Skoči na vsebino

Formula drift prvenstvo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
134 odgovorov v temi
jakaracman
jakaracman

Slovenski J. Clarkson

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 311

Jošiju, Forsbergu in Gittinu so pa danes parkrat skozi prste pogledali ...
L 555 BAT
TO 73074E
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

PeroZ
PeroZ

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 783
  • Avtomobil: BMW M3

Ja - klasika.
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 307
  • Avtomobil: Caravelle

V prenos sem se vkljucil ravno v top16 dvoboj Saita in AAsba in vztrajal kaksno uro. Lahko malo razlozita, kaj in kako se ocenjuje? Kot, linijo in hitrost, pa neke krivulje izpisuje? Apeksi so (bili) kje? Eden (notranji) je bil na zadnjem desnem zavoju, kaj pa sicer? Na zidu?
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 221

zid je tvoj najboljši prijatelj.....

najbolj očiten je bil zadnji desni ovinek, kjer je notranji apeks.....

sicer pa od saita in assba je bilo bolj kot ne nezanimivo....onadva sta peljala kot manijaka proti ostalim.
lenivec, leni lenuh :hihi
Prikaži več možnosti

PeroZ
PeroZ

BMW fanatik

• Uporabnik

Apeksi so trije zunanji in zadnji notranji - torej takoj na zacetku zunanji, nato po prelaganju zunanji, nato sredi ovinka zopet zunanji in nato notranji po prelaganju.
Ocenuje se linijo, kot in hitrost - krivulje pa kazejo trenutno tendenco vsakega sodnika posebaj - ce je krivulja nad sredino, sodnik misli da se je bolje v tem delu odrezal vodeci voznik, ce je krivulja spodaj pa da se je v tistem trenutku bolje odrezal voznik, ki sledi.
Samo ocenjevanje twinov je relativno dosti podoben nasemu - s tem da se mora sledeci avto cimbolj prilagajati vodecemu avtu.
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

Se enkrat gledam tale epski dvoboj:

Se pravi, sodniki sproti, med dvobojem risejo krivulje? Imamo tu kaksne merske vrednosti, za koliko se krivulja odkloni navzgor, ali navzdol?
Pa se eno vprasanje: sodniki so 3? Ali vsi ocenjujejo vse parametre (linijo,kot, hitrost), ali je vsak zadolzen za svojo "rubriko"?
Prikaži več možnosti

jakaracman
jakaracman

Slovenski J. Clarkson

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 311

Po moje sproti malo s prstom migajo, da publiko.
Načeloma naj bi eden ocenjeval linijo, eden hitrost, eden stil ... Ampak ti kar povem, da se ne da tako jasno ločit, tako da po moje na koncu vsi vsega po malem, s tem da ima pač vsak sodnik svoj poudarek, na kaj najbolj gleda ...
L 555 BAT
TO 73074E
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

Ta vikend, rd.2: http://formulad.com/...oad-atlanta.php
Ce sem prav izracunal, so 6 ur za nami.
Prikaži več možnosti

UROSH
UROSH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 562
  • Avtomobil: E90 330iA E36 S65b40

Je še kdo gledal ponoči :confused
Zanima me zakaj je šel Giting naprej v twinu z Aasbotom
Zidovi, katere gradimo okoli sebe, da bi nas obvarovali pred zlim, imajo tudi slabo stran.
Obvarujejo nas tudi pred dobrim.
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik

v prvi vožnjo je gittn povozil aasbota.....

in je dobil nulo.

pol je pa aasbo nekaj časa popravljal avto in je nato prišel nazaj in sta odpeljala drugi del twina, kjer je moraj slediti gittnu.

tam je pa se na začetku na vstopu malo poravnal in nato na izhodu iz podkve je upočasnil vožnjo in se je vrnil v počasnem tempu na štart. Zato so sodniki dali aasbotu nulo.

In ker je bil rezultat 0:0 je dobil one more time.

v ponovitvi pa ga je gittn premagal oz. aasbotov avto za moje pojme še vedno ni bil OK....in je napredoval gittn....

pač ameriška kuhna, ki se ji reče mcdonalds.

gledal sem komplet vožnje od top 16 do konca in mi je šlo malo na bruhanje. Zelo gnilo sojenje, odločali so se po 6-10 minut za posamezen par tekmovalcev....meni osebno zelo nezanimivo in mukotrpno, ker ni bilo dogajanja.

Vozniki so ga pa tako srali da je bilo hudo. Sem že videl, da so ga srali ampak vedno je bil eden ali dva voznika. Tu je pa cela flota bila "pokakana" in nikakor niso izgledali kot top vozniki v driftu.

Skoraj bi jih Essa nalomil.....in mcnamara se je po pavzi vrnil in bil drugi....pač čisto OFF.
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik

drugače pa zahvala mihi da nas je opomnil.
Prikaži več možnosti

PeroZ
PeroZ

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz seveda nisem mogel gledati, poleg tega pa sem bil takrat se na takem koncu, da niti nisem mogel spisati mojega obicajnega opisa da bo tekma - se opravicujem.
Kot pa lahko razberem, pa nisem nic posebnega zamudil - to cakanje sodniskih odlocitev vsakic po ca. 6 minut mi gre kar na bruhanje. Saj razumem ce je res kaksna posebna situacija, vendar za cisto navadne voznje pa res ni treba na vem kaj dolgo razglabljati.
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 853
  • Avtomobil: ni BMW

Ma to ni posebna situacija, če bizgeca Gittina odžaga v Aasbota in se praktično zapelje čez njegov prednji blatnik. Pol pa pravi, da pač kao ni imel druge možnosti kot se zaleteti vanj. OK, se zgodi, prišlo je do kontakta, ničla zanj in gremo dalje. Ne pa neko hudo razglabljanje. Dobiš občutek, da se režirajo rezultati, ko se tolk čaka.

Prav tako recimo Saito vs. Mohan. Prva vožnja, Saito spredaj, Mohan zadaj, se on odvrti ven, Saito odpelje do konca. Se čaka dolgo na rezultat, jasno Mohan 0, Saito Full House. Druga vožnja, Saito bolj previdno pelje za Mohanom, na malo večji razdalji (jasno ima veliko prednost iz prve vožnje, pa Mohan je kar opazno počasnejši), pa se mu počasi bliža skozi vožnjo, pa en sodnik pribije OMT ?!? Kekec ... Jasno, da bi bilo bolje, da mu sledi, kot je treba, ne pa da se vleče daleč zadaj, kar se strinjam in na to sodnik tudi opozori. Do sem vse OK. Samo vseeno OMT nikakor ne more biti kredibilna ocena. Majo hude fore včasih ...
Rear tyres are evil and deserve to be punished accordingly!
My life changed when Sabine took me for a ride in M5 Ring-Taxi. :eek
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

v prvi vožnjo je gittn povozil aasbota.....

in je dobil nulo.

pol je pa aasbo nekaj časa popravljal avto in je nato prišel nazaj in sta odpeljala drugi del twina, kjer je moraj slediti gittnu.

tam je pa se na začetku na vstopu malo poravnal in nato na izhodu iz podkve je upočasnil vožnjo in se je vrnil v počasnem tempu na štart. Zato so sodniki dali aasbotu nulo.

In ker je bil rezultat 0:0 je dobil one more time.

v ponovitvi pa ga je gittn premagal oz. aasbotov avto za moje pojme še vedno ni bil OK....in je napredoval gittn....

pač ameriška kuhna, ki se ji reče mcdonalds.

Ne razumem te najbolje. Gittin je za plezanje prek Aasba dobil 0. Se pravi, je voznjo izgubil 10:0, kajne? Po tem takem, je Aasbo voznjo, v kateri je sledil ravno tako izgubil z 10:0? Se pravi, sta oba imela 10 tock in ponavljala? Ali kaj?
Ok, oni nimajo tock, tako kot mi ne, ampak za lazjo predstavo sem povedal v tockah. Nisem pa gledal neposrednega prenosa. Sem se zbudil ob 2 in cez 10 min nazaj zaspal :shithappens
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik

Ja. Prvo vožnjo je bil Aasbo spredaj in Gittin zadaj. Ob vstopu se je Giitin zaletel v Aasboja, tako da je prišel pred njega, oba pa sta nato odpeljala okrog in je Gittin fasal nulo (). Ko sta zamenjala, da je Gittin vodil, pa je Aasbo najprej naredil napako, ko se je poravnal pri vstopu v podkvo, nato pa na izhodu nehal driftat (najverjetneje zaradi okvare od trčenja prej) in so njemu dali nulo in tako dobili iz tega OMT.

Vemo, da nimajo točk, ampak za predstavo so pa dobre ;). Ja, kot bi bili prvi vožnji 10:0 in 0:10 :ok.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • miha84 je všeč

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

V soboto novo dejanje formule drift: http://formulad.com/.../palm-beach.php

Spet so 6 ur nazaj, se pravi, se top 16 zacne ob 2
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik

preračunal samo glavne zadeve ... mislim, da je to to.

Friday, May 31, 2013 - Practice & Qualifying

19:00 – 20:00 – FD: Open Practice – Group 1 – Track
20:15 – 21:15 – FD: Open Practice – Group 2 – Track
21:30 – 00:30 – FD: Qualifying – All Drivers, Knock Out Format – Track
02:30 – 03:30 (sobota zjutraj) – FD: Open Practice – Top 32 – Track

Saturday, June 1, 2013 - Main Event

16:00 – 18:00 – Car Show Roll-In – Venue
20:00 – 21:45 – FD: Open Practice – Top 32 – Track
22:00 – 23:45 – MAIN COMPETITION: Round of 32 – Track
00:00 – 01:30 (nedelja zjutraj) – “Halftime Break”
02:00 – 04:00 (nedelja zjutraj) – MAIN COMPETITION: Round of 16 to Finals – Track
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 234
  • Avtomobil: E30 88' @ S50

A kdo gleda danes?
Prikaži več možnosti

NaPočez
NaPočez

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38

Jst gledam.. Pa mi je kar slabo kakšne imajo spet. Taki privilegije nekaterih...
Da o vožnjah sploh dobro ne začnem
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik

malo smo gledali.....ampak je bilo zelo nezanimivo....itak meni osebno ta proga in naslednji dve nista všeč.
Prikaži več možnosti