Skoči na vsebino

Cena obnove vbrizgalnih šob za 525d 2001

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
77 odgovorov v temi
mitchW
mitchW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 469
  • Avtomobil: X5 2005 3.0d

Odvisno od tega, koliko so ostale tudi slabe. Verjetno tudi niso več v odličnem stanju...

Če si ziheraš, potem obnovi vse in imaš mir ter dober občutek za naslednjih nekaj sto tisoč km. Če pa je le ta 3. šoba čisto hin, ostale so pa še normalne oz. v dobrem stanju, potem načeloma lahko obnoviš le eno.
Freude am Fahren
Prikaži več možnosti

Porsche911
Porsche911

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 251
  • Avtomobil: E60 525dA

Odvisno od tega, koliko so ostale tudi slabe. Verjetno tudi niso več v odličnem stanju...

Če si ziheraš, potem obnovi vse in imaš mir ter dober občutek za naslednjih nekaj sto tisoč km. Če pa je le ta 3. šoba čisto hin, ostale so pa še normalne oz. v dobrem stanju, potem načeloma lahko obnoviš le eno.

hvala za odgovor, maš mogoče kerga majstorja k se ukvarja z tem, in približno kolk je cena po komadu ?
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 759
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

A ni v tej temi nič imen?

Vsekakor je Mihold odličen naslov.

EDIT: daj preberi vsaj prvih dvajset postov te teme, preden še kaj vprašaš :fight

Urejal LEO37, 12.02.2014, 19:19.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

dgj
dgj

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 120
  • Avtomobil: BMW 525d touring

hvala za odgovor, maš mogoče kerga majstorja k se ukvarja z tem, in približno kolk je cena po komadu ?

Živjo.

Preberi moj post nekaj strani nazaj. Sem vse opisal in napisal. :)

Uspešno popravilo želim.
:bmw potem pa dolgo nič...
Prikaži več možnosti

tonymontana
tonymontana

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20

Pozdravljeni

Tudi jaz sem imel priložnost obnavljati šobe na bivšem TDS-ju prepustil pa sem jih Bosch servisu:

Informacije
Kontaktna oseba: Dario Derin
Telefon: 041-585 878
Gsm:
Fax:
E-mail: mario.derin@amis.net

Uradni dolgi naziv: "DIESELAVTOMEHANIKA" BOSCH SERVICE DARIO DERIN S.P.

Naslov: VOJKOVO NABREŽJE 7

Poštna številka in kraj: 6000 KOPER

Občina: KOPER

Regija: OBALNO-KRAŠKA

P.s. Pohvale vredno in PRIMERNA CENA!!!

L.p. Zdravc

Slišal sem za nekoga ki obnavlja injektorje/šobe na obali, verjetno je ta. Zelo dobre refernce ima in je zelo ugoden.
Pride prov verjetno vsem ki ste s primorskega konca :) :)

Vinder bosch servis,Gotovlje pri Zalcu
041-681-746

Vinder Franc je zakon! Zelo ugodno in pošteno naredi, priporočam!

Urejal tonymontana, 30.04.2015, 19:56.

Prikaži več možnosti

tonymontana
tonymontana

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20

Pozabil dodati**
Vinder Franc je zakon! Zelo ugodno in pošteno naredi, priporočam!
Po mnenjih ostalih uporabnikov pravijo da je še cenejši in boljši od Jelena (Gomilsko).Če me spomin ne vara sem nekje zasledil da je možakar bil specializiran prov samo za popravila injektorjev/pump na mercedesovem servisu autocommerce. Od tam pa je šel na svoje.

In naj vas nič ne prestraši če je za vpisat kode injektorjev v ECU s testerjem. Ni nujno da vsi serviserji imajo original tester s katerim se vpiše, več ali manj se da preko BOSCH testerja vpisat kode in BOSCH tester imajo večina serviserjev. Je pa 5min dela za vpisat.

Ne bom trdil da se da za Opel, Fiat, Kio, Hyundai vpisat preko BOSCHA...ker nima motornega računalnika proizvajalca BOSCH. Na uradnem servisu se da zmenit za cca 20€+kafe...
Prikaži več možnosti

bubilak
bubilak

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 218
  • Avtomobil: bmw e39 525dt

jaz vsake pol leta dam notri čistilo za šobe ,pri vsakem servisu zamenjam filter goriva in nimam nobenega problema z šobami če vam je škoda dat tistih 10 15 evrov za čistilo pa dajajte 500 ali več evrov za obnovo lp
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako nekako... je pa treba v zakup vzeti, da nima vsak avta na dolgi rok in mu aditiv nič kaj dosti ne pomaga, če so avto prejšnji lastniki zanemarili.

Jaz sem moral kmalu po nakupu trenutne E39 obnoviti šobe (no, tako hudo nujno ni bilo :-D), imam pa seda je kar lep čas popolni mir :ok

Prikaži več možnosti

Matthew
Matthew

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 211
  • Avtomobil: E34/E46/E36

Naj me nekdo pouči kkakšni so pa pokazatelji?? Kako to vidim?'

E34 je kot razvajena mlada gospodična, neprestano rabi pozornost in drage igračke...

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Neenakomeren tek motorja, vroč težko vžiga... različno.

Točno se pa vidi na testerju, kakšno je stanje šob.

Prikaži več možnosti

Matthew
Matthew

BMW fanatik

• Uporabnik

Aha kaj pa cukanje? Pri določenih obratih recimo 3 brzina 60 kmh rahel klanec. Pocukava kakor da bi bil brez goriva. Če pohodom plin zadeva preneha. Šobe mogoče?

E34 je kot razvajena mlada gospodična, neprestano rabi pozornost in drage igračke...

Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 820
  • Avtomobil: Marea JTD

Bi prej rekel kak EGR
Prikaži več možnosti

Matthew
Matthew

BMW fanatik

• Uporabnik

egr ventila mi ne javi tester..

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je rahlo cuknil tam med 160 in 165... pa me je toliko motilo, da smo zamenjali turbino (ker smo jo pregledali in ugotovili, da ima rahel vzdolžni "luft"), ampak je ta trenutek izgube moči ostal... do obnove šob.

Šobe smo pa obnovili, ker sta bili dve blizu meje (tester)... več ali manj zato, da imam mir.

Nato je cukanje izginilo.

Tretja 60 km/h bi pa prej gledal obrate, če so tam kje okoli 1700 je samo čisto normalen pojav, tik preden se vklopi turbina.
Jaz ne vem, koliko je tam obratov, ker imam avtomatika.

Če pa ni to, bi pa gledal za napake okoli turbine/vakuuma, če praviš, da je EGR ok.

Prikaži več možnosti

Zobnik
Zobnik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 135
  • Avtomobil: E39 525d+E92 335i

Aha kaj pa cukanje? Pri določenih obratih recimo 3 brzina 60 kmh rahel klanec. Pocukava kakor da bi bil brez goriva. Če pohodom plin zadeva preneha. Šobe mogoče?

pri meni se zelo podobno dogaja ampak ful poredko, nekje 1x na 500km se zgodi da rahlo pocuka v rahlem klancu na minimalnem pospeševanju in še to na hladnem motorju, egr vakum odklopljen in dize znotraj -+2
Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

Preveriti je potrebno tudi podatke ki jih avto dobiva s senzorjev v danem trenutku. Zrak / nafta. Torej LMM, MAP in rail pressure. V kolikor eden od senzorjev varira, bi znal bit senzor počasi gotov, variranje pa se tudi občuti kot cukanje...
Objavljena slika
Avto brez avtomatike preprosto ni avto :-D
Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 074
  • Avtomobil: White knight

Tudi jaz nekaj časa imel težave s cukanjem in nemirnim prostim tekom na e39 525d.

Avto sem kupil od sorodnika, ki ga je zadnja leta vozil samo na kratke mestne relacije, jaz pa sem ga kupil za 60.000km letno po AC :-D

Glede cukanja sem potožil svojemu mehaniku, ta je avto pregledal, se odpeljal en krog in rekel da ga naj "malo prepucam".

Po nekaj sto km po AC na relaciji KK-LJ (in menjavi vseh filtrov) je nehal cukati, pa tudi bolj odziven je.

Urejal mstipic, 02.05.2015, 21:14.

Prikaži več možnosti

Matthew
Matthew

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi jaz nekaj časa imel težave s cukanjem in nemirnim prostim tekom na e39 525d.

Avto sem kupil od sorodnika, ki ga je zadnja leta vozil samo na kratke mestne relacije, jaz pa sem ga kupil za 60.000km letno po AC :-D

Glede cukanja sem potožil svojemu mehaniku, ta je avto pregledal, se odpeljal en krog in rekel da ga naj "malo prepucam".

Po nekaj sto km po AC na relaciji KK-LJ (in menjavi vseh filtrov) je nehal cukati, pa tudi bolj odziven je.

uh ko bi le blo samo to :laugh :laugh ampak je ne ravno šparam in sm jo kr nekaj krat že prepucal oz jo prepucavam :ok2 :ok2 no razen ko se vozi žena okoli.:ok2 :ok2

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.