Skoči na vsebino

Moja 156 (the real GTA?!)

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
801 odgovorov v temi
M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 019

zaradi te lepotice so mogli pravila v tekmovanju spremenit (ne spomnim se razreda)... konkurenca je bila predaleč zadaj :-D

Veliko sreče pri projektu!!

Tale zadeva je tekmovala v ST prvenstvu poleg bmw,forda,renaulta,honda,opel/vaxhal,nissan itd... res da je bila zadeva dobra tega pa nebi vedel če so spreminjali pravila ker to je predhodnjik WTCC razreda. Sedel sem v vseh vozil sem se pa v Ford mondeotu ST :metalc Edina Alfa ki mi je bolj všeč je 155 DTM ko odpreš zadaj havbo in vidiš diferencjal notri :laugh
A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 740
  • Avtomobil: Assless beemer

zaradi te lepotice so mogli pravila v tekmovanju spremenit (ne spomnim se razreda)... konkurenca je bila predaleč zadaj :-D

Veliko sreče pri projektu!!

Ne. Pravila so spremenili zaradi spodnje lepotice:

Objavljena slika
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Pa sem se že večkrat spraševal kam je izginila tvoja tema in zakaj ni nobenih objav več. Res škoda glede na vs vložen trud.

Važno pa, da ti ni zmankalo volje in da boš znanje in izkušnje prenesel na naslednji projekt. Bom z veseljem sprermljal.

Lp
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 190
  • Avtomobil: e91

tudi 156 od autodelte sredi sezone so spremenili pravila ker je bmw3 zaostajal par sekund na krog :fight
Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 019

Te alfe so bile 4x4 ne ? Mogoče kdo ve kaj je bil razlog da so bile tako hitre ? oz kaj so psremenili v pravilih da so jih ustavli ?

sorry za OT :ok2
A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 328
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Super Alan, zdej maš končno uporaben avto.:metalc

Sam glej, da bo vse skupaj okusno.:ok
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 447
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

Race stil je vedno okusen :D
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Te alfe so bile 4x4 ne ? Mogoče kdo ve kaj je bil razlog da so bile tako hitre ? oz kaj so psremenili v pravilih da so jih ustavli ?

sorry za OT :ok2

Mogoče kaj od tega:

While the basic shape of the street car had to be retained, the Alfa Corse engineers were given almost free reign for the rest. The absolute star of the DTM 155 was the drivetrain, which combined a high revving V6 engine with the newly developed Q4 four-wheel drive system. Displacing just 2.5 litre, the all alloy, Naturally Aspirated engine produced a staggering 400 bhp at 11500 rpm. That was as much as the SuperTurismo raced in 1992 and that had Turbocharged engine. The engine was mounted ahead of the front axle and the six-speed gearbox was fitted separately in the middle of the car for better weight balance. About a third of the power was sent to the front wheels with rest going to the rear.

To comply with the regulations the steel unitary chassis of the road going 155 was retained. All of the panels also looked 'stock' but they were all made from carbon fibre. Except for a wing on the rear deck all other aerodynamics had to be fitted below the height of the wheel hub. This resulted in deep side skirts and a very elaborate front bumper. It sported various ducts to channel air to the radiators and also created considerable downforce. The standard air-intakes in the grille were used to feed the six intake trumpets. Inside the car little reminded of the road car; the single seat was mounted virtually in the middle of the car alongside the gearbox.

Alfa Corse entered two 155 V6 TIs for works drivers Alessandro Nanini and Nicola Larini. Both of these Italians had previously raced in F1 and in 1992 were responsible for Alfa's domination in the Italian SuperTurismo championship From the start of the season it was obvious that the new Alfa Romeo was the creme of the crop. The main opposition came from the various Mercedes-Benz teams that campaigned a 190 E that was a development of car campaigned in the previous seasons. With 12 victories out of a possible 20, the Alfa Corse team dominated. Ten of these were won by Larini, who was crowned champion at the end of the season.

The crushing defeat inspired Mercedes-Benz / AMG to develop a brand new DTM racer based on the recently introduced C Class. A year later Opel also joined the fun with a Calibra DTM car. The Alfa Corse engineers also continued development of the 155. First the standard gearbox was replaced by a sequential 'box and eventually a F1-style paddle-operated semi-automatic gearbox was fitted. The engine was constantly worked on. In its final guise had a wider 90-degree V-angle and produced a staggering 490 bhp at 12,000 rpm. More subtle were the various adjustments to the aerodynamics over the years.

The 155 V6 TI was campaigned up to 1996 when the DTM was replaced by the newly created International Touring Car Championship (ITC). In 1994 the new Mercedes seemed to have the advantage but Alfa did manage to win a further 11 races. A more consistent performance from the Germans gave them the title. The 1995 version of the 155 suffered from an overkill in electronics, which in an Italian car is never a good thing. Now four seasons old, the considerably lighter and more powerful 155 once again rose to the top. In the second half of the year the Italian machine scored six consecutive victories against the more recent opposition.

At the end of the 1996 season Alfa Romeo and Opel announced their withdrawal from the ITC, which effectively killed off the series.

380hp/tono avtomobila pa mora že dobro letet, sploh v 90ih.

Drugače pa top of the top, najbrž ne bo nikoli več tako napeto razen če Alfo nabavi Volkswagen ki ima denar da jo povrne v high class motorsport, in tehnologijo da to naredi.

No pa še posnetek, kateri razkazuje veličino te znamke, ko je bila sama sebi konkurenca, ki je pod trenutnim vodstvom Fiata najbrž ne bo nikoli več videla:

Pa če se vrnemo nazaj na OnTOPIC, najbrž najbolj slavna dirka Alfe 156 v WTCC. Takrat že "močno zastarela" 156ka v Valenciji (čeprav so dirkalniki, pa vseeno razvojno 7-8 let oziroma celo generacijo starejši bolid, David proti Goliatom v obliki BMWjev, Seatov in Chevyev):

Urejal Pepsi, 11.01.2012, 23:26.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Stalin
Stalin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 085
  • Avtomobil: rikša

Uf,takrat vozil 155 Q4:metalcAvto kateri mi je do sedaj postregel z največ užitka,predvsem po smučiščim na Rogli:ok2
Prikaži več možnosti

mori
mori

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 734
  • Avtomobil: Alfa Romeo

Uf,155 DTM legenda:respect
Alfa & BMW
Prikaži več možnosti

axaQ4
axaQ4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 319
  • Avtomobil: Oktavičku, Tiger 1050

Uf,takrat vozil 155 Q4:metalcAvto kateri mi je do sedaj postregel z največ užitka,predvsem po smučiščim na Rogli:ok2

O lepotah in "lepotah" Q4ke ti zna tudi alan mariskej povedat:ok2
Jazst biti
Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 569
  • Avtomobil: cl

Seveda, leta 93 je bilo še marsikaj drugače ... Te Alfe so vozili "dirkači" Larini, Nannini, Daner itd. in ne elektronika!:) Situacije, ki so danes zelo redke, dirkači s toliko "jajci" da je jemalo dih. Cela Nemčija je spremljala ta DTM, doma smo preko satelitov spremljali te dvoboje Alf z Mercedesi, Opli, Bmw itd.!
Ah, romantični časi! O dirkah DTM se je takrat več govorilo kot o Formuli 1!

Tale 156 pa ne dvomim, da bo strupena, drugače ne more bit!:ok
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Že sam motor je po sebi v tem avtu strupen.:metalc
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

Urejal imprezoo, 13.01.2012, 08:56.
čć

its all about thrill....
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

155 je stroj!!!:metalc
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 207
  • Avtomobil: E46 323Ci

Alfa romeo 155 2.0TS :eek :metalc :metalc
Stroj, na katerem sem se učil vozit avto in ki je kasneje, ko sem naredil vozniški izpit postala moj prvi avto :love
Uspesen projekt! :ok
Prikaži več možnosti

Stalin
Stalin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 085
  • Avtomobil: rikša

Alfa romeo 155 2.0TS :eek :metalc :metalc
Stroj, na katerem sem se učil vozit avto in ki je kasneje, ko sem naredil vozniški izpit postala moj prvi avto :love
Uspesen projekt! :ok

Se še spomnim menjavanja LMMmov,8 pregrešno dragih svečk,vendar pa odlične lege,ki je odpuščala zelo veliko napak,za FWD takrat zelo dober za sneg in odličnih sedežev:metalcLeta 1992,ko sem naredil izpit:-D
Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik

155 je stroj ja, sej danes so dobre dražje od 156 :D

Evo pršlo tole dans KONI sport kit! -40mm

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

koliko eur? Lahko na PM
its all about thrill....
Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik

Tukaj je kupljeno, so cene gor ni skrivnost: http://www.doop.si/

Same pohvale za dobavo, zadeve ni nikjer na zalogi trenutno in mi je zbrskal po raznih mestih cel komplet skupaj.

Urejal alanq4, 14.01.2012, 18:19.

Prikaži več možnosti