Skoči na vsebino

Katero klima napravo izbrati za stanovanje?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
321 odgovorov v temi
bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 125

Filtre bi ti menjaval (na vsake par mesecev)? Čemu pa? Enostavno jih vzameš ven in s toplo vodo spereš.

Tam se zna zarediti marsikaj, poleg tega v primeru, da se v prostoru kadi, sama voda ne spere katrana. Zato se uporablja posebna mesanica mocnega cistila z dodatki proti virusom, bakterijam in glivicam. S tem se poskropi tudi ventilator in pa scisti cela klima. Prvih par sekund, ko pihne, se sicer malo vonja neprijeten vonj, ampak je po par sekundah spet ok:ok Ti lahko dam eno flasko, ce rabis:ok

lp,m

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 946
  • Avtomobil: 535 PS

Filtre bi ti menjaval (na vsake par mesecev)? Čemu pa? Enostavno jih vzameš ven in s toplo vodo spereš.

Točno tako. Filtri na klimatskih napravah se menjajo le po potrebi, npr. če so preveč "zabasani" (kar je posledica nevzdrževanja), v primeru rednega vzdrževanja, sesanja oziroma pranja filtrov to skoraj da ni potrebno. Če ima klima funkcijo "clean" imejte to vedno vključeno.

Torej, klimatsko napravo je potrebno redno čistiti, tako notranjo kot zunanjo enoto, prati filtre skladno z navodili, po potrebi enkrat letno klimo raskužimo s posebno peno oziroma sprayem. Prvič tudi slišim, da bi bil pogoj za garancijo redno servisiranje klime. :-D
Imam vrhunsko klimatsko napravo Mitsubishi FD VABH serije in to nikjer v navodilih ni omenjeno. ;)

Edini "pravi servis" (kar ne moreš narediti sam) ki ga klima potrebuje je dofilavanje plina.

...še link do navodila za vzdrževanje klime: http://www.mikroteh....cenje_klime.pdf

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • jurejecar1 je všeč

chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 099
  • Avtomobil: modra rja

Pa veste kaj je funkcija clean? Če te funkcije nimate, vklopite gretje, da kanale posuši :)
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 946
  • Avtomobil: 535 PS

Pa veste kaj je funkcija clean? Če te funkcije nimate, vklopite gretje, da kanale posuši :)

... že, vendar pri +30 ti gretje ne bo delovalo. :-D

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

stratus5
stratus5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 64
  • Avtomobil: e91

Odločil sem se, da si namestim klimo napravo. Potreboval jo bom predvsem za ogrevanje oziroma za dogrevanje. Če imate s kakimi prodajalci oziroma monterji dobre izkušnje bi prosil za kakšen kontakt. Lokacija: okolica Lj.
Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 513
  • Avtomobil: Fxx

Ima kdo izkusnje s klimo Mitsubishi MUZ-FH35VEHZ ?! Za domaco uporabo hlajenja in dodatnega gretja pozimi
Prikaži več možnosti

_Grega_
_Grega_

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 135
  • Avtomobil: BMW 530XD F11

Točno tako. Filtri na klimatskih napravah se menjajo le po potrebi, npr. če so preveč "zabasani" (kar je posledica nevzdrževanja), v primeru rednega vzdrževanja, sesanja oziroma pranja filtrov to skoraj da ni potrebno. Če ima klima funkcijo "clean" imejte to vedno vključeno.

Torej, klimatsko napravo je potrebno redno čistiti, tako notranjo kot zunanjo enoto, prati filtre skladno z navodili, po potrebi enkrat letno klimo raskužimo s posebno peno oziroma sprayem. Prvič tudi slišim, da bi bil pogoj za garancijo redno servisiranje klime. :-D
Imam vrhunsko klimatsko napravo Mitsubishi FD VABH serije in to nikjer v navodilih ni omenjeno. ;)

Edini "pravi servis" (kar ne moreš narediti sam) ki ga klima potrebuje je dofilavanje plina.

...še link do navodila za vzdrževanje klime: http://www.mikroteh....cenje_klime.pdf

Tako, kot si povedal. Servis klimatske naprave je priporočljiv enkrat letno. Sam strankam predlagam pregled pred poletno sezono in pred ogrevalno sezono in sicer. Čiščenje izparilcev ter dezinfekcija s spreji, kot si omenil, sledi čiščenje in po potrebi menjava filtrov, čiščenje zunanje enote, pred sezono obvezno preveri tudi odtoke za kondenz, da niso kakšni pajki ipd... zapolnili odprtine. To narediš enostavno z vlitjem vsaj 1/2 litra vode direktno na izparilec notranje enote. Počasi napolniš banico za kondenz in izplakneš umazanijo in usedline. Zadeva je skoraj nujna pri uporabi črpalk za kondenz. Preverimo tudi baterije v daljinskem upravljalcu. Za ustrezno delovanje klimatske naprave se kontrolira temp. izpiha. Po potrebi se doda plin.
To je to kar se tiče servisa klimatskih naprav.
Res je, da večino posegov lahko narediš sam in nikjer v navodilih ni pogojeno z uveljavljanjem garancije, vsaj pri Toshibi, ki jo prodajam je tako. Sem pa že imel primer, da je crknil ventilator notranje enote zaradi nabiranja prahu in plesni in te reklamacije niso priznali. Tako da, priporočam servisiranje klimatske naprave tako iz tehničnih razlogov (preventivno, da kaj ne odpove in se ohrani izkoristek naprave) kot tudi zdravstvenih razlogov (preventivno, da se ne zaredijo bakterije in plesen, ki jo kasneje vdihavamo).
Prikaži več možnosti

5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 350
  • Avtomobil: Golf VII TSI DSG

Ima kdo izkusnje s klimo Mitsubishi MUZ-FH35VEHZ ?! Za domaco uporabo hlajenja in dodatnega gretja pozimi

Jaz sem letos junija točno ta model kupil in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Kar se tiče gretja me pa lahko vprašaš spomladi :). Če rabiš info kje sem zadevo kupil, pa mi piši na PM.

Peter
Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik

evo so mi zmontirali omenjeno klimo, sedaj pa imam vpr, ali je normalno kapljanje iz zunanje enote kot je na sliki?!

image.jpg
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

jurejecar1
jurejecar1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 793
  • Avtomobil: 328i, Duke

zraven te klime pridejo plehi, ki se prisilikonirajo cez te luknje, da voda odteka samo cez odtok. pa priporocal bi ti, da si das rabrasto cev cez bakrene cevi, ker sonce z leti unici izolacijo.
Prikaži več možnosti
    • V.I.A je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 696
  • Avtomobil: BMW x

zraven te klime pridejo plehi, ki se prisilikonirajo cez te luknje, da voda odteka samo cez odtok ...

:confused

Kje piše v navodilih kaj o teh plehih in silikonu, da je treba to zapirat http://planetaklimat..._Manual_Eng.pdf

Kondenz lahko odteka samo čez za to namenjen plastični priključek. Če teče čez tiste obkrožene luknje na pločevini to pomeni, da je s klimo nekaj narobe (lovilec kondenza ali njegovi priključki v enoti) ali pa še bolj pogosto - nepravilen naklon cevi od iztočnega priključka naprej.

@V.I.A - Daj začasno odstrani tisto kratko cev iz enote, ki gre v Y in glej če bo potem še teklo čez luknje za zračenje ali samo čez namenski odtok.

Urejal Iztok Z., 06.10.2013, 11:16.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • V.I.A je všeč

jurejecar1
jurejecar1

BMW fanatik

• Uporabnik

te luknje so najnijzja tocka v klimi pravtako kot odtok, ce ves kaj ti mislm povedat. so ok za pozimi da voda lazje odteka in ne zmrzuje v klimi. lahko pa jih zapres iz plehi, ki pridejo zraven klime.
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

te luknje so najnijzja tocka v klimi pravtako kot odtok, ce ves kaj ti mislm povedat. so ok za pozimi da voda lazje odteka in ne zmrzuje v klimi. lahko pa jih zapres iz plehi, ki pridejo zraven klime.

Še 1x te vprašam: kje so v navodilih za uporabo opisani ti plehi in silikoniranje?

Zmontiral in popravljal sem že nekaj klim pa pri nobeni še nisem naletel na takšne plehe. Tiste luknje so za zračenje in ne odtok. Edino mesto kjer se v enoti normalno nabira voda/kondenz je na hladilno/grelnih rebrih pod katerimi je zato narejen plato/korito, ki ima iztok na tisti kotni plastični priključek spodaj.

Tiste luknje spodaj pa so za zrak hlajenja motorjev kompresorja in ventilatorja ne pa odtok v sili.

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 515
  • Avtomobil: Saab, Mazda, Honda

Tam nima kaj kapljat ven iz kompresorske enote.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 125

zraven te klime pridejo plehi, ki se prisilikonirajo cez te luknje, da voda odteka samo cez odtok. pa priporocal bi ti, da si das rabrasto cev cez bakrene cevi, ker sonce z leti unici izolacijo.

:ok Pa ptiči jo tudi imajo zelo radi in jo pokljuvajo :)

lp,m

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik

res sem nasel neke plehece v smeteh od klime. Sedaj pa ali jih naj zasilikoniram ali kaj? Obvestil sem tudi serviserje, pa da vidimo kaj bojo oni rekli na to, glede na to, da so stvar vceraj montirali, danes pa ze tukaj tece
Prikaži več možnosti

jurejecar1
jurejecar1

BMW fanatik

• Uporabnik

Še 1x te vprašam: kje so v navodilih za uporabo opisani ti plehi in silikoniranje?

Zmontiral in popravljal sem že nekaj klim pa pri nobeni še nisem naletel na takšne plehe. Tiste luknje so za zračenje in ne odtok. Edino mesto kjer se v enoti normalno nabira voda/kondenz je na hladilno/grelnih rebrih pod katerimi je zato narejen plato/korito, ki ima iztok na tisti kotni plastični priključek spodaj.

Tiste luknje spodaj pa so za zrak hlajenja motorjev kompresorja in ventilatorja ne pa odtok v sili.

sem se malo pozanimal...
ne pise nic v navodilih, ker te plehi niso original, ampak naj bi jih dajali pri Vitanestu notri v škatlo, da se lahko uporablja odtok. drugace ti tece voda cez tiste luknje.
kje na balkonih v blokih najbrž ne bo tekla voda kar po balkonu? je treba zapret tiste luknje, in potem tece samo cez odtok.
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

...
kje na balkonih v blokih najbrž ne bo tekla voda kar po balkonu? je treba zapret tiste luknje, in potem tece samo cez odtok.

Četudi zamašiš tiste spodnje luknje za zračenje bo voda ob zamašitvi vseeno tekla ven čez špranje kjer je spodaj sestavljeno ohišje še preden bo dosegla pladenj odtoka, ki ima odtok ... tako, da s takimi improvizacijami nisi naredil nič drugega kot poslabšal hlajenje motorjev zaradi česar je proizvajalec naredil tiste luknje.

Verjetno boš naslednjič, ko ti pri avtu začne puščat hladilna tekočina na kakšni cevi ob motorju, kar polepil vse odprtine pod motorjem, da ne bo teklo na tla ...

Malo sarkazma ampak ... za pravilno delovanje naprav je potrebno odpravit vzrok okvare ne pa brezupno in neefektivno flikat posledice ... :)

Prikaži več možnosti

fruchtzwerge
fruchtzwerge

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031

Kaj bi bilo smiselno kupit za hlajenje 20m2 velike sobe (s tem da bi pač včasih odprl vrata, da gre po hiši, ampak zaradi tega ne rabi bit močnejša enota, ker ni bistveno)? Tudi ne rabim gretja, ker je v hiši drugače talno gretje in toplotna črpalka.
Želel bi seveda čimbolj ugodno, a kakovostno.

A je kaj narobe z nakupom rabljene?

Urejal fruchtzwerge, 04.04.2014, 16:45.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker mi je mala gorenjina klima, ki jo uporabljam samo za dve sobe kamor velika micka bolj slabo seže, po letih uporabe odpovedala kupujem novo.

Odločil sem se za ZIBRO PH227 ali PH233 ki je prava toplotna črpalka (hladi in greje) z dobrimi filtri.

Objavljena slika

Našel sem le eno trgovino v SLO ki prodaja le PH233 ker bi mit tudi PH227 zadostovala.

Je te klime mogoče kdo zasledil v kakšni trgovini, ki ne oglašuje po spletu?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.