Skoči na vsebino

1984 E30 320i M-Tech 1

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
100 odgovorov v temi
joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 430
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Se opravičujem ni RELE, ampak ROLO, moja napaka

...ta rolo je tako nezahteven,da si vzemi 15 minut časa,ga razdri,očisti,namaži in sestavi nazaj.....najverjetneje se je nabrala umazanija ali pa površinska rja na notranjh vzmeteh....jaz sem to naredil preden sem ga prodal naprej iz čisto preventivnega razloga,da kupec ne bi bil jezen nače,če bi slučajno kaj zaštekalo:)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

baracuda
baracuda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 607
  • Avtomobil: Bawarc na šest ognjev

Vse čestitke za nakup in veliko varnih ter z nasmeškom prevoženih km-jev. :ok

Avto ZELO dobro poznam in kljub nekaterim "pomanjklivostim" si kupil konkreten stroj, ne glede na to, da se po forumu prodajajo "boljši in cenejši". Pa ne mislim delati nekih hvalospevov kot tudi ne trdim, da so vsi ostali slabši. Želim povedati samo to, da verjamem v to, da boš res užival z njim.

Lp
Farmo zamenjal za hlev ! :ok2
Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 919

Za rolo je tako kot je joda napisal samo razdreš spucaš in ponovno naviješ, pa bi moralo funkcjonirati.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

čado1990
čado1990

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 775
  • Avtomobil: e34 525i

pozdravljen, imam sivo notranjost, kompletno kot novo, sedeži so bili globinsko oprani in vratne tapete razmaščene in oprane! Vse diši, vse je kot novo.

Pišem ti zato, ker bi me zanimala rjava notranjost! Govoriva seveda o kompletu in ne samo sedežih se pravi: SPREDNJA SEDEŽA, ZADNJA KLOP, VSE 4 VRATNE TAPETE.

v kakšnem stanju so tvoji?
LEGEND .........................................................wait for it..............................................................DARY! e30!
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

pozdravljen, imam sivo notranjost, kompletno kot novo, sedeži so bili globinsko oprani in vratne tapete razmaščene in oprane! Vse diši, vse je kot novo.

Pišem ti zato, ker bi me zanimala rjava notranjost! Govoriva seveda o kompletu in ne samo sedežih se pravi: SPREDNJA SEDEŽA, ZADNJA KLOP, VSE 4 VRATNE TAPETE.

v kakšnem stanju so tvoji?

...tudi to je premalo....potrebno je vsaj še talni tepih in zadnja polica:ok2....ker kaj če ti siva notranjost z rjavim tepihom in rjavo polico:)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

hudejd
hudejd

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 151
  • Avtomobil: E30 316i

Lep avto!!! Želim ti veliko varnih kilometrov
Prikaži več možnosti

R4Z0R
R4Z0R

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 190
  • Avtomobil: Bumfa & Benđola

Od začetne predstavitve do danes se je nekaj vendarle premaknilo. Nekaj od malenkosti bom poštimal še jutri, večina pa se je opravila predvčerajšnjim in včeraj.
Najlepša hvala uporabniku JETAM-u za pomoč in nasvete, brez njega bi krvavi pot potil, pa nič naredil. V najslabšem primeru še kako nepotrebno škodo napravil.

Kaj se je postorilo do sedaj:
Usposobilo se je meglenke, sedaj delujejo tako kot morajo. Problem zakaj meni niso je ta, da nisem imel pravega stikala (samo za zadnjo), bil sm brez releja in konektorji so bili "zapacani"
Takole sedaj to deluje:
Objavljena slika

V avtu brez muske ne morem biti, zato je avto dobil nek simboličen akustičen "obližek" s strani Alpine in Ground Zera serije Titanium
Objavljena slika

Pritrdila se je tudi sredinska konzola, ki mi je prej moteče štrlela
Objavljena slika

"Šaltkebel" manšeto sem za silo zašil, dokler ne kupim nove in zamenjam alpina ročko za M-ovo, ker je bila po šivih razparana. Do takrat ma da zdrži :)

Na zadnji polici je sedaj popravljen rolo
Objavljena slika

Na avtu je trenutno zimski komplet, pobarvan po šelji še prejšnjega lastnika. Zaenkrat jih ne bom spreminjal.

Jutri se zamneja še:
- brisalci
- okvirčki za tablico (te ki so sedaj niso prave dimenzije, prekratki za par mm)
- čepki za pritrditev strankih panel z novejšimi, ker ti ne opravljajo več svoje naloge kot bi jo morali
- centriranje gum

Drug teden gre avto na klasičen servis (olje, filter....), ter zavornega sistema in upam da bo to vse, brez kakšnih dodatnih stroškov. Potrebno pa bi bilo zamenjati cilinder sklopke (tisti pod volanom) ker je rahlo masten, pušča.

Plani za v prihodnje:
- druga letna lita platišča (ker ta, ki jih imam niso enaka)
- znižanje in stršanje podvozja
- črna notranjost
- inkognita vgradnja nizkotonca (za to se bo potrebovala še ena zadnja klop)

Avto nisem nič opral, ker se je vedno nekaj delalo in skos sem bil leteči, obljubim da za konec tedna bo kot iz škatljice.
Še malo vtisov. Kljub temu da ima custom izpuh, ta ne moti, je ravno prav glasen. Tudi na daljših relacijah ni nadležen. Avto me je presenitil kako je poskočen četudi so notri 4 in poln prtljažnik. Prevoženih 482.6 kilometra s 40.56 litri in pa 496.4 kilometra s 41.12 litra se mi pa tudi ne zdi slabo :)

Zaenkrat bo tole vse, do konca marca se bo še dosti stvari postorilo, potem pa na toplo v garažo na počitek dokler se ne vrnem iz tujine.

Lp Rok
The one and the only - BMW
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 809
  • Avtomobil: black

Lepo si začel z rihtanjem. :ok

Bi se pa priporočil za en glasbeni test, ker bom tudi sam kmalu menjal prednji sistem in želim tako kot imaš ti (2 way system). :mljask

Kam si pa "pospravil" kretnice?

Edit: če boš slučajno prodajal Alpina ročko, sem resen interesent. :ok2

Urejal tonchy, 06.01.2012, 16:48.

Prikaži več možnosti

malidarko
malidarko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 372
  • Avtomobil: e39 imolarot e30 320cab

ta avto sem videl v četrtek na parkirišču avto activ.lep:ok :ok
lp.DObjavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Bi se pa priporočil za en glasbeni test, ker bom tudi sam kmalu menjal prednji sistem in želim tako kot imaš ti (2 way system). :mljask

Kam si pa "pospravil" kretnice?

Edit: če boš slučajno prodajal Alpina ročko, sem resen interesent. :ok2

...grebo:fight :-D :-D :-D...sem se takoj nate spomnil,ko je omenil,da bo menjal:cool

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

In kam boš zmontiral GZ? Bo dovolj prostora ali misliš distančnike delat?
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik

Če je to namenjeno meni...Točno te GZ-ji so dovolj "majhni" (vgradna globina). :ok

@joda: jah probat je treba. :)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Prevoženih 482.6 kilometra s 40.56 litri in pa 496.4 kilometra s 41.12 litra se mi pa tudi ne zdi slabo :)

Lp Rok

...a bi se midva lahko dobila:ok2 in bi mojster prekopiral tvoje nastavitve....in isto nastavil potem meni

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

R4Z0R
R4Z0R

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Hay!

...a bi se midva lahko dobila:ok2 in bi mojster prekopiral tvoje nastavitve....in isto nastavil potem meni

lp

joda

Yo!

Hmmm. Nevem če ti bodo nastavitve karkoli pomagale, ker ni skrivnost v nastavitvah, ampak v vozniku :laugh (sej veš kako pravjo: kdor zna loh s kozo orje) hehehe

Lp Rok
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Yo!

Hmmm. Nevem če ti bodo nastavitve karkoli pomagale, ker ni skrivnost v nastavitvah, ampak v vozniku :laugh (sej veš kako pravjo: kdor zna loh s kozo orje) hehehe

Lp Rok

...tu voznik nima veze:ok...gre se za to,da ko se avto priključi na računalnik,je treba vedeti kakšne številke morajo biti,da je razmerje med zrakom in gorivom optimalno....in ker se vse nastavlja ročno,sproti pa se spremlja na ekranu kakšne št.se ti izpisujejo....z izvijačem obrneš pol obrata preveč/premalo in že je pol litra razlike v porabi...jaz z polnim tankom večinoma mesto in relacija okoli Lj brez AC in obvoznice naredim med 450 do 520 km

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

R4Z0R
R4Z0R

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Glede preizkusa kako GZ špilajo ni panike, se zmenva za kako :beer pa ti spotoma razložim in pokažem slike kako se je to delal in kam se je vse namontiral in v končni fazi kako igrajo. Dokumentacije je dovolj! :cool Zaenkrat zadovoljivo, ni to to, kar se imel prej, daaaaaleč od tega ampak vseeno. Pa saj kaj razbijaškega tudi ne paše v tak avto :-D Bom pa vseeno poskusil vgraditi 2x 20 suba, da lepo povdari bas in to je dovolj. Idej kam se lahko "skrije" in je še vedno zelo funkcionalno je dovolj :ok

Rahel update:
- zamenjal sem knobe, ki držijo vratne tapete s takimi iz e36, ker držijo tako kot morajo
- Notranje letvice sem preoblekel v mat črno folijo, ker je bil notranji krom tako grdo poškodovan in napokan da enostavno nism mogel več tiste grdobije gledat.
- scentriralo se je gume
- zamenjava olja in filtra
- menjava tipala za zavore
- nekaj žarnic

Kar se mora zamenjati v zelo bližnji prihodnosti:
- zobati jermen in šponar
- senzor za nivo hladilne tekočine
- podvolanski cilinder za sklopko
- LUČI (madona res odlašam z njimi, sicer pa nism sam kriv, ane Echo, hehehe :ok2
- most (neznam točno opisat in pokazat kaj točno je, vem samo da staneta, par, 30€
- desno ogledalo (zelen odtenek)

Ko se to vse porihta je avto takorekoč brezhiben, potem pa samo še želje:

V ne tako kratkem, a se bom potrudil da v čimkrajšem času:
- Sedeži in notranjost (črna notranjost, poigravam se z mislijo o vgradnji e36 zicou)
- podvozje znižat in stršat
- prečni stabilizatorji (oz kako se temu drugače reče, če se drugače reče, me prosim popravite)
- druga letna lita platišča (style 5):metalc (ker ta ki jih imam niso enaka :jok :frown :jok

Zaenkrat bo to vse, slike pa za vikend :laugh

Lp Rok
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 270
  • Avtomobil: e61, r55

Lepo delo.

Samo prosim, ne od e36 sedežev notri tlačit. Avto je le 84 letnik in si zasluži originalno stanje. Kupi original športne, so odlični sedeži.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 022
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Lepo delo.

Samo prosim, ne od e36 sedežev notri tlačit. Avto je le 84 letnik in si zasluži originalno stanje. Kupi original športne, so odlični sedeži.

se strinjam :ok :ok

Reskiraj cca jurčka € in imaš T A K O notranjost :ok2 Seveda brez nabavne vrednosti sedežev in tapet :napaka

Šalo na stran, obsatjajo tudi cenejše opcije ampak športni sedeži od e30 so res dobri in ni nobene potrebe po tlačenju e36 sedežev v e30 :crazy

Urejal andrej777, 12.01.2012, 18:22.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik

Za 1000€ se dobi original športne sedeže + ostalo od notranjosti v kot novem stanju.
Jaz osebno imam raje malce obrabljeno, vendar original usnje, kot pa da bi dal preoblečt. Nikoli ne bo enako.

Za test AA se pa zmeniva ob priliki. :ok
Prikaži več možnosti

R4Z0R
R4Z0R

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Reskiraj cca jurčka € in imaš T A K O notranjost :ok2 Seveda brez nabavne vrednosti sedežev in tapet :napaka

Seveda če bi denar na drevesu rasel, bi si brez problema kaj takega omislil, tako pa... :-D Mal sm se že poglobil v te zice. Seveda je sport zic od e30 najhudejša izbira, samo kaj ko stane dosti golddinarjev, razen če bi se kaj našlo za ugodne groše. za začetek bi itak potreboval samo voznikov sedež, ostalo ni tako nujno. glede tvoje notranjosti: Taka kot jo imaš pa ti mi pa barvno sploh ne potegne, sama oblika in izvedba, sedi 5, nimam komentarja - odlična, barva pa ena švoh rahitična dvojka k si z birglo pomaga lest na invalidski voziček :)
Prikaži več možnosti