Skoči na vsebino

Ločevanje odpadkov: kam vržem ..... ?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
45 odgovorov v temi
nič
nič

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 466
  • Avtomobil: MacanS, A8 4.2 TDI

Če bi živeli v občini Ilirska Bistrica, teh problemov ne bi imeli, ker odpadkov sploh ne ločujemo. Vse leti v en velik zelen zabojnik. Le redke "izgubljene duše" ločujejo, a zaman. Ko pridejo smetarji vse zabojnike stresejo v en tovornjak. :laugh
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 142
  • Avtomobil: F10

Imam nekaj stare šare pa nevem kam naj jo dam. Staro televizijo, računalnik, monitor, tipkovnico vglavnem vse predpotopno in je samo še za v smeti sam nevem katere:confused Verjetno pride v poštev samo kamion kosovnega odpada:hihi

Kam pa ločujete piksne od barve, nitro razrečila in spreje?

Vidim, da si iz Lj ali okolice. Po novem si lahko 2 x letno naročiš brezplačen odvoz kosovnega materiala. Naročiš, prpraviš odpeljejo na točno določen datum/uro, brezplačno seveda.
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 142
  • Avtomobil: F10

Če bi živeli v občini Ilirska Bistrica, teh problemov ne bi imeli, ker odpadkov sploh ne ločujemo. Vse leti v en velik zelen zabojnik. Le redke "izgubljene duše" ločujejo, a zaman. Ko pridejo smetarji vse zabojnike stresejo v en tovornjak. :laugh

Tovornjak ima načeloma keson razdeljen glede na odpadke. In pobiralec s tipko določi kam bo potegnilo vsebino ;) tako da,.. možno pa da res nimate tega..
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Kusar
Kusar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 886
  • Avtomobil: Karjola

Zanimivo hvala za hitre informacije:ok Zdaj se bo pa treba dela prijet:laugh
Prikaži več možnosti

nič
nič

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 466
  • Avtomobil: MacanS, A8 4.2 TDI

Tovornjak ima načeloma keson razdeljen glede na odpadke. In pobiralec s tipko določi kam bo potegnilo vsebino ;) tako da,.. možno pa da res nimate tega..

Tovornjak je 25 let star TAM, ki zagotovo nima ločenega kesona :ok2.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 855
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

jst mam CDje še doma... še vedno nisem čisto prepričan, kam naj jih vržem :-D

V kanto za smeti :ok
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

jst mam CDje še doma... še vedno nisem čisto prepričan, kam naj jih vržem :-D

Glede na brošuro, ki so jo dostavljali po LJ, je odvisno kako jim praviš ... če so CDji, potem v navadno kanto, če so zgoščenke, potem med nevarne odpadke :hihi

Urejal Rottie, 20.07.2012, 14:42.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 156
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Mene zanima, pa prosim, če odgovorite po resnici, kaj storite z opadnim oljem od peke?

Toliko neke gonje za ekologijo, a nimamo zbiralnikov za te stvari. Imamo za tekstil, baterije, steklo, tablete in kozmetiko zbirajo v lekarnah ..

Me res zanima, koliko ljudi hrani te stvari oz. jih redno odvaža na deponijo, ker je to za mnoge zamudno.

Po moje večina zlije v odtok in se ne obremenjuje kaj dosti s tem.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 846
  • Avtomobil: FR-V + RT

vedno dam v mali "hobok" in ko je poln odpeljem na deponijo

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 681
  • Avtomobil: E46 320Ci

Večino olja zlijema s punco v kakšne steklene posode ja recimo tiste od kumarc ali meda, kar pač kupiš in porabiš sproti, potem pa gre na deponijo zraven papirja, ker nimamo kesona za to.

Zdaj če si cvreš kakšna jajca ali kaj, kjer daš čisto malo olja se mi ne da to zlivat, za kak pomfri ali kaj takega kjer porabiš več kot deci olja, tisto pa ne zlijem v odtok ne. Pa ne zaradi ekologije, že za cevi baje ni dobro?

Urejal Maticb, 21.10.2019, 17:58.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 194
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

kaj storite z opadnim oljem od peke?

V tank bmwja, kakopak? :ok2 

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 299
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Mi pa ze ene par let sploh ne uporabljamo belega olja pri kuhanju. Pohanega skoraj ne jemo, mogoce 1x na mesec pri mojih ali pa njenih starsih. Ali pa v Mc’donaldsu, ko gremo z otrokoma na chicken nuggetse :) jajca si doma pripravljamo na maslu ali pa jemo posirana. Tudi morske jedi imamo raje pecene kot pa ocvrte.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 554
  • Avtomobil: Božje vozilo

ali ima kdo večjo kočočino cd jev dvd jev... kateri so mu v napoto se priporočam .

Lahko sp prazni, polni... stari, novi

Urejal magic man, 21.10.2019, 18:32.

Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 885
  • Avtomobil: 2Fast4You

Mene zanima, pa prosim, če odgovorite po resnici, kaj storite z opadnim oljem od peke?

Toliko neke gonje za ekologijo, a nimamo zbiralnikov za te stvari. Imamo za tekstil, baterije, steklo, tablete in kozmetiko zbirajo v lekarnah ..
Me res zanima, koliko ljudi hrani te stvari oz. jih redno odvaža na deponijo, ker je to za mnoge zamudno.

Vecje kolicine ( cvremo na kokosovem maslu ) na kompost, manjse pa splaknes v odtok. Kaj pa je narobe z porabljenim oljem, maslom, ... da bi ga morali zbirati loceno?

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 156
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Spadajo med nevarne odpadke.

https://www.sauberma...posebni-odpadki

Moti me nonšalanten odnos vseh, še posebej odgovornih ustanov. Vem, da so smeti velik biznis, ampak glede na vedno bolj popularno gonjo za ekologijo me čudi, da ni več reda na tem področju. Veliko ločevalnih kesonov je natrpanih z vso mogočo robo. 

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 104

Zato, ker je vse skupaj biznis in ko nekdo nima vec dobicka pri mikrolocevanju se vsem jebe pet posto za planet in grete in vse zelene. Zacnite malo bolj sirse gledati na svet.

Pa ne govorim o teorijah zarote pac pa zdravi pameti. Enkrat sem imel eno, ki mi je nastimala 5 zabojnikov za smeti v kuhinji, sem ji hitro pokazal, da ne zivi pri meni. Hvala. :wave

Prikaži več možnosti
    • Cuore Sportivo je všeč

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 885
  • Avtomobil: 2Fast4You

Moti me nonšalanten odnos vseh, še posebej odgovornih ustanov. Vem, da so smeti velik biznis, ampak glede na vedno bolj popularno gonjo za ekologijo me čudi, da ni več reda na tem področju. Veliko ločevalnih kesonov je natrpanih z vso mogočo robo.

Zadnjic sem gledal en dokumentarec, da ljudje zblocevanjem naredimo vec skode kot koristi. Recimo pri nasvze leta ko dajemo plastenke v kos izstisnemo zrak ter zasraufamo pokrovcek nazaj, kao v korist manjsega volumna. V tej oddaji pa pravijo da je plastenka drugacen odpadek kot pokrovcek, in pazi to odstraniti je potrebno tudi obrocek od pokrovcka. Tako da na grupe sortirati ja, bolj v detajle pa po moje ni smiselno krr le nismo strokovnjaki za to

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 408

V občini Krško imamo zbiralnike za odpadno jedilno olje.

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 308
  • Avtomobil: e61, r55

V Sevnici so tudi vsa gospodinjstva dobila kantice za odpadno olje. Ampak mi tudi praktično ne uporabljamo olja, oz. kar ga uporabljamo, je tako malo da se enostavno opere.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 906
  • Avtomobil: Honda Accord type R

V bistvu je odvisno od občine... Kot so napisali, v POsavju že imajo ločene zabojnike za olje, gospodinjstva pa so dobila kantice za prenos do zabojnikov. Komunale imajo posebna vozila, ki izčrpajo to olje in ga odpeljejo. Drugje se na to že pripravljajo (v Kočevju denimo), ponekod pa pač še ne... 

Do takrat, pravilno je v kantico in na zbirni center, ki ga moraš imeti v občini....

Če pa poznaš ljudi na Komunali, lahko se uredi sofinanciranje za uvedbo tega sistema :-)

LP Nejc

Aja, pa še o redu na tem področju. Veš kje je največji problem? Ker je to občinska gospodarska služba in ima vsaka občina svoje hece. Od občine do občine ni enakega načina ločenega zbiranja odpadkov....

Zato bi moralo to postati državna gospodarska služba, država bi morala predpisati enotno za vse kaj in kako, kaj se zbira, kako se obdeluje in kam se odlaga. Občine naj organizirajo zbiranje (Njihove komunale naj pač pobirajo isto kot dosedaj) ampak po enotnih pravilih. Pa bi imeli red...

Ampak ne, najverjetneje res, ker je preveč denarja v tem...

LP

Prikaži več možnosti