Skoči na vsebino

E90 318d, 320d ... - seznam uporabnikov s problemi verige na N47 (3/2007-11/2011)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1258 odgovorov v temi
xdreamd
xdreamd

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 87
  • Avtomobil: ne, MOTOR ! ;)

Živjo, veliko je bilo govora o tej ketni..ta tema je namenjena vsem tistim, ki so prepričani ( s strani mehanika) da jim je zanič veriga oziroma da so jo že menjali kot uporabnik Buhy - verjetno bom tudi jaz kmalu..vglavnem, napišite nekaj podatkov in da skupaj zberemo nekaj lastnikov Bmw-jev in nato pošljemo mail direkt v Nemčijo! Uporabniku Kool_si se zahvaljujem za posredovan mail od bavarcev.. Četudi bo potrebno se vsi zmenimo ter pičimo v Munchen ( če ne bo kateri medtem ostal na poti ), sj ni tako daleč pa gor stavkamo kot je to navada pri nas. To je serijska napaka kar je očitno, in treba skupaj nastopit da se nekaj reši..pa naj naredijo vpoklic..Nisem kupil Bmw-ja da bi menjal ketno..pa še kaj drugega - vztrajnik, kuplongo...drgač bi kupil Dacio al pa kakšno Škodo..lp
Prikaži več možnosti
    • magna je všeč

Bart08
Bart08

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 156
  • Avtomobil: 318D

Evo mene:blackeyeBi rad spomnil da vozilom pred 2009/5 je potrebno menjat gred zaradi zobnikov:frownCe ne se zvok zna ponovit,lahko ze ob samem sklopu ali 1000km,20000,............ruleta:jok
Prikaži več možnosti

Bart08
Bart08

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Evo v Spanskem forumu so nasteli 145 primerov http://translate.goo...8/index153.html

Urejal Bart08, 12.04.2012, 10:38.

Prikaži več možnosti

xdreamd
xdreamd

Novinec

• Uporabnik

Evo v Spanskem forumu so nasteli 145 primerov http://translate.goo...8/index153.html

Me zanima kolk jih bomo pr nas ..
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 559

Če bi kupil Dacio ne bi bilo treba nič menjat...
Prikaži več možnosti

xdreamd
xdreamd

Novinec

• Uporabnik

Če bi kupil Dacio ne bi bilo treba nič menjat...

ne ker bi menda kar ceu avto v Savo spustil :)
Prikaži več možnosti

Buhy
Buhy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 213
  • Avtomobil: f10, e9o LCi M

DObra tema! :) AJde junaki, kje se zdaj skrivate :P

Glede glavne gredi, ko sem jaz bil v fazi menjave sem kontaktiral XY mehanikov in so trdili da ni potrebna menjava gredi, celo biserji na selmarju so tak trdili, pa so celo uspeli ze menjat nekaj keten :)
SIcer pa jaz se že ubadam z novim problem- Menjalnik press in to samo 2 tedna po menjavi ketne, nekam treba vlagat denar anE :D
Prikaži več možnosti

xdreamd
xdreamd

Novinec

• Uporabnik

Menjalnik press in to samo 2 tedna po menjavi ketne, nekam treba vlagat denar anE :D

očitno nima več noben problemov...kaj misliš s tem? menjalnik press?! glede tistih delov ti še sporočim kako pa kaj, vpraš še za kak popust če gre...
Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 286
  • Avtomobil: F30 LCI

E90 LCI (316d) motor N47 izdelan 10/2009. Prevoženih 56kkm, kdaj bom kandidat še nevem (jutri, čez leto, dve,.....) Ampak očitno me to čaka :(
Prikaži več možnosti

Buhy
Buhy

BMW fanatik

• Uporabnik

KAj nimajo, vsaj 5 me je klicalo in jokalo da imajo očitno problem s ketno!
Menjalnik moj je po domače v K*rcu, meče p*zdun iz prve prestave! Diagnoza: KUPI NOVEGA! Ni šans da ga popraviš, Selmar predračun 3100€+200€ delo, bem jih zlatarje jedne. Sicer vem še za enega rabljenega, ampak najprej bom jezil še prejšnjega lastnika s kolegi pravniki, tako da še kakšen teden počakam, da vidim, če mi bo prejšni lastnik sponzor pri tem podvigu :)
Pa pardon za slovnico, jezen sem kot ris! :)
Prikaži več možnosti

xdreamd
xdreamd

Novinec

• Uporabnik

KAj nimajo, vsaj 5 me je klicalo in jokalo da imajo očitno problem s ketno!
Menjalnik moj je po domače v K*rcu, meče p*zdun iz prve prestave! Diagnoza: KUPI NOVEGA! Ni šans da ga popraviš, Selmar predračun 3100€+200€ delo, bem jih zlatarje jedne. Sicer vem še za enega rabljenega, ampak najprej bom jezil še prejšnjega lastnika s kolegi pravniki, tako da še kakšen teden počakam, da vidim, če mi bo prejšni lastnik sponzor pri tem podvigu :)
Pa pardon za slovnico, jezen sem kot ris! :)

uvoz iz nemčije? pooblaščen trgovec?
Prikaži več možnosti

Buhy
Buhy

BMW fanatik

• Uporabnik

Nijet, Belgija, da je še slajše od fizične osebe, drugače bi bilo preveč u easy, imam pa dobro skupino pravnikov iz tega področja za seboj :)
Prikaži več možnosti

Bart08
Bart08

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Glede glavne gredi, ko sem jaz bil v fazi menjave sem kontaktiral XY mehanikov in so trdili da ni potrebna menjava gredi, celo biserji na selmarju so tak trdili, pa so celo uspeli ze menjat nekaj keten :)
SIcer pa jaz se že ubadam z novim problem- Menjalnik press in to samo 2 tedna po menjavi ketne, nekam treba vlagat denar anE :D

Tudi na servisu niso vedeli da je potrebno menjat gred,dokler niso sporocili iz fabrike da je potrebno.Ce ne je ruleta,velika moznost da se ponovi.Ce bi hotel menjat samo verigo,napenjalce.......... Bi moral potpisem nek papir da se strinjam in tako ostal brez garancije.Pa tudi na PUMA Index-u tako pise.

Urejal Bart08, 12.04.2012, 12:05.

Prikaži več možnosti

Buhy
Buhy

BMW fanatik

• Uporabnik

ZDaj si vse prestrašil in ne bo nihče menjal niti ketne! ;) No moja ketna je zdrzala 185k km in če se mi ponovi napaka cez 2000 km potem sem pa res zadel bingo! Ampak ne bo se še tako kmalu, kako bi se lahko tako hitro raztegnila s5?
Je pa bila zraven mojega na servisu ena 118d z 188k km, ki ji je utrgalo ketno, pol je slajše menjat pol mašine? :) SIcer pa naj vsak naredi, kakor mu paše, več kot zaribat ne more.
Prikaži več možnosti

Bart08
Bart08

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Menjat gred se pa itak ne splaca,das tistih 1000e vec pa imas nov(obnovljen) motor z garancijo.Tudi sam sem razmislja da bi menjal samo verigo.Ko bi vedel koliko bo zdrzala:frown

Urejal Bart08, 12.04.2012, 12:16.

Prikaži več možnosti

Buhy
Buhy

BMW fanatik

• Uporabnik

Ravno sem hotel dodat, to kar si napisal..
Hmm bom jaz poskusni zajček, zadnje case ga nix več ne sparam, we will see :)
Prikaži več možnosti

xdreamd
xdreamd

Novinec

• Uporabnik

Ravno sem hotel dodat, to kar si napisal..
Hmm bom jaz poskusni zajček, zadnje case ga nix več ne sparam, we will see :)

malce of topica ha? pravš kar z drugo štartaš k prve več ni :metalc
Prikaži več možnosti

context
context

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 638
  • Avtomobil: F31 316d, Golf

med potencialnimi kandidati smo vsi s temi motorji. Sliši se pri bolj redkih (meni še ne), ampak to se lahko kaj hitro spremeni
Prikaži več možnosti

Buhy
Buhy

BMW fanatik

• Uporabnik

prva je samo, če hočeš koga za seboj sprovocirat, ko misli da ne znaš speljat :D drugače pa druga powaH ja :P
Prikaži več možnosti

salesky
salesky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 488
  • Avtomobil: e91 318d

Evo mene:blackeyeBi rad spomnil da vozilom pred 2009/5 je potrebno menjat gred zaradi zobnikov:frownCe ne se zvok zna ponovit,lahko ze ob samem sklopu ali 1000km,20000,............ruleta:jok

Kaj to pomeni zame ko mam 2009/6? Zakaj se v tem primeru uniči ketna? Se menja samo ketno in napenjalce?
Prikaži več možnosti