Skoči na vsebino

BMW Z4 info

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
163 odgovorov v temi
dunker
dunker

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17

Oho, tole sta pa 2 spodbudna odgovora! :-D

O nakupu garaže oziroma pokritega parkirnega mesta še razmišljam, saj so cene res oderuške ... :blackeye V Šiški hočejo za pokrito parkirno mesto na Trgu Komandanta Staneta 14.400 eur, v novi garažni hiši na Kogojevi ulici pa celo 18.000 eur. Auč.

Je Z4 povsem neprimeren, če nimam garaže? To torej pomeni, da čez leto stoji zunaj na dežju in soncu, pozimi pa je kakšno jutro pokrit celo z nekaj cm snega ... Naj raje gledam kaj drugega?

Kako vzdržljiva je pravzaprav platnena streha na Z4? Pravilno ste uganili - to bo moj prvi roadster.

Hvala vsem še enkrat! :ok
Prikaži več možnosti

LBMW
LBMW

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 132

definitivno je boljs, ce je pokrit
sicer ne vem kako je pri z4, sam na sploh platno je dosti obcutljivo in moras zanjo lepo skrbet (ce hoces da ti sluzi nekaj casa)....varianta bi bla, da si kupis eno cerado (ponjavo) in jo namestis vsakic, k parkiras avto...(ce se ti da)
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 743
  • Avtomobil: Nemški

Pokrito parkirno mesto oz. garaža je za Z4 kar "must have". Jst ga na tvojem mestu potem takem nebi kupil, če nimaš garaže. Razen, če ga boš kupil samo za čas poletja.
Prikaži več možnosti

dunker
dunker

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za iskreno mnenje, ker včasih človek v navalu navdušenja nad nečim prav nepremišljeno napravi kakšno neumnost ... :)

Sklepam, da je sicer pri soncu / dežju / snegu problem samo pri platneni strehi, ostali del avta je tako ali tako BMW quality. :-D

Bi mogoče problem zadovoljivo rešil z nečim takšnim: http://tinyurl.com/z4-pokrivalo ?

Vprašanje je, če takšna pokrivala zagotavljajo dovolj zaščite pred vremenskimi vplivi, da je platnena streha "na varnem"? Drugo pomembno vprašanje je, koliko traja namestitev in odstranitev takšnega pokrivala - če ima kdo izkušnje? Lahko veter na kakšen način zadevo sname?

Hvala še enkrat. :ok
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 621
  • Avtomobil: --------:)

http://forum.bmwslo....ead.php?t=92457

Forumaš prodaja Z4:ok
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za iskreno mnenje, ker včasih človek v navalu navdušenja nad nečim prav nepremišljeno napravi kakšno neumnost ... :)

Sklepam, da je sicer pri soncu / dežju / snegu problem samo pri platneni strehi, ostali del avta je tako ali tako BMW quality. :-D

Bi mogoče problem zadovoljivo rešil z nečim takšnim: http://tinyurl.com/z4-pokrivalo ?

Vprašanje je, če takšna pokrivala zagotavljajo dovolj zaščite pred vremenskimi vplivi, da je platnena streha "na varnem"? Drugo pomembno vprašanje je, koliko traja namestitev in odstranitev takšnega pokrivala - če ima kdo izkušnje? Lahko veter na kakšen način zadevo sname?

Tale prevleka je bolj ali manj za kak dež, mraz pa vseeno pride skos in naredi razpoke v gumi, tako da kot pravim, edino garaža pa tak avto. :ok
Prikaži več možnosti

Cimer
Cimer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 47
  • Avtomobil: F11 525 xDrive

Jaz imam podobno pokrivalo za Z3. Snameš oziroma namestiš ga v minutki, ampak, če je streha mokra, jo ne smeš pokriti. Brez vsaj nadstreška boš imel prej ali slej probleme s streho.

LP
Marko
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Tudi sam kupujem BMW Z4, nekaj sem si jih šel že ogledat ...

Potestiral sem tako 2.5is kot 3.0i, pa moram priznat, da se mi je zdel 2.5is v kombinaciji z avomatskim menjalnikom (z "F1" ročicami) skoraj malenkost podhranjen, predvsem v "ravni črti". Načeloma torej gledam v smeri 3.0 motorja.

Zanima pa me sledeče ... Živim v LJ, posledično se vozim relativno malo, cirka 8000 kilometrov letno. Otrok še nimam, zato tudi ne potrebujem nekega "resnega" avta, Z4 se mi zdi perfektna zabavna zadeva za moje trenutne potrebe. Ampak ostaja pa dejstvo, da bi bil to moj edini avto.

Ima kdo kaj izkušenj z Z4 tudi pozimi? Bi skoraj nujno potreboval še "zimski" avto?

Res najlepša hvala vsem že vnaprej za mnenja! :ok

Winterwagen je plus, ni pa mus. :) Dobre gume, smučke v prtljažnik, pa na smučišče. Po smučanju pa streho dol, pa uživat. :)

jaz mam kot drugi avto mx5, pa je pozimi cist ok.
sploh, se kabina hitreje ogreva (ker je manjsa) in pa ogrevanje zicev (na mx5 jih mam, mislim pa da skor vsak z4 jih ma tudi ... poleg tega, mx5 (tako kot z4) ima pravo sipo zadaj, ki je tudi ogrevana...tako da ni panike tudi pozimi....edino, ko je hud mraz, ne odpirat strehe, ker lahko poskodujes platno (recimo, da te premami sonce pa se hoces delat frajerja....pocakaj, da se ogreje kabina in pol "top down" akcija :) )

gume pa tako ali tako moras met dobre, tud na slabem avtu...

Tako kot si že napisal. Najbolj je potrebno pazit, da se ne odpira "zmrznjene" strehe, ker se bo mehanizem poškodoval (ali pa platno). Če k temu dodamo še dve dobri impregnaciji platna letno, se nima z Z4 pozimi česa bat. Če pa bi rad na vsak način zaščitil streho, je pa hardtop pravilna odločitev.

podpis, ali pa kupiš hardtop!

:ok

Oho, tole sta pa 2 spodbudna odgovora! :-D

O nakupu garaže oziroma pokritega parkirnega mesta še razmišljam, saj so cene res oderuške ... :blackeye V Šiški hočejo za pokrito parkirno mesto na Trgu Komandanta Staneta 14.400 eur, v novi garažni hiši na Kogojevi ulici pa celo 18.000 eur. Auč.

Je Z4 povsem neprimeren, če nimam garaže? To torej pomeni, da čez leto stoji zunaj na dežju in soncu, pozimi pa je kakšno jutro pokrit celo z nekaj cm snega ... Naj raje gledam kaj drugega?

Kako vzdržljiva je pravzaprav platnena streha na Z4? Pravilno ste uganili - to bo moj prvi roadster.

Hvala vsem še enkrat! :ok

Ne. Ne glej drugega. Kupi Z4. You know you want to. Sicer pa - prvo leto poskusi zimo brez hardtopa, pa če RES ne bo šlo brez (kar ne verjamem), dokupi hardtop pa mirna bosna. :ok

definitivno je boljs, ce je pokrit
sicer ne vem kako je pri z4, sam na sploh platno je dosti obcutljivo in moras zanjo lepo skrbet (ce hoces da ti sluzi nekaj casa)....varianta bi bla, da si kupis eno cerado (ponjavo) in jo namestis vsakic, k parkiras avto...(ce se ti da)

Ma dej nehi no. Impregnacija dvakrat letno, pa ne bo čisto nič narobe. :ok

Pokrivala so mišljena za daljše obdobje, ne pa za prenočevanje. :ok
Ne kompliciraj, kupi in uživaj.
Mogoče še MiholD napiše kako vrstico - če se ne motim, je njegov Z4 allseason avto. :)

LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 271
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Tudi moj sosed ima Z4, živi v LJ, avto je vedno zunaj, nima garaže, pa nima absolutno nobenih težav. Tako kot je Austin napisal, redno vzdržuje sreho, impragnira pa je.

LP
Prikaži več možnosti

dunker
dunker

Začetnik

• Uporabnik

Hehe, težko opišem, kakšen nasmešek imam zdajle okrog glave. :-D

MiholD mi najbrž ne bi zameril, če mu namenim eno privat sporočilce?

Mimogrede, je še kaj posebnega, na kar moram biti pozoren pri vzdrževanju tako platnene strehe kot celotnega avta? Obstajajo kakšne posebne zadeve, ki jih pri ne-platnenih ne-BMW vozilih ne srečaš? Trenutno vozim čisto vsakdanjega plehnatega italijana. :)

Hvala še enkrat, pa če ima kdo še kakšen nasvet za skorajšnjega lastnika Z4, kar na plan z besedo. :ok
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Hehe, težko opišem, kakšen nasmešek imam zdajle okrog glave. :-D

MiholD mi najbrž ne bi zameril, če mu namenim eno privat sporočilce?

Mimogrede, je še kaj posebnega, na kar moram biti pozoren pri vzdrževanju tako platnene strehe kot celotnega avta? Obstajajo kakšne posebne zadeve, ki jih pri ne-platnenih ne-BMW vozilih ne srečaš? Trenutno vozim čisto vsakdanjega plehnatega italijana. :)

Hvala še enkrat, pa če ima kdo še kakšen nasvet za skorajšnjega lastnika Z4, kar na plan z besedo. :ok

AD1: :-D
AD2: Ne bo zameril.
AD3: vprašaj kar MiholDa - predvsem so težave pri mehanizmu strehe. Drugih težav načeloma ni - ob rednem in vestnem vzdrževanju - pomaga pa tudi, če nisi "avtomesar". ;)
AD4: Nasveti za šoping:

- eno, stilu lastnika primerno kapco :skrbast
- avtokarte CH, I, FR, in A prelazov (Alpe, Dolomiti, pa recimo še Pireneji)
- bejbo za na sovoznikov sedež (weight distribution)
- pa da kdaj na listi prijavljenih zagledam tvoje ime

To bi bilo to. :-D
LP
Austin

Urejal Austin Powers, 15.03.2012, 16:25.

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

LBMW
LBMW

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 132

tole vse je vidla moja mx5 (vse razen Dunaj-LJ je blo y odprto streho :metalc )
Objavljena slika

ko bo Z4 pa pride na vrsto sever in prelazi :cool

Urejal LBMW, 15.03.2012, 20:49.

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

-eni pa delate kilometre-
Prikaži več možnosti

dunker
dunker

Začetnik

• Uporabnik

Takole, odprl sem dodatno temo o Z4 (E85) v rubriki "Oglasi z interneta". Mogoče zna bit še komu v pomoč - v njej sem zaenkrat opisal dva Z4, ki sem ju šel pogledat.

Postavlja se mi tudi par vprašanj, ki sem jih zapisal v tisti temi - če mi bo kdo vedel odgovorit? Hvala vnaprej. :-D

Urejal dunker, 18.03.2012, 12:26.

Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 841
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

v z4 je pomojem optimum 3.0 ali 2.5si :ok

3.0 motor je res super zadeva, obilo navora spodaj, rad se pa tudi zavrti.

Poraba je glede na zmogljivosti, nizka :ok
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

dunker
dunker

Začetnik

• Uporabnik

Hvala, Uroš, tudi sam sem že nekje 90% odločen za 3.0i ...

Če kupujem pravi avto za užitek, naj bo res - pravi. :-D
Prikaži več možnosti

robberrt
robberrt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 941
  • Avtomobil: BMW eXX 3xxi

Hvala, Uroš, tudi sam sem že nekje 90% odločen za 3.0i ...

Če kupujem pravi avto za užitek, naj bo res - pravi. :-D

Pravilno razmišljanje :ok
330i - v sodelovanju z naravo
Prikaži več možnosti

dunker
dunker

Začetnik

• Uporabnik

Huh, je pa v ponudbi rabljenih Z4 v Sloveniji neverjetno težko najt avto, ki bi mi vsaj približno ustrezal. :blackeye

V idealnem svetu bi našel:
- najraje kar 3.0 motor
- najraje 6-stopenjski ročni menjalnik
- brez oranžnih smernikov, torej 2005+
- po možnosti črne barve, ni pa nujno
- notranjost NE črne barve, ker precej postara avtomobil

Če kdo slučajno ve za kaj približno primernega, se priporočam. ;) :ok
Prikaži več možnosti

marc55
marc55

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 673
  • Avtomobil: E30 318i, 325iCA

http://www.avto.net/...=5777997&show=1 edino notranjost je žal črna. :-D
www.e30.si ->stran za vse ljubitelje BMW serije 3 E30
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 621
  • Avtomobil: --------:)

http://www.avto.net/...=5777997&show=1 edino notranjost je žal črna. :-D

Od forumaša,čudno,da ga noben ne komentira nič,...:confused
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti