Skoči na vsebino

BMW 1 118d problemi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
41 odgovorov v temi
Tvelik
Tvelik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 53
  • Avtomobil: bmw 3 e90

Živjo, jst bi meu par vprašanj, ki so bolj splošne narave...

4 dni nazaj je mama kupila pri uradnemu prodajalcu "nov" bmw1 letnik 2011 (f20) registriran 31.1.2012.
Že to se mi je zdelo čudno da kako je kupila "nov" avto, če je biu registriran že 1 mesec nazaj in to na fizično osebo. (Kot sm kasneje zvedel je to baje standardna praksa, da registirajo avto za 1 dan na zaposlenega zato, da dobijo neke dodatne popuste.) Tukaj me zanima če ve kdo kje se da previrit za kolko časa je bil avto registriran?

Naslednji problem se je pojavil še isti dan, ko je avto pripeljala domov. Namreč ob vžigu se ji je zablokiral volan in ji javilo napako na volanu. Ob ponovnem vžigu se je volan sprostil vendar je napako še vedno prikzaovalo. Ko je speljala z mesta da premakne avto so se ji po vrsti prikazovala vsa opozorila (od gum do...) (njene besede bolj točne info. dam težje ker me ni bilo doma). Avtu ki je nardil tist dan 80 km in naj bi bil nov. Nato so ta opozorila izginal ostalo je samo še opozorilo za volan.

Zdaj tukaj se mi poraja vprašanje ali ni za tako sestuje računalnika običajno krivo zbivanje kilometrov? (Tukaj naj omenim da je mama bila bitko z lastnikom bmw salona glede števila km... On ji je ponujal testne avte z od 6k do 10k km, ona je glede na primerljivo ponudbo vztrajala, da hoče nov avto z 0 km.)
Zanima me pogostost sestuja računalnika po zbivanju km? je to potem standardni pojav ali se ne zgodi vedno ampak samo v določenih primerih?

Seveda sm slišal tudi potem zgodbe, da je za tako sestuje lahko krivo spreminjanje tovarniških nastavitev, ali nepravilen opravljen servis. Ali se na novih avtih opravlja servise?
Sicer je res, da si tezko predstavljam da bi lastnik tako tvegal z prodajo avtomobila, ki mu je zbil kilometre ampak nikoli neweš.
Zdej me zanima če ma kdo kaj več izkušenj s tako problematiko, če lahko pove katera teorija bolj pije vodo. Osebno poskušam ostat odprt za vse možnosti vendar je glede na zgodovino lastnika salona in na zgodbe, ki sm jih slišal tudi o drugih saloni (ne bmwjevih) o prodaji poskodovanih avtomobilov med prevozom kot popolnoma novih, to skrajno težko.

LP
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 050
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Če bi zbijanje kilometrov povzročalo take težave bi jih imelo kakšnih 20% vseh registriranih avtov :ok2

Vsekakkor pa takoj nazaj na servis, tudi napake ki so zginile so morajo videti ob priklopu na računalnik ;)

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 711
  • Avtomobil: skunk :)

Jaz bi tukajle posumil na prazen akumulator.

Ob prodaji ji niso povedali, da je imel avto delan enodnevno registracijo, če se prav razumemo:confused
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Tvelik
Tvelik

Novinec

• Uporabnik

Jaz bi tukajle posumil na prazen akumulator.

Ob prodaji ji niso povedali, da je imel avto delan enodnevno registracijo, če se prav razumemo:confused

Tako ja to so ji pozabli omenit,
danes bo znanih več informaciji pa sporocim kaj je blo :)
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

Če ste vi plačali za NOV avto brez predhodnih lastnikov, to tudi morate dobiti. V vašem primeru bi zahteval nov avto(razen če ni v pogodbi kje kaj napisano ki temu nasprotuje), saj je to nateg na dolgo in šoroko, saj so vam dali ali testni avto (vsi vemo kako se dela z večino le teh), ali pa kaj drugo...
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 859
  • Avtomobil: E39, E90

nov avto je nov avto. registriran na kupčevo ime, brez predhodnih lastnikov, brez neumnosti že prvi dan.
jaz bi ga gladko peljal nazaj in jim ga zapeljal v salon, pa hotel novega ali pa €€€ nazaj.

prosim, če poveš, kje ste kupili avto.
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Kar se tiče F20 je res obstajala opcija, ki jo je navedel, vendar je potrebno povedati, da je avto bil registriran. :blackeye
Prikaži več možnosti

kool_si
kool_si

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 691
  • Avtomobil: ///M

oh, tile slovenski dilerji.
Jaz sem tudi imel ne malo problemov ob nakupu novega avtomobila. Tejle prodajalci lagajo v oči vsi po vrsti. Pol ko se neki zmeniš, pa tako ali drugače ne velja.
Zadeve z vsemi papirji, ponudbo, predračun, nakazilom 10% naročila, gotovinskega plačila in računa nisem rešil nič ne pri prodajalcu in niti BMW Slovenija. Glede ene tehnične pomankljivosti sem pa mogel vstrajati do Münchna, da so poštimali.
Sram naj jih bo. Če bi jaz takole delal, bi že beračil.
V Sloveniji ne kupim več novega BMWja pa če se svet podre.
Niti stopim ne več na BMW. Ne A-cosmos, ne AvtoVal (ki so kao najbl ok).

Karkoli je narobe s tvojim F20 (če se sploh je) ti že zdele povem, da ne boš rešil NIČ! Lahko hodiš pred njimi po trepalnicah.

Srečno
LP
"If you don't GO AFTER what you WANT,you'll NEVER have it. If you DON'T ask,the answer is ALWAYS NO. If you don't STEP FORWARD, you're always in the SAME PLACE."
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

No no, malo pa se lahko umiriš.:blackeye
Prikaži več možnosti

Tvelik
Tvelik

Novinec

• Uporabnik

Am baje, da je prišlo do napake ker naj nebi dokončali nečesa pri servisu, in se program ni pravilno naložil, tako da so potem sedaj na novo naložili nek nov program in zdaj naj bi avto delal. Avta še nismo prevzeli, ker bi radi najprej razščistili celo zgodbo glede teh zapletov, je pa danes mama pri prodajalcu previrila koliko km je imel avto ob njenem nakupu in dobila odgovor da 0km, kar je dokaj čudno....(začuden je bil baje tudi prodajalec) Glede na to da mora avto na kamion iz kamiona na mesto v salonu .... . (Tukaj je treba upoštevati, da povzemam besede mame, ki je lahko si tudi kaj narobe razložila glede tega podatka.)
Uglavnem rešeno ni še nič.
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

Komplicirate preveč.

Želeli ste avto brez kilometrov, dobili ste ga, pa niste zadovoljni.

In ja, ni to edini avto z 0km na števcu. Avtomobili lahko imajo prevoženih samo 200-500 metrov, kar pokaže števec dnevnih kilometrov.
Prikaži več možnosti

Tvelik
Tvelik

Novinec

• Uporabnik

Komplicirate preveč.

Želeli ste avto brez kilometrov, dobili ste ga, pa niste zadovoljni.

In ja, ni to edini avto z 0km na števcu. Avtomobili lahko imajo prevoženih samo 200-500 metrov, kar pokaže števec dnevnih kilometrov.

Ja to sm pač omenli da mi je čudno, je povsem možno da s km ni nič narobe, bolj me moti da se pojavi napaka na avtu se isti dan ko ga pripeljes domov in seveda da nismo bli seznanjeni da je avto ze bil registriran na fizicno osebo.
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 050
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Ja to sm pač omenli da mi je čudno, je povsem možno da s km ni nič narobe, bolj me moti da se pojavi napaka na avtu se isti dan ko ga pripeljes domov in seveda da nismo bli seznanjeni da je avto ze bil registriran na fizicno osebo.

Si siguren ali je prodajalec mami to razložil na način ki ga mogoče ni razumela ? Ker če na pooblaščenem servisu kupiš NOV avto mora imeta ta nič (ok pa naj bo 2-3) kilometre in nobenega lastnika !!

Če so pa mami prej ponujali avtomobile z par tisoč prevoženimi kilometri pa očitno ni kupovala novega vozila ali pa je imela prenizek budžet za nov avto. Tako da se tudi ostali malo pomirte in ne iz ene informacije delat celo teorijo zarote ker je avtor podal čisto premalo podatkov pa še te posredne preko mame :damn

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Tvelik
Tvelik

Novinec

• Uporabnik

Si siguren ali je prodajalec mami to razložil na način ki ga mogoče ni razumela ? Ker če na pooblaščenem servisu kupiš NOV avto mora imeta ta nič (ok pa naj bo 2-3) kilometre in nobenega lastnika !!

Če so pa mami prej ponujali avtomobile z par tisoč prevoženimi kilometri pa očitno ni kupovala novega vozila ali pa je imela prenizek budžet za nov avto. Tako da se tudi ostali malo pomirte in ne iz ene informacije delat celo teorijo zarote ker je avtor podal čisto premalo podatkov pa še te posredne preko mame :damn

Kupovala je nov avto, primerjala je ponudbo ki jo je imela za 116d v drugem salonu (avtosalon B) z pac tem 118d (salon A), hotela je že it iskat 116d, vendar potem je rekla da bo pogledala še te ponudbe od lastnika salona A. Tle sm tud jst mal kriv k sm reku naj raj vzame 118d tud če je dražje. No uglavnem prve ponudbe od salona A so bli avti z pač par tisoč prevozenimi km, in ona je rekla da je ti pač nezanimajo, ker ma v avtosalonu B pač avto, ki je nov z 0km, potem ji je reku lastnik salona A, da naj počaka da bodo neki urihtali, in pol je ponudu ji ta avto(kar lepo spustil ceno), ker je cena bla primerljiva z 116d (bila je višja cena, ampak je tud bil močnejši motor) je potem sprejela to ponudbo. In tle pogajanje za nižjo ceno nebi enačil z prenizkim budžetom....
Glede registracije ona trdi, da je vedla da je biu registriran sam je misnla pač da je na njihov avtosalon ne pa na fizično osebo. Zdej tle nemorm nič rečt glede na to da nism biu zravn ali ji je bla ta informacija dana al ne, in če je bla dana če jo je prav razumela.
Mene osebno pa je razočaralo najbol to, da je avto imel probleme že prvi dan. Sej nismo kupli francoza. In pač glede na nepričakovano okvaro in še par stvari, ki sm jih slišal o tem avto salonu tudi že sami imeli tam slabe izkušnje, sem posumil, da je vzrok za okvaro, kje drugje in sm hotel, slišati še kako drugo mnenje in še kakšno dodatno info. pridobit, da bi se lažje orentiru zakaj je do napake pršlo, ali je to biu nesrečen slučaj, al je kaj drugega odzadi.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 785
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz mislim da je tule tut problem ker ti vse informacije dobivaš posredno, nam pa daješ še bolj posredno. Ker kolikor se sedaj na koncu sliši je dobila zelo ugodno ponudbo za avto, katero možno da so izvedli preko enodnevne registracije. Samo še vedno ne veš kdo je bil ta enodnevni lastnik, če je sploh bil, koliko km je avto imel ko ga je prevzela,...

Avto z 0km. Je to možno? Kolikor poznam način delovanja v tovarni BMW gre VSAK avto ko je dokončan, na valje, kjer z njim izvedejo razne teste da preverijo delovanje. Tam avto nabijejo kar do konkretne hitrosti, izvedejo teste bremzanja,... Tam avto pomoje naredi vsaj par kilometrov.
Sedaj, razen če za potrebe tega testa števec km izklopijo ali da gre avto v kak testni/servisni način. To pa nebi vedel.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 400

Kupovala je nov avto, primerjala je ponudbo ki jo je imela za 116d v drugem salonu (avtosalon B) z pac tem 118d (salon A), hotela je že it iskat 116d, vendar potem je rekla da bo pogledala še te ponudbe od lastnika salona A. Tle sm tud jst mal kriv k sm reku naj raj vzame 118d tud če je dražje. No uglavnem prve ponudbe od salona A so bli avti z pač par tisoč prevozenimi km, in ona je rekla da je ti pač nezanimajo, ker ma v avtosalonu B pač avto, ki je nov z 0km, potem ji je reku lastnik salona A, da naj počaka da bodo neki urihtali, in pol je ponudu ji ta avto(kar lepo spustil ceno), ker je cena bla primerljiva z 116d (bila je višja cena, ampak je tud bil močnejši motor) je potem sprejela to ponudbo. In tle pogajanje za nižjo ceno nebi enačil z prenizkim budžetom....
Glede registracije ona trdi, da je vedla da je biu registriran sam je misnla pač da je na njihov avtosalon ne pa na fizično osebo. Zdej tle nemorm nič rečt glede na to da nism biu zravn ali ji je bla ta informacija dana al ne, in če je bla dana če jo je prav razumela.
Mene osebno pa je razočaralo najbol to, da je avto imel probleme že prvi dan. Sej nismo kupli francoza. In pač glede na nepričakovano okvaro in še par stvari, ki sm jih slišal o tem avto salonu tudi že sami imeli tam slabe izkušnje, sem posumil, da je vzrok za okvaro, kje drugje in sm hotel, slišati še kako drugo mnenje in še kakšno dodatno info. pridobit, da bi se lažje orentiru zakaj je do napake pršlo, ali je to biu nesrečen slučaj, al je kaj drugega odzadi.

Aja,nemci se ne kvarijo.:crazy
Lešinarji,recesija,trg je povzročil da se z bmw-ji dela to kar se danes.
In ne se čuditi ko bo 3 leta star avto na koncu konkretno manj vreden od nabavne cene.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 711
  • Avtomobil: skunk :)

Avto z 0km. Je to možno?

Seveda:ok
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 495
  • Avtomobil: ni moj:(

Praviš, da ni tako?
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

kool_si
kool_si

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 691
  • Avtomobil: ///M

sry za delno smetenje

Če res verjameš svojim besedam piši mi PM za tel. št.. Danes 14.3. in v četrtek sem v Ljubljani pa si na 4 oči poveva.
LP
"If you don't GO AFTER what you WANT,you'll NEVER have it. If you DON'T ask,the answer is ALWAYS NO. If you don't STEP FORWARD, you're always in the SAME PLACE."
Prikaži več možnosti

BMWBewk
BMWBewk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 320
  • Avtomobil: E39

Verjetno niso pravilno inicializirali sistema in je zato senzor kota volana javljal napako:). Je kar precizna procedura.

E30 316f/2, E36 318is coupe, E46 323ci, E39 528iA, E36 320Ci...E39 525dT

Prikaži več možnosti