Skoči na vsebino

www.spoliraj.si

* * * * * 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2273 odgovorov v temi
csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 053

Živio..

A bi mi lahko priporočal polirno pasto in gobice za poliranje avtodoma. AD je 2003 letnik in nadgradnja postaja rumena namesto bela. Lak ima mikro razpoke v katere se nabira umazanijA, ki se očisti le z bližinskim pranjem z visokotlačnim čistilcem.

Drugače še nisem poliral, sem pa pred leti kupil "hitec" polirko v lidlu za 30eur‍♂

Zdravo,

Polirka je rotacijska ? - mogoč slika?

Zdravo, rad bi si doma spoliral avto, pa me zanima, katero pasto in gobico za polirko (taka ki se da na polirko z ježekom) bi priporočali za črn E46? Z barve bi najraje rad spravil bele pikice ki so po celem avtu (nevem od cesa, bile so na barvi ob nakupu). Na sliki se vidijo na spodnjem delu, zgoraj je pa na hitro spolirano (nisem porabil vec kot 30s) z neko polirno pasto za čolne in xy gobo ki sem nasel v predalu.  

attachicon.gif94143715_922140524893947_1592097428339687424_n.jpg

Po sliki deluje kot, da je zaprašeno, sam bi najprej priporočal plastelin, ki bo odstranil "pikice" potem pa bo potrebno vozilo spolirati ker bo po plastelinjanju ostal kakšen "hologram" . Kakšno polirno mašino imate ekscenter ali rotacijsko?

www.spoliraj.si = 10% popust za vse uporabnike BMWslo.com foruma:ok

Twitter #spolirajsi I #carshinefactory I Facebook
Prikaži več možnosti

AsdAsd
AsdAsd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 39
  • Avtomobil: E46 320i

Po sliki deluje kot, da je zaprašeno, sam bi najprej priporočal plastelin, ki bo odstranil "pikice" potem pa bo potrebno vozilo spolirati ker bo po plastelinjanju ostal kakšen "hologram" . Kakšno polirno mašino imate ekscenter ali rotacijsko?

Ni zaprašeno, je že vredu "zalepljeno" na barvo, je bil avto deležen že kar nekaj pranj in negre dol, plastelin, to je mišljeno clay bar ? Polirna mašina je pa rotacijska

Prikaži več možnosti

Đony
Đony

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39
  • Avtomobil: BMW f20, BMW e61

Polirna masina je ekscentricna, samo je pa zelo velika, na nacin da ima veliko polirno povrsino, okoli pa rocaje, da jo z obema rokama drzis
<p>EX: e87 120d, e46 230d, e46 323i, e36 325i, e30 325i, e36 320i, e36 318is
Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

Ni zaprašeno, je že vredu "zalepljeno" na barvo, je bil avto deležen že kar nekaj pranj in negre dol, plastelin, to je mišljeno clay bar ? Polirna mašina je pa rotacijska

Grobi Carshinefactory plastelin/clay bo odstranil pikice.

Za poliranje: kombinacija RoyalLiquid One step pasta v kombinaciji z oranžno Royal Pads gobico in na koncu Carshinefactory mars hybridni keramični vosek

Polirna masina je ekscentricna, samo je pa zelo velika, na nacin da ima veliko polirno povrsino, okoli pa rocaje, da jo z obema rokama drzis

Žal s to mašino ne boste dobili konkkretnega rezultata boste pa lahko vseeno naredili "osvežitev" , uporabite Menzerna 3in1 pasto

Pred poliranjem dobro očistite vozilo s čistilom na osnovi citrusov-npr. KKD Citrus Magic

Prikaži več možnosti

panica
panica

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 55
  • Avtomobil: Audi A6 2.0tdi C6

Pred kratkim sem tudi sam naročil nekaj stvari pri vas in sem z izdelki zadovoljen..tako da hvala za nasvete, ki jih dajete in nam pomagate ;)

Imam pa edino eno manjšo grajo s flaško CHEMICAL GUYS INSTAWAX 473ML, ki je po 2 špricih nehala delovati tako da sem moral šprico zamenjat..

Upam v naprej da je to iz strani proizvajalca trenutna hiba in da do tega ne bo več prihajalo.

Prikaži več možnosti

chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 043
  • Avtomobil: modra rja

Ali mrčes škoduje laku? Trenutno imam namreč problem, da so avtoceste zelo prazne, jaz pa dnevno migriram iz Celja v LJ, ter poberem ves mrčes.... Lahko to pustim dlje časa ali je potrebno sproti odstranjevati? Dejansko je slika od ene vožnje...

https://www.imageupl...net/image/BENxE

Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

Pred kratkim sem tudi sam naročil nekaj stvari pri vas in sem z izdelki zadovoljen..tako da hvala za nasvete, ki jih dajete in nam pomagate ;)

Imam pa edino eno manjšo grajo s flaško CHEMICAL GUYS INSTAWAX 473ML, ki je po 2 špricih nehala delovati tako da sem moral šprico zamenjat..

Upam v naprej da je to iz strani proizvajalca trenutna hiba in da do tega ne bo več prihajalo.

res je, imeli smo še eno reklamacijo pršilke za isti izdelek, slab batch pršilk, bodo zamenjali. V kolikor potrebujete drugo pršilko nam javite in vam jo pošljemo.

Prikaži več možnosti
    • panica je všeč

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

Ali mrčes škoduje laku? Trenutno imam namreč problem, da so avtoceste zelo prazne, jaz pa dnevno migriram iz Celja v LJ, ter poberem ves mrčes.... Lahko to pustim dlje časa ali je potrebno sproti odstranjevati? Dejansko je slika od ene vožnje...

https://www.imageupl...net/image/BENxE

Težava nastane sploh na črni barvi ker se bodo mušice zapekle in "poškodovale" barvo tako, da na koncu bo potrebno poliranje za saniranje- priporočamo redno spiranje, če je le to mogoče (poškropimo z namenskim čistilom za mrčes in speremo z wapom).

Da zmanjšaš sprijemanje pa bi priporočali, da po pranju uporabimo quick detailer ali kakšen zaščitni premaz v spraju, ki bo dodal nekaj zaščite, da se bo mrčesa težje sprijel s površino. Npr. uporabimo Carshinefactory Orange Crush

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 680
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

tudi mene nekaj zanima za vratna tesnila, v navodilih piše da se jih samo obriše in nič maže. (moj problem moja tesnila se zalepijo na pleh) kaj kot rešitev očistit pleh ali namazat gume in če ne zakaj teh gum ne mazat.

uporabi KKD Trim X je pa priporočljivo, da se gumice dobro očistijo ker so ponavadi umazane in se premazi potem ne sprimejo optimalno

Če se namaže, pusti, da se posuši in potem še enkrat obriše z mikrofibro ne bo sledi premaza :ok

Spet jaz. Moja vrata sploh voznikova se še vedno ob dalši neuporabi zalepijo. Res je da sedaj že nekaj časa nisem gum namazal. Po vsakem pranju gume obrišem. Obstaja kaj novejšega za odstranjevanje pojava zapeke ali leplenja vratnih tesnil na pleh. Ali je mogoče še kaj drugo krivo. Tega pojava nisem videl še na nobenem avtu.

Lahko rečem, da naš avto tesni da se ga včasih ne da odpret :ok2 .

Kakšen predlog?

Najlepša hvala .

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 340
  • Avtomobil: Citroen AX

Zdravo, 

rad bi narocil par stvari, a v poplavi ponudbe, me zanimajo priporocila: 

- sredstvo za nego in zascito armature (rad bi, da dobi lep izgled, ne sme se pa ogabno svetit in biti vsa mastna)

- nekaj za obnovo zunanjih zbledelih (crnih) plastik

- odstranjevalec zracne rje, tudi z vozil, ki imajo namesceno keramiko - tu ne vem, ali si upam poizkusit s Cromobrill 3g - katerega uporabljam za ciscenje platisc? 

Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

Spet jaz. Moja vrata sploh voznikova se še vedno ob dalši neuporabi zalepijo. Res je da sedaj že nekaj časa nisem gum namazal. Po vsakem pranju gume obrišem. Obstaja kaj novejšega za odstranjevanje pojava zapeke ali leplenja vratnih tesnil na pleh. Ali je mogoče še kaj drugo krivo. Tega pojava nisem videl še na nobenem avtu.

Lahko rečem, da naš avto tesni da se ga včasih ne da odpret :ok2 .

Kakšen predlog?

Najlepša hvala .

Na kovinski del kjer se stisne guma se nanese vosek, sintetični premaz... in se sigurno ne bo več zapeklo

Zdravo, 

rad bi narocil par stvari, a v poplavi ponudbe, me zanimajo priporocila: 

- sredstvo za nego in zascito armature (rad bi, da dobi lep izgled, ne sme se pa ogabno svetit in biti vsa mastna)

- nekaj za obnovo zunanjih zbledelih (crnih) plastik

- odstranjevalec zracne rje, tudi z vozil, ki imajo namesceno keramiko - tu ne vem, ali si upam poizkusit s Cromobrill 3g - katerega uporabljam za ciscenje platisc? 

- sredstvo za nego in zascito armature (rad bi, da dobi lep izgled, ne sme se pa ogabno svetit in biti vsa mastna): Carshinefactory Matte Dash naredi matt videz 

- nekaj za obnovo zunanjih zbledelih (crnih) plastik: KKD Trim X

- odstranjevalec zracne rje, tudi z vozil, ki imajo namesceno keramiko - tu ne vem, ali si upam poizkusit s Cromobrill 3g - katerega uporabljam za ciscenje platisc?: Carshinefactory Iron Off, odstranjevalci zračne rje ne bodo odstranili ali poškodovali premaza, mogoče včasih po tretmaju ob pogosti uporabi bo malenkost slabše odtekanje vode

Prikaži več možnosti

Dejc535d
Dejc535d
  • Uporabnik
  • Sporočil: 171

Zdravo,

z katerim sredstvom bi se dalo obnoviti oz. odstraniti te nastale ''holograme'' na originalnih BMW High Gloss Shadowline letvicah? Se jih mora spolirati ali zadostujejo kakšni premazi?

Link slike; https://imgur.com/a/q2Hg9mx

Dejan

Freude am Fahren :mznak

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 963
  • Avtomobil: BMW

Tudi s poliranjem ne boš dosegel tistega kar želiš. Žal.
Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

Zdravo,

z katerim sredstvom bi se dalo obnoviti oz. odstraniti te nastale ''holograme'' na originalnih BMW High Gloss Shadowline letvicah? Se jih mora spolirati ali zadostujejo kakšni premazi?

Link slike; https://imgur.com/a/q2Hg9mx

Dejan

Letvice se spolirajo(strojno), rezultat bo 90% boljši je pa res, da tam kjer je že oksidacija ne bo možna korekcija 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.