Skoči na vsebino

www.spoliraj.si

* * * * * 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2152 odgovorov v temi
csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 001

Eno vprašanje oz. nasvet, čei lahko kdo odgovori.

1.) Zakaj se vedno polira z rotacijsko polirko? Meni se vedno poznajo hologrami potem in je obupno. Zdaj uporabljam ekscentrično polirko in je bistveno, bistveno boljše, ni pa povsem OK.

2.) Kdaj uporabljaš volnen nastavek in kdaj gobast?

3.) Kaj mi priporočate za komplet nego vozila, rabim: šampon, plastelin za odstranjevanje umazanije, polirne paste od grobe do fine, wet look finish, glossy premaz za pnevmatike, premaz za plasitične dele...

Za pomoč prejmete zelenca.

Še moj odgovor čeprav so že drugi odgovorili:cool

1.) Hologrami ponavadi nastanejo, če uporabimo nepravilno metodo poliranja, napačna izbira paste, pasto ne obdelamo dovolj, nepravilne izbire gobic in past...Ko enkrat "osvojiš" poliranje je zadeva sila preprosta. Kratek vodič kako se lotiti poliranja-v kratkem napišem novega z več slikami in mogoče še kakšen video, eksentrično polirko lahko uporabljamo za nanšanje premazov ali za osnovne korekcije. Če napišeš kako si sedaj delal z rotacijsko lahko brez problema rešimotežavo.
2.)Izbira kdaj uporabiti volneni nastavek ali gobico je predvsem odvisna od stanja barve, željene korekcije in trdote barve. Sam volneni nastavek uporabljam pri zelo trdih barvah (BMW(e39, e60..), Audi, WV, Mercedes). Volneni nastavek ima največji "cut" kar pomeni, da odstrani največ "barve", površina se manj segreva kar je lahko včasih velika prednost napram penastim gobicam(sploh z zaprtimi celicami). Volneni nastavek vedno uporabimo samo v "compound" fazi poliranja.
3.) Kratek seznam ;

Za poliranje; Carshinefactory MAXI komplet za poliranje v katerem so vsi artikli potrebni za dosego vrhunskega rezultata.

Platelin; Carshinefactory fini plastelin

Šampon; Chemical Guys Body wash'n wax

Premaz za plastike in gume; AB Berry blast gel
Prikaži več možnosti

fruchtzwerge
fruchtzwerge

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031

Ravno sem nameraval naročiti nekaj stvari v trgovini, pa sem ob prebiranju raznih tem tu na forumu in gledanju izdelkov v ponudbi ugotovil, da pravzaprav avta niti ne znam pravilno oprat :D

Katere so pravzaprav must-have potrebščine za normalno, hoby pranje avtomobila in kako se lotit pranja? Nekaj stvari zaenkrat imam doma in sem mislil tu prosit za nasvete glede samo določenih stvari, pa bom kar izkoristil to temo do konca in začel od začetka.

1) Predvsem me zanima postopek pranja in izdelke, ki jih priporočate iz trgovine za neko spodobno pranje avtomobila (vendar z ozirom na ekonomičnost in smiselnost, ker so finančna sredstva omejena :-D).
Je predpranje s peno priporočljivo? Doma imam primeren nastavek in visokotlačni čistilnik, tako da bi potreboval samo še ustrezno čistilo. V trgovini sem našel "Autobrite Magi snowfoam", zanima me samo, če je predpranje nujno oziroma smiselno ter kakšen je postopek.

2) Potem ko peno sperem, predvidevam, da se nadaljuje s šamponom. Tega sicer zaenkrat še imam doma nekaj, vendar me vseeno zanima, katerega priporočate za normalno pranje in katere pripomočke za nanos.

3) Katero sredstvo bi priporočali za nego gume? V mislih imam predvsem tesnila vrat, ker so na coupeju potrebna nege, da lepo tesnijo in nekoliko bolj blokirajo piš vetra.

4) Katera čistila in pripomočki za čiščenje sedežev? Moji so samo delno usnje, tako da je posredi tkanina, to pa moram ščistit temeljito. Namreč ko vstopam in izstopam iz avtomobila med dežjem, se kapljice nato poznajo na tkanini in zdi se mi, da je v primerjavi s sovoznikovim sedežem, ki je dosti manj v uporabi, tkanina tudi nekoliko zbledela. Oboje bi rad popravil in prosim za nasvet glede primernega čistila.

5) Katero čistilo priporočate za odstranitev nadležnih mušic iz vetrobranskega stekla in prednjega dela avtomobila? Super bi bilo, če je možen nanos tudi samo toliko, da npr. ščistiš vetrobransko steklo tudi kdaj, ko se ne lotiš pranja celotnega avtomobila.

6) Za čiščenje plastičnih delov v notranjosti, volana,... uporabljam armorall wipes, pa se mi tudi zdi, da niso preveč dobri. Se za to čiščenje priporoča kaj boljšega?

Upam, da moja vprašanja niso preveč splošna in očitna. Ker se mi zdi, da ravno pri najbolj samoumevnih stvareh dostikrat falim :laugh Glede določenih stvari sem pa že našel odgovore (npr. šamponi in krpe), tako da tisto lahko ignorirate :)

Urejal fruchtzwerge, 19.03.2012, 12:31.

Prikaži več možnosti

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 435
  • Avtomobil: BMW Z3M Coupe Turbo

Hvala @grahovc in @csf za informacije. Danes sem oddal naročilo za nego mojega vozila, pa da vidimo. Za vikend mora bit lep... :P
Prikaži več možnosti

fruchtzwerge
fruchtzwerge

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem našel odgovore z branjem članka na večino svojih vprašanj, posta pa ne morem več editat :laugh Sedaj recimo da vem, kako se lotit zadeve, tako da me zanimajo le še vprašanja pod 3,4,5 in 6

Pa še nekaj - a je morda možno prevzeti izdelke osebno v soboto?
Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

V avtopralnicah sem opazil, da si pomagajo za šamponiranje avtomobila s krtačo na ročaju (Vikan). A to je mišljeno tudi za doma in potem ni potrebno šamponiranje z gobo?

Uporaba krtač naredi;:jok

Objavljena slika

Temelj pranja naj bota dva vedra, dobra goba(rokavica), PH nevtralni šampon in krpa za brisanje.
Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

Katere so pravzaprav must-have potrebščine za normalno, hoby pranje avtomobila

must have; dva vedra, dobra goba(rokavica), PH nevtralni šampon in krpa za brisanje.

1) Predvsem me zanima postopek pranja in izdelke, ki jih priporočate iz trgovine za neko spodobno pranje avtomobila (vendar z ozirom na ekonomičnost in smiselnost, ker so finančna sredstva omejena ).
Je predpranje s peno priporočljivo? Doma imam primeren nastavek in visokotlačni čistilnik, tako da bi potreboval samo še ustrezno čistilo. V trgovini sem našel "Autobrite Magi snowfoam", zanima me samo, če je predpranje nujno oziroma smiselno ter kakšen je postopek.

Najbolj ekonomičen je PH neutralni komplet za pranje, predpranje z peno-snow foam zmehča umazanijo katero potem enostavno s pomočjo wapa speremo in tako odstranimo največje delce kateri lahko potem pri ročnem pranju poškodujejo barvo. Za predpranje z snow foamom je potrebno imeti foam lance nastavek kateri naredi najbolj gosto peno.

2) Potem ko peno sperem, predvidevam, da se nadaljuje s šamponom. Tega sicer zaenkrat še imam doma nekaj, vendar me vseeno zanima, katerega priporočate za normalno pranje in katere pripomočke za nanos.

Res je po aplikaciji z snow foamom je navrsti pranje, priporočljivo je imeti PH nevtralni šampon saj ne odstrani predhodno nanešene zaščite ali poškoduje barve. Npr. v avtomatskih pralnicah se uporabljajo šamponi kateri PH vrednosti presegajo 12+:jok, rokavica naj bo iz volne ali goba iz najbolj fine pene v kateri se ne nabira uumazanija. Avto na koncu speremo in posušimo s krpo za sušenje

3) Katero sredstvo bi priporočali za nego gume? V mislih imam predvsem tesnila vrat, ker so na coupeju potrebna nege, da lepo tesnijo in nekoliko bolj blokirajo piš vetra.

Premaz za plastike pri coupeju bi izbral CG C6

4) Katera čistila in pripomočki za čiščenje sedežev? Moji so samo delno usnje, tako da je posredi tkanina, to pa moram ščistit temeljito. Namreč ko vstopam in izstopam iz avtomobila med dežjem, se kapljice nato poznajo na tkanini in zdi se mi, da je v primerjavi s sovoznikovim sedežem, ki je dosti manj v uporabi, tkanina tudi nekoliko zbledela. Oboje bi rad popravil in prosim za nasvet glede primernega čistila.

Za čiščenje usnja in tkanin uporabimo FAB v pravilnem razmerju

5) Katero čistilo priporočate za odstranitev nadležnih mušic iz vetrobranskega stekla in prednjega dela avtomobila? Super bi bilo, če je možen nanos tudi samo toliko, da npr. ščistiš vetrobransko steklo tudi kdaj, ko se ne lotiš pranja celotnega avtomobila.

Za odstranjevanje mušic lahko uporabiš FAB ali pa AB Citrus wash ali namenski šampon za odstranjevanje insektov CG extreme strong wash

6) Za čiščenje plastičnih delov v notranjosti, volana,... uporabljam armorall wipes, pa se mi tudi zdi, da niso preveč dobri. Se za to čiščenje priporoča kaj boljšega?

Zopet FAB v pravilnem razmerju, ščetka in mikrokrpa. Za "tovarniški matt" izgled notranjosti pa Wolf's silk milk premaz

Urejal Drobtina, 20.03.2012, 00:47.
Urejanje citata.

Prikaži več možnosti
    • Carpenter je všeč

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

Pa še nekaj - a je morda možno prevzeti izdelke osebno v soboto?

Lahko:ok
Prikaži več možnosti

fruchtzwerge
fruchtzwerge

BMW fanatik

• Uporabnik

Najlepša hvala za obširen odgovor :) Gotovo čimprej naročim:ok
Prikaži več možnosti

hlodek
hlodek

Novinec

• V potrjevanju
  • Sporočil: 56

Še jaz bi malo vprašal preden naročim.
Če po pranju uporabim deironizer na barvi, je to dovolj za večinoma očiščen lak ali je vseeno nujno it čez še s clay barom? Dela deironizer na barvi kjer je gor že vosek ali moram vosek prej odstranit?
Lahko v foam lance dam pH nevtralen šampon za ročno pranje in bodo vredu rezultati, ali nujno potrebujem Snow foam?
Lahko po poliranju za odstranitev polirpaste uporabim 90% etanol namesto izopropil alkohola?

Raje vprašam preden kaj zamočim. Sem pa zelo zadovoljen z vami zaenkrat, kar tako naprej.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 310
  • Avtomobil: e61, r55

Kako zdaj kaže z impregnacijskim sredstvom za cabrio strehe?

Sem naročil, pa je bilo rečeno potem, da pride šele ta teden, znaš bolj točno povedat?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

Kako zdaj kaže z impregnacijskim sredstvom za cabrio strehe?

Sem naročil, pa je bilo rečeno potem, da pride šele ta teden, znaš bolj točno povedat?

Čakam potrdilo, moralo bi biti ta teden v kolikor kakšna hitra pošta ne zataji:)
Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

Še jaz bi malo vprašal preden naročim.
Če po pranju uporabim deironizer na barvi, je to dovolj za večinoma očiščen lak ali je vseeno nujno it čez še s clay barom?

Deironizer odstrani površinsko "zračno rjo", ostanke zavornega praha in vse "kovinske" delce. Še vedno pa na površini ostanejo "trdi delci" in umazanija katere potem odstranimo s pomočjo clay bara/plastelina zato je plastelin skoraj nujen produkt

Dela deironizer na barvi kjer je gor že vosek ali moram vosek prej odstranit?

Deironizer odstrani vosek ali predhodno nanešeno zaščito(ne bo poškodoval barve saj je PH neutralen in ne vsebuje kislin), za 100% odtrsnitev predhodne zaščite lahko pobrišeš površino še enkrat z izopropanolom v primernem razmerju

Lahko v foam lance dam pH nevtralen šampon za ročno pranje in bodo vredu rezultati, ali nujno potrebujem Snow foam?

V Foam lance lahko mešamo katerikoli šampon ali čistilo, snow foam je najbolj primeren zato ker se obdrži na površini in pena potem razgradi umazanijo, ki jo potem s pomočjo wapa enostavno speremo

Lahko po poliranju za odstranitev polirpaste uporabim 90% etanol namesto izopropil alkohola?

Sam priporočam izopropanol v primernem razmerju npr; 70:30 ali 50:50

Raje vprašam preden kaj zamočim. Sem pa zelo zadovoljen z vami zaenkrat, kar tako naprej.

Ni problema, vsa vprašanja dobrodošla:ok

Urejal csf, 21.03.2012, 13:35.

Prikaži več možnosti

letnegume
letnegume

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 55
  • Avtomobil: Z8

Ali lahko snow foam uporabljaš tudi brez foam lance nastavka? Imam FAPA/LAVOR čistilec, profi serija in ima poleg rezervarja za nafto tudi za šampon. Pa me zanima, če bi snow foam nalil tja, ali bi bilo ok?

Urejal letnegume, 21.03.2012, 13:36.

Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

Ali lahko snow foam uporabljaš tudi brez foam lance nastavka? Imam FAPA/LAVOR čistilec, profi serija in ima poleg rezervarja za nafto tudi za šampon. Pa me zanima, če bi snow foam nalil tja, ali bi bilo ok?

Iz izkušen žal ne, pena bo dosti manjša.
Prikaži več možnosti

mojster
mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 463
  • Avtomobil: BMW 525D E60

Ker mi je zmanjkalo vse razen srednje grobe polirne paste, moram sedaj nabaviti še fino in za holograme, zanima me če bi - Chemical Guys V38 final polish - zadostovala za fino poliranje in za holograme, ali bi mi priporočil kaj druga?
In pa seveda katera gobica za polirko zraven?
In ker imam namen naročiti tudi - Chemical Guys Black Light - me zanima če ga je sploh smiselno uporabiti glede na opis izdelka - Chemical Guys V38 final polish - .

Hvala
Prikaži več možnosti

soru81
soru81

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 630

@csf: Zanima me kaj priporocas za ciscenje felten, tako pripomocki kot cistilo. Kaj pa copici so dobavljivi? V kosarici imajo zvezdice, na strani artikla pa pise na zalogi.
LP
URos
Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

Ker mi je zmanjkalo vse razen srednje grobe polirne paste, moram sedaj nabaviti še fino in za holograme, zanima me če bi - Chemical Guys V38 final polish - zadostovala za fino poliranje in za holograme, ali bi mi priporočil kaj druga?
In pa seveda katera gobica za polirko zraven?
In ker imam namen naročiti tudi - Chemical Guys Black Light - me zanima če ga je sploh smiselno uporabiti glede na opis izdelka - Chemical Guys V38 final polish - .

Priporočam ti Menzerno SF4000 ali Chemical Guys V38 v kombinaciji z finiš gobico( Chemical Guys Črna, Carshinefactory črna, Flexipad rdeča), obe pasti ti bosta brez problemov odstranile holograme in dodale še piko na i na končenm izdelku.

Chemical Guys Black light je hibrid med sealantom/voskom, barvi doda globino in sijaj, obstojnost je med 3-4meseci. Sam priporočam da na Black light po vsakem pranju nanesemo še V7 spray sealant, ki bo še povečal obstojnost samega premaza.

Sama končna polirna pasta barvi ne doda nobene zaščite (razen izjeme katere pa imajo že dodan vosek kot je npr Autobrite Euphoria) zato je priporočljivo, da ko naredimo korekcijo na barvi le to še zaščitimo z voski/sealanti/premazi.
Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik

@csf: Zanima me kaj priporocas za ciscenje felten, tako pripomocki kot cistilo. Kaj pa copici so dobavljivi? V kosarici imajo zvezdice, na strani artikla pa pise na zalogi.

Za redno čiščenje lahko uporabiš Autobrite Very Cherry acid free čistilo, lahko ga mešamo poljubno odvisno od željene moči, za redno čiščenje lahko uporabiš razmerje 1:8/10 in za zelo umazana platišča 1:4. Ni na kislinski osnovi kar pomeni, da ga je varno uporabljati na vseh platiščih. Za pripomočke lahko uporabiš čopiče(trenutno Chemical Guys čopič) in Carshinfactory dolgo krtačo z katero dosežemo in očistimo tudi notranjost platišč. Dobra izbira v tem primeru je komplet za čiščenje platišč.

Čopiči so bili razprodani in pričakujemo nove v naslednjih tednih(žal ne bo prej zaradi zamude dobavitelja) smo pa dobili nove čopiše s strani Chemical Guys iz naravne dlake in bodo od jutri tudi na voljo v tgovini.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

soru81
soru81

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 630

csf: Pocakam se copice in potem oddam narocilo :ok
LP
URos
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 199
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Sam imam avto obdelan z zaščito DCC, ki še vedno deluje. Je pa ta nanos malo manj gladek kot kakšen in vosek in ni močnega dodatnega shine efekta. A bi lahko preko njega, dal še kakšen super shine vosek? Ker avto zelo malo uporabljam, bi to bilo samo za show efekt. :)
Prikaži več možnosti