Skoči na vsebino

Optika podvozja

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
183 odgovorov v temi
airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 163
  • Avtomobil: E46 320i

Pardon 3d sem mislil :rofl
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 571
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

Iz prve roke ti povem, da v primeru predelanega podvozja nihče ne bo zadel prave nastavitve v prvo. Vsak, vključno s teboj, lahko samo ugiba kakšne bi bile optimalne nastavitve in šele ko boš z avtom zares prevozil nekaj kilometrov, boš ugotovil, ali je nova nastavitev boljša, po par tisoč kilometrov pa kako vpliva na obrabo pnevmatik.

Jaz sem recimo dal na avto coiloverje, camber roke spredaj in zadaj ter zadaj še caster roke. Na spletu sem našel nešteto različnih nastavitev ljudi na enakem avtomobilu in se odločil za neko srednjo varjanto, iz glave bi rekel, da sprednji camber -2 stopinji, toe out 1mm, caster nespremenjen / zadaj camber -2.5 stopinje, toe 0, caster nespremenjen. Delal mi je Soklič, potrudil se je maksimalno, avto je bil na dvigalu več kot 1 uro. Pa sem se zapeljal, perfektno. Dobrih 2000km kasneje sem opazil, da mi nenormalno pobira notranje robove na zadnjih gumah, pobralo mi jih je nekje 60% na desni in 70% na levi strani (gume so imele na tej točki 3000km).

Ker je bil ravno pri roki, mi je potem optiko v drugo nastavljal bivši sodelavec na Špan-u. Zadaj je zmanjšal naklon na -2 stopinji in zaprl stek na -0.5mm ali -1mm, ne vem več točno. Od takrat sem s temi gumami naredil še skoraj 5000km, sedaj bodo pa počasi za v smeti (z desno bi naredil še kakšnih 1500km do indikatorja, vendar je leva bolj obrabljena od prej).

Huh itak da ti je pobiralo, stek na 0 pa camber sta idealna za pobiranje notranjih robov. Kater avto je to, ce je rwd mi je sploh nerazumljivo da bi bil stek 0, malenkost mora bit stek zadaj zaprt za high speed stabilnost pa lepse pobiranje celotnega profila pri vec kot -1,5 stopinje nagiba. Stek 0 ali celo odprt zadaj je dober edino za kak avtoslalom ali res zaprto stezo (raceland npr) ker zadnji del pomaga pri rotaciji.

Prikaži več možnosti

Jernej1997
Jernej1997
  • Uporabnik
  • Sporočil: 34
  • Avtomobil: BMW e46 328i

AH Seliškar(Logatec),če bo tako kot do sedaj potem ne iščem drugega vedno narejeno tako kot je treba brez popravkov ali podrtjem optike čez čas, vedno vprašajo če imaš kakšne posebne želje za nastavitev,kar se dogovoriš tako je. Dopade se mi ker so petrolheadi in z avti delajo spoštljivo.

Vargalant bi znal biti sedaj ok(nimam izkušenj),ker sedaj tam dela @Gale in da imajo novo dvigalo za optiko.

Tudi sam jih lahko priporočam (AH Seliškar), 2 dni nazaj so mi naredili optiko. Fant na sprejemu je tudi sam očitno ljubitelj BMW-jev in se spozna na zadeve.
Nastavijo po željah tako, da samo pohvale.

Urejal Jernej1997, 19.05.2021, 19:52.

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 281
  • Avtomobil: VW TOURAN

Jaz lahko pohvalim kar se tiče optike PSC Idrija (Renault), naredi dec res tako kot je treba, je tudi sam vajen ovinkov ;)

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.