Skoči na vsebino

Špera, zapora diferenciala, Quaife?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
137 odgovorov v temi
Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 354
  • Avtomobil: BMW department

@Debitel,

Sem prepričan, da ne drži, da ima vsak BMW to.
Kar si ti imel v BMWju je DSC, oziroma DTC, kar pomeni nadzor stabilnosti, ki tudi zavira posamezno kolo, kadar pride do zdrsa.
To ima tudi vsak Porsche, če govorimo o 991, samo da so oni to poimenovali PSM. Verjetno PTV počne še kaj drugega, sicer ne bi bil za doplačilo.

Da bi skoraj vsi imeli PTV, se tudi težko strinjam. Trenutno se prodaja 1600 avtomobilov 991 911. Če v polje z imenom vpišem PTV, se izbor zmanjša na 14 vozil. Vem, da ni idealno merilo, ampak ne grem preklikat vseh 1545, da bi preveril, ali imajo PTV. Preveril sem prvih 30 z oznako GTS, cena med 110 - 130.000, polovica jih ima PTV+. Raje manj. Če zmanjšam ceno na 80.000 in umaknem GTS, ima med prvimi 20 PTV le vsak peti. Tako da ne bi ravno rekel, da jih ima večina.

Pri Boxsterju/Caymanu je to še bolj redko.

Da, temu se rece nadzor stabilnosti. In meni je na pospesevanjih v 335 stalno lucka utripala. Ampak laicno bi skoraj lahko rekel, da je to enako ptv plus. Razlike me zanimajo.

Glede ptv in ptv plus, zelo dolgo spremljam ta trg, veliko ni v opisih. Kar sem se podrobno zanimal, so vsi izbrani to imeli. A nekateri sele po izpisu opreme po vin stevilki, tako, da ne jemlji mobile search kot zdravo za gotovo. Ljudje so zelo malomarni pri opisih, imas recimo v gts sektorju nizozemce, ki poleg vsakega opisa avta pisejo voll,voll, a ko samo sliko pogledas vidis da sanjajo z odprtimi ocmi. Moje teze so posledica pogovorov s prodajalci v nemciji in nekaj v slo, ker sem na trziscu ready to step in. In vecina jih to ima.res velika vecina, skoraj ne vem ce sem videl avto brez.kljub opisu. Vecja redkost je ras ali has. To pa res nima vsak.

Klobasa, 997 me ne zanima, je pa 991 tako okno v svet, revolucija, da mene vlece tja. Pa 997 sem ze imel. Ti se palis na stare, a mene milfe ne vlecejo. Jaz sem za mlade srnice.

Urejal Debitel, 22.10.2019, 20:59.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 194
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ja, tudi mene zanimajo razlike, zato me tudi zanima podatek, kaj mehanskega (če sploh) je vgrajenega v PTV+.

Če nekdo prekopira opcije naročene opreme v oglas, je po mojem mnenju to kar merodajno, kar za oznako "Voll" seveda ne moremo trditi.

Da bi pa nekdo v opisu spustil kose opreme, za katere je odštel skoraj 8 jurjev, pa tudi malo dvomim. 

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, tudi mene zanimajo razlike, zato me tudi zanima podatek, kaj mehanskega (če sploh) je vgrajenega v PTV+.
Če nekdo prekopira opcije naročene opreme v oglas, je po mojem mnenju to kar merodajno, kar za oznako "Voll" seveda ne moremo trditi.
Da bi pa nekdo v opisu spustil kose opreme, za katere je odštel skoraj 8 jurjev, pa tudi malo dvomim.

Well, jaz sem pogledal od marca, kar iscem sigurno v zivo 25 avtov, razlicnih oprem in oznak, a vse 991 in po vinu sem jih dal preverit vsaj 50. Moja izkusnja je, da se ne spomnim, da kaksen tega ni imel. Sicer pa res slabo opremljenih nisem gledal, pa takih, reciva poceni narocenih, dvomim, da so lastniki planirali z naknadno vgradnjo mehanskega lsdja.
Tako, da ja, jaz pac brez tega ptv ali ptv plus po spominu avta nisem videl, gledam rocne in pdk, predvsem s keramiko in 991. In kar sem preveril uglavnem se tudi ne spomnim da bi bilo brez. O opisih pa raje nebi, kaj vse pisejo in kaj ne.
A ptv je 8k? Saj procentulano pri 200k avtu to niti ni veliko.

Urejal Debitel, 22.10.2019, 21:05.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Ne, ni 8. Je 1500, ampak sta pri naročilu pogojena PDK in PASM. Tako da - če ga hočeš, moraš kupiti vse hkrati.

PTV (brez +) je 1300, pogoj je samo PASM. Torej ga dobiš z ročnim menjalnikom.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Sharkman
Sharkman

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 254
  • Avtomobil: Audi Q5 TDI

Ne vem, če bo držalo. Saj sem napisal, da ima samo 911 možnost PTV Plus, kar pomeni elektronsko zaporo.
Boxster/Cayman imata pa samo PTV (brez plus) - kar pomeni mehanski diferencial.

Rocni menjalnik - PTV (brez plus) mehanska špera
PDK menjalnik - PTV Plus ( elektronska špera)

Vsi porschi imajo tak od 991 naprej. Tudi 718 in Cayenne

No vidis, se mal pa bos "priznal", da je tazaden pravi 911-997  :laugh

Recimo sedaj imas moznost narocit racing carpet, ne navadnih, ves koiko sele tukaj teze prisparas!?! ;)

Keri 997 ? gt3 rs 4.0 ?
kupit ću ga pa se provozat kroz Portorož
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

718 nima opcije PTV plus.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

symch
symch

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 123
  • Avtomobil: E46 330i

https://en.wikipedia...ip_differential

Porsche: PSD (electro-hydraulic mechanical), Porsche Torque Vectoring/Plus (PTV/Plus, combined electro-hydraulic mechanical and brake-based type; rear axle only)

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 230
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Sem se pogovarjal z Wavetrac Europe. Ce narocim 2 ali vec sper, se da dobit dober popust. Pa se postnino delimo na pol. Ce je se kdo zainteresiran naj se javi na privat. Hvala.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem se pogovarjal z Wavetrac Europe. Ce narocim 2 ali vec sper, se da dobit dober popust. Pa se postnino delimo na pol. Ce je se kdo zainteresiran naj se javi na privat. Hvala.

A gre na 991 s ptv plus in pdk? Je problem nato elektronika? Me zanima.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Hm...mislim da ni. Poglej pod:

Wavetrack.eu

Mogoce komu pride prav, tabela in ocitno sami delajo nekaj:

http://www.limitedsl...rzeugliste.html
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ima pa drexler samo jih je treba kontakrirat ce pase.

https://shop.drexler...al-porsche?c=39
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

m-power81
m-power81

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 376
  • Avtomobil: BMW e30, e46, e70

Ce gdo rabi ponudbe, informacije ipd od drexlerja naj mi napise ker grem najverjetneje jutri tako ali tako k njim.

Lp
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce gdo rabi ponudbe, informacije ipd od drexlerja naj mi napise ker grem najverjetneje jutri tako ali tako k njim.

Lp

Ce ti ni problem, vprasaj ce imajo kaj v ponudbi za velik diff z 2,81 razmerjem? Sicer na 4.4 E39. Ceprav dvomim da imajo ampak ce ze gres tam. Hvala :ok

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Lp

Pa za 991 s ptv plus in pdkjem vprasaj prosim. Ce imajo resitev, kako je potem z elektroniko in cena na koncu. Okvirna.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 217
  • Avtomobil: Race Car

A gre na 991 s ptv plus in pdk? Je problem nato elektronika? Me zanima.

Evo podatek, ki sem ga jaz dobil, ce ti kaj pomaga.

Wavetrac po sami mehanski definiciji, torej fizicno paase v Diff od 991 CS/GTS, to je dejstvo. Da se ga vgradit, imas pa zaplet z elektroniko. Vse se da sprogramirat je pa ogromno dela, ker je potrebna sprememba motorne elektronike, ABS elektronike, elektronike menjalnika, elektonike krmiljenja zadnjih koles... Spremenit je potrebno tudi same razlicne programe kot so Sport, Sport Plus, itd! :-D

Ce bos/bi delal upgrade kot si napisal in menjaval Turbo itd pol moras tako ali tako delat Dyno in zraven naredis se to. Kdo ti bo v Slo naredil ne vem, nihce verjetno. V DE sem preprican da so, ki to znajo, ce ne ti dam lahko nsaov od Angleza!  :ok2

Je pa tukaj v tvojem primeru lahko druga tezava. Kot sem preprican ves, da pri nakupu katerega koli Porsche-ja imas moznos podaljsanje garancije, sicer so nekatere zahteve pa vendarle nic takega. Kakrsnje koli predelave delas ti kljub podalsjanju garancije po kakrnejm koli posegu garancija ne velja. Sicer ne vem ce to kaj vpliva na tvojo odlocitev, samo v naznanje!  :ok

Upam, da podatek kaj pomaga!

Urejal Underdog, 24.10.2019, 12:05.

"Racing is life. Anything before or after is just waiting."
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Je hvala. Za upgrade se še nisem čisto odločil, če bo, ker po tem kar sem prevozil je konjev polna kapa. Že to obvladat je CRAZY. Sem dodobra preizkusil močnejšo verzijo. Že to je kar velik korak napram M4CP, ki sem ga imel prej. Sicer v hrib sta oba zelo suverena, tudi M4CP je nad zemeljski. Hitrosti so nadzvočne, skoraj ne verjamem, da se da s katerim drugim avtom in cestnimi gumam sploh kaj hitreje, sploh pa na cesti odprti za promet tudi s kontra smeri. So pa razlike, ko začneš enkrat vozit bližje limitom in bolj uporabljša zavore in vse ostalo. Zaenkrat zelo presenečen in raziskovanja nikoli dosti.

P.S: tudi probal 991.2 GT3. S polnim tankom 90 litrov naredil 267km. Avto je wow, poraba pa ubija in ni daily. Nikakor. Poleg ostalega vse preveč "švoh"spodaj za vsakdanji promet, pustimo zdaj 8000-9000 RPM na progi. Res pa je, da sem nazadnje imel uglavnem turbo bencin motorje in tudi turbo dizle, pa mi zato mogoče to manjka.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 217
  • Avtomobil: Race Car

Je hvala. Za upgrade se še nisem čisto odločil, če bo, ker po tem kar sem prevozil je konjev polna kapa. Že to obvladat je CRAZY. Sem dodobra preizkusil močnejšo verzijo. Že to je kar velik korak napram M4CP, ki sem ga imel prej. Sicer v hrib sta oba zelo suverena, tudi M4CP je nad zemeljski. Hitrosti so nadzvočne, skoraj ne verjamem, da se da s katerim drugim avtom in cestnimi gumam sploh kaj hitreje, sploh pa na cesti odprti za promet tudi s kontra smeri. So pa razlike, ko začneš enkrat vozit bližje limitom in bolj uporabljša zavore in vse ostalo. Zaenkrat zelo presenečen in raziskovanja nikoli dosti.

P.S: tudi probal 991.2 GT3. S polnim tankom 90 litrov naredil 267km. Avto je wow, poraba pa ubija in ni daily. Nikakor. Poleg ostalega vse preveč "švoh"spodaj za vsakdanji promet, pustimo zdaj 8000-9000 RPM na progi. Res pa je, da sem nazadnje imel uglavnem turbo bencin motorje in tudi turbo dizle, pa mi zato mogoče to manjka.

:ok

No vidis , ko sem pisal, v drugi temi, da so dodatni konji res nepotrebni, oziroma se je bolje igrat z drugimi nastavitvami si bil kar malo jezen. Jaz sem vedno trdil, da za vsak dan je 400PS + / - pri teh kg vec kot dovolj, seveda pa se lahko gre naprej, samo ce je potreba se je treba dvakrat vprasat. Igranje z nastavitvami, podvozjem, zavorami (pa se to ni potrebno) je po mojem skromnem mnenju vec kot dovol. V prvi fazi pa samo kupit in se vozit, ne rabis popolnoma nic drugega!

Jaz o svojih obcutkih 991 ne bom pisal, ker mi ni vsec, kar pa ne pomeni da je karkoli narobe, prej nasprotno, ODLICEN je!  :)

"Racing is life. Anything before or after is just waiting."
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

So nepotrebni, ampak pod 6 od 100 do 200 je pa nadzvočna hitrost. Samo to rajca, ker je ultimativno djabe tak tuning, slabih oz. dobrih 4k. Za output. Nikjer ni cenejšega prirastka na konjih kot ravno tu. Če gledaš base carrero s 370 PS na 600, pa to je 230 PS za dobrih 4K. Smeh

Če bi tako lahko konfigurirali avte, bi vsi meli po 5000 Ps in več... ja ja, nevozno, but who cares. Samo da sosedi vidjo, lol

Urejal Debitel, 24.10.2019, 13:08.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

m-power81
m-power81

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 376
  • Avtomobil: BMW e30, e46, e70

Ce ti ni problem, vprasaj ce imajo kaj v ponudbi za velik diff z 2,81 razmerjem? Sicer na 4.4 E39. Ceprav dvomim da imajo ampak ce ze gres tam. Hvala :ok

Evo sem danes bil tam. Spraseval sem za sledece zadeve:

- e46 330i smg (1.600e)
- e39 540i (1.800e) MajoR imajo tocno to razmerje
-e30 325i (1.600e)
- e36 318is (1.600e)

Vse cene so neto cene. Naredijo ti za to ceno diff “po meri” za cestno ali dirkasko uporabo, uglavnem prilagodijo zeljam kupca. Pokazejo ti use diffe, delovanje itd.
V primeru nakupa 2,3 diffa dobis 15% popusta.
To so cene za notranji mehanizem brez ohisja, montaze ipd.
Uglavnem so res strokovni in vec kot ocitno obvladajo.

Pri vhodu je takoj razstavljenih kar nekaj diffov predvsem za porscheje in pokali zmag porsche cupa ipd.

Jutri je rekel mi poslati mail z tocnimi specifikacijami za zgoraj omenjene modele.

Pa za 991 s ptv plus in pdkjem vprasaj prosim. Ce imajo resitev, kako je potem z elektroniko in cena na koncu. Okvirna.

Sem prepozno videl to objavo. Bom preko maila vprasal ko mi posljejo specifikacije za bmw-je.

Sklepam da bojo mel resitev ker imajo resnicno ogromno ponudbo.

Lp Ado

Urejal m-power81, 24.10.2019, 16:21.

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 718
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Evo sem danes bil tam. Spraseval sem za sledece zadeve:

- e46 330i smg (1.600e)
- e39 540i (1.800e) MajoR imajo tocno to razmerje
-e30 325i (1.600e)
- e36 318is (1.600e)

Vse cene so neto cene. Naredijo ti za to ceno diff “po meri” za cestno ali dirkasko uporabo, uglavnem prilagodijo zeljam kupca. Pokazejo ti use diffe, delovanje itd.
V primeru nakupa 2,3 diffa dobis 15% popusta.
To so cene za notranji mehanizem brez ohisja, montaze ipd.
Uglavnem so res strokovni in vec kot ocitno obvladajo.

Pri vhodu je takoj razstavljenih kar nekaj diffov predvsem za porscheje in pokali zmag porsche cupa ipd.

Jutri je rekel mi poslati mail z tocnimi specifikacijami za zgoraj omenjene modele.

Sem prepozno videl to objavo. Bom preko maila vprasal ko mi posljejo specifikacije za bmw-je.

Sklepam da bojo mel resitev ker imajo resnicno ogromno ponudbo.

Lp Ado

Jaz vam za cca. 1000EU/kosu naredim diffe (glave) po meri iz originalnih ZF kosov. 168 , 188 ali 210 glave. 

Rampe naredim po zeljah, ploskovno poravnam drsne povrsine in vgradim komplet nove lamele.  Skratka diff kompletno obnovljen in predelan. 

Ce se bo delalo 4 diffe nardim se "skupinsko" ceno. 

Po zelji se vgradim v ohisje in v avto. 

Vec na PS. 

Urejal Pirc, 24.10.2019, 17:08.

LP Pirc
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in sash uporabnikom je všeč to sporočilo