Skoči na vsebino

Klub 300.000 :)

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
454 odgovorov v temi
Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 176
  • Avtomobil: F10

Lepo slišat pozitivno mnenje o novejšem bembflnu, veliko jih samo neki joka....Avto odlično zdržal pol miliona...Na vidiku kakšna menjava?  :pchi

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70 546
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Mene pa zanima če obstaja tudi klub 500.000km, ker se mu zelo hitro približujem? :)

F11 530xd 2013letnik.
Maja bo dopolnil 5let in verjetno tudi pol milijona km.

Evo, urejeno  :metalc Tu se lahko vpišeš in postaneš častni prvi član:  :priklon  :woohoo  :respect  :bmw  :drunk  :party  :navijacica  :gogo  :rofl

https://www.bmwslo.c...-klub-500000-d/

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 621

Evo tudi moj rdečko je obrno 300tkm.
Gremo naprej,še enkrat tok pol bomo pa začel kaj šraufat
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 295
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Bom kar tule prilepil, evo vam kandidata! Slovensko vozilo!

bmw.jpg

Pripete slike za predogled

• bmw.jpg
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 981
  • Avtomobil: Ruzak

4 stvari so odpovedale do sedaj.
-Na 200.000km je kamenček prebil "kiler". Se pravi menjava le tega.
-na cca 280.000km leva zadnja blazina.
-na cca 300.000km menjava amortizerjev ker je bil en zanič.
-na cca 320.000km dpf filter.
Menjava olja v menjalniku na 200.000km 300.000km in 400.000km
(Na 100.000. smo ga pozabili), sem jih prehitro naredil:)
Prvi menjalnik
Prva veriga .... tudi žarnice ali kake varovalke ni bilo zamenjene.. in še en podatek poleg dveh majhnih prask (samo ena po moj krivdi) avto še vedno izgleda vrhunsko in se ga še nisem naveličal.
Ja, od 0km ga imam. (Kot službeno) 90% avtocesta.
Redno servisiran na pooblaščenem servisu MAKOMA NM.

Cestitke.
To pa je zgolj zato, ker se avto pelje in ni kafana style. Tu dejansko dizel sluzi svojemu namenu.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 528

E36 316i l.95
45324_D6_D_E36_F_4_A26_9_E35_15809628_B5
image hosting websites
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • mapetpun je všeč

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 301
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

Ni bmw, pa vseeno pristavim še svoj piskrček, sicer se je tole zgodilo januarja. Clio II 1.5 dci 80KM :)

wp20180127007.jpg

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 456
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

4 stvari so odpovedale do sedaj.
-Na 200.000km je kamenček prebil "kiler". Se pravi menjava le tega.
-na cca 280.000km leva zadnja blazina.
-na cca 300.000km menjava amortizerjev ker je bil en zanič.
-na cca 320.000km dpf filter.

Menjava olja v menjalniku na 200.000km 300.000km in 400.000km
(Na 100.000. smo ga pozabili), sem jih prehitro naredil:)

Prvi menjalnik
Prva veriga .... tudi žarnice ali kake varovalke ni bilo zamenjene.. in še en podatek poleg dveh majhnih prask (samo ena po moj krivdi) avto še vedno izgleda vrhunsko in se ga še nisem naveličal.

Ja, od 0km ga imam. (Kot službeno) 90% avtocesta.
Redno servisiran na pooblaščenem servisu MAKOMA NM.

Res je, avto in voznika  :-D  občasno videvam. Avto izgleda top in nikoli nebi rekel da ima toliko km. Kako voznik izgleda zdej, pa ne vem ker dolgo nisva kofetkala, kao nima časa :blabla  :laugh  :laugh  :laugh

Urejal lozinka, 03.04.2018, 09:38.

BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 487
  • Avtomobil: Bmw ;)

Res je, avto in voznika  :-D  občasno videvam. Avto izgleda top in nikoli nebi rekel da ima toliko km. Kako voznik izgleda zdej, pa ne vem ker dolgo nisva kofetkala, kao nima časa :blabla  :laugh  :laugh  :laugh

Hahahaha :laugh
Nasmejal,bravo!:)
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 583
  • Avtomobil: Mašina

Koliko časa na dan je potrebno biti v avtu da se naredi 100 000km letno?  Oz. oni zgoraj je še bolj fenomen 217kkm v 1 letu in 8 mesecev cca.

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 626
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Bi rekel da 5ur na dan službeno na AC in nekaj privat za vikende pa je preko 100k na leto ... recimo da povprečna hitrost okoli 83km/h

83*5*12*20 = 99600km (83km/h povprečna * 5ur/dan * 12 mesecev * 20 delovnih dni na mesec)

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 456
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Koliko časa na dan je potrebno biti v avtu da se naredi 100 000km letno?  Oz. oni zgoraj je še bolj fenomen 217kkm v 1 letu in 8 mesecev cca.

Vsekakor dost! Verjetno moraš opravljat nekakšno delo da si večino časa v gibanju! Npr. jst naredim z dostavnim kombijem samo po Slo okoli 80 tisoč plus 15 do 17 tisoč z osebnim za privat potrebe. Pa smo tukaj nekje!

Če prištejem še cca 5 tisoč na 4kolesniku smo pa čez.... :crazy  :crazy          :-D  :-D

BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Invader
Invader
  • Uporabnik
  • Sporočil: 206
  • Avtomobil: E46

Jaz naredim 8k letno  :laugh

Prikaži več možnosti

Alpina B12
Alpina B12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 469
  • Avtomobil: E34M57D10T,E39M54iT

E39 525iT L.2000 308000km
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 842
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Pa sva tudi mi2 obrnila 300k km. 

Prejšnji teden preventivno obnovljen alternator sedaj pa dalje z nabiranje kilometrov.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 629
  • Avtomobil: vsi nemški

na e46 sicer obrnil že 302.000 km, sedaj pa proti 400 oz. 500 (upam da zdržimo na benzu) :ok

Pripete slike za predogled

• IMG_1041.JPG

Urejal Taucher, 28.05.2018, 08:46.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 387
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

201811241042401.jpg

Sva jih tudi midva obrnila dober teden nazaj. Mašina končno utečena :-D

Kljub temu, da sem ves čas sproti odpravljal lučke na armaturi, mi vseeno ni uspelo. Zmanjkalo je tekočine za šipe, pa še ročno sem pomotoma zategnil. :-D

No šalo na stran, mašina porabi nekaj več olja. Pri 190.000 ga ni popolnoma nič. Zdaj pa dolijem ca. liter na menjavo olja, ki jih delam na približno 12.500km.

Skupaj sva preživela zadnjih 111.000km. Lahko bi tule nakladal, kako je bilo ves čas samo tankaj in vozi, ampak realnost je, da ga spravit na 300.000 sploh ni bilo poceni. Nabral se je že poln tadebel fascikel z računi za dele. Kljub temu je cilj ga spravit do kluba 500, naj stane, kar hoče. Je pa res, da vlečno službo sem moral klicat samo enkrat, ko mi je na poti iz Dalmacije odpovedal alternator. Še dvakrat sem obstal ob cesti, enkrat zaradi počene hladilne cevi in enkrat zaradi počene ekspanzije, ampak sem lahko oboje uredil še v istem dnevu (z originalnim toolkitom :-D ) in se pripeljal domov z nekaj urno zamudo.

Žal nama tale jesen ni bila najbolj naklonjena, saj naju je en voznik iz stranske ceste spregledal in je prišlo do lažjega karambola. Ni poškodovanega nič kritičnega, kljub temu pa bo treba nekaj delov poiskat in prešraufat, ter pobarvat. Pa nabralo se je tudi nekaj ostalih malenkosti za poštimat. Rabil bo havbo, sprednjo vezno, dobil je že novo rabljeno ksenonko in zunanji M komplet, čaka ga Inspection II, šibedah se nekaj zatika, rabi nove sprednje zavore (gor grejo od 330i) in drug ventilator (da se ne bo kdo vpikoval v položaj števca za temperaturo, ni posledica ventilatorja, ampak čudnega kota slike, ventilator dela 99,9% časa, trikrat se mi do sedaj ni hotel zagnat). Končno bom imel čez zimo čas v miru zamenjat zadnjo šipo, morda celo končno obnovit zadnji most, zatesnit karter, zavarit katalizator (ali pa morda kar ebay headerse) in še kup drobnih malenkosti, za katere ob redni uporabi ni bilo časa. (Kot sem že omenil, ne res ni poceni in lahko držat tako star avto pri teh kilometrih in 35K na leto v top kondiciji, kdor trdi drugače, laže, ali pa je totalen antipicajzl, ki ga nič ne moti dokler še vžge in se pelje).

Ker je dela veliko, časa pa malo in tudi denarja od zavarovalnice bo verjetno bolj malo, sem se odločil, da mu letos rajši prišparam eno sezono soli in vmes v miru vse poštimam tako kot je treba, ter nabavil nadomestni winterwagen.

V par mesecih bo pa tudi winterwagen član tega kluba, razen če mi slučajno uspe prej E46-ko poštimat, ampak bo težka, ker ne iščem rad bližnjic.

Urejal loty1825, 04.12.2018, 01:02.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, zaxxon in zlatajama uporabnikom je všeč to sporočilo

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 111
  • Avtomobil: bmw

E46 320d 2004 341000km
E46__wagon
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 629
  • Avtomobil: vsi nemški

Kar dolg seznam, a počasi lepo po vrsti pa bo.. Katero olje pa uporabljaš da ti ga "pije"? sam sem iz dolgoletnega TXT-ja, potem Motula, prešel na Mobil-a in ga na servisni interval čisto nič ne dolijem. Avto ima trenutno 312.500 km in bo sedaj zelo počasi lezel proti 400. 

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 387
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Castrol Edge Titanium FST 5W-40. Eno rundo sem probal z Motulom 5W-40, pa ni bilo nobene razlike v porabi. Bi probal tudi Mobil 1, pa se ga 5W-40 sploh ne dobi. Mobil ima 5W-40 samo 3000X1, ki pa je nižji rang olja od olj Mobil 1. Če bi uprabljal pa 0W-40 ali 5W-30, bi pa poraba verjetno prej bila večja, kot manjša.

Sicer pa 1l na interval ni nobena kritična poraba, da bi si preveč razbijal glavo s tem, kako jo odpravit. Verjetno je kriv tudi moj stil vožnje, ker motor rad priganjam v obrate. Kadar sem na avtocesti, vozim pa tudi redko pod 160 km/h. In ti avi imajo malo butast menjalnik, ker 5. prestava ni overdrive, ampak ima razmerje 1:1, kot ga imajo poanavadi 4. prestave (je želja zaradi tega enkrat vgradit 6-stopenjski menjalnik, ni pa to na prioritetni "to-do" listi). To seveda prinese visoke obrate pri visokih hitrostih, idealen pogoj za porabo več olja. Če bi vozil umirjeno in se jajcal, potem bi bilo verjetno porabe olja tudi manj. Ga pa hladnega, dokler ne pride kazalec na sredino ne vozim nad 2000 obratov, potem pa še 3 minute ne nad 3000 obratov, potem pa šele gas do podna. Tako, da nisem motorja uničil s priganjanjem hladnega, da bi zaradi tega pil olje. Možno pa tudi, da oljni separator ni več brezhiben.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.