Skoči na vsebino

Bojler vs. ogrevalnik vode - kateri je boljši?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
101 odgovorov v temi
Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 699
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

za sosede... tako se največ proda v teh cajtih.

Ja, predvsem BMWjev v Sloveniji.

Pametne funkcije so uporabne, če veš kaj z njimi. Ne govorim za dotični bojler od blackbereta, ampak za razliko od glasičnega "on/off" in temperature, lahko pametni bojler spremlja režim porabe v tednu, mesecu, kakorkoli pač.
Temu prilagodi količino in stopnjo ogrevane vode.
Torej namesto stikalnih uric, ki jih uporabljajo nekateri forumaši, bojler sam nadzoruje porabo čez čas in vidi, da recimo kdor se ponoči ne tušira ne potrebuje tople vode, potrebuje jo pa recimo ob fiksni uri, ko pride iz službe ipd. Odvisno od uporabnika. Poleti zmanjša ogrevanje, pozimi poveča. S tem tudi prihrani del energije in omogoča uporabniku večje udobje, če ga čaka dovolj vode, ko jo ponavadi rabi.
V kombinaciji z WIFI pa seveda potem to lahko nadzorjueš oddaljeno- naštimaš toplo vodo, ko boš prišel s potovanja/dopusta/nepredvidene poti izven doma, ugasneš, ipd.
Če veš kaj bi s tem počel nenadomestljivo- če ne veš še ena stvar, ki se lahko pokvari in jo plačaš. Pa obstaja še precej funkcij in idej, čemu jih uporabljat.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., Andy04 in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 996
  • Avtomobil: BMW x

...

Ne govorim za dotični bojler od blackbereta, ampak za razliko od glasičnega "on/off" in temperature, lahko pametni bojler spremlja režim porabe v tednu, mesecu, kakorkoli pač.
Temu prilagodi količino in stopnjo ogrevane vode.
Torej namesto stikalnih uric, ki jih uporabljajo nekateri forumaši, bojler sam nadzoruje porabo čez čas in vidi, da recimo kdor se ponoči ne tušira ne potrebuje tople vode, potrebuje jo pa recimo ob fiksni uri, ko pride iz službe ipd. Odvisno od uporabnika. Poleti zmanjša ogrevanje, pozimi poveča. S tem tudi prihrani del energije in omogoča uporabniku večje udobje, če ga čaka dovolj vode, ko jo ponavadi rabi.
V kombinaciji z WIFI pa seveda potem to lahko nadzorjueš oddaljeno- naštimaš toplo vodo, ko boš prišel s potovanja/dopusta/nepredvidene poti izven doma, ugasneš, ipd.
Če veš kaj bi s tem počel nenadomestljivo- če ne veš še ena stvar, ki se lahko pokvari in jo plačaš. Pa obstaja še precej funkcij in idej, čemu jih uporabljat.

Takšnega plinskega imam jaz. Vzel pa sem ga samo zato ker je v kombinaciji z ogrevanjem. Za WiFi module sem doplačal 400€, pa ne zato ker sem hotel imeti v kleti še en fancy barvni ekran, ampak zato ker se mi ne da hodit 4 nadstropja samo zaradi nadzora in spremembe kakšne malenkosti.

Imam tudi dostop v zaklenjene servisne parametre, kjer jih je več kot 250 od histerez preko modulacije do %moči črpalk, itd., in jih ni pametno spreminjat po načelu "bom probal, pa kar bo bo". Kljub temu da sem iz foha sem si nastavil le nekaj nujnih, ki sem jih 100% poznal, večina pa je tako slabo razložena v opisih, da jih raje ne pipam ...
Če kdo misli, da je enostavno pa naj preštudira ta PDF ... https://www.google.c...6j_pHXVhg92d_7H

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.