Skoči na vsebino

Jurčak Jure in Veno, Škofja Vas pri Celju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
355 odgovorov v temi
gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 172
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Še vedno v formi. Avto in delavnica. :skrbast

Zadnje čase tekmujem, ali imam najstarejši avto tisti dan. :ok2

Pripete slike za predogled

• IMG_3549.JPG

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • MG in sssimon uporabnikom je všeč to sporočilo

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 861
  • Avtomobil: bel traktore

A je telefonska še ista, kot je na prvi strani?

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 074
  • Avtomobil: bmw

Poklic pa upras.
E46__wagon
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 861
  • Avtomobil: bel traktore

Klicu, pa je samo zvonil. Zato pa sprašujem, glede da je bla objavljena leta 2003

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahk da ma guzvo.al p ni vec uradnih ur
E46__wagon
Prikaži več možnosti

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 090
  • Avtomobil: duo ///M technik

031/690 260

1997 E36 328i coupe ///M technik, 2004 E46 320d touring ///M technik

sigpic76105.gif

Prikaži več možnosti
    • m4tj4z je všeč

mico
mico

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 482
  • Avtomobil: E30

Klicu, pa je samo zvonil. Zato pa sprašujem, glede da je bla objavljena leta 2003

Pokličite v ponedeljek. Včeraj so imeli zaprto. Telefonske so še vedno iste.

Prikaži več možnosti

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 669
  • Avtomobil: E39 530iA

Po vseh letih zvestobe BMW-ju ostajam zvest tudi Jurčakoma za klasične servise in diagnostiko.

Vedno sta bila odkrita, sproščena in direktna in to zelo cenim.

Pa tudi za moja vprašanja in dileme sta si vedno vzela čas.

Ponavadi sta vedela odgovor še predno sem jaz uspel dokončati razlago težave ali simptomov.

:angeleyes

Na E39 sta naredila prejšnji teden kompleten servis na 378.000km, zamenjala sprednje diske in ploščice in poštimala podvozje.

Makine se spet pelje kot se za spodobi za old_school BMW-ja  :burnout

Še hitre ocene po našem forumaškem vprašalniku:

~~~

Ocenjuje se naslednje od 1-10:

- gostoljubnost = 10
- cena popravila = 9
- izkušenost mojstrov = 10
- lokacija = 10
- čas trajanja popravila = 9
- ali je bila napaka odpravljena = DA
- drugo = tradicija in zaupanje

~~~

:ok2

PS: Naslednji teden začnejo z dopustom, če jih bo kdo iskal.

Prikaži več možnosti
    • krt je všeč

JaNcH
JaNcH
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: bavarc

Pozdravljeni.

Glede teh dveh (Jurčak), oddaljen od mene cca 3km in bi človek pričakoval mogoče vsaj poštenje.

Mogoče, oz. slišal sem, da je stari Veno bil dober ampak tamali Jure pa podn od podna.

Kakorkoli, ko sem prišel prvič tja mi je stari kar potisnil Jureta, tako da nisem imel možnosti sploh s tastarim karkoli debatirati.

Kar tri leta sem vozil svojega BMWja tja in nikoli ni bilo poceni ampak sem rekel, da naj bo vsaj kvalitetno poštimano-vsaj upal sem tako. Nato pa me je dvakrat tako hudo ,,nategnil'' da bi ga najraje ... Ker pač ni bilo računa ipd si nisem mogel več kaj pomagati ....

Pri njemu vedno preverite, če je možno kaj vam je vgradil in naj pokaže stare dele. Vam pa toplo priporočam da menjate serviserja v kolikor ne želite preplačati servisov. Sedaj imam sicer novejšega kot takrat in ga vozim v NM v Makomo. Cena je pa celo nižja kot pa pri nepooblaščenem, samo v vednost.

Odločitev pa je seveda vaša.

Prikaži več možnosti
    • magic man je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Kak detajl več bi bilo dobro napisati, glede na to, da je to tvoja prva objava na forumu in si takole izlil žolč.

Sicer nič takšnega, nekateri ljudje pač ne pridejo skupaj, ampak ne morem si pomagati, da ne bi posumil v kredibilnost, ki je v tej temi že bila na tapeti. Namig: tri uporabniška imena, tri slabe izkušnje = isti človek. :-D

Mora biti pa Makoma kar poceni, da se splača iz Celja voziti v Novo Mesto, upoštevajoč dejstvo, da je na celjskem še kakšnih 5 BMW serviserjev (seznam je na forumu). :hihi

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

JaNcH
JaNcH
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: bavarc

Pozdravljeni.

Glede kredibilnosti, brez skrbi, samo eno up. ime in brez laži.

Kot sem omenil sem imel resnično slabe izkušnje.

Da malo bolj opišem:

1. Na e90 turbina crkne, se dogovoriva da zamenja z novo original, da bo ja zdržala še dosti km. Cena takrat cca 2300€ z delom vred.

2. Ker mi je medtem predno je turbina crknila drugič šla tudi sklopka sem seveda peljal še k njemu da mi tudi to poštima. Zopet original, robo nabavlja v Grazu v BMW Denzel. Menja sklopko ter vztrajnik...cena takrat cca 1300€.... po parih 100km opažam da tudi po menjavi avto ne prestavlja vredu...zelo na trdo in v vzvratno včasih sploh ni šlo....zopet k njemu-no vsaj takrat sem uspel iztržit, da mi to še enkrat poštima, vendar je baje avto peljal v Graz v Denzel in so potem to oni uredili...potem je bilo ok...Za Jurčaka zopet negativno mnenje

3. Vprašam, če ima kakšna alu platišča za prodat...seveda odgovori pritrdilno-vse za dnar...na hitro pogledam vsa 4 platišča in se dogovoriva za ceno, nato skočim po denar in pridem nazaj....še enkrat malo preverim platišča in glej ga zlomka-platišče počeno na notranji strani, zato mi jih je pa prvič le na hitro pokazal le zunanji del...mu takoj razložim da to pa malo spremeni zadevo...malo je zamomljal in se mi je začelo svitati marsikaj od prejšnjih popravil

No kmalu zatem pa le crkne tudi turbina drugič po cca 30000km ...peljem najprej k njemu in odgovor hja se pač zgodi, brez kakršnekoli reklamacije in kot sem že v prejšnjem postu opisal ni računa. Nato peljem k drugemu mehaniku in mi odlično zrihta oz. obnovi neko rabljeno za 500€, še zdaj dela BP, ker vem kje je avto, in mi razloži da turbina nikakor ni bila ne nova ne original. Za bmw bi naj bila Garret. Kličem jaz v Graz v Denzel kjer bi naj on to nabavil, ja po številki šasije niso nič našli za moj tedanji avto, da bi se karkoli naročalo niti nobenega računa. Vse jasno-sem ga poklical in mu razložil, da je velik pokvarjenec in hvala ne vem komu, da ga takrat nisem imel poleg.

No, ker si hotel imeti detajle sem ti jih na kratko spisal.

Sedaj vozim F31 in kot sem že povedal tudi kam. Če dam za nafto 20€ in imam zato tudi vpis v servisno pri pooblaščenem mi je to ok, pa še za manj denarja kot pri marsikaterem nepooblaščenem.

Pri Jurčaku me ne vidijo več in tudi vsem povem svoje menje oz. izkušnje.

Seveda vi pa kakor hočete, vaša odločitev.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Ne vem, jaz bi v primeru, da sem plačal 2300 € za servis skušal doseči dogovor, ne pa kar šel drugam in plačal znova.

Številka šasije nima kaj iskati pri Denzelu, saj se deli ne naročajo po št. šasije, ampak po kataloški številki nadomestnega dela. Ta se pa dobi s pomočjo šasije.

Jaz sem pri Denzelu kupil kar nekaj materiala, pa sem prepričan, da moje št. šasije gor niso nikdar videli. Pa tudi vem, da obstaja kodeks profesionalnosti (zdaj je to pokril GDPR), kjer tretjim osebam ne posredujejo podatkov o nakupu drugih partnerjev.

Meni se zdijo te izkušnje, hm, čudne. Kupoval si platišča in ker si kasneje videl napako, si ugotovil, da so mehanična popravila bila slaba? Če prvič nisi dobil računa in si bil nezadovoljen, zakaj si šel še enkrat tja? Zakaj nisi v drugo zahteval računa - če je to bila res ovira za reklamacijo?

Ampak ja, saj pravim. Vsak po svoje.

Kaj pa je narobe z ostalimi mehaniki na Štajerskem? Mislim, samo radoveden sem, zakaj ravno iz Celja v Novo mesto?

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 806
  • Avtomobil: Mesanec

da spuca dpf :laugh

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Jaz sem izbrisal, @fizični radnik.

Napiši konkretno izkušnjo, če jo imaš, ne pa dve besedi brez razlage.

Pa pazi na slovnico. 

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem izbrisal, @fizični radnik.
Napiši konkretno izkušnjo, če jo imaš, ne pa dve besedi brez razlage.
Pa pazi na slovnico.

Jo imam ze izpred mnogo let.. Mi menjal sklopko.. Zlomil sravfe na menjalniku, sklopka zacela drset po par km... In ta slovnica je je za nas v vsakdanjem pogovoru.
E46__wagon
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 559
  • Avtomobil: Božje vozilo

Pozdravljeni.

Glede teh dveh (Jurčak), oddaljen od mene cca 3km in bi človek pričakoval mogoče vsaj poštenje.

Mogoče, oz. slišal sem, da je stari Veno bil dober ampak tamali Jure pa podn od podna.

Kakorkoli, ko sem prišel prvič tja mi je stari kar potisnil Jureta, tako da nisem imel možnosti sploh s tastarim karkoli debatirati.

Kar tri leta sem vozil svojega BMWja tja in nikoli ni bilo poceni ampak sem rekel, da naj bo vsaj kvalitetno poštimano-vsaj upal sem tako. Nato pa me je dvakrat tako hudo ,,nategnil'' da bi ga najraje ... Ker pač ni bilo računa ipd si nisem mogel več kaj pomagati ....

Pri njemu vedno preverite, če je možno kaj vam je vgradil in naj pokaže stare dele. Vam pa toplo priporočam da menjate serviserja v kolikor ne želite preplačati servisov. Sedaj imam sicer novejšega kot takrat in ga vozim v NM v Makomo. Cena je pa celo nižja kot pa pri nepooblaščenem, samo v vednost.

Odločitev pa je seveda vaša.

Nas je na bivšem x3 nategnil da je menjal lmm in fizično odstranil ter očistil dpf.

Smo peljali nato drugemu mehaniku in je rekel da lmm je zagotovo še stari, dpf se pa po vijakih vidi da ni bil še nikoli odmontiran ali kakršnikoli posegi na njemu delani.

Da je pa kapa polna, me je pa mali Jurčkak gledal v oči in z roko nekaj šaril po mašini, ter zatrjeval , da je na avtu zanič turbina in je nujno potrebna menjava. To je bilo ene 5 let nazaj nekje, avto se še danes vozi z isto turbino. Še dobro da sem mu rekel da je dovolj in da naj samo sestavi nazaj. Od takrat naprej se zmeraj ko se peljem mimo spomnim te neprijetne izkušnje ki sem jo doživel pri njem. Tudi mi nismo dobili nobenega računa za delo ki naj bi bilo opravljeno, sploh ni opravil dela za kaj je trdil da ga je, poleg tega pa še ni izstavil računa, da bi lahko imeli kot dokazilo za kasnejšo reklamacijo. Škoda da bo takole mladi Jurčak zapravil ugled in sloves kateregasi je pridobil njegov oče.

Urejal magic man, 06.01.2019, 20:27.

Prikaži več možnosti