Skoči na vsebino

Akumulator se sprazni čez noč

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
20 odgovorov v temi
marko1122
marko1122

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36
  • Avtomobil: bmw e60

Imam en problem, cez noc se mi akumulator sprazni.. ko je avto ugasnjen porablja akumulator 8 V.. kje je tezava mogoce kdo kej ve?
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 671
  • Avtomobil: Nemški

Ista napaka, avto E46. Kaj prazni akumolator. Navigacija?
Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 411
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.
  • Avtomobil: sam še adn bemfl

ježek mogoče.
Objavljena slikaP.S. - za pravopisne napake ne odgovarjam:crazy
Prikaži več možnosti

URBX_TwinTurbo
URBX_TwinTurbo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 680
  • Avtomobil: F11 520d ,e46 325i SSG Fl

Imaš mogoče kakšno dodatno audio opremo (woofwer), kakšne dodatne zvočnike? Ker bi to lahko bil vzrok.
:bmw e46 318i, e46 316ti, e39 528i, e87 120d, e60 535d, f11 520d, e46 325i SSG=:avto
Prikaži več možnosti

marco_bmw
marco_bmw

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 64
  • Avtomobil: ford mondeo

kdaj je bil pa nazadnje akumulator menjan? mislim da gre akumulator proti koncu... to ko si izmeril 8V ko je avto ugasnjen, ni poraba, ampak si izmeril koliko dejansko napetosti ima akumulator.
imel sem podoben primer 1 mesec nazaj, sicer na mondeotu, ampak akumulator je akumulator.
če imaš možnost zapelji električarju, kjer ti bo izmeru kapaciteto tako kot treba, ne pa z multimetrom.
sumim akumulator ker se to dogaja zdaj - pozimi in ne poleti
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 655
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

1......minus klema akumulatorja.....avto ne gre v "sleep"
ali
2......akumulator=star
ali
3.....alternator ga ne polni(regler???)

...prvo tester!!!
Prikaži več možnosti

CarTerena
CarTerena

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 448
  • Avtomobil: E61 525dA

1......minus klema akumulatorja.....avto ne gre v "sleep"
ali
2......akumulator=star
ali
3.....alternator ga ne polni(regler???)

...prvo tester!!!

Ali 4........ premalo kilometrov da se akumulator ne polni......če imaš veliko kratkih relacij se akumulator bolj prazni kot polni - sploh pozimi ko prižgemo kakšno gretje sedežev, gretje zadnje šipe....

Sam sem to rešil tako da ga vsake 14 dni za čez noč priklopim na polnilec :ok
Prikaži več možnosti

Metod
Metod

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 773
  • Avtomobil: E39 525d

Ali 4........ premalo kilometrov da se akumulator ne polni......če imaš veliko kratkih relacij se akumulator bolj prazni kot polni - sploh pozimi ko prižgemo kakšno gretje sedežev, gretje zadnje šipe....

Če deluje altenator pravilno, potem lahko vklopimo vse porabnike, kar obstajajo v avtu in se akumulator nesme prazniti :ok

Tako da te kratke relacije bi mogle biti res 2km, da se nebi uspel napolniti

Že recimo po 10 min je akumulator napolnjen, kolikor je moral dati od sebe pri zagonu motorja :)

Urejal Metod, 21.12.2011, 11:49.

Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: BMW E61 525D

Potem bi vsi taxiji stali, pa temu ni tako.

Lahko bi bil kakšen porabnik, ki stalno jemlje tok. Jaz sem pred leti v punta vgradil močan avtoradio (ameriški priklop). Je avtoradio čez noč izpraznil akumulator... Po posegu avtoelektričarja, ki je isti radio nekoliko drugače priklopil, ni bilo nikoli več problemov :ok2

:beer
Edina resnica je, da edine resnice ni!!
Prikaži več možnosti

YUGONIGGA
YUGONIGGA

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 309
  • Avtomobil: ni BMW

Potem bi vsi taxiji stali, pa temu ni tako.

Tukaj se pa ne morem strinjati s teboj, kajti kolega najverjetneje misli kratke relacije tipa zjutraj v službo ca. 5 km, potem avto cel dan stoji pred službo in spet ca. 5 km nazaj in tako cel teden, taxiji pa četudi delajo kratke relacije so v bistvu "v pogonu" čez cel dan oziroma kolikor pač traja "šiht".

LP
Prikaži več možnosti

330i
330i

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 340
  • Avtomobil: 530dA/F10, 420dA/F33

Pozdrav,
predpostavljam, da je napetost odprtih sponk akumulatorja je 8V. To pomeni, da je akmulator iztrošen, v kratkem stiku ali pa izpraznjen.

V vsakem primeru ga napolni in potem izmeri napetost odprtega kroga. Že med polnjenjem boš videl s kakšnim tokom se bo sploh začel polniti in kako bo rasla napetost. Napolnjen akumulator mora imeti cca. 12,6 V

Če polnilca nimaš, pojdi do prvega avtoelektričarja. Vsi že imajo hitre testerje, s katerimi v minuti preverijo stanje akumulatorja in polnjenja v avtomobilu.

OK - ti testerji niso 100%, vendar ne grešijo velikokrat in če ima avtoelektričar še malo izkušenj, ti bo hitro povedal kako naprej.

Povej nam še vsaj koliko je akumulator star in kako si rešil zadevo.

Glede taxijev - pri njih je problem, da se akumulatorji velikokrat praznijo/polnijo - so ciklično obremenjeni. Veliko porabnikov je vključenih tudi, ko motor ne deluje. Težava se lahko reši z akumulatorji, ki imajo boljše ciklične sposobnosti od navadnih startnih.
What's the difference between men and boys?
The price of their toys!
Prikaži več možnosti

marko1122
marko1122

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36
  • Avtomobil: bmw e60

sm ze ugotovil.. navigacija je bila ..
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

kaj si pa naredil? Jaz sem svojo izklopil, zdaj pa ne vem ali mi je akumulator toliko spraznilo da ga tudi z relacijsko vožnjo 30km ne morem nafilat. Učasih pa naredim 10km dolgo pot pa vžge v prvo. DDE je vredu, altenator tudi polne tako kot mora... avto je e46 318d. Ježek? ventilacija se zaletava na čase, zdej verjetno ga bom drugi teden menjal (Sedaj so itak prazniki), kaj pa akumulator, samo nafilati čez noč ali je fuč. Pri avtoelektričarju sem naročen v torek, prav tako za servis ježka, brez avto bom cele praznike takorekoč razen porivanje in vžiganje na drugo (danes na računalniku pokazalo cel kup napak, ki nastanejo zaradi tega). Če ga dam sam filat, ga moram (akumulator vzeti iz avta) spet kleme dol, ne morem stestirati ježka (da vidim če je on vzrok za prazen akumolator), filat v avtu pa baje ne smem, ker mora biti akumulator pri filanju na toplem, seveda če filaš z navadnim polnilcem. Akumulator je 2008 letnik izdelan konec leta od Tople 82 Ah. Torej prosil bi za nasvet, da bom za praznike mobilen. It v strošek cca 120€ kupiti nov akumulator, in potem ugotoviti da je ta bil še zadosti dober, ko bo tudi nov prazen čez 2 dni kot pri nekem forumašu, ki je nedavno odprl temo, potem pa se bo izkazalo da je bil ježek ali celo nekaj tretjega... Kaj svetujete. Kleme dol odpade (ker gredo vse nastavitve, ura, datum, itd.), vžiganje po peš pa tudi!!! Torej kaj narest?... Se da ježek izklopit? ali potem ne dela ventilacija...?? Prosim za odgovor, če se komu kaj še sanja...

LP
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

...
Prikaži več možnosti

Rjuhar
Rjuhar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 527
  • Avtomobil: 523 green

Malo berem teme o akumulatorjih in se povsod omenja ježek, pa nikjer nisem našel, kaj to pravzaprav je. Bom vesel kake razlage. Hvala...
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Malo berem teme o akumulatorjih in se povsod omenja ježek, pa nikjer nisem našel, kaj to pravzaprav je. Bom vesel kake razlage. Hvala...

http://www.ge39.com/okvare.htm

Preberi pod "regulator hitrosti ventilatorja"

TUKAJ pa imaš še slikovni materijal in kako se zamenja
Objavljena slika:besen
Prikaži več možnosti

Dare47b
Dare47b

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 037
  • Avtomobil: BMW Exx

LP,

znano je, da je E60 precejšen koristnik električne energije, v dotičnem primeru je ziher potrebna menjava akumulatorja.

Samo 8V v stanju mirovanja avta je nula in ni normalno, če je aku hin, nima alternator kaj polniti posebej pri E60.

V danem primeru je že dovolj, da se pripelješ domov, kaj znosiš iz avta ven, pa vmes imaš odprta vrata ali še boljše prtljažna vrata pa avto več ne bo vžgal. Enostavno za zagonski tok ga ni dovolj in je preslab (iztrošen).

LP

D.
Rajši san lačen, kak pa brez BMW-ja!!!:ok2
Prikaži več možnosti

andrej1111
andrej1111

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11
  • Avtomobil: bmw 530d

LP,

znano je, da je E60 precejšen koristnik električne energije, v dotičnem primeru je ziher potrebna menjava akumulatorja.

Samo 8V v stanju mirovanja avta je nula in ni normalno, če je aku hin, nima alternator kaj polniti posebej pri E60.

V danem primeru je že dovolj, da se pripelješ domov, kaj znosiš iz avta ven, pa vmes imaš odprta vrata ali še boljše prtljažna vrata pa avto več ne bo vžgal. Enostavno za zagonski tok ga ni dovolj in je preslab (iztrošen).

LP

D.

+1
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

podpis.

No sam sem zamenjal ak. pri E46 dal še močnejšega 100ah in sedaj po 3 (dneh) deluje BP in upam da bo v bodoče tudi tako.

LP
Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 411
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.
  • Avtomobil: sam še adn bemfl

No pri novih novejših serijah, vsaj pri mojemu E91 je tako, da ko elektronika zazna nizko energijo, avtomatsko izklopi vse porabnike. Vsekakor dobrodošla zadeva, saj te marsikdaj reši pred tem, da ti avto ne bo več štartal. Meni ga je ta sistem podaljšal vsaj za cca. 1 leto.
Par dni nazaj sem ga menjal z novim, saj je bil res že na koncu.
Proti koncu mi je že po parih minutah izklopil vse porabnike, kadar je avto "stal vgasnjen".
Objavljena slikaP.S. - za pravopisne napake ne odgovarjam:crazy
Prikaži več možnosti