kupil ga je lani januarja..

Tam kjer bi ga jst postavil je nekje 3,5m razdalje od točke gledanja (al kako nej to napišem) pa me zanima če je to skor mal mejhen ekran?

Urejal QPE, 25.04.2019, 07:16.

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 634

To bi rabil 65 za tako razdaljo, a preživeti se da tudi z tem.
Prikaži več možnosti

Costella
Costella

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 541

Kaj se kaj splaca kupiti sedaj. Kaj je best buy?

Diagonala 120-165 cm.

Cena 700 do dobrega tisocaka.

Malo sem gledal sony.
Je res razlika v sliki pri gledanju klasicnih kanalov glede na tv za 700 ali pa 1500 eur.

Kaj pa cez 5 let ko bo vec proramov v 4k.

https://acssony.si/k...-hdr-android-tv

https://acssony.si/o...ra-hd-androidtv
Bavarska polka.
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 448
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Vrhunski TV, nabavil sem ga pred cca pol leta za v novo hiso. Slika in zvok na nivoju, odlicen za gledanje filmov kot tudi igranje igric preko PS. Prvo sem rekel, da vec kot 1200€ ne dam za TV. No za samsunga sem dobil 5 let garancije, pri ostalih tvjih, ki so bili malo cenejsi max 2 leti. Na burn out oz na zazganje slike je celo 10 let garancije. Operacijski sistem Tizen je full hiter in odziven, lahko recem da odlicno parira androidu, ce ni celo v prednosti. Vsec mi je abient mode, ki je kot nek ohranjevalnik zaslona. Nalozis lahko gor svoje slike in katero izmed njih nastavis za ozadje, ko se tv ne gleda. Noben niti opazi ne, da je tv na steni, mislijo da je tako velika slika. Nastavitve in funkcije so pregledne in razumljive. Na tv imamo priklopljen hisni video nadzor, vse lahko upravljas s pametnim daljincem, priblizas, zoomiras, slikas, zamrznes sliko, ni da ni. Tv lahko gledas tudi pri dvignjenih roletah, ko sonce sveti v prostor, ker ima samozatemnitveni funkcijo in sliko prilagodi svetlobi v prostoru. Manjka edino ambientna osvetlitev, samo bi bilo ze prevec kicasto :). Nastavljeno imamo da se mi tv vsako jutro, ko me senzor gibanja zazna, da sem prisel dol po stopnicah, sam vklopi in mi prikaze aktualne novice in vreme za tisti dan. Vse brez dotika. V ozadju pa predvaja prednastavljeno radijsko postajo. Polno enih funkcij, ki se jih nisem niti uporabil. Vcasih se vprasam, kaj le ponujajo tvji za 5k€ in vec :) ta je res vreden svojega denarja. Sem ga pa kupil v media marktu v Avstriji, dobil se nekaj popusta na gotovino in me je stal z stenskim nosilcem malo manj kot 1400€.

https://www.mimovrst...jemnik-qe65q70r
Prikaži več možnosti
    • Costella je všeč

Costella
Costella

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 541

Vrhunski TV, nabavil sem ga pred cca pol leta za v novo hiso. Slika in zvok na nivoju, odlicen za gledanje filmov kot tudi igranje igric preko PS. Prvo sem rekel, da vec kot 1200€ ne dam za TV. No za samsunga sem dobil 5 let garancije, pri ostalih tvjih, ki so bili malo cenejsi max 2 leti. Na burn out oz na zazganje slike je celo 10 let garancije. Operacijski sistem Tizen je full hiter in odziven, lahko recem da odlicno parira androidu, ce ni celo v prednosti. Vsec mi je abient mode, ki je kot nek ohranjevalnik zaslona. Nalozis lahko gor svoje slike in katero izmed njih nastavis za ozadje, ko se tv ne gleda. Noben niti opazi ne, da je tv na steni, mislijo da je tako velika slika. Nastavitve in funkcije so pregledne in razumljive. Na tv imamo priklopljen hisni video nadzor, vse lahko upravljas s pametnim daljincem, priblizas, zoomiras, slikas, zamrznes sliko, ni da ni. Tv lahko gledas tudi pri dvignjenih roletah, ko sonce sveti v prostor, ker ima samozatemnitveni funkcijo in sliko prilagodi svetlobi v prostoru. Manjka edino ambientna osvetlitev, samo bi bilo ze prevec kicasto :). Nastavljeno imamo da se mi tv vsako jutro, ko me senzor gibanja zazna, da sem prisel dol po stopnicah, sam vklopi in mi prikaze aktualne novice in vreme za tisti dan. Vse brez dotika. V ozadju pa predvaja prednastavljeno radijsko postajo. Polno enih funkcij, ki se jih nisem niti uporabil. Vcasih se vprasam, kaj le ponujajo tvji za 5k€ in vec :) ta je res vreden svojega denarja. Sem ga pa kupil v media marktu v Avstriji, dobil se nekaj popusta na gotovino in me je stal z stenskim nosilcem malo manj kot 1400€.

https://www.mimovrst...jemnik-qe65q70r

Odlično napisano. Mislim, da takega modela ni več na voljo v AUT.

Ima še kdo kakšno izkušnjo, kaj in kje kupiti.

Bavarska polka.
Prikaži več možnosti