Skoči na vsebino

DIY: Menjava baterije in programiranje ključa diamantne oblike

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
8 odgovorov v temi
Blade-Z
Blade-Z

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 68
  • Avtomobil: E46 330Ci

Sem iskal na forumu če že obstaja tema, vendar je nisem našel...

Ko sem kupil avto mi na njem ni delalo daljinsko odklepanje, vse je bilo treba narediti fizično, s ključem. Iskal sem kako se pride do baterije, ko sem videl da je stvar zalita, sem se malo pozanimal o ceni novega, pa me je hitro minilo, zato sem se odločil stvar sam poštimati.

V kluču je vgrajena sledeča baterija: Panasonic VL2020, katera je podobna CR2032, razika pa je v tem da se slednje ne da ponovno napolniti, kot pa je znano pa se original ključi sami ponijo med tem ko so v ključavnici.

Objavljena slika
Baterijo je možno kupiti na e-bayu, cena pa je okrog 10€ brez poštnine.

Ker je očitno bolj dobičkonosno ključ zaliti, kot pustiti možnost menjave baterije, je za menjavo te potrebno ključ prerezati po "šivu". Za to zadostuje olfa nož. Previdno zarežemo platiko, ne pritiskamo preveč, da ne poškodujemo vezja, se pravi z rahlo silo in večkrat porežemo po "šivu".

http://desmond.image...jpg&res=landing

Ko zadeva pade narazen dobimo tri dele, vezje, del ohišja s tipkami in del ohišja s ključem.
Originalna baterija je pritrjena na vezje. Jaz sem jo odstranil z majhnim izvijačem, verjetno pa se jo da tudi segreti in odlotati. Ločiti jo je potrebno tam kjer se stika s temi plehki, same plehke pa pustiti na miru, saj jih aftermarket baterije nimajo montiranih na enak način.

Naslednji korak je odstraniti plehke nove baterije. Jaz jih nisem čisto odstranil, odstranil sem jih le do tam kjer so pritrjeni na baterijo, da le te nisem poškodoval.

Baterijo nato položimo na prvotno mesto, po želji jo lahko tudi zalotamo na plehke, jaz tega nisem naredil, saj je ležišče narejeno v samem ohišju, plehki pa tako ali tako pritisnejo nanjo če so na novi bateriji ostanki prejšnjih.

Nato je potrebno stvar zalepiti skupaj, vendar najprej probajte če sploh dela.
Stvar bi morala delovati, če ne deluje pomeni, da ključ ni programiran na avto.
Ključ zvežite z neko gumico, da sam stoji skupaj, se vsedite v avto, ga zaprite, vendar ga ne zaklepajte. Ključ vtaknite v ključavnico, stisnite gumb za odklep in ga premaknite na pozicijo 1 (1 klik), med tem veš čas držite gumb za odklep. Počakajte cca. 5 sekund, kluč dajte nazaj v pozicijo 0 in ga potegnite ven. Ves ta čas morate držati gumb za odklep. Takoj ko je ključ zunaj pritisnite 3x gumb za zaklep, ob zadnjem pritisku spustite gumb za odklep in zaklep skupaj.
Če ste postopek pravilno ponovili, se bo avto zaklenil in ponovno odklenil.
Če želite programirati več ključev, takoj po koncu prvega začnite z drugim, le da pri drugem, tretjem itd. ga ni več potrebno vstavljati v ključavnico, le stisnite in držite gumb za odklep in trikrtat kliknite zaklep, na koncu pa oba gumba istočasno spustite.

Ko je vse poštimano vzamite sekundno lepilo in ključ zalepite.
To je to, upam da bom komu v pomoč :)

PS: Preden začnete podirat ključ, ga probajte le sprogramirat, meni je en ključ začel delovati takoj po programiranju, pri drugem pa je bilo potrebno menjati baterijo.
Ključ pa drugače deluje tudi z navadno CR2032 baterijo, vendar jo boste večkrat morali zamenjat, tako da sami precenite če je to vredno tiste 3€, ali kolikor koli že je, razlike.

Urejal Blade-Z, 24.08.2012, 10:39.

Vse je možno, če je v igri volja in selotejp:beer
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 866
  • Avtomobil: BMW x

Lepo ... samo tega pa raje ne počnite ...

...
Baterijo nato položimo na prvotno mesto, po želji jo lahko tudi zalotamo na plehke, ...

Spajkanje baterijo/akumulatorček pregreje in uniči. Zato imajo takšni akumulatorčki za na vezje brez podnožij lotne priključke, ki so tovarniško punktirani :)

Pa še filmček postopka ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

estyle
estyle

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 121
  • Avtomobil: m3

Ključ vtaknite v ključavnico, stisnite gumb za odklep in ga premaknite na pozicijo 1 (1 klik), med tem veš čas držite gumb za odklep. Počakajte cca. 5 sekund, kluč dajte nazaj v pozicijo 0 in ga potegnite ven. Ves ta čas morate držati gumb za odklep. Takoj ko je ključ zunaj pritisnite 3x gumb za zaklep, ob zadnjem pritisku spustite gumb za odklep in zaklep skupaj.
Če ste postopek pravilno ponovili, se bo avto zaklenil in ponovno odklenil.

pro meni se je samo zaklenil,odkleniti sem ga moral sam.
postopek sem probal ponoviti,vendar potem ni bilo nic
Prikaži več možnosti

estyle
estyle

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 121
  • Avtomobil: m3

ker mi kljuc vec sploh ne prime in mi ponovno programiranje tudi ne deluje,me zanima ce kdo ve kaj bi to bilo, oz.bi znal sprogramirati kljuc?
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 7 665
  • Avtomobil: 330xi

To se je dogajalo tudi pri meni pri prejšnjem avtu. Najprej sem menjal releje v grundmodulu, pa je bilo isto. Potem sem probal z drugim antenskim ojačevalnikom, pa je bilo isto. Slaba baterija je izključena, ker sta kar naenkrat nehala delat oba ključa, pa sem redno uporabljal oba, ravno zato, da bi kaj takega preprečil. Nimam pojma kaj bi to lahko bilo.

Potem je kar naenkrat cca. 2 meseca pred prodajo spet vse delalo normalno, oba ključa sem sinhroniziral in vse je delalo.
Prikaži več možnosti

bmw328ci
bmw328ci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 052
  • Avtomobil: F11 530da

Zdravo. A lahko dobim kasen kontakt od mojstra, ki zna zamenjati baterijo na diamantnem kljucu. Sprasujem za prijatelja
:ok
Prikaži več možnosti

iloveboobs
iloveboobs

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 448

To pa res ni težko, samo počasi in potrpežljivo moraš z nožem prerezati šiv na ohišju, da ga dobiš narazen.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 333
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...a mi lahko poveste katerra od teh dve baterij je prava?

http://www.enaa.com/...=0&d=asc&mac=10

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

malidarko
malidarko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 400
  • Avtomobil: E30cab,e39,f10

Jaz imam tudi problem z daljincem.
Pred menjavo baterije mi je delal občasno(vcasih ne zaklene,vcasih ne odklene...)
Pomenjavi baterije pa nobenih znakov tudi po programiranju ključa nič???
Obstaja ša kak nacin programiranja sinhroniziranja...??
Gre se pa za bmw e39
lp.DObjavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.