Skoči na vsebino

Sveti lučka za akumulator

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
Tayana
Tayana

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 175

Sveti mi lučka za akumulator... tudi takrat ko je avto ugasnjen in zaklenjen. Čez en dan mi avto ni več vžgal, ker se je akumulator popolnoma izpraznil. Je to alternator ali je lahko kaj drugega?
Objavljena slika
E30 316i / E30 325iT / E36 318iS / E46 320dT / E28 524td
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 524
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Ko nestrpno čakaš na odgovor, boš med tem morda našel kakšen odgovor zase v naslednjih temah:

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?p=1783269

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=89685

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=12790

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=12280

:ok
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 524
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Našel sem še zelo uporaben link v postu iz ene od tem o iskanju porabnika akumulatorja:

Se mi neda razlagat, pa sem ti poiskal video na Youtubu, kako ugotovis kje imas porabnika:

Krajsega ter boljsega videja nisem uspel najdit, upam da ti bo pomagalo.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 523
  • Avtomobil: BMW x

Če ti poleg lučke za alternator sveti na polno tudi lučka za olje, ko je avto ugasnjen, je kriva ključavnica ali preboj na tistem delu kablovja.

Če sveti samo lučka alternatorja pa je krivda po vsej verjetnosti res v samem alternatorju ali njegovem releju. Če ima posebej rele za alternator pa trenutno ne vem, ker nimam el. načrta točno od tega avta.

Na tvojem mestu bi od alternatorja odklopil vse tanke žice razen tiste debele, ki je ponavadi rdeča. Če bo lučka potem ugasnila je vzrok napake skoraj zagotovo v alternatorju.

Urejal Iztok Z., 12.08.2012, 01:14.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Tayana
Tayana

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Če ti poleg lučke za alternator sveti na polno tudi lučka za olje, ko je avto ugasnjen, je kriva ključavnica ali preboj na tistem delu kablovja.

Če sveti samo lučka alternatorja pa je krivda po vsej verjetnosti res v samem alternatorju ali njegovem releju. Če ima posebej rele za alternator pa trenutno ne vem, ker nimam el. načrta točno od tega avta.

Na tvojem mestu bi od alternatorja odklopil vse tanke žice razen tiste debele, ki je ponavadi rdeča. Če bo lučka potem ugasnila je vzrok napake skoraj zagotovo v alternatorju.

Ok, super! Tole bo pomagalo! :beer Bomo preverili. Sveti pa samo lučka za alternator. Hvala :-D Upam da ugotovimo :ok
Hm, ima kdo podatek kdo bi mi lahko obnovil alternator nekje na gorenjskem, če se izkaže da je ta fuč? In cca. kolk stane obnova :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Tayana
Tayana

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Akumulator sem napolnila in lučka za akumulator je nehala svetiti. Ko sem ga hotela vžgati.... spet ni dal čisto nič od sebe. Ko premikam ročko od menjalnika začne kar lučka za akumulator utripati, ko ga pustim pri miru pa neha. No zdej je pa začela brez da kaj premikam utripati, malo sveti in malo ne.
Se komu kaj sanja v čem bi bil problem, glede na to da je akumulator poln? :confused
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 465
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

Akumulator sem napolnila in lučka za akumulator je nehala svetiti. Ko sem ga hotela vžgati.... spet ni dal čisto nič od sebe. Ko premikam ročko od menjalnika začne kar lučka za akumulator utripati, ko ga pustim pri miru pa neha. No zdej je pa začela brez da kaj premikam utripati, malo sveti in malo ne.
Se komu kaj sanja v čem bi bil problem, glede na to da je akumulator poln? :confused

Duhovi na delu:laugh :confused
Prikaži več možnosti

Vengi
Vengi

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 323
  • Avtomobil: MB Vito

Če je akumolator ok, avto pa ne vergla je 99% volanska ključavnica - pri mojem je blo to.
Kar se tiče pa lučk v števcu pa ????
U ovo vrijeme teško je biti glup, velika je konkurencija.
Prikaži več možnosti