Skoči na vsebino

Optika podvozja

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
131 odgovorov v temi
Andrej1979
Andrej1979

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34

Imam eno vprašanje. Ali je Pestator na Brodu še vedno najboljši za optiko za vozila Bmw. In ali ti tudi preveri lufte v podvozju?
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 060
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT 3.0

Če ti majster ne pregleda podvozja preden se loti optike sam bejž proč.Taki so sam inkasanti in nič druzga ....

Prikaži več možnosti

Andrej1979
Andrej1979

Začetnik

• Uporabnik

Haha. Sem bil pri priznani optiki. Sem pripeljal avto na optiko. So mi jo naredili v 20 minutah. Sem reku ok. Sem potem v roku 2 dneh šel nazaj ker sem zamenju pnevmatike. Kjer so mi nato našli še nekaj veliko lufta v podvozju. Tako da lahko sklepam da mi sploh niso pregledali podvozja. Zato tudi sprašujem ali sploh pregledajo ali samo nastavljajo....
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 060
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT 3.0

Lahko nastavljajo, samo nastavijo pa ne optike, če je na recimo volanskem končniku luft. Pa tega je še najlažje najti

Prikaži več možnosti

JocoG
JocoG
  • Uporabnik
  • Sporočil: 346
  • Avtomobil: BMW 120d M optic

Jaz sem mehaniku peljal menjat filtre, termostate itd nič od podvozja pa mi je mojster vseeno se podvozje pregledal. Zastonj!

Tako da nedopustno da se pri optiki ne preveri lufta. Wtf.
Prikaži več možnosti

Andrej1979
Andrej1979

Začetnik

• Uporabnik

Niso najdl lufta na zadnji roki. Silen oz. gumi puša je bila pa čist stgana. Še meni so pol pokazal kako opleta. Sem bil presenečen. Še bolj pa da so taki šalabajzarji. Tako da me tam nikoli več ne vidijo.
Prikaži več možnosti

Cotax
Cotax

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 742
  • Avtomobil: E91 330xd

Kam peljati v MB? Rad bi naredil optiko na F11.
BMW brez šestaka je kot riba brez plavuti :ok2
Prikaži več možnosti

bmwfahrer uki
bmwfahrer uki

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 296
  • Avtomobil: E39 528i,Insignia

Kam peljati v MB? Rad bi naredil optiko na F11.

Pelji na AMZS

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 283
  • Avtomobil: v srcu e39

Pozdravljeni!

Glede pregledov podvozja bi jaz odsvetoval avtocenter živčec v Mariboru. Naj opišem svojo izkušnjo, mogoče vam bo pomagala pri izbiri.
Po srečanju avtomobila z robnikom med katerim je zvilo zadnjo felno. Felna se je pri vulkanizerju zavarila, nato pa smo se po predhodnem naročanju na telefon odpeljali do omenjenega avtocentra. Pridemo ob dogovorjeni uri, nikjer nikogar, nato pride ven moźakar, se zadere "kaj pa ti raiš", povrm da smo naroceni, mi rece da imajo guzvo in da bo čez uro in pol avto gotov. Super, mu pustim ključe, telefonsko da me lahko pokličejo v primeru da je kaj narobe. Nobenega klica, pridem čez uro in tričetrt, in mi začne razlagat kako jr zvit okvir in da niso mogli nastavit optike zadaj, spredaj pa so jo in da mi bojo dali kontakt enega mojstra ki mi bo to uredil... sicer so mi dali 15% popusta ter obljubili popust pri naslednjem obisku, ampak dvomim da se bo zgodil naslednji obisk. Avto je se isti dan sel k mehaniku, kateri je ugotovil da so šli kolesni lezaji, torej je tudi zgodica o okvirju povlecena iz ......
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 781

optika v MB. Ploj. Mojster Erik zrihta!

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

dejanot
dejanot

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 524
  • Avtomobil: awd subie

Cao

Iscem dobrega optika za nasa vozila, kje na notranjskem bi se ga naslo, Span Brezovica, eni so zadovoljni, spet drugi ne, jaz nisem,... je mogoce kaksen iz nasega konca, sem pa iz Cerknice,... dobro bi bilo da bi zrihtal ta teden, grem pol na dopust,...

Hvala

LP

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!
Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

men so jo nazadnje zelo dobr nardil pri Vargalantu na Vrhniki. Tud Molk tja voz BMWje, tak da nekaj bo na tem....
Prikaži več možnosti

dejanot
dejanot

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 524
  • Avtomobil: awd subie

Cao

Aha potem ena od opcij je Vargalant na Vrhniki, jih poklicem pa da vidmo kako je s trmini

LP

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!
Prikaži več možnosti

JANI E39
JANI E39
  • Uporabnik
  • Sporočil: 217
  • Avtomobil: Bayerische Maschine

Priporočam avtocenter Špan, Brezovica.

Na prvem obisku so pogledali podvozje in rekli, da optike ni možno narediti, ker sem moral prvo zamenjat par delov, tako, da so mi jo naredili šele naslednjič in me niso nategnili ter rekli, da je storitev opravljena, kakor bi verjetno marsikdo naredil.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE   :bmw  :burnout

Freude am fahren!

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Pelji v Predjamo.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 406

kje imamo v Ljubljani najboljšo optiko? 

moram menjati gume pa bi ob tem še naredil optiko (ker koliko berem je x-drive občutljiv na te zadeve).

Raj plačam malo več pa, da je narejeno kot mora biti.

hvala za odgovore  :ok

Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 450
  • Avtomobil: E90 320d, MCS R53 JCW

Avtooptika Soklič. Ni v Ljubljani, ampak se splača.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 143
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Cao

Iscem dobrega optika za nasa vozila, kje na notranjskem bi se ga naslo, Span Brezovica, eni so zadovoljni, spet drugi ne, jaz nisem,... je mogoce kaksen iz nasega konca, sem pa iz Cerknice,... dobro bi bilo da bi zrihtal ta teden, grem pol na dopust,...

Hvala

LP

Kraševec v Novi vasi ima optiko, pa menda Urh v Poskrajniku tudi. V Postojni pa imaš AMZS in Vodopivca..

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 075
  • Avtomobil: bmw

Ce se kdo spozna na optiko.. Avto je zlo spuscen, naredil sem optiko in sem opazil ko pogledas od spredaj da je eno kolo naravnost eno strela ven. Sem dal alu lato na kolo in premeril na sveh tockah in je na drugem kolesu razlike 1cm..prilagam sliko izpisa..IMG_20190422_145252.jpg
E46__wagon
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Po tem izpisu pri sprednjih kolesih ni takšne razlike, da bi jo lahko opazil s prostim očesom, kaj šele 1 cm. Ne vem, kje misliš, da je razlike 1cm. Je bil avto spredaj kdaj razbit, pa morda zato kolo izgleda, kot da odstopa, če ga primerjaš z linijo blatnika?

Delal ti je optiko za navadno podvozje. Pri tako spuščenem avtu bi moral za športno, pa še to bi moral ugibat na pamet nastavitve.

Pri steku se ni dovolj potrudil. Med levo in desno je idealno, če je v nulo enako. Ampak večini se ne da, ker ja v praksi kao za debelino enega lasu razlike. Spredaj je morda še za preživet, ker razlika ni velika, ne bi pa smelo bit nastavljeno v minus, ampak rahlo v plus. To sicer da fajn trd občutek na volanu, ampak ti bo avto vleklo po neravninah in gume pobiralo po notranjem robu. Zadaj je pa prevelika razlika levo in desno, zato ti bo lahko avto vleklo pri viskoih hitrostih v eno smer.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti