Skoči na vsebino

1984 E30 320i M-Tech 1

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
100 odgovorov v temi
R4Z0R
R4Z0R

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 190
  • Avtomobil: Bumfa & Benđola

Končno je tudi v moji lasti avto, ki sem ga občudoval, ko sem še potičke delal v peskovniku. Nek možakar ga je imel parkiranega blizu vrtca in čisto vsak dan smo ga občudovali izza ograje, sicer ne čisto takega, po spominu bi rekel, da je bila navadna 320i brez "bonbončkov" :)

Avto sem kupil od forumaša. Zanj je skrbel vseh 6 let zelo dobro, tako kot si tak avto tudi zasluži. Pred njim je bil lastnik samo še gospod, ki ga je kupil na Techno Unionu maja 1984, tako da sem jaz 3. lastnik. Karoserijsko in mehansko je avto v odličnem stanju, seveda pa so določene malenkosti, ki me motijo in jih bom v času do odhoda v tujino poskusil čimbolj sanirati. V času moje odsotnosti bo avto lepo na toplem v garaži, občasno ga bo mati odpeljala na kratek izlet do frizerja in nazaj, ravno toliko da se ne "zaleži" :-D
Tole je avto o katerem govorim:
e30-ka.jpg

Letnik: 1984
Prevoženih: 186.600
Oprema: temnjena stekla, check-control...

Ostale slike pridejo, ko avto konkretno operem, posesam ter sčistim od znotraj tako kot se zagre.

Avto se pelje odlično, užitek je definitivno zagotovljen. Vožnja je prava zabava in hkrati vrhunska poezija. O porabi še ne morem konkretno reči vendar trenutno ni višja od 9 litrov. Ko bom mel večinoma relacijske vožnje pričakujem še kaj deci ali dva manj. Motor prede kot najbolj zadovoljen mucek po obroku wiskasa. Piko na i pa naredi custom izpušni sistem, ki avtu da res tisto pravo dirkaško dušo in nasmeh lastniku na obraz, ter zavidanja vredne poglede mimoidočih :-D

Notranjost je kar ohranjena in lepega izgleda, armaturka je cela, nikjer ni nič napokana ali počena (vsaj našel še nisem nič), predali vsi delujejo in niso nič zviti, tudi barva ni zbledena. Le barva oblazinjenja mi ni ravno po godu, rjava mi ni preveč všeč, če se bo le dalo, bi jo v prihodnosti nadomestil s kakšno drugo.

Zdaj avto sem samo hvalil, vendar je treba biti objektiven in tudi kaj pograjati. Začenši s prednjim koncem in zaključivši z zadnjim.
- meglenke ne delajo (lahko da niso zvezane, žarnice fuč, lahko pa da sem jest štor in jih ne znam vžgat :crazy se še učim in spoznavam avto bolj v detajle :) )
- desna luč je zelo slaba, oksidirala, zanič parabola, levi se ne godi dosti bolje (po moje bi bilo najbolje čimprej zamenjati obe, vaši predlogi?)
- brisalci na prvi stopnji brisanja delujejo kot pri diapozitivih, ne delujejo tekoče, brišejo v robotskem načinu "TK-TK-TK-TK"
- metlice brisalcev so zelo slabe
- desno ogledalo, steklo, je razbito (potrebna menjava)
- tapeta na voznikovi strani je na spodnjem desnem robu odstopila, potrebno jo pritrditi nazaj
- voznikov sedež je totalno u :damn !!! potrebna zamenjava, ker imaš občutek kot da bi sedel na tleh, pa še vsi tisti fedri te žulijo, sovoznikov je le malce boljši
- osvetlitev na armaturki je slaba, dela takrat ko se ona tako odloči (je, pa ni, pa dela samo pol števcev, enkrat ena polovica, drugič druga) Nasploh je celotna osvetljava zelo slaba.
- sredinska konzola rahlo štrli iz svojega "ogrodja" (manjkata 2 šraufa ki jo pritrjujeta od spodaj, šraufa prideta gor tam pri delu kjer je za odlago stvari pred "šaltkeblom"
- rele na zadnji šipi ne deluje, se ne "pospravi" (verjetno ni sile pri popravilu)
- določene žarnice ne delujejo na zadnjih lučeh (se še nisem poglobil, verjetno so samo pregorene, ali pa je treba le kontakte mal "pogledat")

100% sem še kaj pozabil, ko se spomnim ali odkrijem, dopišem! Generalno gledano pa sem zelo zadovoljen z nakupom in mi ni žal :) Že samo misel nanj mi daje nasmešek na obraz, ko pa se vozim v njem pa imam večji in širši nasmeh od Jokerja v Batmanu, hehehe :-D :metalc

Vaši komentarji, pohvale, graje, predlogi, nasveti so zelo dobrodošli!!!

Lp Rok
The one and the only - BMW
Prikaži več možnosti

Brouky
Brouky

Actually

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 383
  • Avtomobil: Fiesta 88

si pa konkretno opisal avto...:ok

čestitke za nakup, kakšno sliko več nam pa le privošči...;)
Prikaži več možnosti

simonchelli
simonchelli

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 115
  • Avtomobil: Vitara 4x4, Caprice V8

A ti si ga potem kupil..no upam, da je avto vreden tega denarja, ker meni osebno se je zdel predrag..:ok
:bmw Bayerische Motoren Werke
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 698
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Zanimivo. Kje si ga pa zvohal ? 6aki so ze prave redkost.

Ni pa tole MT1 kot si napisal. MT so samo pragovi po slika sodec.
LP Pirc
Prikaži več možnosti

simonchelli
simonchelli

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 115
  • Avtomobil: Vitara 4x4, Caprice V8

Bivši od forumaša B.B.Hans :ok2
:bmw Bayerische Motoren Werke
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 430
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...od MT1 mu manjka samo sprednji podaljšek:)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 009

Uf, mi je kar malo hudo, ko pomislem, kakšen avto sem napram temu jaz prodal za ugodnejšo ceno andreju :napaka :)

Sicer pa zgleda lep in odlična osnova ... in upam da ti bo služil dobro :ok .. le porabo pa le zračunaj še enkrat, mislim, da si se uštel :laugh dvomim, da jo imaš pod 10litrov ..

Pri meni lahko dobiš kompleten motorček brisalcev z mehanizmom za 15€ ... mislim, da bi moral imeti tudi še ene dobre metlice zraven, dam še za dodatnih 5€.

Prav tako imam tudi luči ... imam en komplet, ki je sicer lepo ohranjen, edino desno kratko luč bi bilo potrebno odpreti in na novo zatesniti, drugače je BP. Cena za komplet 4 luči (dolge + kratke) je 20€.

Če vzameš vse skupaj 35€ :ok2
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Čestitke, tudi tu v tej temi!:ok Sveže fotografije vsekakor dobrodošle!

V odebeljenem tisku sem ti skušal na kratko opisati vzroke za težave oz. morebitne enostavne rešitve.

- meglenke ne delajo (lahko da niso zvezane, žarnice fuč, lahko pa da sem jest štor in jih ne znam vžgat :crazy se še učim in spoznavam avto bolj v detajle :) )
Tu je lahko narobe marsikaj, a ponavadi nič takega. Preveri stikalo, preveri varovalke (29 in 30), preveri rele K8, preveri napajanje v konekotrjih meglenk (če odstraniš pokrove luči v motornem prostoru imaš na sponki pripeta na vsaki strani po en, dvopinska konektorja), preveri kako je z maso, morebitni znaki oksidacije in seveda žarnice (odvijačiš 2xkrižni vijak na okvirčku meglenke in izvlečeš sredico ven). Če katerega od delov potrebuješ (stikalo, rele, konektorji) lahko dobiš pri meni.

- desna luč je zelo slaba, oksidirala, zanič parabola, levi se ne godi dosti bolje (po moje bi bilo najbolje čimprej zamenjati obe, vaši predlogi?)
Predlog: obnova. V kolikor bi rabil kak kontakt za kvalitetno obnovo, veš kje me dobiš!
- brisalci na prvi stopnji brisanja delujejo kot pri diapozitivih, ne delujejo tekoče, brišejo v robotskem načinu "TK-TK-TK-TK"
Jaz sem imel na E30 l.83 identičen problem (sicer ne na 1.stopnji ampak na intervalni). Ko sem začel brisalce pogosteje uporabljati, je ta pojav izginil.
- metlice brisalcev so zelo slabe (ja ceu hudič :-D)
- desno ogledalo, steklo, je razbito (potrebna menjava) Imam na zalogi.
- tapeta na voznikovi strani je na spodnjem desnem robu odstopila, potrebno jo pritrditi nazaj (odstrani tapeto, vzemi spenjač in kratke sponke/kamfe cca. 5 mm in lepo iz zadnje strani popni vinil ter fiksiraj)
- voznikov sedež je totalno u :damn !!! potrebna zamenjava, ker imaš občutek kot da bi sedel na tleh, pa še vsi tisti fedri te žulijo, sovoznikov je le malce boljši Predlog: Zamenjaj komplet garnituro sedežev za novejši tip kateri bazira na penasti osnovi (dobiš zadeve v ok stanju za dokaj majhne denarje-npr. simonchelli vem da prodaja eno takšno notranjost, samo ne vem ali bi bo barva po godu)
- osvetlitev na armaturki je slaba, dela takrat ko se ona tako odloči (je, pa ni, pa dela samo pol števcev, enkrat ena polovica, drugič druga) Nasploh je celotna osvetljava zelo slaba. (vzemi si čas in pomenjaj žarnice, preveri če ni kje kaka oksidacija)
- sredinska konzola rahlo štrli iz svojega "ogrodja" (manjkata 2 šraufa ki jo pritrjujeta od spodaj, šraufa prideta gor tam pri delu kjer je za odlago stvari pred "šaltkeblom"
Malo čudno si opisal problem. Kjer se dela sredinske konzole združita je samo 2x vodoraven zatič, zadaj pa je L-kotnik kateri gre na stojni vijak in čez plastična M6 matica).
- rele na zadnji šipi ne deluje, se ne "pospravi" (verjetno ni sile pri popravilu) (rele na zadnji šipi, wtf? Misliš rele za gretje zadnjega stekla?)
- določene žarnice ne delujejo na zadnjih lučeh (se še nisem poglobil, verjetno so samo pregorene, ali pa je treba le kontakte mal "pogledat")
Ponovno: preveri varovalke, preveri žarnice in kontakte. Rešitev tega problema ne bi smela biti težka.

Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: Bavarian bomber

Avto je definitivno eden najlepših kar sem jih videl, avto ima zelo lepa aluminjasta platišča, tako za zimski, kot tudi za letni komplet.
Parabole kratkih luči so oksidirane in najboljše da jim privoščiš novo uparitev.
Šipica stranskega ogledala je počena in potrebno zamenjave; pazi, da kupiš takega, da se ujema z levim (z modrim odtenkom)
Rolo: Boš prinesel meni enx ko bo več časa pa ga bova razdrla in pogledala kaj je narobe
Žarnice v zadnji luči so po večini odstopile od stekla in so zanič zato zamenjaj še tiste, ki jih na petrolu še niso imeli. Preveri zalogo če je še dobra in dokupi žarnice, ki manjkajo.
Če ti bo volan med vožnjo še naprej tresel pojdi k vulkanizerju preverit centriranje...
Glede sedežev spremljaj forum za prodajo delov ;)
Vožnja v njem skupaj s simfonijo motorja je :metalc

Kot sem ti že rekel: Od perfektnega avta ti manjkajo samo malenskoti, ki si jih naštel in še: Športne vzmeti in blažilci, diferencial s špero in več lepih sončnih dni ;)

Urejal FR Wolf, 28.12.2011, 13:47.

Alpinas were always posh hot rods!
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Avto sem kupil od forumaša. Pred njim je bil lastnik samo še gospod, ki ga je kupil na Techno Unionu maja 1984, tako da sem jaz 3. lastnik.

A mene in Drifterja ti je pa prejšnji lastnik zatajil? :laugh V resnici si peti, od prvega sem ga kupil jaz... ampak s tem ni nič narobe ker je bil avto vedno v dobrih rokah in se je zanj lepo skrbelo :ok2
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 809
  • Avtomobil: black

Čestitke za nakup. :ok

Če so res samo te malenkosti za poštimat si kupil odličen avto. :metalc

Čim več veselja z njim ti želim. :)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 430
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

A mene in Drifterja ti je pa prejšnji lastnik zatajil? :laugh V resnici si peti, od prvega sem ga kupil jaz... ampak s tem ni nič narobe ker je bil avto vedno v dobrih rokah in se je zanj lepo skrbelo :ok2

...:-D imam še sedaj nekje slikce kako je takrat izgledal:ok....no Hans ga je potem še dodatno opedenal in na njemu pustil kar nekaj k€:)

...in zvok je bil takrat takšen.... http://www.mobisux.c...930mvi_1449.avi

lp

joda

Urejal joda, 28.12.2011, 14:16.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Drifter je všeč

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 270
  • Avtomobil: e61, r55

Čestitke za nakup.

Če je avto karoserijsko res tako super, je to najbolj pomembno. Kot si naštel, ima avto res le par malenkostnih napak.

Srečno pa lepo skrbi zanj še naprej, sploh si ne bi mislil, da jih bo kmalu štel 30:eek
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

In mene. Šala. :-D Jaz sem bil "nesojeni" lastnik. :laugh

Zanimivo bi bilo preračunat koliko se je v avto vložilo. Pred 7-imi leti je bila nakupna cena 300.000 SIT. :ok2

Urejal eXtreme, 28.12.2011, 14:56.

Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

B.B.Hans
B.B.Hans

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 182
  • Avtomobil: Carrera2,Dragstar,Audi T.

Tudi jaz naj se še enkrat ponovim; VSE NAJ NAJ :ok IN VELIKO UŽITKOV Z RES ODLIČNIM STROJEM, ki ga bom zelo pogrešal :frown.
Kot sem rekel; je oldi, ki ima rad pozornost a ti bo vse vrnil :ok :ok :ok kratno nazaj !

B.B.Hans - brez BMW-ja, trenutno samo večni simpatizer.
Če bi bil ženska bi bil PLEH PIČKA !, in bi bila na to ponosna.:-D
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

R4Z0R
R4Z0R

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Yo!

@Echo: po novem letu se slišiva za tiste ponujene dele, če nebi bil na dopustu bi te že sedaj gnjavil :)

@Jetam: tudi tebe kontaktiram po novem letu, tako za dele kot za informacije :)

@FR Wolf: volan ne trese nič več, dobr sva to zrihtala, vse je OK. Nižanje in menjanje vzmeti ter blažilcev in vgradnja špere bo potem na vrsti, ko se vse te stvari porihtajo, najprej je treba odpravit pomanjklivosti, šele nato pridejo na vrsto "bonbončki"

@Jerry: No, nisem vedu. Me pa ne skrbi, po vseh govoricah ki so mi pršla na ušesa, da bi bilo z avtom karkoli narobe, ker ste bili moji predhodniki pravtako pedantni in skrbni do avta.

@B.B.Hans: Nič bat, avto je v pravih rokah. Brez skrbi si ga lahko ogledaš ko bova našla cajt, pa greva še na pir spotoma :) (aja pa avatar boš moral zamenjat, hehehehe)

Update:
- potrebna menjava tiste "manšete" okoli "šaltkebla", ker se je razparala oz. se bom potrudu, pa jo bom sam zašil oz. popravil

Ekola, tukaj sta ta dva vijaka ki naj bi držala da ne štrli ven:
Objavljena slika

In to je ta rele, ki je potreben manjšega posega:
Objavljena slika

Za letos je to to. Drugo leto pa zaviham rokave in popedenam vse naštete stvari v čimkrajšem času. Vsem Srečnga pa Zdravga, pa da vam prinese naslednje leto debelo denarnico in suho postavo in ne obratno, hehe

Lp Rok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

In mene. Šala. :-D Jaz sem bil "nesojeni" lastnik. :laugh

Res je :beer

R4Z0R: :ok
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 009

Yo!

@Echo: po novem letu se slišiva za tiste ponujene dele, če nebi bil na dopustu bi te že sedaj gnjavil :)

NP, ko in če boš kaj rabil, veš kje me najdeš .. :)

Ekola, tukaj sta ta dva vijaka ki naj bi držala da ne štrli ven:
Objavljena slika

Tam na levi strani ni nobenega vijaka v originalu. Samo na desni strani je (pride en tak kovinski nosilček kateri je privijačen z vijakom ključ št. 8 na armaturko... to govorim tko po spominu iz glave :-D, ampak sem 99% da je tko .. sicer pa se iz slike ne vidi dosti v čemu je problem ..

In to je ta rele, ki je potreben manjšega posega:
Objavljena slika

Kakšen rele? O čemu je tukaj govora? :confused

..
Prikaži več možnosti

R4Z0R
R4Z0R

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Se opravičujem ni RELE, ampak ROLO, moja napaka
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: Bavarian bomber

Tam na armaturki visi tista konzola kaki cm vn iz položaja, kjer bi morala biti. Ker manjka vijak nad predalčkom (na levi)
Alpinas were always posh hot rods!
Prikaži več možnosti