Skoči na vsebino

114i

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
71 odgovorov v temi
_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 836

Pozdrav,

BMW 114i, se očitno brez problema nabilda na 200-210 konjev. Samo s spremembo programa. Tako da druga sploh od serije 1 nebi pogledal, kar se cene tiče. Nakup leta. :)
Več v videu:

Tocno zato sem se jaz tudi zanimal za ta avto. Zaradi ogromnega tuning potenciala.

Sej pravim, skoraj, skoraj sem ga kupil.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

BeamMeUp
BeamMeUp
  • Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: Bmw 118d

Ej kaj če bi se vidva nehala kregat. Jaz sem čisto resno spraševal in ja, sem prebral dva posta prej, preden sem napisal da bi bilo fajn, če bi kdo komentiral. Meni se je zdelo, kot da je to off the record komentar. 

Še enkrat...na uradnem prodajnem mestu mi je dejal, da je motor isti. Zakaj sem ga to spraševal...ker sem imel med oglasi, ki sem jih gledal tudi avto, ki so mu morali po 2 letih menjati motor. In ta je bil po cifrah drugačen od originalnega in me je zanimalo v čem je razlika. Uraden podatek je bil, da je motor samo eden, 2l 4 cilindraš. Le da ima ED serija na papirju manjšo kubaturo...

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 642
  • Avtomobil: BMW x

Dobil si odgovor človeka, ki že +10 let šraufa bimmerje in dela na pooblaščenem servisu kar najbrž sploh ne vesta.

Več kot to ti tudi jaz ne morem povedat, ker sem vse to slišal od dobrih poznavalcev skoraj 20 let nazaj, ko sem naročal nov avto pri Avtovalu in sta bila vidva še v osnovni šoli.

Če želiš uradno potrdilo o takratni realnosti podatkov na papirju in resnični kubaturi pa moraš pisat v tovarno, kjer ti najbrž ne bodo z veseljem povedali kaj vse so počeli (beri: mučkali), da jim prodaja ni padala. Tudi VW ti pred enim letom najbrž ne bi razlagal česa vse se poslužujejo v dizel programih, da jim promet ne pada ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 016
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Hecno je bolj to, da vse te goljufije pozna en slovenski Iztok, pristojne službe pa ne :)

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 642
  • Avtomobil: BMW x

Hecno je bolj to, da vse te goljufije pozna en slovenski Iztok, pristojne službe pa ne :)

Spet se vtikaš tja kjer nimaš pojma!

To ne pozna samo en Iztok ampak večina starih BMW mehanikov, če ti še ni potegnilo. Daj vprašaj še svojo babico ...

Sicer pa sem že napisal, da se o stvareh, ki so se dogajalo še preden ste mladci sploh vedeli kaj je BMW, nima smisla pregovarjat z vami, ker ste takrat še praskali s svojim današnjim ponosom po peskovnikih, danes pa ste najbolj pametni in veste vse za desetletja nazaj. Kar nadaljujte po svoje ... :ok2

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 980
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Spet se vtikaš tja kjer nimaš pojma!

To ne pozna samo en Iztok ampak večina starih BMW mehanikov, če ti še ni potegnilo. Daj vprašaj še svojo babico ...

Sicer pa sem že napisal, da se o stvareh, ki so se dogajalo še preden ste mladci sploh vedeli kaj je BMW, nima smisla pregovarjat z vami, ker ste takrat še praskali s svojim današnjim ponosom po peskovnikih, danes pa ste najbolj pametni in veste vse za desetletja nazaj. Kar nadaljujte po svoje ... :ok2

1. Če si star, še ne pomeni da si najpametnejši.
2. Glede na svoja leta, bi lahko bi tvoj nivo komunikacije bolj na nivoju odraslega človeka.

Da še temo pokomentiram, res zanimivo kaj se lahko spravi ven iz motorja. Zanimivo bi bilo videti koliko bo tole zdržalo.

Urejal gepl, 29.04.2016, 05:55.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 869

Glede prostornine F20 116d vs. 116dED:

PFL model ima 1995 cm3, ED verzija pa 1598 cm3. To potrjuje tako uraden prospekt, kot tudi številke delov:

pfl-serija-1.jpg

bmw116.jpg

bmw116ed.jpg

Kar se pa tiče FL verzije, pa imata 116d in 116ED enako prostornino (oba 1.496 cm3) in posledično tudi enake bate in verjetno tudi vse ostale dele motorja.

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede prostornine F20 116d vs. 116dED:

PFL model ima 1995 cm3, ED verzija pa 1598 cm3. To potrjuje tako uraden prospekt, kot tudi številke delov:

pfl-serija-1.jpg

bmw116.jpg

bmw116ed.jpg

Kar se pa tiče FL verzije, pa imata 116d in 116ED enako prostornino (oba 1.496 cm3) in posledično tudi enake bate in verjetno tudi vse ostale dele motorja.

To je to, hvala.  :ok

Vse ostalo je eno prazno nabijanje o raznih ticih in vrtcih starih prdcev.

Urejal _peters_, 29.04.2016, 10:25.

Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

BeamMeUp
BeamMeUp
  • Uporabnik

@tom78 

Hvala ti. Točno to sem hotel slišat oz. videt. Saj je po svoje precej bolj logično, kot teorije zarot :-) Edino kar je z moje strani, bi verjetno lahko tole sam zbrskal, ne da morim tu gor...(sem pa pač predvideval, da bo kdo tole izstrelil)

Kar pa se tiče teže komentarjev - meni je kot nemehaniku in čistemu rookiju na bmw področju, ko iščem nek odgovor, vseeno koliko let kdo dela v poslu ali ne (ne morem pa iz nika ali podatkov zraven vedet a je nekdo samo zagred fan ali profi mehanik). Ker nikogar ne poznam, bom na začetku itak šel potem sam preverit, če je res al ne, kar je rekel - važni so preverljivi podatki, ne "rekla kazala".

Američani pravijo "In god we trust"... mi, ki smo 20 let nazaj še hodili v šolo, pa smo drugačni od generacij pred nami in večinoma vedno dodajamo še: "...everyone else must show data" :-) Medgeneracijske razlike niso nič slabega, imajo svoje prednosti in slabosti, niso pa razlog za zaničevanje. V nobeno smer.

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

@tom78 

Hvala ti. Točno to sem hotel slišat oz. videt. Saj je po svoje precej bolj logično, kot teorije zarot :-) Edino kar je z moje strani, bi verjetno lahko tole sam zbrskal, ne da morim tu gor...(sem pa pač predvideval, da bo kdo tole izstrelil)

Kar pa se tiče teže komentarjev - meni je kot nemehaniku in čistemu rookiju na bmw področju, ko iščem nek odgovor, vseeno koliko let kdo dela v poslu ali ne (ne morem pa iz nika ali podatkov zraven vedet a je nekdo samo zagred fan ali profi mehanik). Ker nikogar ne poznam, bom na začetku itak šel potem sam preverit, če je res al ne, kar je rekel - važni so preverljivi podatki, ne "rekla kazala".

Američani pravijo "In god we trust"... mi, ki smo 20 let nazaj še hodili v šolo, pa smo drugačni od generacij pred nami in večinoma vedno dodajamo še: "...everyone else must show data" :-) Medgeneracijske razlike niso nič slabega, imajo svoje prednosti in slabosti, niso pa razlog za zaničevanje. V nobeno smer.

Sem ti jaz ze takoj razlozil, kako je s tem. Namrec podrobno spremljam F20.

Prikaži več možnosti

BeamMeUp
BeamMeUp
  • Uporabnik

ja, saj vem peters, si že ti rekel... samo saj veš kako je - ko nikogar ne poznaš, je argument s sliko, še posebej pa po tem, ko ti je nekdo rekel že enako, pač to kar postavi piko na i. 

Pa saj počas bom že zvedel pri kom rabim sliko, pri kom pa samo argument :-)

lp

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

ja, saj vem peters, si že ti rekel... samo saj veš kako je - ko nikogar ne poznaš, je argument s sliko, še posebej pa po tem, ko ti je nekdo rekel že enako, pač to kar postavi piko na i. 

Pa saj počas bom že zvedel pri kom rabim sliko, pri kom pa samo argument :-)

lp

Se strinjam imas prav. Zato sem bil pa tudi jaz vesel ko je Tom postal krasne slike.

Zal tisti, ki so trdili nasprotno, ne zmorejo, kljub toliko opevanim letom, ki teptajo to naso bogo zemljico izustiti opravicilo in priznanje zmote.

Prikaži več možnosti