Skoči na vsebino

Avto Aktiv, Trzin

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
564 odgovorov v temi
OG Blaž
OG Blaž

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 857
  • Avtomobil: Civic

Na rezervnih delih lahko samo pohvalim fante !

Enako:ok tud jaz mam zaenkrat dobre izkusnje, to je to.
Lp
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

satini1
satini1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38
  • Avtomobil: BMW 330D

Še moje mnenje:

Leta 2004 sem kupila BMW 528i in sem ga peljala k njim na servis. Redni servis.
Cena je bila vrtoglava nakar sem bila naslednje leto pri Molku in zelo presenečena.

So pa mi fantje na sprejemu zelo prijazni in velikokrat mi naredijo kakšno uslugo in preverjajo km.
Ravno pred kakšnimi 5 meseci sem kupila srebrno E46 na avtosejmu od enega dielerja.
Glede na to da sem ga opozorila, da grem zjutraj takoj na servis z avtom in mi je zatrjeval ,da ima avto realne km in je z njim vse v najlepšem redu sem ga vzela.
KM nisem mogla takoj preveriti in prišla sem na AK in se mislila da me bo kap.
Avto je imel namesto pisanih 120k 270k,
Tipa sem poklicala mu j......m.... in mu zagrozila da bo ovaden.
Imela sem zaledne, ker ima firmo in mi denar takoj prinesel nazaj ter mi plačal vse potne stroške, ki sem jih imela .HALO!!!
v glavnem če je kdo kupoval avto v mesecu novembru 2006 to je bila 320d z malo navigacijo in strešnim oknom si malce lahko zamisli !
Ni bilo to mišljeno, da kogarkoli prestrašim samo opozorim, kaj delajo.
Servisno knjigo je imel avto original in vse potrjeno. In še največji udarec!
Naslednji dan je bil avto zopet v prodaji!!!
Še danes imam vse kopije dokumentacije in servisno knjigo kopirano , ker mu nisem verjela.

lp
Romana
Pazi Satini na cesti!!!!!!
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Kakšna je povezava s servisom?
Prikaži več možnosti

AC SCHNITZER
AC SCHNITZER

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 544

Da je za redni servis za e39 528i plačala zelo veliko v primerjavi z Molkom ...

Prikaži več možnosti

satini1
satini1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38
  • Avtomobil: BMW 330D

Kar se tiče preverjanja km pri g. Urhu zelo korektno in prijazno
kar se pa tiče servisa so pa malce previsoke cene!
Pazi Satini na cesti!!!!!!
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Nova vremena tudi na AA :laugh

Če se je še pred kakšnim letom dalo vse mogoče majčkene delčke naročevati po komadu, to zdaj ni več mogoče... Hotel sem naročiti en X mali plastičen šraufek, pa je minimum, ki ga dobijo, 20 kosov :blabla
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 649
  • Avtomobil: Rdeča raketa

In kaj zdaj, moraš vseh 20 kupit? Bedarija. Enako so meni nekaj tupili za neke male stvari da bi mogu potem vse vzet, pa jih potem nisem.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

Nova vremena tudi na AA :laugh

Če se je še pred kakšnim letom dalo vse mogoče majčkene delčke naročevati po komadu, to zdaj ni več mogoče... Hotel sem naročiti en X mali plastičen šraufek, pa je minimum, ki ga dobijo, 20 kosov :blabla

Normalno, sej ne morejo naročit plastičnega šraufeka za 0,5 EURa recimo. Hkrati pa je tudi nesmisel, da nekomu recimo za E34 naročijo 20 komadov in bo potem vzel enega, ostalih 19 bo pa na zalogi nekaj let, nato se bo vrglo vstran.:blackeye
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

;490355']Normalno, sej ne morejo naročit plastičnega šraufeka za 0,5 EURa recimo. Hkrati pa je tudi nesmisel, da nekomu recimo za E34 naročijo 20 komadov in bo potem vzel enega, ostalih 19 bo pa na zalogi nekaj let, nato se bo vrglo vstran.:blackeye

Hmmm ... men se že ne zdi normalno ... zato pa so pooblaščen servis, da lahko pri njih tudi dobiš vsako malenkost po komadu ... če rabi avto le en tak vijak, zakaj bi jih potem moral lastnik kupit 20 :crazy

Sm tut jst delal v prodaji in nabavi rezervnih delov včasih, pa nismo nikoli vsiljevali stranki celega paketa vijakov ali kakšnih pokrovčkov, če je rabil samo enega.
Že tako je sramota, da ne dobiš ničesar takoj in je treba na vsako stvar čakati sj par dni. Sj osnovne dele po katerih je dosti povpraševanja bi lahko imeli pooblaščeni servisi na zalogi.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

;490355']Normalno, sej ne morejo naročit plastičnega šraufeka za 0,5 EURa recimo. Hkrati pa je tudi nesmisel, da nekomu recimo za E34 naročijo 20 komadov in bo potem vzel enega, ostalih 19 bo pa na zalogi nekaj let, nato se bo vrglo vstran.:blackeye

Sem ponudil, da jih vzamem 7 (toliko jih drži gor plastiko pod kilerjem), da bi imel vse nove :kava

Nič se jih ne bo vrglo stran, če jih ne bo prodal, jih naj dober trgovec zaradi mene postavi na net, magari po NABAVNI ceni. (Ta je bila za dvajset komadov nekje strašnih 2 EUR). Ampak, AA in internet, kaj je že to? :grin

Ker si ravno omenil E34, mislim da vsi tukaj dobro vemo, da sama tovarna takšen potrošen material, kot so plastični šraufki načeloma uporablja en in enak na vseh modelih vsaj kakšno desetletij skupaj :).

Btw., mislim tudi, da gre sicer prodaji rezervnih delov na AA zelo dobro, in da nekje 99% naročene robe tudi zelo dobro prodajo, ampak v tem primeru ne gre za zmanjševanje stroškov, pač pa večanje dobička firme. Kar me kot kupca malo briga. :ok

Kakorkoli, v to pravljico, da se od fabrike ne da naročiti samo 1 komada, ne verjamem :ok. Verjamem pa, da dobi AA za enkratno naročilo 20 komadov takega drobiža več rabata :-D. To pa, kot smo rekli včasih "u opšte nije moj problem" :cool
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

Pokliči BGS in povprašaj ali lahko dobiš 1 kom takega vijaka, pa poročaj rezultate. :-D

Garantirano ne moreš vsakega plastičnega vijaka, zatiča, kapice za ventilčke naročit posebej, so pakirani v vrečki. Logično, ane:confused

Kdo pa ima čas, da bi se za 1,5 EUR še ukvarjal s prodajo na internetu. A misliš, da je res tako malo dela ali kaj?!

Nekateri pa imate želje, da je joj.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

;490405']Pokliči BGS in povprašaj ali lahko dobiš 1 kom takega vijaka, pa poročaj rezultate. :-D

Garantirano ne moreš vsakega plastičnega vijaka, zatiča, kapice za ventilčke naročit posebej, so pakirani v vrečki. Logično, ane:confused

Kdo pa ima čas, da bi se za 1,5 EUR še ukvarjal s prodajo na internetu. A misliš, da je res tako malo dela ali kaj?!

Kako so pakirani pri dobavi iz tovarne nas kupce sploh ne briga ... važno da jih lahko kupimo posebaj, če jih ne rabimo celo vrečo. Zato pa so pooblaščeni servisi, da se dobi dele po kosih... če bi bil grosist, bi naročal dele v tovarni ... pa pri maržah, ki so na rezervnih delih, si to z lahkoto privošči servis in prodajalec kot je AA.
Za info ... Vem, da lahko kupiš 2 kom. gumijastih čepkov za emblem za prvo havbo na Carmax ... pa niso nič dražji kot vijak in zihr ne pridejo pakirani po en ali 2 kosa ;) A po tvoje bi jih moral tut kupit celo vrečo, če rabim samo 2?
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

;490405']Pokliči BGS in povprašaj ali lahko dobiš 1 kom takega vijaka, pa poročaj rezultate. :-D

Kolega, te bom malo podučil. :laugh

Poslovni procesi so dinamična stvar! In dobro podjetje (oz. tako, ki hoče preživeti) jih nenehno ne samo spreminja, ampak nepotrebne dele le-teh tudi ukinja. Neprestano! Dobro poslovanje ni takšno, ki je vklesano kamen in se ga je treba držati kot pijanec plota.

In ravno tovarna BMW je v tem vodilna na svetu :blabla. Kot gotovo veš, je pri naročilu novega BMWja super stvar, da si lahko praktično do zadnjega tedna pred začetkom proizvodnje izmišljuješ (ali premisliš), kaj boš vzel za dodatno opremo! In tovarni se to hudo splača, ker se kupci praviloma odločajo za več opreme ali boljšo različico le te! Vse to je bilo kakšno desetletje nazaj tudi pri tovarni, kot je BMW, nekaj NEZASLIŠANEGA...

Ampak ves ta napredek tovarne se (očitno) neha nekje pri AA. :blackeye

Da ne omenjam, kako je bilo v bivši Jugi, ko si naočil Zastavin avto. Izmišljevanje o opremi? Barvi? HA-HA! :laugh Ampak tudi takrat je bil odgovor prodajlca enak, kot ga danes pišeš ti: ni se splačalo, ne? :crazy

In glej čudo, danes nihče več ne kupuje jugotov, čeprav jih še vedno izdelujejo :-D

(Pustimo za trenutek ob strani, da jih v EU ne moremo uvoziti zaradi neizpolnjevanja okoljskih norm, ampak izdelava boljših motorjev se Zastavi pač ne izplača. Logično, ne? :confused)
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 287
  • Avtomobil: 525tds Touring

Tut jst sm naletu na nevšečnost.

Uglavnm kupil sem obesek za ključe BMW serije 3, kjer je bila cena v salonu 2600 sit, ko pa sem prišel na blagajno je bilo 6000 sit??? nesem nazaj in je model vzel ceno iz vitrine ven in rekel, da je cena 6000 sit???

a je kdo slučajno že kj podobnga vidu, oziroma preveru ceno za obesek?

lp Jure

Če se ti to zgodi zahtevaš da ti zadevo prodajo po izkazani ceni. Če ne - tržni inšpektor že porihta zadevo...:laugh

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

@kosec, neprestano se spreminja, drži, ampak to se lahko spreminja v slabost kupcev, ki bi radi imeli rezervni del za 10 centov in v dobro tistih, ki kupujejo recimo za 700 eur. Navajam samo primer, ne prakse.

Pa še primer kako to zgleda pri nakupu novega vozila. Recimo, kupec trojke si želi vrečo za smuči, ne potrebuje pa deljive klopi. Zakaj hudiča še mora "doplačat" za deljivo klop, če bi pa lahko bila klop klasična in imela samo odprtino za smuči?

Včasih je treba pogledati proces tudi iz vidika prodajalca (dobavitelja), ne samo iz strani kupca.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Poglej, nekaj je to kar obstaja, drugo pa je to kar se da dobiti.

In če v ETKju piše da za določeno stvar rabiš samo 7 čepov ne vidim razloga zakaj se ne da dobiti samo 7 čepov, ali pa samo enega. Pravtako je cena navedena za 1 KOMAD, nato se zadeva množi z 20, v tem primeru. Torej tovarna predvideva tudi nakup samo 1 komada. Ampak očitno je AA tisti, ki ne želi prodati samo enega komada.

Torej je nekako tako kot če bi v trgovini bile cene za bonbone napisane za samo 1 bonbon, le-ti pa pakirani v vrečkah po 50. Potemtakem je zame logično da lahko jaz kupim tudi samo 1 bonbon.

Ne vem, a se res tolk radi pogovarjate s tržnimi inšpektorji in BMW Deutschland?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Poglej, nekaj je to kar obstaja, drugo pa je to kar se da dobiti.

In če v ETKju piše da za določeno stvar rabiš samo 7 čepov ne vidim razloga zakaj se ne da dobiti samo 7 čepov, ali pa samo enega. Pravtako je cena navedena za 1 KOMAD, nato se zadeva množi z 20, v tem primeru. Torej tovarna predvideva tudi nakup samo 1 komada. Ampak očitno je AA tisti, ki ne želi prodati samo enega komada.

Torej je nekako tako kot če bi v trgovini bile cene za bonbone napisane za samo 1 bonbon, le-ti pa pakirani v vrečkah po 50. Potemtakem je zame logično da lahko jaz kupim tudi samo 1 bonbon.

Ne vem, a se res tolk radi pogovarjate s tržnimi inšpektorji in BMW Deutschland?

Seveda večina ne uživa v pogovoru s tržnimi inšpektorji in BMW Deutschland, ampak pri AA je to edini način, da kaj dosežeš. Jst sm tut moral prvič, ko sem uveljavljal garancijo za rabljene avtomobile kupljene v Nemčiji s strani uradnega prodajalca BMW klicat v Nemčijo in se pritožit, šele potem so na AA kr naenkrat čudežno vse vedeli o tem, prej pa slišat niso hoteli za to.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 287
  • Avtomobil: 525tds Touring

Glede pakiranja ter prodaje je sledeča zadeva:

Tudi trgovina kjer delam kupujemo stvari po VPE se pravi po Verpackungseinheit. Se pravi da če je določena zadeva pakiran po 100 komadov jih lahko samo tako kupimo - velepredaja.

Če pa hočemo te zadeve prodati, se pa lahko prodajo te stvari še naprej v paketu ali pa se odločimo da osrečimo več strank ter jih prodajamo po kosih. Ves čas je cena na kos! V maloprodaji pač lahko prodajaš kak ti paše, edino imaš pa riziko da ti večina drobiža ostane na zalogi, imaš težave s shranjevanjem teh drobnarij, uničenje...

Po pravici povedano da stvari ki so kurantne - se prodajajo, lahko mirne duše prodajaš po komadih, stvari ki jih pa prodaš 1x na tri leta pa sigurno ne boš drobil...

Vse je odvisno od prodajne politike podjetja-trgovine!

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Torej bi nekdo, ki obnavlja svoj avto, bil obsojen na kilograme plastike, katero nima kam dat. Swell.

Tu se postavlja vprašanje, če BMW dovoljuje tudi prodajo samo za 1 kos, ali AA sploh LAHKO vztraja da prodaja samo celo pakungo?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254
  • Avtomobil: BMW

Danes sem bil po dolgem casu spet v Trzinu. Zanimalo me je ce imajo prestavno rocko in preparat za nego usnja. Prestavno rocko imajo na zalogi za e60 ali e90 - usnje z mat ALU - in je okoli 100:eur. Za e36 pa ni in so narocili, gre pa za usnjeno ki ima okoli stevil in zadaj krom. Po prodajalcevi oceni naj bi bila cena podobna.....po pregledu cenika je ugotovil da pride 54,90 :eur + DDV.
Preparat je na zalogi in stane z DDV 23,90 :eur, a ker mu je nagajal racunalnik ni obracunal popusta na clansko izkaznico, tako da je moral "revez" pes racunat 10% popust:blackeye
Moti me edino to, da te iz rezervnih delov poslje z listkom na blagajno, tam pa nazaj na rez. dele, da ona ne more popusta obracunat, pa spet nazaj placat in spet nest papircek na rez. dele in prevzet skatlo z preparatom.....:crazy
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.