Skoči na vsebino

E36 M3 3.0 proti 3.2

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
87 odgovorov v temi
PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 696
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Pozdravljeni,
Zgolj informativno me zanima, ker slišim različna mnenja glede naslednjega vprašanja, ki ga naslavljam na lastnike in tiste, ki imate izkušnje s temi stroji;
Kakšne oz. kolikšna je razlika med 3.0 in 3.2 M3.
3.2 je pri nas precej redkost - kaj je potrebno in ali se izplača kupiti 3.0 narjanto in narediti swap?
Še enkrat, sprašujem bolj iz firbca, ker za nakup še nisem niti dovolj zrel, niti še nisem pri financah, da bi vzdrževal dva avtomobila:ok

Thx!
Prikaži več možnosti

Chivas Regal
Chivas Regal

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 729
  • Avtomobil: E46

ker je o temu dosti napisanega povsod, se v detajle nebom spuščal, lahko pa ti povem, da če kupiš E36 M3 EVO, torej 3.2L šestak potem ne rabiš kupovati E46 M3 ker tako dober je tak avto!

ko imaš E36 M3 3.2 R6, še dolgo ne rabiš nbene druge M3 :)
Prikaži več možnosti
    • DrKo je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 309
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Razlike so, nekateri pravijo da manjše, drugi da večje. Največjo razliko naredi menjalnik, za 3.2 je 6-stopenjski in s to podaljšano 6to prestavo se baje da dosečt zelo vredu porabo za tak stroj.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik

Super, hvala obema..

ker je o temu dosti napisanega povsod, se v detajle nebom spuščal, lahko pa ti povem, da če kupiš E36 M3 EVO, torej 3.2L šestak potem ne rabiš kupovati E46 M3 ker tako dober je tak avto!

ko imaš E36 M3 3.2 R6, še dolgo ne rabiš nbene druge M3 :)

mja... direktne primerjave nisem nasel, baksuz pac :ok
to sem slisal, da je EVO zelo primerljiv z e46, sploh PFL...

Razlike so, nekateri pravijo da manjše, drugi da večje. Največjo razliko naredi menjalnik, za 3.2 je 6-stopenjski in s to podaljšano 6to prestavo se baje da dosečt zelo vredu porabo za tak stroj.

no, tocno do taksnega spoznanja sem prisel - zakljucka pa nisem uspel potegnit. Je tu kdo, ki je vozil oba in bi znal se bolj konkretno povedati...
Tole z menjalnikom sem vedel, pa nisem nikoli pomisl konkretno na porabo... No, pa sej pri M-u nebi prav gledal na porabo ampak en plus za 3.2 je sigurno...:ok
Prikaži več možnosti

Cimpo
Cimpo

King Of The Ring

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 708
  • Avtomobil: en kup starih kant

Jaz sem imel v lasti 3.2 in 3.0. Tko od semaforja do semaforja ni bilo bistvene razlike v pospeških... na AC pa je šel 3.2 malo boljše pri visokih hitrostih.
Drugače pa ima 3.2 plavajoče sprednje zavore, močnejše polosovine, močnejši diff, močnejši zadnji most, močnejše upetje zadnjega differenciala, 6 gagn menjalnik kar je zelo dobrodošlo, podvozje je malo višje in udobnejše kot pri 3.0. to pa je na grobo skoraj vse.
Ko zamahne, iskra šine, šest jih pade, ko porine fant Slovenske domovine.
Prikaži več možnosti

mpowerbmw
mpowerbmw

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16
  • Avtomobil: BMW M3

Jaz sem imel vse tri. Med 3.0 in 3.2 skoraj ni neke razlike, E46 m3 je pa dosti hitrejši od obeh.
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 290
  • Avtomobil: Caravelle

Jaz sem imel v lasti 3.2 in 3.0. Tko od semaforja do semaforja ni bilo bistvene razlike v pospeških... na AC pa je šel 3.2 malo boljše pri visokih hitrostih.
Drugače pa ima 3.2 plavajoče sprednje zavore, močnejše polosovine, močnejši diff, močnejši zadnji most, močnejše upetje zadnjega differenciala, 6 gagn menjalnik kar je zelo dobrodošlo, podvozje je malo višje in udobnejše kot pri 3.0. to pa je na grobo skoraj vse.

dodal bi se, da ima 3,2 karter s prekati, kateri prav pride, ce se vozis po dirkaliscih :ok
Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik

To to... Keep 'em comin'!
V sami hitrosti torej ni neke bistvene razlike, kaj pa sama lega? Evo je dobil torej drugo podvozje...udobnejši pa pomeni? Za kak track day "preudoben"?
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 212
  • Avtomobil: star

volanski mehanizem je drugi, če se ne motim ima 3,0 bolj neposrednega...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 357
  • Avtomobil: Bmw E39 525DT,Golf 5 GTD

Malo pomešaš M3 3,0 in 3,2 pa dobiš zlato sredino. Jaz imam na 3,0 krater in oljno pumpo od 3,2 + 6 stopenjski menjalnik. Diff imam še 3,15 bom dal pa 3,23 od 3,2 M3 ja.
Otimizacija še motorja , potem bom pa naredil test , da vidim razliko med 3,0 in 3,2.
Kaka je pa razlika v originau pa nevem , Ja 3,2 ima boljši navor zato tudi dobro vleče že pri niskih obratih in pomoje je razlika med 3,0 in 3,2 kar dobra.
E46 pa nebom omenjal , je pa kar je dobega je motor in še par stvari sama karoserija je pa krš. Če imaš dobro 3,2 E36 pa še mal optimizacije , preskoči E46 in preidi na E90, da boš spet imel razliko . Ni vse dobro kar se sveti.:ok

Urejal Kung Fu Panda, 28.06.2012, 18:40.

:mznak Roka roko umije , obe pa obraz :friends
Prikaži več možnosti

SIMI
SIMI

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 959
  • Avtomobil: :0) :0) :0)

Dodal bi le to, da je M3 E36 veliko bolj vodljiv od M3 E46, sploh v dežju je drsenje izredno prijetno, medtem ko je E46 bolj živčen(drugačen diff), najprej ne želi na počez, potem pa ko te mine se mu pa zazdi da bi lahko šel:)

Je pa dejansko tehnično izredno malo razlike med E36 in E46, je pa večji preskok spet pri E92 ki je biser:ok

Mi je p aoblikovnoE46 večno lepa oblika:)
Čas je denar!Imaš čas?:)

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 086
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

A ni 6-gang menjalnik v 3.2 precej bolj občutljiv kot 5-gang v 3.0?
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

A ni 6-gang menjalnik v 3.2 precej bolj občutljiv kot 5-gang v 3.0?

baje je ja. drugače pa odvisno kolko si pripravljen plačat za avto. med 3,0 in 3,2 po zmogljivostih ni ogromne razlike niti v kakršnih koli drugih performansef... bolj je v kvaliteti komponent oz izdelave. nekdo je omenu EVO e36. v sloveniji ga pomojem ni iz iz tujine te pride hitro 12K€. to je pa že velik dnar. dobrega 3,0 lahko dobiš za 7€ 3,2 pa za 9€. in ti ostane še kar nekaj € za predelave podvozja in zavor... dejstvo pa je da je serijski e46 v vsem boljši kot bilo katera serijska e36 PIKA KLICAJ Novejši, zmogljivejši motor, boljše zavore, podvozje, majn so zjebani, boljša izdelava, varnejši, boljše opremljen problemov z kako gnilobo ni itd... Na konc koncu zasnova e36 je stara že 21 let;) za kakega dobrega e46 se pa lahko že zdilaš za kakih 15€ pomojem če imaš dinarčke. čene je pa brez veze sanjat...
Prikaži več možnosti

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 357
  • Avtomobil: Bmw E39 525DT,Golf 5 GTD

baje je ja. drugače pa odvisno kolko si pripravljen plačat za avto. med 3,0 in 3,2 po zmogljivostih ni ogromne razlike niti v kakršnih koli drugih performansef... bolj je v kvaliteti komponent oz izdelave. nekdo je omenu EVO e36. v sloveniji ga pomojem ni iz iz tujine te pride hitro 12K€. to je pa že velik dnar. dobrega 3,0 lahko dobiš za 7€ 3,2 pa za 9€. in ti ostane še kar nekaj € za predelave podvozja in zavor... dejstvo pa je da je serijski e46 v vsem boljši kot bilo katera serijska e36 PIKA KLICAJ Novejši, zmogljivejši motor, boljše zavore, podvozje, majn so zjebani, boljša izdelava, varnejši, boljše opremljen problemov z kako gnilobo ni itd... Na konc koncu zasnova e36 je stara že 21 let;) za kakega dobrega e46 se pa lahko že zdilaš za kakih 15€ pomojem če imaš dinarčke. čene je pa brez veze sanjat...

Ja sam dodaj da je od E46 školka original, če imaš težko nogo , hitro makaron rata pol pa še popoka in varenje , ne hvala za tak avto. Drugače E46 je zelo zelo leo avto,
Moj naslednji M3 definitivno E92 .
Bom kupil E46 samo bo dizel za žensko.:ok
:mznak Roka roko umije , obe pa obraz :friends
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

s tem pokanjem malo pretiravaš. govoriš kot da bi bil narejen iz plastike. če so pa lastniki rojeni bumbarji in uničijo use kar jim daš potem to ni napaka od e46. osebno tudi če bi imel dovolj banan bi še vedno raje vrhunsko e46 kot e92 oz za tisti dnr CSLa
Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik

Malo pomešaš M3 3,0 in 3,2 pa dobiš zlato sredino.
...
3,2 ima boljši navor zato tudi dobro vleče že pri niskih obratih in pomoje je razlika med 3,0 in 3,2 kar dobra.

Hmm... No, slišal sem, da je 3.0 nekoliko "mrtev" ( kolikor je pač M lahko :crazy) preden zavrti in da je 3.2 to z navorom prinesel notri.

Dodal bi le to, da je M3 E36 veliko bolj vodljiv od M3 E46, sploh v dežju je drsenje izredno prijetno, medtem ko je E46 bolj živčen(drugačen diff), najprej ne želi na počez, potem pa ko te mine se mu pa zazdi da bi lahko šel:)

Je pa dejansko tehnično izredno malo razlike med E36 in E46, je pa večji preskok spet pri E92 ki je biser:ok

Mi je p aoblikovnoE46 večno lepa oblika:)

A, no to pa nisem vedel... Namreč ves čas sem imel v glavi, da razlike v sami hitrosti/moči med e36 3.2 in e46 ni prav velike, da pa starega novi precej nese v legi...
Thx! :ok

Ja sam dodaj da je od E46 školka original, če imaš težko nogo , hitro makaron rata pol pa še popoka in varenje , ne hvala za tak avto. Drugače E46 je zelo zelo leo avto,

Čeprav kolikor je govora o e46 - bi v poštev prišel potem prej e39 M ... Nevem zakaj ampak e39 imam sedaj in mi je tako notri, kot zunaj zelo všeč...
K e36 se nagibam zgolj, ker mi deluje kot en tistih avtov, katerega še čutiš, vohaš bencin... Več užitka, čeprav nekoliko manj leti...:mljask
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 232
  • Avtomobil: e92 M3, Kalos, T5

e36 m3 je zadnji pravi bmw ki ti vsakič ko ga pelješ grozi da te bo ubil.Avto ki ga voziš s strahospoštovanjem,pa čeprav ima le "300 konj".

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti
    • Mitja, mico in JP_M3 uporabnikom je všeč to sporočilo

mico
mico

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 475
  • Avtomobil: E30

e36 m3 je zadnji pravi bmw ki ti vsakič ko ga pelješ grozi da te bo ubil.Avto ki ga voziš s strahospoštovanjem,pa čeprav ima le "300 konj".

To je to!
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 040
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Ravno E36 je bila prva znana po trganju zadnjega mostu iz karoserije... in to ne samo M3.
Tudi glede togosti same karoserije, je pa tudi isti šmorn pri obeh serijah... osnova je itak enaka tako v 316i, kot v M3... :-D :-D

Aja... btw... E36 je meni še vedno 1A,... :)
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

kolikor sem gledal kataloške št šasij, 316 in M3 ima popolnoma isto karoserijo...
Prikaži več možnosti