Skoči na vsebino

Optika podvozja

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
183 odgovorov v temi
sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 033
  • Avtomobil: F11

Za njega sem iz več virov slišal, da je res ok!

Do Sokliča pel v Litijo. Dec je cca. dve uri delu avto (fine nastavitve) ter vzel 50 evrov , kar je zastonj. 

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 504
  • Avtomobil: Nemški

Kaj pa v Ljubljani, se kak mojster?
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 875
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

A kdo ve kje na obali dobro stimajo optiko na predelanem podvozju in da znajo malo prilagodit zeljam?

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 720
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Ljubljana, Gorenjska?

K Pestatorju ne grem več, ne vem pa kam it. Jerala/Vulco v Škofji Loki je bil hvaljen, a kak mesec nazaj, ko sem šel tja vprašat je delovalo, kot da sploh nikogar ni, ki bi se na to zastopil, oziroma ga morajo potegnit iz neke omare- moraš jih vsaj kak dan prej obvestit, da bi rad optiko delal. Ne vem točno, ali je to normalno, ne deluje mi najbolj profesionalno. Sigurno pa boljše, kot da nekdo mimogrede nekaj nastavlja. Kaj vem...

Soklič v Litiji bi lahko bil opcija glede na hvaljeno.

Prikaži več možnosti

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 330
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Ljubljana, Gorenjska?

K Pestatorju ne grem več, ne vem pa kam it. Jerala/Vulco v Škofji Loki je bil hvaljen, a kak mesec nazaj, ko sem šel tja vprašat je delovalo, kot da sploh nikogar ni, ki bi se na to zastopil, oziroma ga morajo potegnit iz neke omare- moraš jih vsaj kak dan prej obvestit, da bi rad optiko delal. Ne vem točno, ali je to normalno, ne deluje mi najbolj profesionalno. Sigurno pa boljše, kot da nekdo mimogrede nekaj nastavlja. Kaj vem...

Soklič v Litiji bi lahko bil opcija glede na hvaljeno.

Dejan Kokalj, Golišče nad Jevnico. Pojdi in poročaj....kot v laboratoriju

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 720
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Avtostoritve Dejan Kokalj s.p.
Chip tuning · Predelava vozil na avtoplin · Temnenje stekel na vozilu · Avtoličarske / avtokleparske storitve

Ima še kdo izkušnje s tem laboratorijem za vse od kraja? :)

Soklič iz Litije dela zdaj pri hoc-centru v Grosupljem ali je to bolj marketinška poteza in pride posebej le za kako specialno vozilo?
Po slikah sodeč je sigurno kdo s foruma že bil tu... čeprav hja, e39 ni nobene na sliki. :-D
https://www.facebook...oklicavtooptika

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 364
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

po slikah so bili pri njemu:

4banger
Brrzzii*
PussyWagon

:)

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 612
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

AH Seliškar(Logatec),če bo tako kot do sedaj potem ne iščem drugega vedno narejeno tako kot je treba brez popravkov ali podrtjem optike čez čas, vedno vprašajo če imaš kakšne posebne želje za nastavitev,kar se dogovoriš tako je. Dopade se mi ker so petrolheadi in z avti delajo spoštljivo.

Vargalant bi znal biti sedaj ok(nimam izkušenj),ker sedaj tam dela @Gale in da imajo novo dvigalo za optiko.

Urejal blackberet, 22.03.2021, 10:18.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 513
  • Avtomobil: A6 COMPETITION

Pozdravljeni. Na ženin avto želim montirati distančnike in grem včeraj meriti, kakšna širina bi bila ustrezna. Meril sem oddaljenost robota blatnika od zgornjega roba gume. In opazim, da je na zadnji osi razlike med levo in desno stranjo cca. 10 mm. Spredaj pa je razlike cca. 1 mm, pa še to je verjetno napaka meritve. Res je, da avto ni bil parkiran na povsem ravni podlagi ampak na tlakovcih.

Ali je to normalno? Bil delan v petkovi popoldanski izmeni? :) 

Namreč avto ni imel poškodovanega podvozja, pelje se odlično, ne vleče ga nikamor, gum ne pobira različno, ... 

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 318
  • Avtomobil: Z4

Kam priporočate v bližini Ljubljane oz. Domžal, imam zadaj na novo nastavljen "camber" na Z4 E85 in je potrebno nastaviti stek koles, da bo optika "štimala" in ne radiralo gum? :)

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 875
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Pozdravljeni. Na ženin avto želim montirati distančnike in grem včeraj meriti, kakšna širina bi bila ustrezna. Meril sem oddaljenost robota blatnika od zgornjega roba gume. In opazim, da je na zadnji osi razlike med levo in desno stranjo cca. 10 mm. Spredaj pa je razlike cca. 1 mm, pa še to je verjetno napaka meritve. Res je, da avto ni bil parkiran na povsem ravni podlagi ampak na tlakovcih.

Ali je to normalno? Bil delan v petkovi popoldanski izmeni? :) 

Namreč avto ni imel poškodovanega podvozja, pelje se odlično, ne vleče ga nikamor, gum ne pobira različno, ...

Poskodovan blatnik in slabo popravljen?
Prikaži več možnosti

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 330
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Višje zgoraj imaš predlaganega optika.

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 175
  • Avtomobil: Bmw

Kam priporočate v bližini Ljubljane oz. Domžal, imam zadaj na novo nastavljen "camber" na Z4 E85 in je potrebno nastaviti stek koles, da bo optika "štimala" in ne radiralo gum? :)

Meni je na bmwju delal v mengšu  Gregorc. V piko so nastavili. Koliko je bilo dnarja, me ne spraševat, ker se ne spomnim, račun je bil pa na firmo in je pri računovodji :skrbast

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 770
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Meni je na bmwju delal v mengšu  Gregorc. V piko so nastavili. Koliko je bilo dnarja, me ne spraševat, ker se ne spomnim, račun je bil pa na firmo in je pri računovodji :skrbast

... vulkanizer je ta bolj v qurcu, kar se pa optike tiče pa :)

https://www.bmwslo.c...-7#entry2591353

... a je še vedno isti?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 504
  • Avtomobil: Nemški

Dušan Pestator Brod. Top mojster. 30-40€
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 580

A kdo ve kje na obali dobro stimajo optiko na predelanem podvozju in da znajo malo prilagodit zeljam?

Iz prve roke ti povem, da v primeru predelanega podvozja nihče ne bo zadel prave nastavitve v prvo. Vsak, vključno s teboj, lahko samo ugiba kakšne bi bile optimalne nastavitve in šele ko boš z avtom zares prevozil nekaj kilometrov, boš ugotovil, ali je nova nastavitev boljša, po par tisoč kilometrov pa kako vpliva na obrabo pnevmatik.

Jaz sem recimo dal na avto coiloverje, camber roke spredaj in zadaj ter zadaj še caster roke. Na spletu sem našel nešteto različnih nastavitev ljudi na enakem avtomobilu in se odločil za neko srednjo varjanto, iz glave bi rekel, da sprednji camber -2 stopinji, toe out 1mm, caster nespremenjen / zadaj camber -2.5 stopinje, toe 0, caster nespremenjen. Delal mi je Soklič, potrudil se je maksimalno, avto je bil na dvigalu več kot 1 uro. Pa sem se zapeljal, perfektno. Dobrih 2000km kasneje sem opazil, da mi nenormalno pobira notranje robove na zadnjih gumah, pobralo mi jih je nekje 60% na desni in 70% na levi strani (gume so imele na tej točki 3000km).

Ker je bil ravno pri roki, mi je potem optiko v drugo nastavljal bivši sodelavec na Špan-u. Zadaj je zmanjšal naklon na -2 stopinji in zaprl stek na -0.5mm ali -1mm, ne vem več točno. Od takrat sem s temi gumami naredil še skoraj 5000km, sedaj bodo pa počasi za v smeti (z desno bi naredil še kakšnih 1500km do indikatorja, vendar je leva bolj obrabljena od prej).

Prikaži več možnosti
    • Compact-3 je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 318
  • Avtomobil: Z4

Gregorc iz  Mengsa mi je danes delal optiko na Z4, ko smo nastavljali camber 3 stopinje in pa "stek", da bo lepo nastavljen. 50 eur z racunom in izpisom, kvalitetno opravljeno. Je pa mojster za Bmw, ker jih je imel veliko v svojem lastnistvu, trenutno ima enega E30 coupeja, starodobnika. Pravi entuziast za naso znamko vozil. Priporocam!

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 102

Kdo pa v Mariboru?

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 163
  • Avtomobil: E46 320i

Kdo pa v Mariboru?

Lorbek ma čist novo 4d optiko, bi blo za probat.
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 947
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kaj, vidi naprej v času al kako? :-D 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.