Skoči na vsebino

Menjava olja skozi odprtino za šipko

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
54 odgovorov v temi
fruchtzwerge
fruchtzwerge

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031

Če slučajno kdo že ima takšno napravo oziroma izkušnje, bi lepo prosil za mnenja.
Objavljena slika

Koliko sem bral po tujih forumih se tako iz motorja dobi več olja kot na "tradicionalen" način, čeprav se morda na prvi pogled zdi, da temu ni tako.
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 503
  • Avtomobil: BMW department

Zakaj, ce drugace samo odvijes vijak.
Kot da izumljas toplo vodo.

To delas samo na avtih, ki nimajo vijaka, recimo smartu.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 139
  • Avtomobil: e61 525dT

Na petrolovih pumpah so tako včasih menjavali olje, ti ga je ven potegnil in novega naliv ....
Če je še tako, pa ne vem.
Vendar nekak dvomim, da potegne več olja ven, kot ga izpustiš z vijakokom na dnu karterja
Prikaži več možnosti

alesio
alesio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 217
  • Avtomobil: E 39 525 td touring,C 1

pa vse smeti pustiš v karteju,thing!
Prikaži več možnosti

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 078
  • Avtomobil: Samo stare pregnite kante

think?

Če bi se vsak zase brigal,bi imel za celo življenje dela :evillaugh  ....pa itak mora bit najmanj 3.0 , 6 zyl.... :skrbast

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 887
  • Avtomobil: F10

Koliko sem bral po tujih forumih se tako iz motorja dobi več olja kot na "tradicionalen" način, čeprav se morda na prvi pogled zdi, da temu ni tako.

Ja, če ti je še od prejšnje menjave ostalo v pumpici mogoče ;)
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 459
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

To je dobr če nimaš res nobene opcije za zdignt avto. Drgač je brezveze, ker vijak je na najnižji točki karterja, štangica pa ni nujno.

Se pa spomnm unih naprav na starih petrolih, ki so zgledale kot hot dog kuhalniki :)
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 76 514
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Na katerem forumu si to bral, "Moj pes" mogoče? Za tistega ki bi rad uničil motor, je to prava metoda.
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 123
  • Avtomobil: Ni €€€

Enkrat sm pucal karter, zarad smeti. No, ko sem ga vzel dol sm lahko samo tesnilo zamenjal pa popivnal ostalo olje. O smeteh ni blo ne duha ne sluha. Predvidevam, da filter odlično opravi svojo nalogo, če ga redno menjaš.:)
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 110
  • Avtomobil: Zaplinjevalec plebejcev!

Te pumpe (več njih) se splača kupiti oreng poceni in potem preprodati na omenjenem forumu. :-D

Sicer je, kot so ti povedali - vijak najnižja točka - ne vem, kakšen "rilec" bi tole moralo imeti na koncu cevi, da bi izčrpalo povsem do dna.

Bili smo mi vojvode i Karantanija... i ona sranja! I pradavni vanzemaljci!

Prikaži več možnosti

fruchtzwerge
fruchtzwerge

BMW fanatik

• Uporabnik

Če se komu da malo "pogooglat" boste našli 1000 in 1 temo po ljubiteljskih forumih praktično vsake znamke avtomobila, kjer so ljudje sprva podobno skeptični, vendar so po preizkusu hitro ugotovili, da tudi takšna naprava pobere ven vso olje oziroma v določenih primerih celo več.

Kakorkoli, moj namen ni prepričevanje, zanimala so me le mnenja.

Urejal fruchtzwerge, 13.06.2012, 22:06.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 424
  • Avtomobil: BMW x

To sem včasih uporabil, ko sem delal "medmenjave" olja na 12k km (ko je bil avto še v garanciji in so bile uradne servisne menjave na 25k km). Se mi je zdelo, da je tisto malo predolgo. Sedaj ga menjam na 10k km. Namesto take sesalke sem si raje nabavil ustrezen ključ za filter in zadevo na kanalu naredim temeljito.

Drugače pa v večini primerov to olja ne posesa v celoti, ker tista luknjica ponavadi ni obrnjena v najnižjo točko karterja - nima te potrebe niti tega namena. Poleg tega je treba ob menjavi olja zamenjat tudi filter, za kar je z vrha treba imeti tudi ustrezen ključ, da o avtih s filtrom spodaj niti ne govorimo ...

Menjava olja pač ni delo, ki se ga za 5 minut opravi mimogrede na parkingu ali črpalki ... :cool

Urejal Iztok Z., 13.06.2012, 23:33.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 178
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

Drugače pa v večini primerov to olja ne posesa v celoti, ker tista luknjica ponavadi ni obrnjena v najnižjo točko karterja - nima te potrebe niti tega namena. Poleg tega je treba ob menjavi olja zamenjat tudi filter, za kar je z vrha treba imeti tudi ustrezen ključ, da o avtih s filtrom spodaj niti ne govorimo ...

Menjava olja pač ni delo, ki se ga za 5 minut opravi mimogrede na parkingu ali črpalki ... :cool

e ravno to sem hotel napisat......
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

Hermes82
Hermes82

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38

Na petrolovih pumpah so tako včasih menjavali olje, ti ga je ven potegnil in novega naliv ....
Če je še tako, pa ne vem.
Vendar nekak dvomim, da potegne več olja ven, kot ga izpustiš z vijakokom na dnu karterja

Evo na zemljivu na njihovi speltni strani na desni klikni Menjava motornega olja in dobiš vse pumpe kjer menjajo olje. Sam just in case ni slabo prej poklicat..
http://www.petrol.si...rvisi/zemljevid
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 139
  • Avtomobil: e61 525dT

Če se komu da malo "pogooglat" boste našli 1000 in 1 temo po ljubiteljskih forumih praktično vsake znamke avtomobila, kjer so ljudje sprva podobno skeptični, vendar so po preizkusu hitro ugotovili, da tudi takšna naprava pobere ven vso olje oziroma v določenih primerih celo več.

Kakorkoli, moj namen ni prepričevanje, zanimala so me le mnenja.

Mal me je pa nasmejal, ... več kot le olje :-D

Urejal tratnika, 14.06.2012, 15:18.

Prikaži več možnosti

fruchtzwerge
fruchtzwerge

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislil sem več kot z vijakom:laugh
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Mal me je pa nasmejal, ... več kot le olje :-D

S tem misli, da ga potegne ven več kot ga steče na vijaku karterja. V to krepko dvomim, ker še nisem videla avta, ki ne bi imel izpustnega vijaka na najnižji točki ...

Sam temeljito menjavo dosežem s tem, da olje izpustim pri toplem (ne vročem) motorju. Ko neha kapljat iz luknje za izpust pa vlijem že slab liter svežega olja. Ko opazim, da začne iztekat novo olje pa hitro zaprem izpust.
S tem dosežem, da se staro olje odstrani tudi iz kakšnih vdolbin ali kanalov (največ jih je na glavi) ... sveže hladno (zato težje) olje na ta način izrine staro še malo toplo olje, ki bi sicer ostalo ...
Ni črpalke, ki bi to naredila bolje ... :-D

Urejal Iztok Z., 14.06.2012, 15:36.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 644
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

Sam eni pa res pretiravate:)

Urejal bojan.u, 14.06.2012, 20:12.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Mogoče res ... a zato ob menjavi ne zapravim nič več časa in nič več denarja kot bi ga sicer. Če je lahko temeljitost mimogrede - zakaj pa ne :)

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 459
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Starega olja itak ne moreš kompletno ven dobit, ker ga malo ostane po vseh delih v notranjosti in navadno v ohišju oljnega filtra.

Še bolj zabavno pa je, če ima avto konkreten oljni hladilnik in termostat, po tem tam notri ostane okoli liter starega olja ne glede na to kako ga zamenjaš. Razen seveda če snameš hladilnik.

Urejal voith, 15.06.2012, 01:59.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.