Skoči na vsebino

Katero klima napravo izbrati za stanovanje?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
321 odgovorov v temi
Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

Servisirat moraš, če hočeš garancijo, saj tako imam jaz za 2 klimatski napravi mitsubishi
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 809
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Ne vem kaj bi ti servisiral:ok2 pri nam ni blo treba nič. Tud garancija je veljala 5 let.
Prvič slišim.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

ivi
ivi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 173
  • Avtomobil: Ford Mondeo 2.0 tdci

Pri klimi dejansko nimaš kaj za servisirat. Redno sčistiš filtre in po potrebi razkužiš z dizenfekcijskim sprejem. V glavnem, če dela normalno ne šlataj.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 478

Servisirat moraš, če hočeš garancijo, saj tako imam jaz za 2 klimatski napravi mitsubishi

:ok

Redni servis je pogoj za garancijo. Vsako leto se preveri pritisk plina v klimatski napravi in se ta po potrebi doda. pomanjkanje plina povzroci hitrejso odpoved kompresorja, kljub temu da mogoce klima se zmeraj hladi. Hkrati se preverijo se nekatere druge stvari, scistijo in razkuzijo filtri,...
Predvsem pa gre zato, da se pred sezono klima pregleda in zagotovi nemoteno delovanje takrat, ko je najbolj vroce. Ker ogromno ljudi, ki na zacetku sezone zavrne redni servis klice v najvecji guzvi, da klima ne hladi vredu, ali pa da vsake toliko casa iz nje kaplja,....takrat je ponavadi tudi najvec montaz in je pac potrebno potrpeti, ker so skoraj 100% vsi serviserji zasedeni.

lp,m

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 947
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

A če je bila klima ob nakupu novega stanovanja že vgrajena, servise organizira upravnik bloka, ali moraš sam klicat? Zmotil me je tisti del stavka iz prejšnjega posta, ko ogromno ljudi zavrne redni servis :)
Prikaži več možnosti

ivi
ivi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 173
  • Avtomobil: Ford Mondeo 2.0 tdci

Mogoče res tako pogujujejo firme. Meni služi klima že 10 let brez problema pa delam tako kot sem zgoraj napisal. Da raje ne povem kaki šalabajzerji so mi montirali klimo.

Ti pa dam za prav, da v času vročine so monterji zasedeni na polno.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

A če je bila klima ob nakupu novega stanovanja že vgrajena, servise organizira upravnik bloka, ali moraš sam klicat? Zmotil me je tisti del stavka iz prejšnjega posta, ko ogromno ljudi zavrne redni servis :)

Saj jih ne zavrne ogromno, recimo eden ali dva pd 10...je pa tako, da je takrat murphy na delu ponavadi...

Imamo klime, ki ze brez problema delajo 12,13 let, servisirane vsako leto, hladijo vrhunsko. So pa to 99% toshibe.

Pa se to, ce slucajno crkne klima v glavni sezoni nekomu, ki jo je redno servisiral in nekomu, ki je ni nikoli...h komu bo sel serviser ob prvem prostem terminu, ali pa celo v poznih vecernin urah po parih montazah v tistem dnevu? :ok

lp,m

Urejal bmw330cd, 20.08.2013, 20:18.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdaj mi sicer nisi odgovoril na vprašanje, ki me zanima :laugh Če upravnik ureja te servise, potem verjetno sploh ne vem za njih, edino na kakem računu verjetno piše servis klime... A kdo ve, kako je s tem?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 438
  • Avtomobil: BMW

Dobra klima + slaba montaža = nezadovoljstvo in odpoved kompresorja v nekaj letih. Žal danes tudi zidarji montirajo klime , ne komprimirajo sistema, ne preverijo tesnosti cevi in notranje enote, pač spustijo plin iz zunanje enote in ko ta pride okoli in naredi šššš pač zaprejo izpust zraka in ja, to je potem problem, ko nekaj zraka ostane v sistemu, sicer klima dela nekaj let, kompresor pa navadno korodira sicer počasi, zaveš se pa zakaj kvalitetna strokovna montaža ni stran vržen denar, potem, ko po 5 letih kupuješ novo. Sam vem za klimo, staro 23 let , hladi vsako leto imela je že ene 5 servisov nekje na 4 leta in še danes deluje bp...., kar je tudi predmet strokovne kvalitetne montaže in vsaj občasnega enakega servisiranja.:ok
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Da ti monter reče, da more on srvisirat na dve leti mu dam šamar!
Kaj maš za servisirat klimo, napolneš plin ko je treba in čistiš filtre, kako servisiranje, sej ni avto.

Kot, da bi ti prišli servisirat štedilnik, bolano!
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj za ene filtre se pa čisti to? Kje so?
Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

Kaj maš za servisirat klimo, napolneš plin ko je treba in čistiš filtre, kako servisiranje, sej ni avto.

Kakšna je pa razlika in zakaj se je naj ne bi servisiralo in kakšno vezo ima tle štedilnik?
NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 377
  • Avtomobil: Golf VII TSI DSG

Meni so 2 meseca nazaj montirali Mitsubishi klimo, dali so mi 5 let garancije. Monter mi je dejal, da je pri teh klimah povprečno po 10ih letih prvi servis! Za plin je dejal, da tudi ni treba nič prej napolniti, filtre pa tako sam čistim kot piše v navodilih.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdaj mi sicer nisi odgovoril na vprašanje, ki me zanima :laugh Če upravnik ureja te servise, potem verjetno sploh ne vem za njih, edino na kakem računu verjetno piše servis klime... A kdo ve, kako je s tem?

Na to ti pa ne znam odgovoriti, ker nimam takega primera v asortimanu. Ampak glede na to, da je potreben vhod v stanovanje, verjetno ves ali so naredili servis ali ne:)

lp,m

Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Kakšna je pa razlika in zakaj se je naj ne bi servisiralo in kakšno vezo ima tle štedilnik?

Meni so montirali klimo kjer sem sedaj in kjer sem bil prej. Noben mi ni omenjal servisiranja na 2 leta ne Mitsubishi ne Panasonic. Kaj maš za servisirat? Pa še ene 3 monterje sem uprašal, noben nič ne ve o servisirja zaradi garancije. Klima je ku štedilnik, montiraš in uporabljaš. Plin ti napolnijo, ko klima ne hladi kot je treba. Tako ti pridejo motirat plin za štedilnik, ko pokličeš plin na dom.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Dobra klima + slaba montaža = nezadovoljstvo in odpoved kompresorja v nekaj letih. Žal danes tudi zidarji montirajo klime , ne komprimirajo sistema, ne preverijo tesnosti cevi in notranje enote, pač spustijo plin iz zunanje enote in ko ta pride okoli in naredi šššš pač zaprejo izpust zraka in ja, to je potem problem, ko nekaj zraka ostane v sistemu, sicer klima dela nekaj let, kompresor pa navadno korodira sicer počasi, zaveš se pa zakaj kvalitetna strokovna montaža ni stran vržen denar, potem, ko po 5 letih kupuješ novo. Sam vem za klimo, staro 23 let , hladi vsako leto imela je že ene 5 servisov nekje na 4 leta in še danes deluje bp...., kar je tudi predmet strokovne kvalitetne montaže in vsaj občasnega enakega servisiranja.:ok

:ok

Tocno to. Problem je, ker v sloveniji sole za frigomehaniko ni. Potem pa montirajo vodovodarji, zidarji, knaufarji,....

Ti povem za en primer...obnavljajo se pisarne in je pac ena knauf firma na razoisu prevzela obnovo, potem pa iskala podizvajalce. Ko so odklopili zunanjo in notranjo enoto so kar pocvikali cevi! :napaka Nihsce, ki ima vsaj malo pojma, ne bi to naredil. Instalacij pa cca 6-7m za vsako klimo, +plin,....nekdo bo lepo se dodatno placal.

Je pa tako, da kljub strokovni montazi se zmeraj ene klime porabijo vec plina, druge manj. To je enako kot avti in olje, poglej m54 motorje, vsi so narejeni v tovarni z vrhunsko natancnostjo, pa vseeno pride do odstopanj glede na uporabo. Recimo imas zmontirano klimo na mestu, kamor z lestvijo me lezes vsak dan, ti ptice pojedo izolacijo na ceveh...se obcutno slabsa hladilna sposobnost klime. Na servisu se to opazi in popravi...

lp,m

Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 465
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

Forumaši, kaj pa pravite o tej:

http://www.klimaa.si...t_inverter.html

Zgleda bom vzel tega daikin-a.....Mislim da je kr dober price/performance zadeva....
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

Ti si tudi težko tehničko podkovan? :)

Filter ne očistiš, ampak zamenjaš(saj jaz bom), ker v avtu ga tudi samo ne sčistim, ampak zamenjam.
Preveri se pravilno delovanje komponent, plin, stanje cevi itd.

Avta tudi eni ne servisirajo na par let, potem pa jok in stok zakaj ne dela kot bi moral oz. celo "zariba".

Meni v samih navodilih od Mitsubishija piše, da je potrebno servisirati, da se preverijo vse komponente, če se samo hladi z njo na 2leti, če še ogreva 1leto.

Vzdrževati je potrebno vse, če hočeš da ti nekaj časa služi.

@j4n3k, če misliš ogrevati je dobro, če ima tudi ogrevanje zunanje enote, da ne zmrzne(odvisno kje živiš).

Urejal Blindek, 21.08.2013, 18:11.

Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 465
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

Ti si tudi težko tehničko podkovan? :)

Filter ne očistiš, ampak zamenjaš(saj jaz bom), ker v avtu ga tudi samo ne sčistim, ampak zamenjam.
Preveri se pravilno delovanje komponent, plin, stanje cevi itd.

Avta tudi eni ne servisirajo na par let, potem pa jok in stok zakaj ne dela kot bi moral oz. celo "zariba".

Meni v samih navodilih od Mitsubishija piše, da je potrebno servisirati, da se preverijo vse komponente, če se samo hladi z njo na 2leti, če še ogreva 1leto.

Vzdrževati je potrebno vse, če hočeš da ti nekaj časa služi.

@j4n3k, če misliš ogrevati je dobro, če ima tudi ogrevanje zunanje enote, da ne zmrzne(odvisno kje živiš).

Tale mislim da ima ogrevanje......?
V bistvu gledam ftx35jv-1b, ki pa je v slo jeziku na googlo ne najde.....
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 221
  • Avtomobil: BMW ...

Filtre bi ti menjaval (na vsake par mesecev)? Čemu pa? Enostavno jih vzameš ven in s toplo vodo spereš.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.