Skoči na vsebino

Kateri LCD/LED/plazma TV kupiti?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
716 odgovorov v temi
Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 943
  • Avtomobil: creative technologie

Bodi vesel, pri nas odletel v službi, pri kolegu prav tako. IT vzdrževalec povedal da so pogoste težave v dolocenih serijah, soet druge serije pa bp.

Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 879
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

Jaz tudi nimam slabih izkušenj s Synology-ji. Doma imam en čisto vstopni model in že 4 leta dela super. V službi pa nam tudi že cca 4 leta laufa bp. :ok
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 665
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mi imamo v službi Synology že ene 10 let, večja mašina 24TB prostora, pa razen tega da je mislim da enkrat en disk odletel, ni problema. Smo mel več problemov z enim drugim namenskim storage serverjem, za pomoje vsaj 10x več denarja.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 337
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

tudi kar nekaj mojih sodelavcev programerjev ima Synology (kaksnih 10 do 12) in nihce do sedaj nobenega problema.

OK, da disk odleti ni krivda Synology-ja

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ja seveda, niti ni bilo mišljeno tako. :-D Teh Synologyev mamo še kar nekaj po firmi, manjših, pa mislim da še vsi laufajo.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 123
  • Avtomobil: BMW

Vidiš, jaz pa indukcije pa pečice samo še Elektrolux / AEG,  Joda Samsung Tv je soliden, samo, kaj ko še nisi videl ta novih Laser tv, jev, ki so mimogrede že 10 let poznana tehnologija, samo so se odločili, da takrat ne pridejo še ven, pač počasi, sedaj pa so Hisense zunaj in kmalu jih bodo v Sloveniji sestavljali, za celo EU. 

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 500
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

.... sem videl in poznam od Hisens

https://www.harveyno...-smart-laser-tv

.... ampak je to daleč iznad mojega buđeta....

... ko bom menjal trenutnega philipsa bo miral pač imeti bistveno boljšo sliko...opažam na raznih obiskih, da ima veliko ljudi tv velikih formatov, najmanj 50" (niso QLED) a slika bistveno slabša kon na naši stari kišti.... Verjetno bo samsung ali hisense za 900€, ki ga bom dobil za 400€+

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma ja ta tehnologija je razvita po mojem v nulo piko že vsaj ene 6 let samo so se odločili, da ne gre ven......

Znanec je imel ene 8 let nazaj prototip v testu ..... samo se ne spomnem znamke , potem so se pa velikani zmenili, da še ne gre na trg......

Tako, da prepričan sem, da čez 2 leti bo tole v velikosti tam 65 col cena okoli 1800  eur in nič več, ćez 4 leta pa še ene 999   eur.....

V bistvu je tehnologija zelo podobna led in oled, le diode so malo drugačne ....

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 582
  • Avtomobil: /

Hay!

.... sem videl in poznam od Hisens

https://www.harveyno...-smart-laser-tv

.... ampak je to daleč iznad mojega buđeta....

... ko bom menjal trenutnega philipsa bo miral pač imeti bistveno boljšo sliko...opažam na raznih obiskih, da ima veliko ljudi tv velikih formatov, najmanj 50" (niso QLED) a slika bistveno slabša kon na naši stari kišti.... Verjetno bo samsung ali hisense za 900€, ki ga bom dobil za 400€+

lp

joda

Ker folk kupuje najcenejše TVje, samo da je zunanji dizajn top. Kolega ima en TV, se je hvalil kako hud in velik je, kupil prek Telekoma. Takega jajca še nisem videl. Vse črne so čist modre, bleeda toliko da te oči boljijo. Katastrofa.

Enako je pretiravanje z velikostmi, vsak naj si zmeri razdaljo iz kakšne gleda. Ker če gledaš iz 3m 100 inchev diagonalo, si totalno sfalil. Ne samo da si brutalno preplačal, tudi funkcijsko je velikostno prevelik, da bi lahko normalno gledal. Pa tudi kar se resolucije tiče.. Kdor ne uporablja polnega paketa Netflixa, ampak je bolj ali manj samo na TV programih, je 1080p še vedno overkill. Večina programov je komaj v 720p, počasi se prehaja šele na 1080p, 4K je še leta in leta daleč stran. Tehnologija ekranov gre bistveno hitreje kot tehnologija kamer in ostale tehnike.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 815

Jaz gledam skoraj vse filme v 4k, tisti ki so na voljo. diskovno polje preko nvidia shield pro in to je to.

Imam Sony 75 inch, FALD in je slika to kar sem vedno iskal.

Gledam z 3,8m.

Ima pa sosed Mediona 75inch pa je tudi zadovoljen. :)

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

A ambri light je pa še vedno samo Philipsova lastnost ( vem 4 stezni na zadnje),  kako to, da drugi tega nimajo, še, saj menda ni več patenta.

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 960
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Upam da nisem zgrešil temo. Kako se reče led lučkam, ki so za tv ali monitor in spreminjajo barvo glede na barvo ekrana. Rabim za monitor. Verjetno je tako, da ko se vklopi monitor se istočasno tudi lučke. Priklop pa z USB.

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik

Verjetno misliš zadevo ala 

Philips Hue Gradient Lightstrip

https://www.youtube....h?v=wONayxL4xTY

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 960
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Verjetno misliš zadevo ala 

Philips Hue Gradient Lightstrip

https://www.youtube....h?v=wONayxL4xTY

točno to. Ampak samo lučke.

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik

točno to. Ampak samo lučke.

Maš Govee backlight ipd. kar sem videl..ampak to je daleč od tega da se svetloba prilagaja sliki kot na Philipsovem Ambilightu, oz. Philipsovem Hue Gradient Lightstripu.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

To je načeloma fora Philipsa in najbrž eden redkih razlogov, da bi Philipsa sploh hotel. :ok2 Vem da obstajajo open-source rešitve s pomočjo Raspberry Pi-jev, ampak ni čisto plug&play.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst sem z ambilightom 3 zelo zadovoljen...tudi sam android dela zelo hitro,zato sem ga tudi vzel. Sicer je poleg beelink gt king za potrebo vsega razen prikaza slike :-D. Po skoraj letu uporabe brez nekih bistvenih pripomb.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.