Skoči na vsebino

Katero klima napravo izbrati za stanovanje?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
321 odgovorov v temi
rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 398
  • Avtomobil: traktor

Pozdravljeni,

v bloku se ne da več žvet, vsak let je huje in smo se odločili, da se nabavi klima. Ker nimamo pojma o tem, tule sprašujem če kdo lahko kaj priporoča oz da kak nasvet, da nas mojstri ne prinesejo okoli. Tloris je spodaj, kvadratura je 68 m2, lega pa je zahodna - spalnica, kuhinja in dnevna so najbolj na udaru torej poleti. Dnevna malo manj zaradi balkona, ki odnese direkt žarke. Klima bo namenjena tako hlajenju, kot ogrevanju v jesenskem času, ko se še ne kuri. Najlažja montaža bi bila v kuhinji, najbolj zakomplicirano na hodniku. Kam torej postaviti klimo in kako zmogljivo? Modro sta označeni dve opciji, o katerih razmišljamo.

Pripete slike za predogled

• tloris.jpg

Urejal rokxy, 01.07.2012, 18:52.

Prikaži več možnosti

AJ
AJ

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 317

Mitsubishi so ene izmed boljših...pa tudi cenovno so dostopne. Svetujem, da kupiš klimo pri firmi kjer se ukvarja tudi z montažo in ima strokovnjake, ki ti povejo kje v stanovanju je namestitev inverterja najbolj smotrna.

lp
BMW=1A
Prikaži več možnosti

Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 788
  • Avtomobil: e39 530dTA

Jup...odkar imam doma Panasonicovo klimatsko napravo, se ne sekiram kolk je zuni vroče. Naštimam jo na 25°C in je to to. Uživancija. Dons ko se sosedje kuhajo, jst uživam v nedeljskem filmskem "domačem" festivalu hehehehe.

Ja, najbols tko k je AJ napisal. Poklices firmo kjer se ukvarjajo z montažami klim... vedi da je montaža tam med 200 in 250eur... samo naredijo tako kot je treba :ok

Jaz sem dal za klimo 750eur + montaža..

Pa recimo če jo boš vsak dan rabil, med poletjem, tako kot jo prižigam jaz če je zunaj vroče, bo položnica do 30eur višja :ok
Ampak glede na ugodje, se za teh 30eur ne sekiram več, mi vsaj od jajc ne teče :ok2
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 153
  • Avtomobil: BMW x

Tudi jaz se strinjam z AJ-em. Ker je sedanja klima stara že 20 let in nima še funkcije gretja v jeseni tudi jaz načrtujem menjavo s tako kot je na sliki, ki ima dve notranji enoti.

Objavljena slika

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 398
  • Avtomobil: traktor

kolko mate pa kaj močne klime, pa kako kvadraturo stanovanja mate?
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 441
  • Avtomobil: prdalica

Mi smo zaradi velikega stanovanja (79m2) bili prisiljeni kupiti daikinovo z hladilno močjo 5,5kW, ker edino ta pomaga pri hlajenju tako velikega labirinta:ok. Na klimatske naprave z cca 3,5kW hladilne moči kar pozabi na učinskovistost pri takem stanovanju. Te so mišljene za sobe.

Je zadeva draga (daikin) a se glede na prejšnjo klimatsko napravo za maj kot jurčka lahko samo smejimo:laugh Resnično moraš imeti zmogljivo napravo drugače ne boš ohladil vseh sob v roku nekaj ur

Urejal mihaing, 01.07.2012, 19:42.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 788
  • Avtomobil: e39 530dTA

Jaz imam 60m2, pa je več kot dovolj. Imam postavljeno nad spalnico in mi hladi vse... celo stanovanje. Spalnico, kuhinjo in dnevno sobo :)
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 503
  • Avtomobil: BMW department

Pri nas je samsung, top dizajn, zlato srebrna notranja enota, funkcija silent, tako je neslisna, dela 3 leta bp. 3,5kw.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Imam dve. Ena je 7kW, ki je kar premočna za skoraj 100m2 stanovanje, druga pa je 0,6kW, ki je prešibka a še vedno malo ohladi predvsem pa zmanjša vlažnost zraka do 25% kar znese do 8 litrov kondenza na dan in mi večinoma zadostuje.

Vlažnost zraka je namreč bolj obremenilna za človeka kot pa kakšna stopinja več.

Jeseni pa bom tisto 7kW zamenjal z 2,5kW Mitsubishijevo.

Prikaži več možnosti

letnegume
letnegume

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 55
  • Avtomobil: Z8

Sicer sem ti že napisal PS, pa še tukaj na kratko.

Če imaš za domačo uporabo, kupi inverterja.

Boljše klime imajo več funkcij in načinov delovanja, delujejo do nižjih temperatur, nekatere imajo tudi grelec na kompresorju in delujejo do -25 stopinj (gretje).

Panasonic je ekonomska klasa, kar pa ne pomeni da so slabe. Dobiš veliko za svoj denar.

Če želiš dobro klimo, kupi Toshibo daiseikai serijo, preverjeno TOP.

Daikin je mogoče malenkost boljši kot daiseikai, ampak je cenovno dražji in ne upravičuje razlike, je bolj kot ne samo znamka tista razlika, ki jo plačaš.

Mitsubishi so ok klime, ampak iz osebnih izkušenj raje Toshiba.

Sharp (dobro razmerje cena/kvaliteta) + možnost nastavitve lopute, da piha v strop.

Tudi cenejše klime (Matrix, Aux..) opravljajo funkcijo hlajenja, pri kar nekaj deset primerkih že tam okoli 8 let, ampak so bolj primerne za poslovne prostore in pisarne, kjer je važno da hladi, ne pa toliko kako glasno deluje itd....

Smo zmontirali že več kot 200 klimatskih naprav vseh omenjenih znamk in osebno priporočam, če želite dobro klimo, Toshibo daiseikai serijo.

Lp
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 554
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Boljše klime imajo več funkcij in načinov delovanja, delujejo do nižjih temperatur, nekatere imajo tudi grelec na kompresorju in delujejo do -25 stopinj (gretje).

Gre se za hlajenje pri -25C zunanje temperature. Pro klime ta trik zmorejo, domače pa ne.

Problem so klime za v server sobe, ki morajo hladiti tudi pri -20C zunaj, kar pa če kompresor in rebra niso ogrevana ne deluje, ker stvar zmrzne in se naredijo v rebrih razpoke, tako da klimo po tem lahko filaš vsak teden če hočeš da deluje.

Ask me how I know :)
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

tommy28
tommy28

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 000
  • Avtomobil: zacasni avto...

Panasonic....3,5KW, stanovanje 55m2.
Postavljena v dnevni...piha pa v hodnik....od tam ohladi vse 3 ostale prostore...
Načeloma bi lahko šel čez z 2,5KW...ampak zakaj...2,5KW bi se bl matrala in bi več porabla....to je isto kot pri avtu, ki ima prešvoh motor in na koncu porabi več kot tisti z 50KM več....
Odvisno pa je spet vse od lege stanovanja (sever, jug), fasade....itd...
Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

Lahko kdo priporoči kakšnega majstra za servis(redno vzdrževanje in dofilanje plina, če je potrebno), ker mislim, da bi bil čas, da se to malo porihta.
Klima je Toshiba, če je to pomembno.
Naj bo majster ugoden:ok2
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 315
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

....še mojih 5 centov,ki se na klime bolj bežno ne/spoznam....odloči se predvsem za kaj jo boš rabil,druga stvar je to,da si v bloku kjer ne moreš kaj preveč eksperimentirati,tretjič,vsaj po tlorisu sobe niso ravno "dobro" povezane....

...tako,da idealno bi bilo imeti dve klimi (je sicer tudi varianta od Iztoka) ena zunanja on dve notranji enoti,ampak to je samo v nujnih primerih,ko ni možno imeti dveh ločenih enot....

...če bi bil jaz na tvojem mestu (pa nisem:)) bi se odločil takole.....glede na to,da površina stanovanja ni ravno velika bi vzel prenosno kondenzacijsko klimo...novi modeli so že izredno majhni in niso več tako velike škatle kot včasih in so namenjene za hlajenje do 90m2:)...ok to v realnosti pomeni tam med 60-70m2,in imajo to prednost da so mobilne in jih lahko prestaviš v prostor kjer jo rabiš...zakaj bi hladil kuhinjo zvečer ko spiš? stanejo tam okoli 500€...ko boš videl kako se odnese,če ti bo dovol OK,drugače pa si nabaviš še eno fiksno za prostor v katerem se največ zadržuješ in potem kombiniraš med njima....v vsakem primeru pa bi imel dve:)

...kot so ti svetovali je najbolje imeti inverter,ampak...če jo misliš res konstantno in veliko uporabljati,za uporabo 3 do 4 mesece na leto in še to ne vsak dan,pa se inverterja ne izplača imeti,dovolj je ena fiksna klima za hlajenje in gretje z možnostjo razvlaževanja tam ene 3,5kW moči

...najboljše znamke za kime so ti itak povedali katere so,jaz bi se odločil na prvem mestu za (če bi se za inverter) Toshibo potem pa za ostale kot so Mitsubishi,Panasonic....čeprav tudi ostale znamke niso slabe...če pa se odločiš za navadno klimo pa vzemi eno cenejših pa še vedno OK

...jaz sem vzel pred 4-imi leti za na morje,kjer so poleti vročine res pasje,posebno še ponoči,ko brez nje ne moreš spati...novo Roadstar z vsemi možnimi nastavitvami,res pa je da ni inverter,ker ga ne rabim...poleti se uporablja dva meseca za hlajenje,pa še to ne cel dan ampak večinoma kakšni dve-štiri ure popoldan in čez noč za hlajenje ter pozimi-jeseni 2-3krat po kakšen teden do deset dni za gretje in več kot čisto zadostuje svojemu namenu...cena pa je bila 1830 kun:ok2,danes pa so cene podobne...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Premičnih/mobilnih klim bi se jaz izognil ker imam z njimi slabe izkušnje. Še tisto, ki se jo imel sem predelal v okensko varijanto (prej omenjena 0,6kW).

Največji problem pri njih je neroden odvod vročega zraka ven. Poleg tega je tista debela cev kar topla in ti lep % toplote vrača v prostor še preden gre odvečna temperatura sploh ven ...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 943
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Se strinjam z Jodićem. Jaz sem se kar se klim tiče šolal v Maleziji, tam je klima to kar je pri nas radiator - skoraj povsod jih imajo. Ne samo toshiba in mitsubishi, po stenah je viselo vse živo od kitajskega pa do ne vem katerega porekla še in nekatere so kljub no-name znamki presenetljivo dobro in tiho opravljale svoje delo, čeprav se jim je po izgledu videlo da so že dale nekaj skozi (človek bi rekel da najmanj eno svetovno vojno, če ne še kaj več) :eek No seveda jaz na slepo vseeno nebi kupil, potreben je nasvet dolgoletnega lastnika ali uporabnika če je že preizkusit ne moreš, ampak se splača malo pogledat okoli :metalc

Sicer pa jaz v fletu klime ne rabim, saj je tudi ko je zunaj + 36 notri zame ravno pravšnja temperatura napram... no, saj veste kje :laugh
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 315
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Premičnih/mobilnih klim bi se jaz izognil ker imam z njimi slabe izkušnje. Še tisto, ki se jo imel sem predelal v okensko varijanto (prej omenjena 0,6kW).

Največji problem pri njih je neroden odvod vročega zraka ven. Poleg tega je tista debela cev kar topla in ti lep % toplote vrača v prostor še preden gre odvečna temperatura sploh ven ...

...:-D...si verjetno spregledal,da sem napisal kondenzacijska:ok2

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

letnegume
letnegume

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 55
  • Avtomobil: Z8

Gre se za hlajenje pri -25C zunanje temperature. Pro klime ta trik zmorejo, domače pa ne.

Problem so klime za v server sobe, ki morajo hladiti tudi pri -20C zunaj, kar pa če kompresor in rebra niso ogrevana ne deluje, ker stvar zmrzne in se naredijo v rebrih razpoke, tako da klimo po tem lahko filaš vsak teden če hočeš da deluje.

Ask me how I know :)

Za serverje in razne merilne sobe, kjer mora biti temperatura zelo konstantna, se uporabljajo tocno doloceni modeli klim.
Normalen uporabnik bo pri -25 stopinjah zunaj uporabljal le gretje. Ponavadi so to kaksne pisarne v sklopu skladisc in hal ki nimajo drugega ogrevanja.

lp
Prikaži več možnosti

AJ
AJ

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 317

Za okol 70m2 mam 3,5kw s senzorjem zaznavanja toplote in tako ohladí tam kjer je potrebno:ok2...reskirat bos mogu tam od 900 do 1300e z montazo. Odvisno od moci in firme.

Ps. Cimprej jo kup da te nau zima prehitela:laugh

lp

Urejal AJ, 02.07.2012, 08:20.

BMW=1A
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

...:-D...si verjetno spregledal,da sem napisal kondenzacijska:ok2

Kakšen link do take klime (kondenzacijske), ki je enako učinkovita kot tiste, ki izpihujejo vroč zrak?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.