Skoči na vsebino

Špera, zapora diferenciala, Quaife?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
137 odgovorov v temi
kennman
kennman

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 333
  • Avtomobil: vw

fantje zdravo!
Glede na to, da sem preiskal ze vse mogoce bmw forume, iscem namrec spero, zaporo diferenciala za mojo enkico. Pojavljala so se vprasanja, kaj mi bo pa na enkici spera, ampak ko grem na Raceland ali pa v mokrem, sploh pa v snegu, je špera NUJNO potrebna.
Pri BMW jih zdaj v novejsih casih imajo samo M modeli, torej od M1, M3, M5 itd...

V glavnem, jaz sem na avto dal ze vse mogoce, od Eibach pro fedrov, H&R sprednjih in zadnjih stabilizatorjev, celo od M3 roke so gor spredaj,... itd, vse samo za to, da bi izbiljsal handling in lego cez ovinke.

No in sem pogruntal da pri QUAIFE imajo spero, ki se da vgradit v nase avtke (od enke, trojke, petke itd ... in je kr huda stvar.

Kontaktiral sem njihovega ekskluzivnega dealerja - Birds Auto UK, in sem izpogajal, da vkolikor bi se naročilo vsaj 5 šper (torej 5 se nas najde), nam jih da s popustom 10%. Kar je pa pri ceni same špere precej, glede na to, da je res drago!
Jaz mislim da je to za izkoristit.

Če ste za, kaj odpišite.

@ADMIN: to ni komercialni post, to je samo post enega bmw navdusenca, da bo lahko sel cez ovinke s spero, ki si jo tezko privosci!! :) :) 10% je 10% !

Sicer se pa tu trudim, da bi skupinski nakup deloval:

http://www.babybmw.n...hp?f=20&t=39423
http://www.babybmw.n...=6031&start=165

LP Igor
Prikaži več možnosti
    • zzigon je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 149
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Sorry ampak nimam časa brskat, me pa zanima koliko so kaj cene šper? Jaz bi jo MOGOČE vzel za E39 530dTA... čist tko informativno me zanima, če je kje kak cenik. Huala.
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 690
  • Avtomobil: f30 318d

Sorry ampak nimam časa brskat, me pa zanima koliko so kaj cene šper? Jaz bi jo MOGOČE vzel za E39 530dTA... čist tko informativno me zanima, če je kje kak cenik. Huala.

Mislim, da je to-to :ok
http://www.birdsauto.com/parts/24605

V glavnem cca. jurčka europejskih :ok2

Urejal user_x, 12.09.2012, 22:21.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 149
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Mislim, da je to-to :ok
http://www.birdsauto.com/parts/24605

V glavnem cca. jurčka europejskih :ok2

:ok :beer
Prikaži več možnosti

kennman
kennman

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

ja, to je to. Birds je ekskluzivni zastopnik. In oni dajo 10% popust. Uradni zastopnik pri nas je SKN in tud on pravi, da bi dal 10% popusta!

Se pravi jurcka vlozka, ki ga lahko cez x let se vedno prodas za 800€. Vsaj.

Meni se to zdi gut, za tolk uzivancije kot ti ga takle LSD nudi.
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 339
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

ja, to je to. Birds je ekskluzivni zastopnik. In oni dajo 10% popust. Uradni zastopnik pri nas je SKN in tud on pravi, da bi dal 10% popusta!

Se pravi jurcka vlozka, ki ga lahko cez x let se vedno prodas za 800€. Vsaj.

Meni se to zdi gut, za tolk uzivancije kot ti ga takle LSD nudi.

A mi lahko prosim pogledaš koliko bi prišla za mene,ker se ne znajdem tole s cenam....rabim pa za e39 530d ročni menjalnik......

hvala.lp
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

kennman
kennman

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

za e39 530D pride spera osnovna cena 850 funtov, isto kot za mojga, to je 1070€. Ce vzames preko firme je to to, oz. se minus 10% in si na 900€. potem pa se Podlesniku max 100€ za vgradnjo.

Ko pa avto prodajas cez 3 leta, jo das ven in prodas za recimo 20% manj kot je bila polna cena, torej 800€.

In si za 3 leta uzivanja vse skup dal 200€. To je 65€/leto za vsakodnevno driftanje, uzivanje v voznji, hudi legi v ovinkih, da o uzitkih in varnosti voznje po snegu sploh ne govorim.

:)
Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

Super dobra tema, če bi imel bmwja bi bil pomoje zraven. :)
its all about thrill....
Prikaži več možnosti

e30 diamantschwarz
e30 diamantschwarz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 735
  • Avtomobil: '96 felicia 1.9, '86 320i

Hm,. Zakaj pa nč ne piše, kolk procentne špere so to??? Ali sem samo jaz slep pa ne vidim ...

Urejal Drobtina, 13.09.2012, 15:55.
Pravila pisanja.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 058
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Ker tole ni običajna špera z lamelami ampak torsen differencial. Deluje na istem principu kot sredisnki deferencial pri quatrotu ;)

Tako da se tukaj ne da pogovarjati o procentih ampak o razmerju prenosa moči (ne vem kako bi se pravilno izrazil). Če daš eno kolo od tal se bo še vedno vrtel tisti ki je od tal in avto ne gre nikamor, ampak takoj ko je na obeh kolesih vsaj mahjen oprijem diferencial vedno prenaša več moči na kolo ki ima več oprijema (in ne obratno kot to delajo običajni diff-i)

Popolnoma mehanska zadeva ki se ne obrablja :ok

EDIT: rezmerje prenosa moči pa pomeni koliko več moči lahko prenese na kolo z boljšem oprijemom glede na kolo ki ima manjši oprijem. Mislim da se cifre vrtijo nekje 1:4. Se pravi če imaš na kolesu s slabšim oprijemom samo 100Nm sile je lahko na drugi kolo prenseš do 400Nm. Pri navadnem diffu pa se zavrti samo kolo z slabšim oprijemom na drugo kolo pa ne gre dejansko nič sile.

Urejal andrej777, 13.09.2012, 12:06.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti
    • hvilu je všeč

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Hmm.. Tole je pa tudi meni zelo všečno.. Morda pa le..
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 354
  • Avtomobil: BMW department

Prenos je od 0-80%, deluje kot Torsen differencial.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Prikaži več možnosti

kennman
kennman

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

ja hiter zamenjat!!!! :)

hehe

jaz sm tud cist blesav ze od teh sper, gledam vse mozne variante ze kake 2 meseca.... in zgleda je to to,... mogoce nam pa res rata!!

Super dobra tema, če bi imel bmwja bi bil pomoje zraven. :)

Prikaži več možnosti
    • KINGKONG je všeč

kennman
kennman

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Hmm.. Tole je pa tudi meni zelo všečno.. Morda pa le..

evo sam zate, da se mogoce odlocis :)

Prikaži več možnosti

kennman
kennman

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Andrej je povzel bistvo zapore diffa, oz špere.. to je to!

pišejo pa fanje na babybmw.net in 1addicts.com, da neverjetno transformira avto. Hitrost v in iz ovinka, kontrolirano odnaša rit če orng pripelješ, na semaforjih se nikoli več ne vrti le eno kolo, ampak vso moč prenese dejansko na cesto. Zdaj ko bo zima bo pa itak špas...

Ker tole ni običajna špera z lamelami ampak torsen differencial. Deluje na istem principu kot sredisnki deferencial pri quatrotu ;)

Tako da se tukaj ne da pogovarjati o procentih ampak o razmerju prenosa moči (ne vem kako bi se pravilno izrazil). Če daš eno kolo od tal se bo še vedno vrtel tisti ki je od tal in avto ne gre nikamor, ampak takoj ko je na obeh kolesih vsaj mahjen oprijem diferencial vedno prenaša več moči na kolo ki ima več oprijema (in ne obratno kot to delajo običajni diff-i)

Popolnoma mehanska zadeva ki se ne obrablja :ok

EDIT: rezmerje prenosa moči pa pomeni koliko več moči lahko prenese na kolo z boljšem oprijemom glede na kolo ki ima manjši oprijem. Mislim da se cifre vrtijo nekje 1:4. Se pravi če imaš na kolesu s slabšim oprijemom samo 100Nm sile je lahko na drugi kolo prenseš do 400Nm. Pri navadnem diffu pa se zavrti samo kolo z slabšim oprijemom na drugo kolo pa ne gre dejansko nič sile.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

za e39 530D pride spera osnovna cena 850 funtov, isto kot za mojga, to je 1070€. Ce vzames preko firme je to to, oz. se minus 10% in si na 900€. potem pa se Podlesniku max 100€ za vgradnjo.

Ko pa avto prodajas cez 3 leta, jo das ven in prodas za recimo 20% manj kot je bila polna cena, torej 800€.

In si za 3 leta uzivanja vse skup dal 200€. To je 65€/leto za vsakodnevno driftanje, uzivanje v voznji, hudi legi v ovinkih, da o uzitkih in varnosti voznje po snegu sploh ne govorim.

:)

Glede na ta video zadeva le ni tako preprosta. Boš rabil kar drug diff če boš hotu tega pordat naprej ;)

Prikaži več možnosti

kennman
kennman

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Glede na ta video zadeva le ni tako preprosta. Boš rabil kar drug diff če boš hotu tega pordat naprej ;)

samo 135i in 123d imajo varjen zobnik na nosilec.

Vsi ostali imajo/imamo prišraufane!!

tako da ne se bat! :)
Prikaži več možnosti

hvilu
hvilu

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 739
  • Avtomobil: Fiat

Ne vem no, mene ne prepriča popolnoma:

Glede na to, da bi ga jaz imel za v sneg, ne za drift, ne vem kakšne dejanske prednosti ima...
Prikaži več možnosti

kennman
kennman

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ne vem no, mene ne prepriča popolnoma:

Glede na to, da bi ga jaz imel za v sneg, ne za drift, ne vem kakšne dejanske prednosti ima...

potem si pa poglej tole:

verjetno vsak pozna to! Mene to tako moti, da se mi bo zmesalo. Kao BMW in KAO zadnji pogon, in KAO precej konjev, pa ne gre takole res nikamor obcasno.

NO, glede Quaife pa takole:
http://www.babybmw.n...hp?f=20&t=19954

in še tole:

http://www.babybmw.n...=quaife#p111453
Prikaži več možnosti