Skoči na vsebino

Optika podvozja

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
131 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Meni so v Vargalant-u jo naredili pred kratkim in sem zadovoljen (kar za dobro znano podjetje na obali ne morem rečt).

Jst pa samo grajam lahko Vargalant kar se strokovnosti okoli optike tiče ... 3x so jo delali, pa jo niso znali narediti in se je avto peljal slabše kot stara Lada (na času na isti trasi iz Ljubelja dol sem bil cca.30% počasnejši, kot preden so kaj delali na avtu ali kot sedaj, ko je spet poštimana optika), odnašalo ga je v vse smeri, volan niso znali naravnost nastavit ... katastrofa v glavnem. Nato, da se ukvarjajo z obnavljanjem podvozij bi ne pričakoval tega. Res sramota... Pestator je potem zadevo zrihtal v eni uri, da se avto spet normalno pelje.

Tako, da tudi če vam Vargalant obnavlja podvozje, peljite avto na optiko drugam!

Urejal Rottie, 02.03.2016, 18:33.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT 3.0

Zato sem pa jaz pri njih samo roke menjal, optiko pa pri svojem majstru. Gume so pa itak bile samo še za na smeti (konec zime).

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 459
  • Avtomobil: R6 topless

Meni ga je naštimal v nulo. In mi lahko verjameš, da, ko je bil volan le malenkost postrani sem takoj čutil.

Tako, da očitno so imeli dober dan :ok2

Prikaži več možnosti

mistral1
mistral1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 459
  • Avtomobil: Fxx

Pozdravljeni,

vgradil sem eibach vzmeti na E91 (30/25mm). Po vgradnji nisem naredil optike in se nekaj časa vozil in je bilo vse ok. Za potrebe homologacije sem sedaj naredil optiko pri lokalnem mojstru in od takrat avto vleče v desno. Avto sem že 3x pelajal nazaj in pravijo da je vse nastavljeno pravilno in da nimajo kaj narediti. Zamenjali so tudi že gume levo desno, pritisk v gumah,....

ali je lahko težava v mojstrih in naj peljem drugam ali so lahko težava vzmeti?

Hvala

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 804
  • Avtomobil: LPP Urbana

jaz sem peljal k stipiču kjer so se cca 40min zajeb*vali z optiko, rezultat: ZADOVOLJEN :ok2

menjaj servis.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

vgradil sem eibach vzmeti na E91 (30/25mm). Po vgradnji nisem naredil optike in se nekaj časa vozil in je bilo vse ok. Za potrebe homologacije sem sedaj naredil optiko pri lokalnem mojstru in od takrat avto vleče v desno. Avto sem že 3x pelajal nazaj in pravijo da je vse nastavljeno pravilno in da nimajo kaj narediti. Zamenjali so tudi že gume levo desno, pritisk v gumah,....

ali je lahko težava v mojstrih in naj peljem drugam ali so lahko težava vzmeti?

Hvala

Lahko je kriv majster, ki ti je optiko delal, lahko pa si sam krivec in se je pnevmatika v tistem "nekaj časa" že dovolj obrabila, da ti sedaj ob dobri optiki, pač avto vleče v eno stran... zgolj teorija, ki jo lahko demantiraš pri drugem majstru optike ... :ok2

Prikaži več možnosti

mistral1
mistral1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 459
  • Avtomobil: Fxx

včeraj sem ponovno peljal avto nazaj in so uredili tako da je ok, hvala vsem.

Prikaži več možnosti

Ursus450
Ursus450

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 69
  • Avtomobil: BMW E60 530D 2004

Fantje rabil bi pomoč. Namreč imam problem z aktivnim volanom in sicer meče mi ga pod  kot in zaradi tega vrže na idrive napako aktivnega volana. Ponavadi še napako dynamic drive. Bil sem že na servisu pri Prva Alternativa v Dobovi kajti sem iz teh krajev in mi je reku mehanik da se mu zdi tudi zraven tega da pod kot meče volan da volan obrne več v eno smer kot v drugo. In mi je rekel naj grem na optiko.

Sedaj me zanima kje v moji bližini sem iz okolice Brežic je najbolše narediti optiki. Če nobenega ne poznate in ne priporočate tukaj se lahko tudi odpelam v Ljubljano ali kam drugam samo da zrihtajo to u nulo. In pa sedaj je še uprašanje grem kar tako na optiko ali je potrebno prej odpravit napako da mi meče volan pod kot? Sam sem že poskušal nacentrirat in popraviti napako z programom DIS če pozna ker. In je program javil da je napako odpravilo in da je kot resetiran in popravljen. Vendar po vžigu avta in po začetku vožnje nekje približno 1km včasih tudi prej spet vrže volan pod kot.

Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 765
  • Avtomobil: E60 530DA 2003

Tega optika zelo verjetno ne bo rešila. Aktivni volan ima tri senzorje kota zasuka. En na volanu in še dva nižje, bližje kolesom. Vse to je povezano s kupom kablov in programsko opremo. Če je kak senzor ali kabel pokvarjen, se ti lahko to dogaja.

Pri meni je na žico od senzorja kapnilo olje in raztopilo izolacijo. V žico je prišla voda in povzočala težave - večinoma ob dežju. Popravilo kabla je rešilo situacijo, pa sem že milslil, da bo treba volansko letev menjat.

383827_3.png

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 110
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

kakšno napako pa kaj tester javi?

Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 765
  • Avtomobil: E60 530DA 2003

Za tester ne vem. Mi je pa lučko za volan prižigalo in je potem sama ugasnila.

383827_3.png

Prikaži več možnosti

robndi
robndi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 622
  • Avtomobil: alfa 166 turbo,bmw 530da

Tista optika pri vulkanizerjih je bolj tko.Jaz sem kupil avto ,ki ga je prodajalec peljal k nekemu vulkanizerju nardit optiko in že na oko se je videlo,da je zadnji konc črka a.Tud račun 25 eur je bil v kaseti z vsemi parametri.V bistvu je ta vulkanizer popolnoma razštelal optiko na sicer dobrem avtu.Takoj sem ga zapeljal na servis,ki se ukvarja samo z geometrijo oziroma optiko podvozja in to v sosednje hrvaško mesto.Plačal sem 100 kun ,to je okrog 14 eur in mojster mi je povedal,da je moral zadnja kolesa naštelat za nekaj centimetrov,da ni še nikoli videl tako narobe postavljenih koles.In po tem je avto kar se tiče optike tip top.Gume nuca popolnoma ravno.
Toliko o raznih optikah,ki jih imajo nekateri kot dodatno obrt na kdo ve kakšnih aparatih.
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 780

Trenutno najjača optika v MB Ploj. Mojster Erik drifter ima naštudirane mercedese, bmw pa to... Naredil z obema avtoma zadovoljen brez reklamacij, da volan ne stoji ravno, pa take fore... Cena 40€

Prikaži več možnosti

robndi
robndi

BMW fanatik

• Uporabnik

Trenutno najjača optika v MB Ploj. Mojster Erik drifter ima naštudirane mercedese, bmw pa to... Naredil z obema avtoma zadovoljen brez reklamacij, da volan ne stoji ravno, pa take fore... Cena 40€

Mojster je hudo drag ampak teh nekaj deset eur se mu lahko oprosti,če res naštima zadevo kot je treba.Saj optika se ne dela večkrat v nekaj letih.
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 780

To je polna cena in z računom... Seveda ti dajo popust pa prideš nekje na 35€ to je to... Če pa je drago pa naj vsak sam presodi. Drago je ko moraš nekomu it 3x ker ti volan postrani stoji...

Prikaži več možnosti

robndi
robndi

BMW fanatik

• Uporabnik

To je polna cena in z računom... Seveda ti dajo popust pa prideš nekje na 35€ to je to... Če pa je drago pa naj vsak sam presodi. Drago je ko moraš nekomu it 3x ker ti volan postrani stoji...

Ni drago tud 100 eur ampak sam peljem čez bližnjo mejo na res vrhunsko nastavitev podvozja in stane okrog 14 eur.Naši ga malo biksajo.Posebej tisti,ki računajo 25 eur in razštelajo celotno geometrijo.Jaz grem samo enkrat z avtom,Ko ga kupim in to je to.Geometrija koles ni potrebna vsakih pol leta.Tud,če je kakšen milimeter navzkriž od naših super robnikov,je to malenkost.
Skratka na optiko pejte izključno k pravim mojstrom,ne pa k nekim vulkanizerjem,ki imajo delavca na minimalcu in seveda ta delavec ni niti priučen.Saj ni on kriv ampak gazda servisa.
Prikaži več možnosti

Ursus450
Ursus450

Začetnik

• Uporabnik

Pri mojem problemu mi na testerju javi da je SZL modul okvarjen. Torej senzor ki je v volanu. Tako so mi rekli danes pri BMS Avtoelektroniki v Črnučah ko ga je priklopil. Zraven tega naj bi bil še ALC modul zanič, SIM modul zanič in pa tudi v desnih sovoznikovih vratih nekaj z airbagom.

Štos je v tem da mi je predn sem šel na tester gor kazalo na armaturki in računalniku pač napako da je volan pod kotom in momentalno tudi problem z drive control je pač svetla oranžna lučka klicaj v krogu. Ko je on pregledal napake in sem mu pač plačal za to storitev in ko mi je povedal vse cene popravila. sem pač odšel. In kaj je bilo. Na avtu mi sploh ne vrže več napake za volan. Kaj naj bi zdaj to pomenilo? Je s testerjom kaj popravil? Omenil ni nič.

A ima kdo na temle forumu res veliko izkušenj s programiranjem? Kajti sam sem si programiral avto z programom NCS Expert in od takrat mam probleme z airbagi in še nekaj napakami. Pri večih modulih mi javla napake v INPA programu. Tako da jaz menim da je problem v programiranju in se pač datoteke ne strinjajo z računalnikom in zato javlja napake.

Pri avtoelektroniki mi pa hočejo zamenjat module ki niso nič kaj poceni. Naštel mi je nekje okoli 800€ vse skupaj za popravilo. Jaz sam bi rajši probal prvo softwersko če se kaj da. Glede na to da so res napake od takrat ko se je avto programiral.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 712
  • Avtomobil: BMW

Če smemo izvedeti, kaj si programiral?
Prikaži več možnosti

Ursus450
Ursus450

Začetnik

• Uporabnik

Ubistvu sem hotel posodobit radio da bi podpiral mp3. In sem nekje na internetu našu da se da to naredit če posodobiš module. Seveda nisem našel kateri modul naj bi bil pravi za radio in sem šel posodablat use. Kabel in programe sem kupil iz Britanije kjer mi je možakar tudi poslal tako imenovane SP Daten datoteke ki naj bi bile za posodobit module. In tako sem jaz posodablal module in ko sem jih nekaj posodobil sem računalnik odklopil in sem rekel da bi testiral če je kaj razlik. In takoj ko sem dal kontakt mi je vrglo napako airbaiga in pa za aktivni volan. Volana sploh nisem mogel obrnit tako trd je bil. Sem moral obračati z obema rokama. In volan sem potem z komunikacijo in navodili možakarja rešil. Glede airbaga pa nisam rešila nič. Druga kaj sem pa še spreminjal na avtu je pa to da sem si aktiviral pathway luči torej da ti pokaže pot ponoči ko maš ugasnjen avto da prideš pač do hiše. Ampak sem potem poštudiral da rabiš LM2 modul za luči moj ma pa še LM1 tako da ne deluje. In pa sprogramiral sem si zvočno opozorilo zaklepanja in odklepanja avta. Torej da zapisak ko odkleneš in zakleneš avto.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekje se je treba učit :ok2

No, zdj pa se zapelji do enga majstra, da ti tole popravi :ok2

Prikaži več možnosti