Skoči na vsebino

Katero klima napravo izbrati za stanovanje?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
321 odgovorov v temi
j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 410
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

Mojstri, kak bi se kaj takega obneslo....

http://www.harveynor...2PKE.84568.html

ali pa

http://www.harveynor...-PSR.88340.html

Ima kdo kakšne izkušnje....
Glavno mi je da bi hladila spalnico in hodnik.....sicer je celotno stanovanje cca 70 m2
Dražje ne bi kupoval ker je najemniško stanovanje in je malo tak tak potem to jemat ven.

Urejal j4n3k, 05.08.2013, 18:18.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 129
  • Avtomobil: Božje vozilo

vzemi Daikin :ok sicer pa so tudi Mica, Pana, Toša in ostale več ali manj v istem rangu, funkcijah in ceni :ok2

Mica, Pana, Toša:laugh
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 455
  • Avtomobil: Saab, Mazda, Honda

Mojstri, kak bi se kaj takega obneslo....

http://www.harveynor...2PKE.84568.html

ali pa

http://www.harveynor...-PSR.88340.html

Ima kdo kakšne izkušnje....
Glavno mi je da bi hladila spalnico in hodnik.....sicer je celotno stanovanje cca 70 m2
Dražje ne bi kupoval ker je najemniško stanovanje in je malo tak tak potem to jemat ven.

Prva bo načeloma zadostovala za tvoje potrebe. Čeprav bi jst osebno iskal višji energetski razred:ok

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 410
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

Prva bo načeloma zadostovala za tvoje potrebe. Čeprav bi jst osebno iskal višji energetski razred:ok

Še je kaj v tem cenovnem razredu, ki bi se splačalo pogledat??
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 138

Evo nekako mislim, da sem izbral model klime bi mi bila primerna za nas: MITSUBISHI MUZ-FH25VEHZ, namrec uporabljal jo bom tudi za ogrevanje.

Pa me zanima ce kdo ve za kaksnega dobrega in ugodnega mojstra za nakup in montazo?

Ce kdo pozna pa se kaksen boljsi model pa kar na dan z besedo.
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik

Še je kaj v tem cenovnem razredu, ki bi se splačalo pogledat??

Še kako od Gorenja poglej:ok

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 697
  • Avtomobil: BMW

Od Gorenja glej samo, če jo rabiš za cca 2 - 3 leta ker na njihove kitajske z Gorenje nalepko, boš kasneje težko dobil kake dele....
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 480
  • Avtomobil: BMW x

Od Gorenja glej samo, če jo rabiš za cca 2 - 3 leta ker na njihove kitajske z Gorenje nalepko, boš kasneje težko dobil kake dele....

Ne vem kako je zadnja leta. Za spalnico imam poleg osrednje Mitsubishi 5kW še GORENJE 1,5kW klimo posebej že +5 let in deluje brezhibno. Pa tudi ta ni kitajska ampak od neke ameriške firme kar se vidi po oznakah kompresorja.
Poleg tega se na klimi nima pokvarit kaj nedobavljivega. Kritični deli kot je npr. kompresor pa se dobijo kot univerzalni pri vsakem serviserju klimatskih naprav :)

Urejal Iztok Z., 06.08.2013, 23:54.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne drži.

Prikaži več možnosti

Chivas Regal
Chivas Regal

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 729
  • Avtomobil: E46

pri klimah je res pomembno, da kupiš kvaliteto, ampak vsak spet nima za top klaso...tudi sam bi imel firme, ki so sinonim za AC, torej Daikin, Toshiba, Mitsubishi, Panasonic, Fujitsu....ampak ko sem kupoval sem rabil 5kW in gledal stopničko nižje, Sharp, Electrolux, Hitachi, General Electric, Hyundai, Samsung, LG....no LG sem tudi kupil in je super, nič mi ni žal.

Zadnjo klaso kot je Gorenje, Gree, Daewoo, Westinghouse, Zenith, Sanyo, Midea, American Standard...itd.

Zanimivo je pa da ni za dobiti klimatskih naprav od proizvajalcev, ki so bili včasih na voljo oz. se sedaj ukvarjajo le še z ogromnimi klimami za velike porabnike, to so veliki trije, BOSCH, Siemens in Philips?
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 980
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Jaz imam eno vprašanje. Klima je bila v stanovanje vgrajena nekje 2006-2009, uporabljati se je začela 2011 ali 2012... Imam pa občutek, da ne hladi dobro. Je možno, da je za napolnit ali kaj takega? Mitsubishi sicer, nič posebnega...
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 998
  • Avtomobil: Citroen c5

našo smo kupili leta 2006.. in jo včeraj prvič poservisirali.. 85€ strošek.. no sedaj dela spet normalno. plina naj bi bilo za vsaj 10 let... očistit jo daj oz sam to naredi.. pa bo k nova ;)
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Uporabljalo se jo je v bistvu zelo malo. Zdaj sem jo pa laufal par ur skupaj, pa ni zmogla ohladiti majhnega stanovanja na več kot 24°, čeprav sem jo nastavil kar na 19. Kaj lahko sam naredim?
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Anyone? :)
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 480
  • Avtomobil: BMW x

Uporabljalo se jo je v bistvu zelo malo. Zdaj sem jo pa laufal par ur skupaj, pa ni zmogla ohladiti majhnega stanovanja na več kot 24°, čeprav sem jo nastavil kar na 19. Kaj lahko sam naredim?

Pa kaj rabiš pri zunanjih 38 do 40 hladit prostor na 24°? Bi rad, da tebe ali koga starejšega rukne temperaturni šok? V taki situacije je minimum 28°.
Vprašanje iz življenjskega in zdravstvenega stališča :)

Drugače pa je uspešnost hlajenja odvisna od moči in brezhibnosti naprave (dovolj plina, ki z leti lahko uide četudi jo ne uporabljaš), velikosti prostora, dodatnega dovajanja toplote (slaba izolacija, okna proti jugu, ipd.) in največ od zaprtosti prostora. Lahko imaš še tako močno klima napravo, ki pa ti prostora ne bo ohladila, če boš imel odprta okna in vrata na stežaj :ok

Urejal Iztok Z., 18.08.2013, 23:37.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 697
  • Avtomobil: BMW

Najprej malo več napiši o klimi je inverterska ali samo on off ..,., ne razumem kako pričakuješ, da boš v razgretem stanovanju prižgal klimo in bo čez pol ure že hladno ??? Morda, če bi imel ene 5 x predimenzionirano, sicer pa je enako, kot pri gretju, hišo, ki ima 9 st C , rabiš kak dan, da jo segreješ nazaj na 20 st C :ok
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede na to, da preden prideš do stanovanja, greš po 2 hodnikih in dvigalu, ki so po temperaturi nekje vmes, ni takega šoka. Stanovanje je vsega 50 kvadratov veliko, klima hladi praktično osrednji prostor, kjer gledam tudi temperaturo. Mislim, da je inverter (99%). Za primerjavo imam panasonicovo klimo, ki shladi podobno veliko stanovanje do želene temperature v tem času. Klima je delala cca 3, 4 ure, shladila iz 27 na vsega 24-25, nastavljena pa na 19, ker sem videl že lani, da ne hladi v redu. Sumim na pomanjkanje plina, ker je to nekako edina taka napaka klim, za katero vem :) je lahko še kaj drugega?
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

A ni tako, da bi klimo "moral" servisirati vsako leto? :)
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Tole klimo imam: http://www.ac-manual...muz-gc25va.html

Sem šel po nasvetu forumaša na zunanjo enoto preverit ventile, če zmrzujejo, kar naj bi pomenilo, da manjka plin. Ventili so kar mrzli, ne vem pa, če ravno zmrzujejo :-D
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik

A ni tako, da bi klimo "moral" servisirati vsako leto? :)

Nimaš kaj dosti servisirati. Vsaj tako je meni možakar dejal, ko jo je namontiral.
Ene tri leta po montaži je prišel še filtre spucat. Takrat sem bil jaz sreči doma in lepo videl kako in kaj.
Tako, da sedaj samo filtre pred sezono sčistim in to je to:ok

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.