Skoči na vsebino

Problem z volanom

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
27 odgovorov v temi
ciro19
ciro19

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 596
  • Avtomobil: F11 520dA

Lep pozdrav.upam da mi lahko kdo pomaga z nasvetom pri mojem problemu.namreč na moji 525i občasno šteka volan.ko sučem v desno stran se približno na polovici malo težje suče potem pa kar preskoči in rahlo poči potem pa gre spet normalno naprej.to se dogaja vedno samo v desno stran in bolj pogosto na začetku ko se vsedem v avto in še ni dovolj razgibano ali pa je zunaj mrzlo.

Je to potrebno menjati kompletno volansko letev in približno koliko bi naj ta stvar koštala.

Hvala :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 748
  • Avtomobil: Karjola

Živjo

Najprej naj te podučimo, da E34 nima volanske letve, ampak polža, pomožni volan in en kup vzvodov.

Kaj bi bil vzrok štekanju pa ne vem, imam pa sam podoben problem, ki se zgodi le ko je hladno (manj kot 5°C) in samo na parkingu pri manevriranju. Ko je zadeva ogreta se nikoli ni zgodilo, prav tako med vožnjo teh težav nisem opazil.

Če najdete vzrok, bom zelo vesel.
Jaz sem že menjal olje servo sistema, črpalka naj bi bila ok, menjal sem tudi cevi ki so solzile.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

ciro19
ciro19

BMW fanatik

• Uporabnik

Živjo

Najprej naj te podučimo, da E34 nima volanske letve, ampak polža, pomožni volan in en kup vzvodov.

Kaj bi bil vzrok štekanju pa ne vem, imam pa sam podoben problem, ki se zgodi le ko je hladno (manj kot 5°C) in samo na parkingu pri manevriranju. Ko je zadeva ogreta se nikoli ni zgodilo, prav tako med vožnjo teh težav nisem opazil.

Če najdete vzrok, bom zelo vesel.
Jaz sem že menjal olje servo sistema, črpalka naj bi bila ok, menjal sem tudi cevi ki so solzile.

ahaaa ok hvala za info.Kaka je pa situacija če je potrebno tega polža menjat? je to veliko dela ?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Menda ni neke hude panike. PRej priporočam pregled servo črpalke, pa vseh končnikov, štangic, ..., pa seveda menjavo servo olja.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

ciro19
ciro19

BMW fanatik

• Uporabnik

Menda ni neke hude panike. PRej priporočam pregled servo črpalke, pa vseh končnikov, štangic, ..., pa seveda menjavo servo olja.

končniki pa špur štangice so komplet ble zamenjane par mescov nazaj.servo pumpa pa olje sta pa še tud v dobrem stanju.neki mora potem verjetno res biti na tem polžu.

hvala za pomoč :beer
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse preverit, pa boš vidu.Vsekakor sporoči kaj je blo, ko bop seveda problem rešil.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

ciro19
ciro19

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse preverit, pa boš vidu.Vsekakor sporoči kaj je blo, ko bop seveda problem rešil.

ok zmenjeno :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Deedko
Deedko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 328
  • Avtomobil: 4x4

če boš rabil polža imam enega brezhibnega doma ;) upam pa da rešiš čimbolje problem;)
Prikaži več možnosti

ciro19
ciro19

BMW fanatik

• Uporabnik

če boš rabil polža imam enega brezhibnega doma ;) upam pa da rešiš čimbolje problem;)

kolk pa češ za polža?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Deedko
Deedko

BMW fanatik

• Uporabnik

hm kaj pa vem 45eur je pa iz e34 525touring, meni stoji doma, luftov nekih ogromnih nisem zaznal.
Prikaži več možnosti

ciro19
ciro19

BMW fanatik

• Uporabnik

hm kaj pa vem 45eur je pa iz e34 525touring, meni stoji doma, luftov nekih ogromnih nisem zaznal.

za 45€ ne sme bit niti minimalnih luftov :ok
Imam cenejšo varianto ampak vseeno hvala :beer
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Deedko
Deedko

BMW fanatik

• Uporabnik

no ql potem sej cutil jih nisem ko sem ga zunaj avta probaval;)
Prikaži več možnosti

ciro19
ciro19

BMW fanatik

• Uporabnik

no ql potem sej cutil jih nisem ko sem ga zunaj avta probaval;)

:) še enkrat hvala za pomoč in ponudbo.če pride do kakšne spremembe pa te kontaktiram :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Deedko
Deedko

BMW fanatik

• Uporabnik

kr itak ni cena zadnja, nekaj sem pa moral butnit ven, ker res ne vem koliko je sploh vredno ;) pa gor je se kriz volana pa se neki;)
Prikaži več možnosti

ciro19
ciro19

BMW fanatik

• Uporabnik

kr itak ni cena zadnja, nekaj sem pa moral butnit ven, ker res ne vem koliko je sploh vredno ;) pa gor je se kriz volana pa se neki;)

aha ok pol :-D ti sigurno javim najkasneje do 20.01. če boš še imel in če jaz ne dobim pri temu mojemu mehaniku.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: BMW e46 318i & e36 318is

rabljenega polža brez kakršne koli zračnosti ni moč dobiti... se pa zadeva da obnovit za cca 200 eur. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 068
  • Avtomobil: študentski

Ker sem spet dobil precejšen luft v volanu čeprav sem polža že enkrat zategnil,sem ga danes še malo bolj in še bolj pa je bila zadeva ista sem nastavil polža na prvotno nastavitev ter se lotil zategovanja matice pri stopalkah(32 ključ) evo lufta v volanu ni več:) zadeva ni bila moteča po regionalnih cestah temveč na avtocesti,tako da lufta ni zadeva končana:ok

Se pravi probaj zategnit še to matico preden greš v obnovo:ok2

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

ciro19
ciro19

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker sem spet dobil precejšen luft v volanu čeprav sem polža že enkrat zategnil,sem ga danes še malo bolj in še bolj pa je bila zadeva ista sem nastavil polža na prvotno nastavitev ter se lotil zategovanja matice pri stopalkah(32 ključ) evo lufta v volanu ni več:) zadeva ni bila moteča po regionalnih cestah temveč na avtocesti,tako da lufta ni zadeva končana:ok

Se pravi probaj zategnit še to matico preden greš v obnovo:ok2

hvala za nasvet. ga bom definitivno upošteval :beer
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 940
  • Avtomobil: Zaplinjevalec plebejcev!

And here comes the Thread Ruiner! :-D

Cena obnovljenega polža by Zf (proizvajalec originalnega dela) se giblje okrog 1000 Eur za E34, ampak to je dejansko kompletna obnova, kjer se zamenja vse: ležaji, kroglice, sektor, ventil...) in ostane od izrabljenega praktično le ohišje.

Uporabnik @Warden je dal narediti obnovo za 200 Eur (uporabi iskalnik), kar pa se je slabo končalo, saj so v okviru te obnove zamenjali le tesnila in zategnili vijak na vrhu ohišja.

Zdaj... jaz sem ga menjal nedavno na E31 (kompatibilno ohišje, ampak drugačno razmerje) in dejansko našel rabljenega brez zračnosti, ampak za ustrezno ceno (45 plus še ena 0 in kofe).

Polž ni glih neka poceni žival, tako da pri ceni 45 Eur se ne gre pritoževati.
Ritual satanic thread abuse on the cheap! Free shitposting included! Inquire through the private messaging system.
Prikaži več možnosti

ciro19
ciro19

BMW fanatik

• Uporabnik

And here comes the Thread Ruiner! :-D

Cena obnovljenega polža by Zf (proizvajalec originalnega dela) se giblje okrog 1000 Eur za E34, ampak to je dejansko kompletna obnova, kjer se zamenja vse: ležaji, kroglice, sektor, ventil...) in ostane od izrabljenega praktično le ohišje.

Uporabnik @Warden je dal narediti obnovo za 200 Eur (uporabi iskalnik), kar pa se je slabo končalo, saj so v okviru te obnove zamenjali le tesnila in zategnili vijak na vrhu ohišja.

Zdaj... jaz sem ga menjal nedavno na E31 (kompatibilno ohišje, ampak drugačno razmerje) in dejansko našel rabljenega brez zračnosti, ampak za ustrezno ceno (45 plus še ena 0 in kofe).

Polž ni glih neka poceni žival, tako da pri ceni 45 Eur se ne gre pritoževati.

tudi za to informacijo se zahvaljujem :beer
Objavljena slika
Prikaži več možnosti