Skoči na vsebino

Obnova E28, l. 1985

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
91 odgovorov v temi
ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 129
  • Avtomobil: OPC

Lepo pozdravljeni,

od danes najprej sem tudi lastnik e28, 1.8, letnik 1985. Avto ima prevoženih 200kkm, kupil ga od gospoda, prej si ga je pa lastil njegov oče. Avto je stal 10let (hvalabogu) v garaži, ampak vseeno je v kar slabem stanju. Z očetom sva se odločila za nakup, da bo to takšen father-son projektič in upam, da nama ga uspe spravit v malo bolše stanje kot je zdaj.

Obnovo tega avta bom predstavljal tudi tukaj, zato so seveda kakšni nasveti zelo dobrodošli. Avto nimava namena zrihtat v treh mescih ali pol leta.. zato ne pričakujte vsakodnevih updatov, saj ne bova ničesar počela z glavo skozi zid ;)
Danes sem ga uspel poslikati samo zunaj, znotraj sem pa že odmontiral sedeže ter ga malo očistil :)

Prosim tudi za kakšen nasvet kje dobiti ugodne dele iz tujine, od katerih dobaviteljev imate dobre izkušnje...
http://forum.bmwslo....ead.php?t=90802

Hvala in lp, Žiga

Pripete slike za predogled

• 21012012431.jpg
  • 21012012433.jpg
  • 21012012436.jpg

Urejal ŽigecBMW525, 21.01.2012, 20:07.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 497
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Nor si če boš šel tole rihtat, medtem ko se za jurja na avtonetu prodaja enak avto v dobrem stanju s top opremo (klima, usnje, itd.) :napaka V tega boš zmetal 5x več denarja pa še ne bo tak kot je oni, raje onega kupi če si pameten :ok2
"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

525i za jurja je bil že pred 4-imi leti slabo karoserijsko ohranjen. Cel je bil slabo barvan ima pa veliko opreme...
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

525i za jurja je bil že pred 4-imi leti slabo karoserijsko ohranjen. Cel je bil slabo barvan ima pa veliko opreme...

No jaz sem pristranski, ker mi je barva noro všeč :mljask :laugh Ima pa poleg opreme še pravi motor in se ga že zaradi tega splača nabavit :3gears :metalc
"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 119
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Se pravi nekaj najbolj pametnega kar lahko naredi je da kupi še omenjen avto in potem iz obeh pobere tisto kar je boljše in sestavi avto mnogo ceneje kot pa da vsak del išče posebaj :ok

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Se popolnoma strinjam z vsemi, ampak celoten point je bil, da kupiva malce slabše ohranjen primerek in ga potem skupaj rihtava. Če bi kupila tistega za 1.000eurov, bi bilo "večino" dela že narejenega, kar pa ni ravno namen.
Pa vseeno, sem gledal tudi tega ja, in mi ni barva všeč, usnje pri meni ne pomeni nek odločilen faktor, mašina je pa res malo boljša zadevca :)
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 119
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Vzemi list papirja, napiši gor 4-5 glavnih in najdražjih stvari ki jih potrebuješ in želiš za obnovo avta in poglej koliko to stane :crazy Verjetmi da je nakup še enega vozila ki ima večino delov ki jih rabiš za parkratni faktor ceneje kot nakup posameznih delov. Da ne govorimo o celem kupu drubnarij ki jih imaš doma pri roki, vijaki, gumice..... Vse se povrne 5 X

Če je problem prostor imaš avto v dveh dneh v kosih, kar rabiš pospraviš, železo pa na odpad :ok2

Govorim iz izkušenj. Vložek naenkrat je res malo večji a po kosih boš v avto zmetal mnogo več :crazy

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Se popolnoma strinjam z vsemi, ampak celoten point je bil, da kupiva malce slabše ohranjen primerek in ga potem skupaj rihtava. Če bi kupila tistega za 1.000eurov, bi bilo "večino" dela že narejenega, kar pa ni ravno namen.
Pa vseeno, sem gledal tudi tega ja, in mi ni barva všeč, usnje pri meni ne pomeni nek odločilen faktor, mašina je pa res malo boljša zadevca :)

Štekam, ampak verjemi da je tudi na tistem za 1000 eur še ohoho dela :laugh Rihtat 518 se mi zdi bedarija, ker je s tem motorjem totalna nepremičnina :crazy 525i je idealen, registriraš ga itak kot oldtimerja, z njim se ne cijaziš ampak Voziš, žrl bo pa manj kot 518 (sem imel oba in vem kaj govorim) :ok2

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Popolnoma vas razumem fantje, hvala za nasvete ;) Bom vsekakor vzel to v razmislek, in se slišimo ko bo kaj novega na avtu :)

Hvala in lp,
Žiga
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

:ok

Prikaži več možnosti

TimiMB
TimiMB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 777
  • Avtomobil: E46d,E30i,E28i

Sem bil tudi jaz interesent za ta avto.Če ni skrivnost poveš koliko si dal?
Lp
Drift is not a crime, is a different driving style
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

No, potem sem imel pa srečo ;) Seveda ni skrivnost :)
Kupil sem ga za 100eurov.

Danes sem mu dal notri nov akumulator in svečke pa avto še ni uspel vžgati. Do zdaj sem ga spravil, da samo vergla, zaštartati pa noče. Preveril sem iskre in je na zadnji svečki, četrti, ni bilo. Predvidevam, ker sem dal nove svečke, da je kriv kabel. Ampak bi to lahko bil razlog, da avto ne vžge; saj sem že opazil, da lahko zaštartajo s samo dvema in dela..

Avto je pa bil nazadne prižgan 3leta nazaj.. Se pravi je kar nekaj časa miroval. Kakšne ideje?

Lp, Žiga
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator

Preveri razdelilno kapo in svečke, če so mokre...
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Preveri razdelilno kapo in svečke, če so mokre...

Hvala!

Tako, danes je bil lep dan in sem še avto pustil malo na sončku. Lotil sem se notranjosti. Sedeže in poden sem spravil ven. Pod tem ni bilo nič rje :ok2l. Avto sicer ima mogoče 10cm rje pod zadnjimi desnimi vrati, to je tudi vse. Tako da, kar se tiče karoserije, sem kar zadovoljen.

Par slikic :)
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator

Raje preglej pragove (spredaj/zadaj) na stičišču z obrobami. :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 092

Dej tepih do konca ven, potem govor :skrbast
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Tepih je že čist uzun, slikal sem samo predno sem ga ven potegnil :ok2
Prikaži več možnosti

Mich24
Mich24

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: BMW 316i coupe

Pozdravlen pomoje mam šipco za žmigovc za tvoj avto če te zanima
Prikaži več možnosti

Vengi
Vengi

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 323
  • Avtomobil: MB Vito

Lepo pozdravljeni,

od danes najprej sem tudi lastnik e28, 1.8, letnik 1985. Avto ima prevoženih 200kkm, kupil ga od gospoda, prej si ga je pa lastil njegov oče. Avto je stal 10let (hvalabogu) v garaži, ampak vseeno je v kar slabem stanju. Z očetom sva se odločila za nakup, da bo to takšen father-son projektič in upam, da nama ga uspe spravit v malo bolše stanje kot je zdaj.

Obnovo tega avta bom predstavljal tudi tukaj, zato so seveda kakšni nasveti zelo dobrodošli. Avto nimava namena zrihtat v treh mescih ali pol leta.. zato ne pričakujte vsakodnevih updatov, saj ne bova ničesar počela z glavo skozi zid ;)
Danes sem ga uspel poslikati samo zunaj, znotraj sem pa že odmontiral sedeže ter ga malo očistil :)

Prosim tudi za kakšen nasvet kje dobiti ugodne dele iz tujine, od katerih dobaviteljev imate dobre izkušnje...
http://forum.bmwslo....ead.php?t=90802

Hvala in lp, Žiga

Sam sem se lotil podobnega projekta.

Večinoma vse rabljene dele za e28 ima gospod Žgur če poš rabil telefonsko jo lahko dobiš na PS

Pa tudi spozna se na te avte meni je ogromno pomagal z nasveti.
U ovo vrijeme teško je biti glup, velika je konkurencija.
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala Vengi še enkrat, Mich24 ti pa še sporočim kako pa kaj;)
Malce napredka:

Vsa vrata so šla dol:
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Odstranil sem tudi blatnika, pod njima kar nekaj rje...
Objavljena slika

V tekočem tednu pa še odstranim odbijača in potem saniranje rje, brušenje delov... :)

Lp, Žiga
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.