Skoči na vsebino

Katero klima napravo izbrati za stanovanje?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
303 odgovorov v temi
joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 371
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Kakšen link do take klime (kondenzacijske), ki je enako učinkovita kot tiste, ki izpihujejo vroč zrak?

...e sad ti bi jeba* a da ga ne uvališ:-D :-D :-D

...dobro veš da takšne ni,in se takšna brez odvoda toplega zraka pač ne moreš primerjati z tisto,ki ima odvod:ok...zato sem tudi predlaga, nakup dveh klim...ene prenosne in ene cenejše fiksne....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 517
  • Avtomobil: BMW x

Če si imel v mislih tisto "kondenzacijsko klimo" brez cevi za vroč zrak v katero samo natočiš mrzlo vodo, ki se potem cedi po nekakšnem satju pred ventilatorjem, jo raje ne omenjaj, ker te bo morebitni kupec po nabavi skoraj zagotovo :fight

Tiste cenene wasser zadeve prostora ne ohladijo niti za dve stopinji, ti pa povečajo vlažnost, da imaš občutek kot bi stopil v parno savno :svic

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 842
  • Avtomobil: 535 PS

Jp, tisto je "blažji žegenj", jo imam v enem lokalu, ker (skoraj) ni možnosti napeljati odvoda vročega zraka. Vlaga je (večino časa) velika, stopinje pa se gibljejo od 24 do 26 ... Je sicer malo boljše kot zunaj, kjer seka nenormalna vročina, a je problem z vlago, ki ga rešujem z uporabo drugega ventilatorja ...

p.s. Iztok, se vidiva ob priliki. :ok

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

therion
therion

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 016
  • Avtomobil: E38 728i

Jaz sem pred dvema letoma dobil 3,5kW Daikin z montažo vred za 800 evrov.Klima brez najmanjših problemov hladi 60 m2 labirint, je zelo tiha, je pa res, da je občutno najhladneje v dnevni sobi, kjer je zmontirana. V zadnjih dneh je nastavljena na 26-27 stopinj, kaj manj pa je precej neprijetno..Vsak dan komaj čakam, da pridem domov:) Ena redkih investicij, za katero mi ni žal niti centa:ok
Ni ga jutra brez putra..
Prikaži več možnosti

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 045
  • Avtomobil: C5

[quote name='letnegume']
Če želiš dobro klimo, kupi Toshibo daiseikai serijo, preverjeno TOP./QUOTE]

Jaz imam to, 1 zunanjo in 2 notranji enoti. Dela BP, ne bi pa mogel rečt, da je kaj bistveno boljša od konkurence. Moti me recimo to, da po 6 letih notranji enoti nista več beli, ampak sta pokrov in loputa na obeh enota postali rumeni. Gospodinjstvo je nekadilsko, da ne bo kdo rekel, da je od dima.

Jaz sem gledal samo to, da je zadeva made in Japan. takrat sta bila to samo Toshibin Daiseikai in Daikin. Baje naj bo klima Japonska, če se le da, pogojno pa pridejo kot proizvajalci v poštev še Koreja, Izrael, ZDA in Italija, je pred leti povedal kolega, ki se je s tem ukvarjal.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Prikaži več možnosti

Baggio
Baggio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 099
  • Avtomobil: Españamobil

Pri nas je sedaj že drugo leto Mitsubishi Kirigamine MSZ-FD35VA in svoje delo opravlja odlično. Tudi ko je zunaj zelo vroče(37+), shladi stanovanje (mansarda) cca.90m2 precej hitro in učinkovito. Poleg tega pa je zelo tiha in se je skoraj ne sliši, razen ko laufa z polno močjo. Jaz osebno je nebi menjal, ker je super.

Je pa res, da so v največji vročini rolete večino dneva spuščene

Objavljena slika

Chuck Norris can slam a revolving door.
Prikaži več možnosti

Brouky
Brouky

Actually

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 383
  • Avtomobil: Fiesta 88

Lahko kdo priporoči kakšnega majstra za servis(redno vzdrževanje in dofilanje plina, če je potrebno), ker mislim, da bi bil čas, da se to malo porihta.
Klima je Toshiba, če je to pomembno.
Naj bo majster ugoden:ok2

Si mogoče že našel majstra?

Drugače pa tudi jaz postavljam isto vprašanje...Vem da so v telih dnevih kot zlatarji in da imajo vsi dela "na mrtvo" , ampak če pozna kdo koga, ki bi prišel v LJ nafilat klimo se toplo priporočam, jaz imam od enega majstra številko, ampak se ne oglaša na telefon...:fight

Fajn bi blo pa čimprej, predno samovžig doživim ob teh temparaturah...:laugh :ok2
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Premične klime tipa vse-v-eno so polom, elektrike požre ogromno, ker nikoli ne shladi na željeno temperaturo, cev za vrel zrak pa nazaj greje prostor. Če je le opcija čimbolj stran od teh klim.

Navadna stanovanjska inverter (hitrost kompresorja je variabilna in ne on/off) klima znamk kot so panasonic in toshiba bi pri pravilni montaži morala več kot zadostovati za pasje dneve. Je pa tudi ogrevanje dobrodošla funkcija.

Jaz sem vedno mislil, da imajo te klime ogrevanje samo na električni grelec, pa sem pred kratkim ugotovil, da tudi gretje deluje na osnovi toplotnega črpanja, kar je verjetno precej bolj varčno od električnega grelca.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

...
Jaz sem vedno mislil, da imajo te klime ogrevanje samo na električni grelec, pa sem pred kratkim ugotovil, da tudi gretje deluje na osnovi toplotnega črpanja, kar je verjetno precej bolj varčno od električnega grelca.

To je cca. 3x bolj varčno kot gretje direkt s kakršnimi koli el. grelci (kaloriferji, radiatorji, konvektorji, ipd.). Toplotne črpalke so zakon.

Ravno zato bom šel v menjavo klime, ki sem jo prej omenil. Ogrevanje bo zato celo cenejše kot na kurilca.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Me zanima kakšna je najboljša kombinacija toplotne črpalke za ogrevanje, centralne klime in rekuperatorja. Verjetno že obstaja kakšna kombinirana naprava oziroma optimalno sestavljen set. Ampak to je že za v drugo temo.

Urejal voith, 02.07.2012, 23:05.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 345
  • Avtomobil: BMW logicno

Montažerji so taki in drugačni, od knaufarjev, ki si domišljajo, da znajo klime montirati, do profesionalcev. Enega takega profesionalca poznam, res je med dražjimi, samo, kar drugi zmontirajo na hitro v 4 urah, ta perfekcionist montira 8 ur, če ne več, vendar kasneje nikoli ni težav, ko sem napisal perfekcionist, je res točno to, če kdo rabi kontakt naj me kontaktira na ZS, seveda je zelo zaposlen, mi je 14 dni nazaj prišel ščistiti klimo, kar naredim enkrat na 2 leti in vsako stvar preveri v nulo. Zanimivo, da vsaj 50 % "monterjev" bolj tipa samo poleti sploh nima komparatora, in sistema sploh ne komprimirajo, kar je seveda hitreje in ja v 95 % plin napolnjen na cca po občutku zadošča vsaj za prvo ali tudi drugo leto, kolikor je navadno garancije potem pa tretje leto celo vrhunska klima umre ......ker v njen ostane nekaj zraka, ki "zje..." kompresor, sicer ne takoj............ tako, da ne jemljite "šalabajzerjev", ki so navadno najcenejši, saj če normalno montira knauf po 6 eur /uro, potem pa poleti dela priučen klime po 15 eur /uro to ne pomeni, da je taka montaža UGODNA !!! Navadno se vsi taki menijo po sistemu montaža klime preboj, 2 m inštalacije 120 eur in ja plina dodajo po "filingu" komprimirajo sistema ne, sploh ne sprobajo z nadpritiskom tesnosti sistema pač dela dok dela, navadno dovolj dolgo, da je garancija mimo.........Nazadnje plačaš vse precej dražje, kot ob strokovni montaži, ko te doletijo popravila zaradi nestrokovne montaže. :ok

Za primer povem, da mi je ta monter, katerega kontakt ponujam na ZS, če kdo rabi prve klime montiral leta 1994 in še zmeram vse dela brez vsake okvare, res se pa naredi servis vsake 2 leti, kar stane cca 45 eur + ddv in stvari vzdrževane z podmazanimi ležaji, dovolj plina zgleda, da zlepa ne odpovedo.... :ok Sicer pa če kupujete vzemite nek kvaliteten Inverter sistem z solidnim COP faktorjem gretja, da bo, kot toplotna črpalka tudi za gretje, moja 6 let stara ima COP faktor 3,5 , današnja tehnologija gre pa tudi čez 5, seveda boljša je dražja je, kot povsod.

Pa še 1 x klimo je treba vzdrževati in deluje ni to, dela, dok dela, na čiščenje filtrov se pozabi, dokler ne zasmrdi po jajcih iz nje .................................. potem ne deluje dolgo vse skupaj in škodljivo je za zdravje .......... :ok
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Danes naročil Panasonic klimo za lokal, ker je postalo nevzdržno ... :svic ...

... dobavljena in zmontirana naj bi bila v enem tednu ...

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Danes naročil Panasonic klimo za lokal, ker je postalo nevzdržno ... :svic ...

... dobavljena in zmontirana naj bi bila v enem tednu ...

Zdaj se že 14 dni hladimo z omenjeno klimo in se obnese res odlično, za stanovanje ali kot edini vir ogrevanja lokala bi pa vsekakor vzel Mitsubishi FD serijo ... :ok

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 011
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Pri nas doma imamo Invertersko Gorenje. Zdele že 6 let stara. Nobenih težav. Samo filtre enkrat pred sezono očistim z čistilom. Je bila pa draga ko satan, ko smo jo kupovali. Uglavnem nimam besed če Gorenje klimatske naprave. Verjamem pa, da obstajajo boljše, normalno.

Lp

Urejal Nos, 05.08.2012, 15:31.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pa jih delajo oni ali rebrandajo kake druge?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 011
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Pa jih delajo oni ali rebrandajo kake druge?

Kolk sem zastopil in kolk se spomnim besed možakarja, ko nam jo je montiral, da dela jih Gorenje sam. Razvija pa baje skupaj z eno firmo. Ne spomnim se katero. Je pa notranja enota identična Panasonicovi napravi in tudi kompresorska enota.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

letnegume
letnegume

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 55
  • Avtomobil: Z8

Kolk sem zastopil in kolk se spomnim besed možakarja, ko nam jo je montiral, da dela jih Gorenje sam. Razvija pa baje skupaj z eno firmo. Ne spomnim se katero. Je pa notranja enota identična Panasonicovi napravi in tudi kompresorska enota.

Skoraj vse (razen določeni modeli Daikin in Toshiba) klime so narejene na kitajskem. Imaš par tovarn, ki to delajo. Lahko greš ti sam dol izbereš kakšen kompresor, funkcije, izgled zunanje enote, izgled notranje enote, daljinec, kvaliteto plastike itd... in poveš da kupiš npr. 500 kosov, pa lahko imaš gor nalepko Janez. Zato se dogaja, da so recimo Coolwex klime in pa Panasonic bile nekatere enake kot Gorenje, ali pa Matrix. Recimo nov model Gorenja je lahko čisto enak kot lanski model Coolwex-a, lahko pa tudi v istem letu izgledajo isto. Nikomur se pa več ne splača delati samemu, sploh ne v ekonomski klasi, kamor spada Gorenje. Na enak način so tudi recimo klime Gree, AUX itd...Točno Aux je primer slovenca, ki je odšel na Kitajsko, izbral komponente in naročil par kontejnerjev klim, ki jih prodaja pod svojo blagovno znamko.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Skoraj vse (razen določeni modeli Daikin in Toshiba) klime so narejene na kitajskem. Imaš par tovarn, ki to delajo. Lahko greš ti sam dol izbereš kakšen kompresor, funkcije, izgled zunanje enote, izgled notranje enote, daljinec, kvaliteto plastike itd... in poveš da kupiš npr. 500 kosov, pa lahko imaš gor nalepko Janez. Zato se dogaja, da so recimo Coolwex klime in pa Panasonic bile nekatere enake kot Gorenje, ali pa Matrix. Recimo nov model Gorenja je lahko čisto enak kot lanski model Coolwex-a, lahko pa tudi v istem letu izgledajo isto. Nikomur se pa več ne splača delati samemu, sploh ne v ekonomski klasi, kamor spada Gorenje. Na enak način so tudi recimo klime Gree, AUX itd...Točno Aux je primer slovenca, ki je odšel na Kitajsko, izbral komponente in naročil par kontejnerjev klim, ki jih prodaja pod svojo blagovno znamko.

No,no, micke so sigurno japonske ... ;)

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

No,no, micke so sigurno japonske ... ;)

Kako pa ti to veš tako zagotovo ... ? :laugh

Drugače pa imam že par let majhno klimo Gorenje na kateri je SLO izvora samo ta nalepka. Vse ostalo ima oznake kot, da je Made in USA ...

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Ne povem :laugh

p.s. btw, a boš v petek doma?

Prikaži več možnosti