Skoči na vsebino

E85 Z4

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
320 odgovorov v temi
dunker
dunker

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17

Lep pozdrav vsem!

Sem v postopku nakupa BMW Z4, pa me zanima, če kdo ve kaj več o sledečih vozilih:

Res bi bil vesel kakšne dodatne informacije o teh vozilih. V bistvu bi me zanimalo več o vsakem šestvaljnem Z4 v relativno ugodnem cenovnem razredu.

Da še sam nekaj vrnem forumašem, ki bi jih zanimal Z4. Ogledal sem si BMW Z4 2.2i, letnik 2004, 82.000 km, moder (perla), črno-bela notranjost, 14.990 eur: pred 3 leti je bil pripeljan iz Švice, v servisni knjižici ni sploh nobenega servisa, zadaj je razbit odsevnik, spredaj so polomljene "ledvičke" na levi strani, blatnik pri kolesu spredaj desno štrli za nekaj centimetrov, registracija je potekla že avgusta 2011. Na hitro skoraj edini plus: notranjost je lepa.

Hvala vsem že vnaprej za dodatne informacije in mnenja! :ok

Urejal dunker, 16.03.2012, 20:18.

Prikaži več možnosti

josst
josst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 897

Prvega sem si na hitro ogledal lansko leto maja, se v intervalih prodaja že od takrat. Kar se spomnim negativnega je pobarvano zadnje desno platišče (celotna srebrna, medtem ko so ostale tri v notranjosti sive zunaj pa srebrne), lastnik ni vedel kaj je bilo oziroma je rekel da je že uvozil takšnega.
Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 202
  • Avtomobil: 320dA

drugi če prav mislim je iz Šentjerneja?! Avto videti lep in če je to ta, je tudi vzdrževan
BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Prvega sem si na hitro ogledal lansko leto maja, se v intervalih prodaja že od takrat. Kar se spomnim negativnega je pobarvano zadnje desno platišče (celotna srebrna, medtem ko so ostale tri v notranjosti sive zunaj pa srebrne), lastnik ni vedel kaj je bilo oziroma je rekel da je že uvozil takšnega.

Platišča je tako ali tako potrebno zamenjati s kakšnimi originalnimi ali kakšnimi kvalitetnimi platišči, te replike pa na smetišče, tako da so ta še najmanjši problem. Po slikah sodeč ima tudi ledvičke zamenjane (od 3.0 modela)... ali kar tako ali je mogoče zavarovalnica kaj častila. Bi rekel, da je bila zavarovalnica posredi, saj se ob šparanju na patiščih gotovo ni kupovalo poleg ledvičk še obe novi sprednji luči z belimi smerniki glede na to da je zadaj oranžni smernik.Kar dobro ga premeri z lakomerilcem preden nadaljueš pregled mehanskega stanja pri kakšnem BMW mojstru.

Urejal Levči, 17.03.2012, 10:46.

Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

dunker
dunker

Začetnik

• Uporabnik

Včeraj sem skočil na ogled drugega avta iz zgornjega seznama, torej:

Avto je res relativno lep in vzdrževan, kot je omenil bmwziga. Na vratih ima nekaj vdolbinic od raznih parkirišč, kar je na 8 let starem avtu povsem razumljivo. Sprednja leva luč je zarošena oziroma od znotraj nekoliko zamazana (plesen?). Usnjeni sedeži delujejo nekoliko dotrajano oziroma pokažejo, da ima avto res že kar nekaj let.

Na avtu deluje vse (ogrevani sedeži, klima, navigacija, multifunkcijski volan), tudi streha deluje brezhibno, nasploh nimam pripomb. Gospod, ki ga prodaja, je nekoliko starejši (50-60 let) in ga je vozil bolj na izlete.

Avto bi bil verjetno dober nakup, ampak mene osebno je v živo zmotila kombinacija (nekoliko utrujenih) črnih sedežev, črne armaturke in črne zunanjosti. Ker je vse črno in ker je na armaturki tudi nekaj plastike, mi je avto kot celota izpadel precej starejši od kakšnega drugega z živobarvno notranjostjo, kar me je malenkost odvrnilo od nakupa. Ampak to je samo moje subjektivno mnenje.

Josst in Levči: Hvala za dodatne informacije in opozorila. Avto na slikah deluje res izredno lep, ampak "ni vse zlato, kar se sveti". Preden grem na ogled, imam 3 vprašanja, avto namreč kupujem res poredko, recimo vsakih 5 let:

1) Kje bi dobil merilec laka oziroma na kakšen način preverim, če je bilo vozilo barvano oz. poškodovano?

2) Na katere zadeve naj bom pri Z4 posebno pozoren?

3) Kam naj odpeljem avto na pregled, da mi bodo usposobljeni mojstri zares povedali realno stanje avtomobila? Pred nakupom bi tak pregled res rad opravil. Kaj mi priporočate?

Najlepša hvala vsem vnaprej! :ok

Urejal dunker, 18.03.2012, 12:24.

Prikaži več možnosti

josst
josst

BMW fanatik

• Uporabnik

Avto na slikah deluje res izredno lep, ampak "ni vse zlato, kar se sveti".

Na slikah je res lep, tudi rdeče/črna kombinacija je zelo všečna :ok Ampak v živo pa mene ni najbolj prepričal, najbolj me je odbilo to, da je barvano platišče nakazovalo na neko nesrečo, lastnik pa o tem ni nič vedel povedat, saj ni nujno da je zato kaj narobe z vozilom, samo nikoli pa ne veš; poleg tega sem takrat vedel še za drug tip vozila (audi) od prvega lastnika z malo kilometrov ter 4x4 pogonom in sem se potem odločil zanj, čeprav se mi kar precej kolca po bmw-ju :blackeye :laugh
Prikaži več možnosti

dunker
dunker

Začetnik

• Uporabnik

Josst, ravnokar sem ti poslal eno zasebno sporočilo - ampak ga ne vidim v svoji mapi "Poslano", tako da nisem prepričan, da ga boš dobil.

Na kratko: Te je ob ogledu zmotilo še kaj drugega poleg barvanega platišča, kakšne večje ali manjše napake na zunanjosti? Kaj pa ohranjenost notranjosti - sedež, volan, armaturka? Motor? Izpade ta Z4 kot sodoben lepo vzdrževan avto, ali kot "stara gajba"?

Hvala vnaprej.
Prikaži več možnosti

josst
josst

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem ti odgovoril na sporočilo :)
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 428
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

...vse odgovore v vezi E85 dobiš ob :beer, v prijetni senčici :ok nekje na dolenskem...le prej se najavi :metalc če rabiš pa testno vožnjo, pa ti častim jaz, seveda boš na sovoznikovem sedežu :)

Urejal Taucher, 19.03.2012, 19:35.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 7 665
  • Avtomobil: 330xi

Ne rabiš merilca laka, če je bilo kaj barvano bo skoraj sigurno kje ostala smetka v laku. Kar pozorno poglej :ok
Prikaži več možnosti

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 146
  • Avtomobil: E60

http://www.avto.net/...=5829079&show=1

a tale te nebi zanimal?

Včasih je bil moj avto,če boš rabil kaj info se javi.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

a tale te nebi zanimal?

Tale ameriški (če me spomin še ne zapušča) je bil pripeljan v Slo s strani forumaša zelo zelo ugodno in v pomankanju posameznih karoserijskih delov in se je potem pri nas sestavljal. Sprednje luči je takratni lastnik kupil od mene, ko sem jaz takrat presedlal na bi-xenon. Do danes je lastništvo tega avta med številko 4 in 6, kar pa se da tudi na osnovi št. šasije in prometnega dovoljenja preveriti.

Urejal Taucher, 20.03.2012, 09:51.

Prikaži več možnosti

dunker
dunker

Začetnik

• Uporabnik

Defasturias, hvala za namig! ;)

Taucher, tole bi me pa definitivno zanimalo, da izvem več o tem, na kaj je treba bit pozoren. Tale NM lepotec na avatar sliki je najbrž tvoj?

Branebmw, sem ga opazil včeraj zjutraj, ko je bil objavljen. Načeloma iščem vsaj letnik 2005/2006 z belimi smerniki, pa črna notranjost me na ogledu enega primerka ni preveč navdušila, ker izpade precej starejša od kakšne druge. Nekako sem tudi odločen za ročni menjalnik - ampak motor je pa pravi ... mogoče bi me v živo prepričal?

Mimogrede, a SMG menjalnik v Z4 avtomatsko prestavi v višjo prestavo na visokih obratih tudi v primeru, da ga imaš v "manual mode"?
Prikaži več možnosti

LBMW
LBMW

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 132

ja, vsaj takrat ko sem vozil z4 2.5si (ko pridejo obrati do rdecega polja, prestavi naprej)
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Taucher, tole bi me pa definitivno zanimalo, da izvem več o tem, na kaj je treba bit pozoren. Tale NM lepotec na avatar sliki je najbrž tvoj?

Branebmw, sem ga opazil včeraj zjutraj, ko je bil objavljen. Načeloma iščem vsaj letnik 2005/2006 z belimi smerniki, pa črna notranjost me na ogledu enega primerka ni preveč navdušila, ker izpade precej starejša od kakšne druge. Nekako sem tudi odločen za ročni menjalnik - ampak motor je pa pravi ... mogoče bi me v živo prepričal?

Mimogrede, a SMG menjalnik v Z4 avtomatsko prestavi v višjo prestavo na visokih obratih tudi v primeru, da ga imaš v "manual mode"?

Ta avantar je moja igrača, ko se vidimo boš vse izvedel na kaj moraš biti pozoren, kaj in kako se pregleduje, vzdržuje, zamenja,.... skratka welcome :ok2

p.s. izogibaj pa se črne notranjosti in glej bolj za ročnimi menjalniki (SMG v E85 preveč zaostaja za ročnim, to lahko potrdi tudi @levci)

Urejal Taucher, 20.03.2012, 10:15.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

a tale te nebi zanimal?

Prvi lastnik v Slo forumaš @tadrom Z4 3.0i letnik 03 ?

Prikaži več možnosti

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

Mislim,da sem ga jaz kupil od lastnika ki ga je pripeljal iZ USA,potem sem ga prodal temu gospodu Metro Enco,ima taxi službo v ljubljani.
Vem da je bil avto neki sestavljan ,nič posebnega,mi je sam povedal,ampak avto je bil v tip top stanju dokler je bil pri meni.

Nato,ko sem tega prodal sem pa kupil tega:

http://www.avto.net/...=5809064&show=1

Lahko povem da 3.0 motor je tapravi za Z4,SMG menjalnik tudi ,če imaš vklpoljeno funkcijo SPORT je menjalnik zelo zelo hiter kot tudi odzivnost motorja....
Če bi še enkrat kupoval Z4 bi moral biti obvezno 3.0 in Smg menjalnik.

Ta avto sem pa prodal v LJ.
Prikaži več možnosti

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

Če imaš v manual,potem ne prestavlja v višjo ,če se prav spomnem.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Mislim,da sem ga jaz kupil od lastnika ki ga je pripeljal iZ USA,potem sem ga prodal temu gospodu Metro Enco,ima taxi službo v ljubljani.
Vem da je bil avto neki sestavljan ,nič posebnega,mi je sam povedal,ampak avto je bil v tip top stanju dokler je bil pri meni.

Nato,ko sem tega prodal sem pa kupil tega:

http://www.avto.net/...=5809064&show=1

Lahko povem da 3.0 motor je tapravi za Z4,SMG menjalnik tudi ,če imaš vklpoljeno funkcijo SPORT je menjalnik zelo zelo hiter kot tudi odzivnost motorja....
Če bi še enkrat kupoval Z4 bi moral biti obvezno 3.0 in Smg menjalnik.

Ta avto sem pa prodal v LJ.

Tale srebrn z SMG je bil od Makome in tudi na eni izmed turi, ki smo jih še imeli pred leti in pri štartu na ravnini ročni napram SMG ho ho ho zaostaja, sicer pa stvar okusa glede menjalnikov-sam sem pristaš ročnega.

Drugače pa gre moj glas k avtu od spodnjega uporabnika @KIIK, pokliči če ga še prodaja, pojdi pogledat, se dogovorita za ceno in odpelji. :ok2

http://forum.bmwslo....ead.php?t=55687

Urejal Taucher, 20.03.2012, 11:39.

Prikaži več možnosti

dunker
dunker

Začetnik

• Uporabnik

Danes sem skočil pogledat tegale:

Notranjost res ni najbolje ohranjena, na zunaj pa avto izgleda res lepo, sploh za 2004 letnik. Vprašanje, če so bile luči res menjane zaradi karambola - kdo bi vedel, kakšnih znakov nisem opazil.

Zanimivo pa se mi zdi, kako zelo nizek je ta avto, medtem ko v homologaciji ni navedena nobena sprememba. Poleg tega so zadnje gume postavljene izrazito "navzven", torej takole: / \ Lastnik je omenjal, da so na avtu tudi distančniki, da pridejo gume bolj narazen - je lahko postavitev takšen naklon gum posledica distančnikov?

Mogoče kdo ve, je avto dejansko znižan ali je to le optična varka?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.